Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השקת הדור החדש של תוכנת הניווט מבית iGO, ה-primo nextgen

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2798 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

טוב, בחנתי את התוכנה אתמול ויש לי כמה רשמים:

המטרה הייתה להגיע מלוד למקום מסויים בבית דגן.

לקח לי קצת זמן להבין איך להקליד את שם המקום, המקום לא נמצא.

בסוף הצלחתי למצוא את המקום דרך תפריט "חיפוש מקוון". לפחות הצלחתי.

עוד בתחילת הניווט, כשהרכב כבר בתנועה, שמתי לב שהמפה "מתה". לא הצלחתי לגרום לה להזיז את המפה תוך כדי תנועה.

המפה פשוט תקועה על המיקום שממנו יצאתי. הניווט הקולי המשיך כרגיל ואמר לאן לפנות ואיפה להשתלב.

מה שמאוד מצא חן בעיניי הוא שכשהתוכנה אומרת להשתלב לאנשהו, הוא אומר את מספר הכביש חוץ מלמשל "פנה ימינה". לרוב המס' הזה מופיע על השלט מעל הכניסה לכביש וככה אני יודע שלא טעיתי. אבל במפה אני לא יכול לראות כי היא לא זזה אצלי.

מה שמאוד הפריע לי הוא שפתאום היא אומרת לי לפנות ימינה, ללא התראה מספיק מוקדמת וצריך להגיב ממש מהר ולא תמיד הספקתי.

זה קרה כמה פעמים. דבר נוסף הוא הקול של הקריינית ש- "שבור" מעט, לא רצוף ומזכיר את הקול של הנווט העצמאי שיש לי עם התוכנה שלא עודכנה מאז 2011.

בסופו של דבר בכלל לא הצלחתי להגיע ליעד, התוכנה השאירה אותי בכתובת של בית פרטי שאין לי שום קשר אליו. לפחות ראיתי איזור יפה.

הפעלתי ווייז ותוך מס' דקות הגעתי ליעד.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 269
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מה שמצחיק זה שהם ממש מבסוטים מעצמם על העבודה שהם עשו על גרסת הדור הבא" שלהם. כן, השילוט נחמד, החיפוש הקולי עובד בצורה סבירה פלוס ויש (בערך) עדכוני תנועה. אבל איפה ההשקעה בממשק?! כמו שאמרו כאן, זה פשוט פורט מהתוכנה שמיועדת למערכות מובנות.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה כולם מקטרים על הממשק - כאילו זו הבעיה המרכזית של התוכנה. אם התוכנה הייתה מציעה מסלולים הגיוניים ועדכוני תנועה בזמן אמת, הייתי סולח לה את הממשק, כי התצוגה שלה יותר נוחה מווייז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי הממשק של אייגו מבחינתי תמיד סבל מחוסר אינטואטיביות ודרש קליקים עודפים בכדי להגיע למסך בו אני אמור להזין את היעד לניווט, לרבות הקטע האינפנטילי שעדיין יש שורות נפרדות לעיר ולרחוב ועוד דברים קטנים ומעצבנים שציפיתי שישפרו מאז 2008, כמו האופציה לשימוש במקלדות צד ג'.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל זה נכון, אבל כאמור הבעיה האמתית של IGO לא שם. שום ממשק מודרני וסופר נוח לא יגרום לי להשתמש בתוכנה הזו, כל עוד היא מציעה מסלולים לא הגיוניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה את עצמי משתמש באייגו ביום-יום. אבל למרות כל המגרעות שלה, יש לה כמה תכונות שאין בוויז שיתכן ויהיו שימושיות עבור חלק מהנהגים כמו אפשרות לבחירת סוג כלי רכב (ואז המסלול יהיה בהתאם), האפשרות לתכנן מסלול עם מספר נקודות, ועוד משהו נחמד שאהבתי זה נתוני נסיעה (מהירות ממוצעת, זמן נסיעה, זמן עצירה וכו').

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המימשק מאכזב. בבסיסו נשאר אותו מימשק מעצבן שיש לי ב"מיו" העתיק שלי עם IGO .

הם יכלו לשפר מהותית אם היו מוסיפים כפתור התחל בפינה, שלחיצה עליו תוביל לכל התפריטים ולתפריטי משנה.

