Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משחק מכור שיכנס להסטוריה.

Ahbarony
שימו לב! השרשור הזה בן 2531 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גיבור המשחק טר שטגן אחריו קיילור נאבס

מה שלא הלך נגד יובנטוס למסגרת הלך בקלסיקו

הגול הראשון של מסי בצבע.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 258
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עמית לוינטל ממעריב כתב יפה.

שוב, כמו ברוב המקרים כותב בדיעבד אבל עדיין...

אולי כשזה נכתב עלידי מישהו קצת יותר אובייקטיבי ממני זה ייכנס לכם לראש :

1. מי אתם אנשים חוצפנים שקוראים למסי "לוזר" ו"לא מגיע למשחקים גדולים"? בסך הכל הפרעוש הזה רק כבש וקירקס את מנצ'סטר יונייטד בשני גמרי ליגת האלופות, ההוא שדהר וייצר את המהלך שהוביל לשער המכריע בגמר האלופות מול יובנטוס, שנתן הצגות ענק בחצי הגמר (ד"ש לבואטנג, לנוייר, לפפה). 29 תארים בקריירה, מרביתם הגדול בתור הכוכב הראשי של בארסה.

מסי "הלוזר" גם שיאן הכובשים והבישולים בתולדות בארסה, בתולדות לה ליגה, וגם בתולדות משחקי הקלאסיקו בלי תחרות! תחשבו על זה רגע - להגיע ל-500 גולים במדי בארסה לפני גיל 30 (!!!), להגיע ל-23 שערים במשחקי קלאסיקו (שיא שאף אף אחד לא מדגדג). 23 – כמו מספר החולצה של מייקל ג'ורדן, עוד "לוזר" גדול ואלוהים בתחומו.

מול המקטרגים, המלעיזים והשונאים שרק מחפשים בכוח, גם כשאין, סיבות לרדת על הכדורגלן הטוב ביותר שדרך על מגרש כדורגל (זו דעתי הנחרצת) כבש אמש עשר שניות לסיום תוספת הזמן את שער ניצחון ראשון אי פעם של בארסה ברנבאו מעבר לדקה ה-90, שער ששלח את בארסה למקום הראשון (עם משחק עודף) והחיה את תקוות האליפות של הקטאלונים שנראו קלושות לפני המשחק. גול כל כך גדול ודרמטי, שאף אחד לא מדבר על הגול הראשון שלו במשחק – שער נפלא ומשמעותי, כשהוא רק מדלג על המגן הטוב בעולם דני קברחאל ומחזיר את בארסה לחיים אחרי פיגור.

אז נכון, למסי אין תואר בבוגרים עם נבחרת ארגנטינה, מכל מיני סיבות, אבל אם היגואין לא יוצא חמור בגמרים, יש לפרעוש גם מונדיאל וקופה אמריקה (לפחות אחת).

2. מי אתם אנשים שטוענים שמסי מתקפל מול קשיחות? המשחק אמש היה אולי הקשוח ביותר של מסי בקריירה (ולא שחסרים כאלה – ההתמודדויות שלו מול קצבים נוסח פפה וגודין לאורך השנים). מספר ימים אחרי המכות שחטף מיובה, ריאל באה באותה הגישה. מרפק ממרסלו ובומבה מקאסמירו היו איתות של שחקני ריאל מהדקות הראשונות. מסי המשיך לשחק מצוין ואגרסיבי גם אחרי שנפל לדשא מדמם וכששיחק עם תחבושת בפיו (איזו תמונה!)

בלי ניימאר המושעה ועם לואיס סוארס בתקופה חלשה, ריאל חשבה שאם תפרק את הארגנטינאי, בארסה תהיה אבודה. אבל מסי התעלה וראו מהפתיחה שהוא בא למשחק הזה בשיא הרצינות והקשיחות.

האמת מאז שמסי נראה יותר כמו ערס (עם הזקן והשיער), גם ההתנהגות שלו נהייתה יותר ערסית. הוא לא חושש להיקלע לעימותים. ואתם יודעים על מה מסי לא מקבל אף פעם מספיק קרדיט? על זה שהבחור הצנום והקטן הזה כמעט ולא נפצע ונעדר ממשחקים למרות שהיריבות מפרקות אותו, וגם על זה שלא רק שהוא כמעט בכלל לא מתחזה ומפיל את עצמו (בניגוד לניימאר וסוארס), אלא שאחרי מרבית הפאולים הציניים שנעשים עליו הוא ממשיך לעמוד על הרגליים, לשחק ומנסה לנצל יתרון.

