Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדוע במנוע ה 1.2TSI בלימת המנוע כמעט ואינה מורגשת?

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 3312 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

1. נפח האוויר זהה מן הסתם, הלחץ שבו הוא נמצא עשוי להיות שונה מעט (אם בכלל).

2. מרגע ששסתומים נסגרים, אתה דוחס אוויר במצב נתון. אין כאן ואקום.

3. בסוף פעימת העבודה אתה חוזר למצב הנתון שלפני הדחיסה (בנקודות בהן השסתומים סגורים).

4. אין ואקום בתוך הצילינדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 86
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הרי בדיזל, להבדיל מההסבר שלך, אין ואקום בצלינדר לאחר פעולת היניקה אלא אויר בלחץ אטמוספרי ׁ(בערך). כלומר פעולת הדחיסה והעבודה מבטלות אחת את השניה. ועדיין נוצרת בלימת מנוע חזקה יותר מבנזין.

יש לי השערה - ובוא נחשוב עליה ביחד.

בדיזל המנוע יונק אוויר חיצוני, דוחס אותו במקביל לפעולת קירור אינטנסיבית, לכן חלק מאנרגיית הדחיסה שהפך לחום נשאב אל הרדיאטור ומכאן ההפסד שמביא לבלימת מנוע.

אותו אוויר שנשאב מוחזר אל האטמוספירה בפעימת הפליטה והמנוע יונק במקומו אוויר חדש.

נעבור אל פולקסווגן - אם הבנתי אותך נכון אז המנוע שם פשוט סוגר את השסתומים של שני צילינדרים וכאן כבר יש מערכת סגורה של דחיסה ושחרור לחץ שמעבירים וגם יונקים חום מהמנוע.

דעתך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדמה לי שהטכנולוגיה (ACT) של כיבוי צילינדרים בוואגיות לא קיים במנועי ה-1.2 רק ב-1.4 ומעלה.

לגבי דיזל, ראו הערך בויקיפדיה, בדגש על סוף הקטע הרלוונטי שמתייחס לרכבים חדשים יותר:

http://en.wikipedia.org/wiki/Engine_braking

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

dorki אין לי רעיון אחר ואין לי איך לשלול שום דבר ממה שכתבת אז כניראה שבאמת הכל מסתכם בדיפוזיית חום..

Tom דיברתי על ACT כאנלוגיה למנוע שדוחס צלינדר סגור, בלי קשר לשאלה בתחילת השירשור

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים יקרים - תהרגו אותי (ואולי אני יוצא פה חומוס) אבל אני לא מבין את כל תאוריית ה"דיפוזיית חום" שלכם (בלי ציניות, בלי עקיצות - באמת לא מבין).

כמו ש-Tom אמר, וואקום קיים רק בזמן היניקה (כך אני מבין זאת, ואני חושב שגם הוא טוען את אותו הדבר). בפעולת הדחיסה, הבוכנה דוחסת אוויר, כאשר השסתומים סגורים, ומכאן ההתנגדות המתורגמת לבלימה (אותה אנלוגיית שימוש במשאבה ידנית). אין פעולת עבודה, השסתומים נפתחים, האויר הנדחס משתחרר וחוזר חלילה. לאורך זמן, ההתנגדות הנובעת מדחיסת האויר גורמת להאטה של מהירות סיבוב המנוע (אשר מסתובב מכח האינרציה) עד אשר סיבובי המנוע יורדים לאזור ה-1100 סל,ד ואז מחשב המנוע מתחיל להזרים דלק כדי למנוע מצב שהמנוע ייכבה. מה לא נכון במה שתיארתי?

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים יקרים - תהרגו אותי (ואולי אני יוצא פה חומוס) אבל אני לא מבין את כל תאוריית ה"דיפוזיית חום" שלכם (בלי ציניות, בלי עקיצות - באמת לא מבין).

כמו ש-Tom אמר, וואקום קיים רק בזמן היניקה (כך אני מבין זאת, ואני חושב שגם הוא טוען את אותו הדבר). בפעולת הדחיסה, הבוכנה דוחסת אוויר, כאשר השסתומים סגורים, ומכאן ההתנגדות המתורגמת לבלימה (אותה אנלוגיית שימוש במשאבה ידנית). אין פעולת עבודה, השסתומים נפתחים, האויר הנדחס משתחרר וחוזר חלילה. לאורך זמן, ההתנגדות הנובעת מדחיסת האויר גורמת להאטה של מהירות סיבוב המנוע (אשר מסתובב מכח האינרציה) עד אשר סיבובי המנוע יורדים לאזור ה-1100 סל,ד ואז מחשב המנוע מתחיל להזרים דלק כדי למנוע מצב שהמנוע ייכבה. מה לא נכון במה שתיארתי?

אתה מפספס/מתעלם/לא מבין את כל מה שאני ו dorki כתבנו בשרשור הזה...

תתחיל מההודעה הראשונה שלי ותראה שפעולת הדחיסה כשלעצמה לא בולמת כלום כי מיד אחרי זה האנרגיה העצורה באויר הדחוס משתחררת חזרה אל הקראנק בפעולת ההתפשטות

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שפעולת הדחיסה כשלעצמה לא בולמת כלום כי מיד אחרי זה האנרגיה העצורה באויר הדחוס משתחררת חזרה אל הקראנק בפעולת ההתפשטות

פה איבדתי אותך - לאחר הדחיסה, שסתום הפליטה נפתח והגז הדחוס משתחרר, לא?

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגאל. אז מה שאתה אומר שרק ההתנגדות של היניקה מאפשרת בלימת מנוע אז איך זה שבדיזלים יש בלימת מנוע ואפילו טובה מאוד לעומת בנזין וזה בלי שום מצערת?

עריכה אחרונה על ידי Dan-idin
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פה איבדתי אותך - לאחר הדחיסה, שסתום הפליטה נפתח והגז הדחוס משתחרר, לא?

לא, שסתום הפליטה נפתח אחרי פעימת העבודה

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אין פעימת עבודה, לאויר הדחוס לא מוזרק דלק ואין הצתה.

זה שאין דלק לא אומר שהתזמון של פתיחת השסתום משתנה

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכן הבן אדם שאל למה הבלימה לא מורגשת ב1.2 הוא קיבל מספיק מידע כדי לבנות אוטו שעוצר את עצמו.

אתם סתם נכנסים יותר מידי עמוק לדברים לא קשורים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל נפתח בזמן פעולת עבודה ולכן לא רק יניקת האוויר משפיעה על בלימת המנוע

מדוע שיפתח בזמן פעימת העבודה? מה התועלת מכך?

להבנתי כל רגע שלא מנוצל מפעימת העבודה להתפשטות הגז זה הפסד טהור. ההפך, היצרנים מנסים להאריך את פעימת העבודה כמה שיותר, ע״ע מחזור אטקינסון

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3312 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...