כפי שזה כיום, וכפי שזה ב"מיו" הישן, צריך לזכור בע"פ איך להגיע לפקודה כמו "שמור מקום" וזה ממש לא אינטואיטיבי. אם מפסיקים להשתמש בIGO וחוזרים לאחר מספר חודשים, צריך שוב להיאבק בממשק ולנסות להזכר איך מגיעים לפקודה שרוצים בה.

ב IGO הישן שיש לי ב"מיו" ניתן היה להוסיף סקין שבנו כל מיני חובבים, וסקינים אלה היו הרבה יותר נוחים לשימוש מאשר הסקין המקורי. אבסורד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שפספס את חלוקת גרסת Primo Nextgen, הגרסה שחולקה חינם ביומיים האחרונים, ניתנת בזאת הזדמנות נוספת.

תוכלו לקרוא על התוכנה כאן וגם כאן.

הגרסה להתקנה (למ"ה אנדרואיד בלבד)

אם כבר התקנתם את התוכנה שחולקה בחינם, או שיש לכם התקנה קודמת של פרימו, נא הסירו אותה בצורה מסודרת לפני ההתקנה.

- יש לפרוס את החבילה בזיכרון הפנימי של המכשיר, למחיצה בשם iGO_Israel (לשים לב לאותיות קטנות/גדולות).

- להתקין את קובץ ה-apk.

- כעת ניתן להפעיל את התכנה. במידה והכל פועל כשורה, ניתן להגדיר את ההגדרות הבסיסיות.

לנוחות המשתמשים ולטובת חווית המשתמש, מוטמע בתוכנה סקין (skin). ניתן לבטלו ע"י מחיקת המחיצה "ux" שבמחיצה הראשית (רצוי לשמור גיבוי). מניסיון אישי, ממליץ להישאר איתו.

כדי לחסוך בגודל החבילה להורדה, לא צירפתי מפות לחבילה, ולכן תתקבל התראה שאין מפות. ניתן להוסיף את המפות הרצויות מכאן.

למי שאין מספיק מקום בזיכרון הפנימי של המכשיר ומעדיף לאחסן את המפות והקבצים הנלווים (נקודות עניין, בניינים בתלת מימד, התראות נהג וכו') בכרטיס SD חיצוני, יש לבצע את השלבים הבאים:

- להוריד את מבנה הספריות, ולהעביר את המחיצה addons ומה שבתוכה, לכרטיס הזיכרון.

- להחליף את הקובץ sys.txt שבמחיצה הראשית של התוכנה, עם הקובץ sys_map_on_card.txt שבחבילה שהורדתם. יש לשנות את השם ל-sys.txt.

- למחוק את המחיצה "save" שבמחיצה הראשית, ולהפעיל מחדש. מעכשיו, המפות ושאר הקבצים נקראים מהכרטיס החיצוני.

קובץ מצלמות מהירות תמיד יהיה במחיצה content/speedcam שבזכרון הפנימי.

קובצי אזהרה נוספים (מצלמות ודחלילים, בית ספר, תחנת כיבוי, מפגש רכבת, כביש מסוכן ועוד) ניתן להוריד מכאן. אצלי חלקם יצרו כפילות מעצבנת ו/או

התראות מציקות, ולכן אני לא משתמש בהם.

כשמחליפים קובץ, יש למחוק את כל הקבצים מהמחיצה לפני ההחלפה, למעט אלו בסיומת spc, במידה והחלטתם להשתמש בהם.

כדי לא לנפח את קובץ ההורדה, הגרסה שהתקנתם מכילה רק קובץ הנחיות קוליות בעברית, הכולל הכרזת שמות/מספרי רחובות/כבישים (TTS). מי שזה מפריע, יכול באמצעות תפריט ההגדרות (הגדרות שפה), לבחור הנחיה קולית בעברית רגילה.

במידה ורוצים, ניתן להוסיף את השפות הבאות, עבור הכרזת שמות/מספרי רחובות/כבישים (TTS):

אנגלית (ארה"ב) (enu)

רוסית (rur)

צרפתית (frf)

- מורידים את חבילת השפה הרצויה בלבד (יותר שפות, יותר זכרון!), פורסים אותה למחשב, ומעבירים את המחיצה הראשית (rur, enu או frf) אל המחיצה "tts_nua_ve1" שבמחיצה הראשית של התכנה. המחיצה שקיימת שם בשם "hei", היא עבור עברית.