3. כדורגל – כמו החיים - הוא גלגל

רק לפני כמה ימים בארסה היתה בקרשים וריאל מדריד בעננים. רונאלדו נחשב למלך ומסי היה בדיכאון. פיקה צייץ את עצמו לדעת, סרחיו ראמוס חייך חיוך רחב של סיפוק. והנה תראו מה זה כדורגל – מסי שוב על גג העולם, כריסטיאנו חזר להחמיץ ולבכות. כל מה שנותר לנו הוא לקוות שהיריבות בין המועדונים ובין הכוכבים הגדולים תימשך במיטבה עוד ועוד.

בשורה התחתונה, אחרי שאבק הקלאסיקו שקע, בארסה קיבלה חיזוק משמעותי, ואם תיקח (שוב!) אליפות זה ייחשב למשחק התקומה שלה, אבל תזכרו - הכל עדיין תלוי בריאל מדריד. יש לה משחקים לא פשוטים בדרך (משחק ההשלמה אצל סלטה ויגו, מלאגה בחוץ מחזור אחרון) תוך כדי הדרבי הקשוח מול אתלטיקו בחצי גמר ליגת האלופות, אבל עכשיו נוסף ממד של לחץ על הקבוצה של זיזו. אם ריאל תיקח אליפות, הבלאנקוס יוכלו להזכיר את הניצחון שלהם בקמפ נואו לפני שנה שרק הלחיץ את בארסה אבל לא הספיק למהפך בטבלה הסופית.

אגב, הדבר הכי מדהים במפגשי הקלאסיקו זה שהכדורגל עצום, התקפי, פתוח, קצבי וחיובי – למרות המתח והמתיחות האדירה שיש בין היריבות הגדולות וחרף הדם הרע שזורם בין המועדונים.

4. השפיץ של המסי – וידוי של פרשן כדורגל כושל: הנה אני כורת את הענף עליו אני בעצם יושב, אבל אני נאמן לאמת. פרשנות כדורגל מודרנית מנתחת הכל לעומק, לפרטי פרטים, סטטיסטיקות, מדדים, אינסוף נתונים. ומרוב התעסקות במספרים וסטטיסטיקות כבר לא רואים את המשחק היפה כמו שהוא, את הקסם, הספונטניות, ההפתעה, חוסר הציפיה. לפרשנים המודרנים (ואתם רשאים להכליל אותי בקטגוריה הזו) יש לעיתים נטיה יותר מדי מדעית, כאילו מדובר בקורס פיזיקה בטכניון ולא במשחק כדורגל.

חלילה אני לא טוען שכל העיסוק הסטטיסטי הוא זבל חסר משמעות, אבל צריך לקחת אותו בפרופורציות הנכונות, הוא אחד מהחלקים שמרכיבים את המשחק הנפלא הזה שנקרא כדורגל (אחוז ניצול מצבים למשל), אבל לא החשוב ביותר. מה שבאמת חשוב, משנה ומכריע משחקים זה גולים (ואפשר להוסיף החלטות שיפוט).

העיסוק במספרים ובנתונים לא לוקח בחשבון איך הקבוצות יופיעו ביום נתון למשחק הספציפי, מי יעמוד בלחץ, איך המאמן יגיב וישנה דברים בשיחת ההפסקה או בחילופים שלו, מי ייפצע (גארת' בייל – שלעולם לא יהיה רונאלדו או מסי בגלל רקורד הפציעות העגום שלו), אם סרחיו ראמוס יכבוש שער מכריע בתוספת הזמן או יורחק, החלטות שיפוט (אם רונאלדו זוכה לפנדל בדקה השניה/ אם קאסמירו מורחק על סף המחצית, אם הנבדלים הגבוליים הולכים לכאן או לכאן וכו')

מקור:

http://sport1.maariv.co.il/world-football/La-Liga/Article-779231

18033839_10156139291404899_5738919951481166942_n.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שעוקב אחרי לוונטל, עם כל כמה שאני מעריך את הניתוחים המעולים שלו, בכל הקשור למסי הוא לא אובייקטיבי כמעט כמו אוהד בארסה הסטנדרטי (להבדיל מיחסו לברצלונה כקבוצה).

