Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב מסוחר - האם להתרחק בהכרח?

MOSHE18
שימו לב! השרשור הזה בן 2773 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

ברשותי מאזדה 626 שנת 00, הרכב תקין לחלוטין ואני מאוד אוהב אותו אך החלטתי להתקדם.

הרכב אותו אני רוצה לרכוש הוא מאזדה 6, שנת 04, מסוכנות רכב בירושלים (לא סוחר מנתניה, מקום קצת יותר מכובד אבל עדיין, סוחר בשורה התחתונה).

העניין הוא כזה - אין לי עצבים להתעסק עם מכירת הרכב, אין לי כח לטלפונים ולחכמולוגים, מיציתי את זה.

מצאתי כאמור מאזדה 6 נחמדה, המחיר טוב, הסוחר מזכה אותי על ה 626 בסכום של בערך שליש ממחיר המחירון או אפשר לומר חצי ממחיר מכירה ריאלי.

אין לי בעיה מבחינת כדאיות כספית, בסופו של דבר אני מתחדש ברכב ביממה, בלי להתעסק עם המכירה, הולך, מוסר את הרכב ויוצא עם חדש, תיק תאק.

העניין הוא כזה - האם באמת לחשוש מקניית רכב מסוחר? הרכב בתמונות נראה כביום הוולדו, מאמין שעבר צבע, שטיפת מנוע ועוד כמה טריקים של סוחרים.

כשקניתי את המאזדה הנוכחית שלי השקעתי עליה רבות (לאו דווקא כספית, בעיקר בטלתי קומבינות שעשו כדי לחסוך), והמחשבה שלי היא שבאם ארכוש רכב מסוחר, הרי הוא (הסוחר) בוודאי כבר תיקן את הרכב (כי בשבילו זה גרושים) ולי זה מתאים.

מה גם שאני מחשבה שאני רוכש מאזדה 6 ולא איזה רכב בעייתי, כך שבמקרה הרע - חלק פה וחלק שם - שטויות, הולכים לפירוקיה ומשלימים.

אשמח לטיפים מכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום סיבה לחשוב שהסוחר תיקן את הרכב. קח אותו לבדיקה במוסך בכל מקרה, גם אם תקנה - תדע מה צריך לתקן.

אתה מחליף משומש במשומש אחר...פקח עיניים.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו מאזדה 6 דור ראשון זכורה לי שבהתחלה היא באה עם תיבה פלנטרית ואחר כך הגיעה גיר טיפטרוניק השאלה באיזו שנה חל השינוי?

דבר שני מתי הגיעה ארצה המאזדה 6 האם בשנת 2002?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

<Kia Rio LX 1.4 4DR automatic 2014 <SOLD

TOYOTA COROLLA SUN 2011 automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בהכרח רכב מפרטי יהיה שמור ומלוקק, ורכב מסוחר לא בטוח שיהיה מרותך מכמה מכוניות מדגמים ויצרנים שונים.

אם הרכב נראה לך, קח לבדיקה במכון/מוסך (עדיף שניהם, לבוחנים במכון לא יהיה ידע מעמיק בדגם הזה, ולמוסך לא יהיה סטנד בדיקת בלמים, בולמים וכיוון פרונט).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית תודה על התשובות המהירות.

הסוחר הציע לי דבר כזה (בגלל שהרכב לא שווה הרבה, עדיין שנת 04) - במידה ואני לוקח לבדיקה - התקלות יקוזזו אך לא תהיה אחריות כלל לאחר הרכישה.

במידה ואני לא מבצע בדיקה - כל תקלה שתתרחש אחרי הקניה תהיה על חשבון הסוחר.

דעתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד ההודעה האחרונה שלך הייתי בגישה של "לך על זה". אחרי ההודעה האחרונה והמדיניות של הסוחר שכל-כולה למנוע ממך לבדוק את הרכב, איך לומר, סוחר לעולם יהיה...סוחר.

לא עושה עם סוחר נבלה שכזה שום עסק.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מצטרף לדעה כי רכב מסוחר - לא בהכרח דבר שלילי.

2. עדיף לבדוק את הרכב ולקזז תקלות (או אולי לוותר על הרכב). אם תבחר באופציה השניה (תיקון תקלות) - אני חושש שבמקרה של תקלה, הוא יתחמק ממך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מראש היה נתון שסוחרים הם אנשים ישרים, מנית בדיוק את הסיבות ללכת לסוחר. לחסוך זמן וכאב ראש במכירת הרכב שלך ולצאת באותו היום עם הרכב שרצית ממגרשו של הסוחר.

אממה... מנסיון רב שנים ורב עסקאות, ועם חיפוש בפורום פה, תראה שלא מעט אנשים נפגען מסוחרים. ויש כמובן גם הרבה שנפגעו ולא רצו לספר לחברה איך דפקו אותם.

ההצעה של הסוחר היא בדיוק מה שאסור לך לעשות. הסוחר עומד בתנאים הראשוניים - כלומר ההפחתה על הרכב שאתה משאיר לו והמחיר של הרכב שאתה לוקח מתאימים לך? שווה לך לשלם כדי לא להתעסק עם קונים לרכב שלך, מצויין !!

אבל.. אל תסמוך על זה שהסוחר ישר או שהוא יעמוד במילתו בעתיד. קח את הרכב לבדיקה מקיפה במכון שאתה בוחר ומרוחק מהמגרש שלו. תתמקח על כל דבר ותוריש במחיר כמה שאתה יכול. אם אתה לא פוסל את הרכב אחרי הבדיקה, תתמקח ואז תחליט אם אתה לוקח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שבעצם כולם מנסים להגיד לך, זה שאחרי שקנית את הרכב אתה יכול לשכוח מהסוחר.