- למחוק את המחיצה "save" שבמחיצה הראשית, ולהפעיל מחדש.

הערה חשובה: הגרסה שחולקה בחינם לא תקרא מפות של חו"ל, הגרסה הזו כן. נסיעה טובה.

ffscreen1.jpg ffscreen2.jpg ffscreen3.jpg ffscreen4.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הורדתי לפני כמה ימים בחינם לנסות לראשונה תוכנת ניווט שהיא לא וויז.. וואלה התאכזבתי.

אני עם אייפון 6S ולמרות המסך הלא קטן - דברים כמו שעת הגעה, מהירות וכו' מופיעים מאוד בקטן, שזה מצריך מבט ארוך יותר=מסוכן.

יצאתי מחיפה להרצליה, היה מאוד קשה לעשות פעולות מאוד בסיסיות:

ממשק כלכך גרוע לא חשבתי שקיים עדיין ב2016. רק להקליד את היעד לקח לי כמה דק, איך הצליחו לסבך אפילו דבר פשוט כמו מקלדת!?

יש התראות מוזרות כמו "פנה פניה קלה שמאלה" או משהו כזה, שחוזרות על עצמן כמה פעמים למרות שאין בכלל שום פניה שמאלה באיזור, ובכלל צריך לפנות ימינה עוד רגע (ממש ברגע הפניה היא נזכרת להגיד "פנה ימינה).

ובכללי לא מצאתי יתרון אחד על הוויז, הכל חסרונות.

בחזור נסעתי עם הוויז וזה הרגיש כזאת הקלה..

אימפרזה 4*4 04 נמכרה :|

סובארו בי4 08 לימיטד ז"ל :cry:

סובארו בי4 09 גפ"מ :-)

BMW E92 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מזה שמאז ומתמיד אהבתי את ה IGO יותר מאשר כל תוכנת ניווט אחרת,

בעבר הייתה מותקנת גרסת ה primo lite באייפון שלי (הורדתי אותה בחינם באחד מימי

העצמאות בהם החברה סיפקה הורדה בחינם בימי החג).

מאז עברתי לאנדרואיד ונאלצתי לעבור ל waze (לא רואה טעם לשלם כסף על gps מכיוון שאני

משתמש בו לעיתים רחוקות, בטח כשיש חלופות חינמיות).

לפני מספר ימים הורדתי את ה igo לאנדרואיד בחינם, ואתמול יצא לי להשתמש בו לראשונה:

נסעתי מחולון ליבנה - אציין שלאורך כל הדרך מאוד נהנתי מהניווט, יותר מכך גם תהיתי על מה דיברו

אלו שכתבו ביקורתם על הגרסה החדשה, חשבתי איך אכתוב את הביקורת המעולה על האפליקציה.

ואז - המכשיר הכריז "הגעת ליעד". מסתכל ימינה ושמאלה, המקום אליו הביא אותי ה igo איננו תואם את

התיאור של המקום אליו הייתי צריך להגיע. כיביתי את ה igo, הדלקתי את ה waze שהכריז כי אני במרחק של

1.2 ק"מ מהיעד, כעבור דקות בודדות ה waze הביא אותי ליעד.

בהמשך הדרך (בנסיעה בגוש דן) הדלקתי אותו לניווט לכתובת אליה ידעתי מה הדרך הכי יעילה להגיע, הוא אכן

שלח אותי לאותו מסלול. עם זאת היו מספר פעמים שהניווט החל להתבלבל, הרכב עבר לנסוע לכאורה בכלל בדרך צידית

ולא בכביש 471 המהיר והיו ריבוי "חישוב מסלול מחדש".

בסה"כ - התוכנה בנויה בצורה מעולה, - אבל - נחשוב ביותר לדעתי זה לעבוד על שיפור המפה, כי gps שמביא אותך ליעד שגוי,

נפלא ככל שיהיה בדרך, לא שווה הרבה למשתמש.

בנוסף, אני לא יודע עד כמה זה אפשרי טכנית ועד כמה זה תלוי בתוכנה ולא במכשיר הסלולרי, אך בהחלט יש מקום לשפר דיוק

מיקום ושיפור "קליטת הלווינים" שלוקחת הרבה זמן וגם ניראה שמתבלבלת מעת לעת בזמן הנסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2798 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...