חוץ מזה שאפו לבארסה על הניצחון באמת, אבל ריאל הפסידה את המשחק הרבה יותר משבארסה ניצחה אותו, הן בכמות ההחמצות ההיסטרית, הן בטעויות בהרכב של זידאן (בייל? קובאצ'יץ במקום קאסמירו? ולמה מוראטה ואיסקו לא בהרכב/נכנסים כמחליפים?).

ובוא לא נשכח שאלמלא ריאל באטרף לא מוסבר לנסות לכבוש את השלישי בעשרה שחקנים כשנשארה חצי דקה לסיום, בארסה לא רק שלא כובשת ומנצחת, אלא מסיימת את המשחק בתיקו אחרי שהובילה מול עשרה שחקנים.

אז קצת פרופורציות, בסופו של דבר הניצחון הזה מפעיל קצת לחץ על ריאל, אבל היא יכולה להרשות לעצמה תיקו באחד המשחקים הבאים ועדיין לזכות באליפות.

גם בצ'מפיונס המצב טוב, אמנם קיבלה קבוצה לא קלה, אבל לפחות כזו שהיא מכירה טוב מאוד ויקשה עליה להפתיע אותנו.

אגב נזכרתי באמירה הזו שלך:

לעומתו, רוב הגולים שרונאלדו הבקיע השנה הגיעו מתוך הרחבה, בדחיקות.

מסתובב קליפ עכשיו עם 23 השערים שמסי הבקיע בקלאסיקו.

וואלה הלכתי וספרתי, 16 מתוך ה-23 הם שערים שהובקעו בפנדלים (4), דחיקות ממטר, או סיום מול השוער אחרי בישול נהדר מאחד החברים. 70%.

אבל שהנתונים לא יבלבלו אותך חלילה.

עריכה אחרונה על ידי netco
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטרת שתי הקבוצות עוד לפני העליה לדשא הייתה אחת

לנצח את השניה

לריאל זה מבטיח אליפות לבארסה זה מבטיח מאבק על האליפות.

וכך התנהל המשחק.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק חלקית,

בארסה הייתה חייבת ניצחון, אבל לריאל תיקו היה הוא גם תוצאה טובה.

אמנם הם תקפו כדי להשיג את השלישי והיו קרובים, אבל חצי דקה לסיום להפעיל לחץ דבילי בקצה המגרש של שלושה שחקנים כשאתה בחיסרון מספרי, שאיפשר לבארסה יציאה למתפרצת זה קצת התלהבות יתר בלשון המעטה, שלא לומר טעות של טירונים.

אגב עוד אנקדוטה על השערים של מסי (ברכות לרגל השער ה-500...):

1.החל מעונת 2009/10 אז רונאלדו הגיע לריאל, ממוצע הכיבושים שלו עולה טיפה על זה של מסי (395 ב-387 משחקים, לעומת 420 ב-416 משחקים) אפשר לומר שהוא די זהה. בשום ליגה אחרת מסי (ורונאלדו) לא היה מגיע למספרים הללו, בטח לא בליגה האנגלית שהיא תחרותית הרבה יותר מהספרדית.

אגב אם לוקחים בחשבון את כל העונות של מסי בברצלונה, אזי כנראה הוא לא ישיג את ממוצע ההבקעות של רונאלדו בריאל.

2. אם להמשיך את הטענה לעיל, אזי הליגה הספרדית מותאמת למסי (ולרונאלדו) באופן מושלם כדי לנפח את המספרים הללו, ואין הוכחה טובה יותר מאשר רונאלדו עצמו:

בעונה האחרונה שלו ביונייטד, הוא כבש 26 שערים ב-53 משחקים, עונה לאחר מכן בריאל הוא כבש 33 שערים ב-35 משחקים, כמעט כפול! ואז הוא עדיין שיחק במשבצת הקיצוני הימני, ולא זכור לי שבכמה חודשים הוא עשה שיפור כזה עצום ביכולת שלו.

כנראה שלכבוש בליגה הספרדית הרבה יותר קל מהאנגלית (וכנראה גם מהאיטלקית והגרמנית).