אז תסגור את כל הקצוות.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למקרה שהעסקה תצא לפועל : מה שבטוח - לא כדאי לתקן ליקויים באחריות אצל הסוחר לאחר הרכישה, וגם לפני הרכישה ( מה שיתגלה בבדיקה ). תוריד מהמחיר ותוותר על האחריות שלו.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד לדעתם של חלק מהמגיבים שמעליי, אני דווקא רואה סוג של היגיון בהצעתו של הסוחר.

אני אגיד אפילו יותר מזה- סוג של כנות. מצד שני, אולי נאיביות פסיכית שלי :roflmao:

אסביר.

הסוחר בעצם נותן לך שתי אופציות די הוגנות בסה"כ, שמגנות עליך וגם עליו.

מצד אחד, יאללה, קח לבדיקה ואני אתקן לך את מה שיתגלה כמצריך תיקון.

הרציונל- אני תיקנתי לך? אז גם אתן לך אחריות על הרכב ועל התיקונים. עד כאן הגיוני.

מהצד האחר, חבר יקר, התגלו תקלות? לא רצית שאני אדאג לטפל בהן? העדפת לתקן בעצמך ולקזז אותן מסכום הרכישה?

על הכיפאק! אבל אל תצפה שאני גם אקח אחריות על הרכב כאשר לא אני דאגתי לתקן אותו...

אז כל זה מתיישר בהחלט עם השכל, אבל כל עוד זה אכן יקרה בצורה הזאת.

בקיצור, אני דווקא ממש לא רואה כאן ניסיון עלוב למנוע ממך לקחת את הרכב לבדיקה.

בכל מקרה, בלי קשר לכלום, כמובן שכדאי לקחת את הרכב לבדיקה ולאחריה להחליט מה עושים.

אל תסתמך על העובדה שאמרת שמדובר בסה"כ במאזדה 6. עם כל רכב מתיישן יכולות לצוץ תקלות. במיוחד אם הוא לא טופל ונשמר טוב.

נכון שזה אולי פחות מרתיע מלרכוש רכב "מורכב" יותר, אבל אל תבנה על זה.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית תודה על התשובות המהירות.

הסוחר הציע לי דבר כזה (בגלל שהרכב לא שווה הרבה, עדיין שנת 04) - במידה ואני לוקח לבדיקה - התקלות יקוזזו אך לא תהיה אחריות כלל לאחר הרכישה.

במידה ואני לא מבצע בדיקה - כל תקלה שתתרחש אחרי הקניה תהיה על חשבון הסוחר.

דעתם.

בניגוד לדעתם של חלק מהמגיבים שמעליי, אני דווקא רואה סוג של היגיון בהצעתו של הסוחר.

אני אגיד אפילו יותר מזה- סוג של כנות. מצד שני, אולי נאיביות פסיכית שלי :roflmao:

אסביר.

הסוחר בעצם נותן לך שתי אופציות די הוגנות בסה"כ, שמגנות עליך וגם עליו.

מצד אחד, יאללה, קח לבדיקה ואני אתקן לך את מה שיתגלה כמצריך תיקון.

הרציונל- אני תיקנתי לך? אז גם אתן לך אחריות על הרכב ועל התיקונים. עד כאן הגיוני.

מהצד האחר, חבר יקר, התגלו תקלות? לא רצית שאני אדאג לטפל בהן? העדפת לתקן בעצמך ולקזז אותן מסכום הרכישה?

על הכיפאק! אבל אל תצפה שאני גם אקח אחריות על הרכב כאשר לא אני דאגתי לתקן אותו...

אז כל זה מתיישר בהחלט עם השכל, אבל כל עוד זה אכן יקרה בצורה הזאת.

בקיצור, אני דווקא ממש לא רואה כאן ניסיון עלוב למנוע ממך לקחת את הרכב לבדיקה.

בכל מקרה, בלי קשר לכלום, כמובן שכדאי לקחת את הרכב לבדיקה ולאחריה להחליט מה עושים.

אל תסתמך על העובדה שאמרת שמדובר בסה"כ במאזדה 6. עם כל רכב מתיישן יכולות לצוץ תקלות. במיוחד אם הוא לא טופל ונשמר טוב.

נכון שזה אולי פחות מרתיע מלרכוש רכב "מורכב" יותר, אבל אל תבנה על זה.

תקרא שוב את המואדם.

בהצלחה.

הסוחר אומר שאם הוא לוקח את הרכב לבדיקה אז לא תהיה אחריות (בין השורות מנסה להפחיד את הקונה שאם הוא בודק את הרכב אז הוא מבטל לו את האחריות ובכך למנוע ממנו לבדוק את הרכב) אבל אם לא יבדוק כל תקלה שתהיה הוא יטפל (ממש, שיהיה לו בהצלחה להוציא ממנו משהו)

פות"ש לדעתי תמשיך הלאה, לא הייתי מתקרב לסוחר כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היות ויש הרבה רכבים כאלה בפרטי הייתי ממליץ לחפש בפרטי אפילו שיש יותר כאב ראש במכירה של הרכב הקיים.

הכאב ראש הזה הוא במקום הכאב ראש לתבוע את הסוחר ולתקן ליקויים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2773 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...