וכנראה שאם מסי היה משחק 6 עונות בליגה האנגלית כמו רונאלדו, הוא לא היה מתקרב למספרים הללו, וגם לא היה כובש יותר שערים ממנו בקריירה (אם אכן זה יקרה).

זו אחת הסיבות שבסופו של דבר יש לרונאלדו יותר נקודות זכות בעיני בהשוואה למסי, היכולות שלו נבחנו בליגה נוספת קשה הרבה יותר ותחרותית הרבה יותר, והוא גם שם זכה בכל התארים האפשריים, מסי בקבוצה אחרת כנראה היה שחקן אדיר, אבל כנראה לא כזה גדול כמו שעושים אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרצאה מלומדת תודה , שבעיני מיותרת

וכל כך למה

כי אני נהנה לראות את שניהם לא בודק מי יותר גדול

בתכלס אני נהנה לראות יותר את הביצועים של מסי אבל זה אני בלבד.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד לא פגשתי ארגנטינאי שדיבר אחרת.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

אני ארגנטינאי,ואני חושב שמסי יותר גדול.

אבא שלי ארגנטינאי, חיי את רוב חייו בארגנטינה, ראה את דייגו משחק, והוא חושב שמסי יותר גדול.

חלק גדול מהחברים שלי ארגנטינאים, והרבה מהם חושבים שמסי יותר גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק חלקית,

בארסה הייתה חייבת ניצחון, אבל לריאל תיקו היה הוא גם תוצאה טובה.

אמנם הם תקפו כדי להשיג את השלישי והיו קרובים, אבל חצי דקה לסיום להפעיל לחץ דבילי בקצה המגרש של שלושה שחקנים כשאתה בחיסרון מספרי, שאיפשר לבארסה יציאה למתפרצת זה קצת התלהבות יתר בלשון המעטה, שלא לומר טעות של טירונים.

1.החל מעונת 2009/10 אז רונאלדו הגיע לריאל, ממוצע הכיבושים שלו עולה טיפה על זה של מסי (395 ב-387 משחקים, לעומת 420 ב-416 משחקים) אפשר לומר שהוא די זהה. בשום ליגה אחרת מסי (ורונאלדו) לא היה מגיע למספרים הללו, בטח לא בליגה האנגלית שהיא תחרותית הרבה יותר מהספרדית.

אגב אם לוקחים בחשבון את כל העונות של מסי בברצלונה, אזי כנראה הוא לא ישיג את ממוצע ההבקעות של רונאלדו בריאל.

2. אם להמשיך את הטענה לעיל, אזי הליגה הספרדית מותאמת למסי (ולרונאלדו) באופן מושלם כדי לנפח את המספרים הללו, ואין הוכחה טובה יותר מאשר רונאלדו עצמו:

בעונה האחרונה שלו ביונייטד, הוא כבש 26 שערים ב-53 משחקים, עונה לאחר מכן בריאל הוא כבש 33 שערים ב-35 משחקים, כמעט כפול! ואז הוא עדיין שיחק במשבצת הקיצוני הימני, ולא זכור לי שבכמה חודשים הוא עשה שיפור כזה עצום ביכולת שלו.

כנראה שלכבוש בליגה הספרדית הרבה יותר קל מהאנגלית (וכנראה גם מהאיטלקית והגרמנית).

וכנראה שאם מסי היה משחק 6 עונות בליגה האנגלית כמו רונאלדו, הוא לא היה מתקרב למספרים הללו, וגם לא היה כובש יותר שערים ממנו בקריירה (אם אכן זה יקרה).

זו אחת הסיבות שבסופו של דבר יש לרונאלדו יותר נקודות זכות בעיני בהשוואה למסי, היכולות שלו נבחנו בליגה נוספת קשה הרבה יותר ותחרותית הרבה יותר, והוא גם שם זכה בכל התארים האפשריים, מסי בקבוצה אחרת כנראה היה שחקן אדיר, אבל כנראה לא כזה גדול כמו שעושים אותו.

1.תחרותית יותר? על סמך מה? מספר הקבוצות שזכו באליפות ב-10 שנים האחרונות באנגליה היה 4(אם אתה מחשיב את הפוקס החד פעמי של לסטר) ובספרד זה היה 3. לאורך 10 השנים האחרונות בכול המפגשים בין קבוצות ספרדיות לאנגליות היו 33 נצחונות לספרדים, 24 תיקו ו-24 נצחונות לאנגליות. ב-10 שנים האחרונות קבוצות ספרדיות זכו ב-11 גביעי אירופה(ליגת אלופות ואירופאית) וקבוצות אנגליות ב-3.

האם יש לך אולי עוד מדדים לבדוק חוזק/תחרות של ליגה? אשמח לשמוע משהו חוץ מביסוס ע"פ הבקעות של רונאלדו בליגה האנגלית והספרדית.

2.רונאלדו במנצ'סר ובריאל שיחקו באותה עמדה על הנייר בלבד! מציע לך לראות גולים שלהם בתקופות הנ"ל. אתה תיראה שבמנצ'סטר הוא היה הרבה יותר עושה משחק ויוזם מאשר בריאל מדריד ששם הרבה יותר משחקים בשבילו. וכן, קשה יותר להבקיע כשאתה יוזם ומקבל כדורים רחוק הרבה יותר מהשער.

ואם אתה רוצה אנקדוטה משלי, אז מציע לך להכנס ולראות את המבקיעים הטובים בליגות הבכירות באירופה. כולם(!) חסונים, ענקיים, או עם משחק ראש מטורף. כולם מלבד גמד אחד 1.70 עם משחק ראש ברמה בינונית מינוס. עצם זה שמסי לא רק נמצא ברשימה הזאת אלא מוליך אותה, מראה עד כמה הוא שחקן ענק ויחודי באמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

מי אתם האנשים שהטוענים שהאנגלית תחרותית יותר ? ואני שואל ברצינות

על סמך מה הוחלט שלשחק מול סלטה/סביליה/ויריאל/ולנסיה נח יותר מאשר לשחק מול אברטון/ארסנל(כן בתור אוהד ארסנל הם מזמן לא שווים טופ ליגה, וונגר מגיע לשם כי היריבות חלשות לא כי הוא עושה קסמים)/סאות'המאפטון/סטוק ?

באנגליה לא משחקים כדורגל, משחקים בעט ורוץ ואני מדבר כצופה אדוק של הליגה הזו, הליגה הספרדית הרבה אבל הרבה יותר מעניינת מהליגה האנגלית

אני לא מצליח לחשוב על קבוצה אחת בספרד שהיתה שומטת יתרון 3-0 (בורנמות') מול ארסנל בדקות הסיום (3:3 בסיום)

מסי בגיל 19 תקע שלושער לקסיאס בקלאסיקו, הוא הפך את בואטנג לפני שנתיים לאח האובד של דן מורי, אילולא ההחמצות של היגוואין הוא יכל להתחרות בגמד הנרקומן בכמות התארים בנבחרת

אפשר להתווכח עד מחר שהוא משחק בליגה של קונוסים (3 מתוך 8 הקבוצות בחצאי הגמר של הליגה האירופית והצמפיונס ספרדיות, ולמעשה ההגמוניה הספרדית באירופה נמשכת כבר מספר שנים לא מבוטל, אני רואה כדורגל כבר יותר מ15 שנה ואני לא זוכר ליגה ששלחה כל כך הרבה נציגות לשלבים המכריעים באירופה עונה אחר עונה, אולי הסריאה אה התקרבה לשם דיי מזמן אבל לא בכמות הזו, ובטח שלא בכמות הזוכות)

אני נהנה לראות את הפרעוש, הוא קוסם, פנומן על, רונאלדו שחקן ענק, הבן אנוש הכי גדול, הבעיה היא שמסי לא אנושי הוא פאקינג אלוהים

עריכה אחרונה על ידי Yony_S

פעם Clio b 2001 ידנית/Clio b Sport MK2 2003/פיאט פונטו 98

מגאן RS 225 למכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כ

מסתובב קליפ עכשיו עם 23 השערים שמסי הבקיע בקלאסיקו.

וואלה הלכתי וספרתי, 16 מתוך ה-23 הם שערים שהובקעו בפנדלים (4), דחיקות ממטר, או סיום מול השוער אחרי בישול נהדר מאחד החברים. 70%.

אבל שהנתונים לא יבלבלו אותך חלילה.

אז קודם כל, בשביל שכולם, במיוחד אוהדי ריאל מדריד, יוכלו להנות:

דחיקות???

לא יודע באיזה פלנטה של חוסר אובייקטיביות אתה חיי, אבל שאחרים ישפטו. חלק מהשערים שם זה מאסטר פיס של אומן יחיד בדורו.

ודרך אגב, חלק גדול ממה שלא רואים שם זה את זה שמסי התחיל את המהלכים שהגיעו לגול (וגם המון שלא).

עוד דרך אגב וזה מתחבר לאמרה המטופשת הקודמת שמישהו רשם פה, מסי כבש הכי הרבה שערים נגד הקבוצות האלו:

1. סביליה - 29 שערים.

2. אתלטיקו מדריד - 27 שערים.

3. ולנסיה - 24 שערים.

4. ריאל מדריד - 23 שערים.

שרק במקרה הם 4 מ-5 המקומות הראשונים בספרד כממעט באופן קבוע. אכן לא מגיע למשחקים גדולים...

על השטות של הליגה האנגלית אני בכלל לא מתייחס, הרי ברצלונה ומסי השפילו כלכך הרבה פעמים קבוצות אנגליות בשלבי ליגת האלופות (כולל פעמיים מנצ'סטר בגדולתה בגמר) שזה בכלל מגוחך לדבר על זה.

אבל כן, תמשיכו לקנות את השטויות שפרשנים מוכרים לכם שהליגה האנגלית היא הטובה בעולם. איזה בדיחה מגוחכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.תחרותית יותר? על סמך מה? מספר הקבוצות שזכו באליפות ב-10 שנים האחרונות באנגליה היה 4(אם אתה מחשיב את הפוקס החד פעמי של לסטר) ובספרד זה היה 3. לאורך 10 השנים האחרונות בכול המפגשים בין קבוצות ספרדיות לאנגליות היו 33 נצחונות לספרדים, 24 תיקו ו-24 נצחונות לאנגליות. ב-10 שנים האחרונות קבוצות ספרדיות זכו ב-11 גביעי אירופה(ליגת אלופות ואירופאית) וקבוצות אנגליות ב-3.

האם יש לך אולי עוד מדדים לבדוק חוזק/תחרות של ליגה? אשמח לשמוע משהו חוץ מביסוס ע"פ הבקעות של רונאלדו בליגה האנגלית והספרדית.

1.זה נורא נחמד לקחת את חתך הזמן של עשר השנים האחרונות ולהצביע על הפערים, כאשר בשתיים מארבע הקבוצות הספרדיות הדומיננטיות משחקים שני השחקנים הטובים בעולם ובפער עצום. אין ספק שבשנים האחרונות הספרדיות על הגל, אבל זה עניין של תקופות, לפני כן האנגליות היו הדומיננטיות (זוכר שריאל כמה שנים רצופות לא עברה את השמינית למשל?) והאיטלקיות וכו'.

לכן ההצלחות באירופה זה לא ממש מדד לתחרותיות הליגה עצמה.

2. לא יודע מה ישכנע אתכם, אבל אם נסתכל על העונה נניח בה בספרד היו לנו 4 קבוצות במירוץ האליפות (תיאורטית כן?) ובאנגליה 6 (תיאורטית, ארסנל רצה ל-4 הגדולות לא לאליפות...) אזי בעיני אחד המדדים המרכזיים לתחרותיות של הליגה הוא כמה הגדולות מתקשות מול הקבוצות הקטנות יותר.

אז ככה:

ב-13 משחקים העונה, ברצלונה ניצחה בפער של יותר מ-3 שערים וכבשה יותר מ-3, למעט 3 משחקים שהסתיימו ב-3:0.

ריאל- 5 , ועוד 5 3:0.

אתלטיקו (קבוצה עם אוריינטציה הגנתית כן?): 2, 4 ב3:0

סביליה: 1+1

ליגה אנגלית:

צ'לסי: 4 מעל 3, 2 3:0

טוטנהאם: 8+1 3:0

ליברפול: 4+ 1 3:0

סיטי: 5 +2 3:0

יונייטד: 1+ 2 3:0

ארסנל: 4+ 2 3:0

בדקתי עוד נתון, מתוך המשחקים שקבוצה סיימה בהם בתיקו/הפסד, כמה מהם היו מול קבוצות מהחצי התחתון של הטבלה:

ספרד:

בארסה: 5 מתוך 10 (50%)

ריאל: 3 מתוך 9 (33%)

אתלטיקו: 4 מתוך 13 (30%)

סביליה: 6 מתוך 14 (42%)

אנגליה:

צ'לסי: 3 מתוך 8 (42%)

טוטנהאם: 5 מתוך 11 (45%)

ליברפול: 9 מתוך 15 (60%)

סיטי: 4 מתוך 13 (30%)

יונייטד: 7 מתוך 15 (46%)

ארסנל: 7 מתוך 14 (50%)

לגבי ברצלונה למעשה היא איבדה נקודות מול אותה קבוצה פעמיים, וזו מלאגה. אם לוקחים את זה בחשבון, אזי אחוז אובדן הנקודות שלהם קרוב יותר למה שקורה לסביליה ועדיין נמוך יותר מהליגה האנגלית, וקרוב בעיקר למוליכה.

בנוסף, מעניין לראות שהסיטי מצליחים מול הקטנות באופן יחסי, לדעתי זה מוכיח איזה הגנה פח אשפה יש להם כאשר עומדת מולם קבוצה שיודעת לתקוף.

כמו כן, הפרש השערים הממוצע של 4 המוליכות בליגה הספרדית הוא: 33-74, כאשר אתלטיקו וסביליה כובשות באיזור ה-60 שערים.

בליגה האנגלית: 32-66

כלומר ההגנות של הקבוצות החזקות די זהות, אבל בספרד ריאל וברצלונה פשוט בפער מאוד גדול ביחס לשאר הליגה, ושתיהן נזכיר בעונות פחות טובות מבחינת היכולת ביחס לשנים קודמות.

אני לא איש סטטיסטיקה ולא קרוב לזה ויש מצב שהנתונים שלי לא מדוייקים בעליל כי הם לא משקללים גורמים נוספים שצריך לשקלל, אבל אם אני מסתכל עליהם זה נראה שריאל וברצלונה לא באמת מתקשות בליגה הספרדית, לא העונה, ולדעתי עוד פחות בשנים קודמות. הן בעיקר נאבקות אחת בשניה, כשלעונה אחת אתלטיקו גם הייתה פקטור אחרי הרבה שנים.

לעומת זאת בליגה האנגלית לקבוצות החזקות הרבה יותר קשה, הקטנות לא באות להיות שטיח, והן נאבקות על המגרש, ולכן באופן טבעי התוצאות הגיוניות הרבה יותר. זה לא אומר שהאנגליות יותר טובות, זה אומר שכדי לזכות באליפות צריך לעבוד קשה יותר, מה עוד שקבוצות מתחתית הליגה יכולות לרכוש שחקנים בעשרות מיליוני יורו, גם לזה יש משמעות גדולה מבחינת התחרותיות.

דחיקות???

לא יודע באיזה פלנטה של חוסר אובייקטיביות אתה חיי, אבל שאחרים ישפטו. חלק מהשערים שם זה מאסטר פיס של אומן יחיד בדורו.

לא אמרתי רק דחיקות, אמרתי דחיקות פנדלים ומצבים של אחד על אחד, בדיוק כמו הזלזול שלכם ברונאלדו.

אבל בסדר לא ציפיתי שעובדות יבלבלו אותך כשמדובר במסי...

שרק במקרה הם 4 מ-5 המקומות הראשונים בספרד כממעט באופן קבוע. אכן לא מגיע למשחקים גדולים...

על השטות של הליגה האנגלית אני בכלל לא מתייחס, הרי ברצלונה ומסי השפילו כלכך הרבה פעמים קבוצות אנגליות בשלבי ליגת האלופות (כולל פעמיים מנצ'סטר בגדולתה בגמר) שזה בכלל מגוחך לדבר על זה.

לא טענתי שהליגה האנגלית הכי טובה, טענתי שהיא הכי תחרותית וזה הבדל מהותי, ואמנם הסכמתי לעיל בעליונות הספרדית באירופה בשנים האחרונות. אבל גלגל מסתובב, ועם הכסף העצום בליגה האנגלית, ובהתחשב בכך שמסי ורונאלדו מתקרבים לשלב בקריירה שהיכולת תתחיל לדעוך (רונאלדו כבר, מסי עוד שנתיים שלוש), לדעתי הקבוצות האנגליות יחזרו להיות דומיננטיות באירופה בשנים הבאות (אולי עוד 5-6 שנים, אולי לפני).

ובפעם המי יודע כמה, הטענה היא שמסי לא מופיע למשחקים גדולים כשהקבוצה צריכה אותו, והיא צריכה אותו כשהיא מתקשה וצריכה מנהיג שיקח אחריות, ואת זה נכון לעכשיו הוא לא הוכיח שיש לו.

עריכה אחרונה על ידי netco
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק רוצה להגיד משהו קטן. הזלזול בדחיקות לא מוצדק. אחת היכולות שאפיינה חלוצים גדולים היא מיקום. היכולת של שחקן להיות במיקום נכון מצריך דיוק, חשיבה מרחבית גבוהה והבנה עמוקה של המשחק. זה ממש כישורי שח-מט שיש לחלוצים גדולים.

תמיד במקום הנכון, לא בנבדל, אבל מספיק פנוי כדי שהשחקן יזהה אותך, ימסור לך בקלות ואז גם צריך לשחרר בעיטה טובה (אני לא מדבר על 2 מול שוער).

הגול של מסי במשחק האחרון מול ריאל הוא דוגמה יפה למי שיסתכל רק על מסי מתחילת המהלך (אני יודע קשה להסתכל הרחק מהאקשן, אבל תנסו).

כמובן שזו מיומנות שרבים לפני מסי פיתחו ושלטו בה. פשוט הקטע הזה של זלזול בלקבל כדור ברחבה ולבעוט או בנגיחה לא לעניין לדעתי. אלו מיומנויות מאוד מרשימות בעיניי.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Netco - גם הליגה הישראלית מאוד תחרותית. האם זה בהכרח אומר משהו על האיכות?

ולנסות להוכיח תחרותיות באמצעות התוצאות של הגדולות באנגליה העונה זה דיי משקר, כי העונה רוב הקבוצות החזקות באנגליה במצב מאוד גרוע יחסית לשנים שלפני.

וההסתכלות של 10 שנים אחורה שהתלוננת, זה כי הטענה שהעלית היא שמסי ורונאלדו מגיעים למספרים האלה כי הקבוצות בספרד פח, ולכן להסתכל 10 שנים אחורה מפריך את הטענה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת משווה את הליגה האנגלית לישראלית?

הטענה שלי הייתה להזכירך שגם רונאלדו וגם מסי נהנים מסגנון המשחק בליגה הספרדית שלמעשה מאפשר להם לנפח את המספרים,

למסי יותר מכיוון שהוא משחק שם מתחילת הקריירה.

המשמעות שהליגה יותר תחרותית מאוד רלוונטית לעניין הזה, כי כשהקבוצה שלך לא כובשת 90+ שערים בעונה, ולא מביסה את היריבות שלה 13 פעמים בעונה (מתוך 33 משחקים) בהפרש שערים של 3+, אזי הרבה הרבה יותר קשה להגיע ל500 שערים בגיל 29.

בסופו של דבר הפערים בליגה הספרדית מאוד גדולים בין הגדולות לקטנות.

כשצ'לסי יוצאת למשחק מול בורנמות', ברנלי, או סטוק למשל, היא יודעת שקל זה לא יהיה, וכל משחק זה לעבוד קשה על הניצחון.

ריאל וברצלונה העונה, משייטות לניצחון בהרבה משחקים במיוחד מול קבוצות תחתית, עובדה שהן כמעט לא מאבדות נקודות מולן.

סתם כדי להמחיש, תראה כמה קש אתלטיקו וסביליה אכלו בצ'מפיונס מול לסטר (מקום 15 באנגליה), ששיחקה כדורגל אנגלי די טיפוסי עם ההתאמות שלה.

אם ריאל וברצלונה היו צריכות לשחק נגד כדורגל כזה על בסיס שבועי, הן לא היו כובשות כל כך הרבה, והיו עובדות קשה מאוד על בסיס שבועי כדי לנצח.

ולדעתי גם היו פחות דומיננטיות בצ'מפיונס בשנים האחרונות, אבל זו כבר סתם השערה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...