Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה המשכנתא הזאת שלקחתי? טובה/גרועה כדאי למחזר?

koka

פוסטים מומלצים

אברג'ל - אתה מציע כפל ביטוח. זה בזבוז כסף. לגבי ביטוח החיים זה פחות משמעותי, כיון שמדובר בפיצוי כך שאתה יכול לקבוע את גובה הכיסוי שאתה רוצה. לגבי ביטוח הרכוש, כיון שמדובר בשיפוי ההצעה שלך מהווה בזבוז.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל זה צריך להתחיל לשחק בביטוחי חסר ולחשב כיסויים בנפרד. לדעתי נוח יותר לרכוש פוליסה אחת עם שעבוד חלקי לבנק. גם בלי הפיצול המעקב אחר תשלומים לביטוח בעייתי מאד, כל תשלום פחות בחודש מקל על המעקב. אני גם לא בטוח שאין כל מיני "דמים" שייגבו בנפרד - כלומר בכפילות - על שתי פוליסות, וכמובן שאם תהיה תביעה תשלם שתי השתתפויות עצמיות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצעה ראשונה שקיבלתי, פוליסה לביטוח חיים (לי ולאשתי) בלבד:

75 שקל עם הנחה של 20% לשלוש השנים הראשונות בלבד, דהיינו:

60 שקל בשנה הראשונה, 66 שקל לשנה השניה, 73 שקל לשנה השלישית. (שלחה לי פירוט פוליסה לפי שנים)

ואז היא אמרה לי שלאחר 3 שנים להתקשר שוב.

מה אתם אומרים?

התנגדות של בידוד איננה לינארית ואם המתח השאריתי באזור הזליגה של גוף החימום כשהאפס מחובר נמוך מספיק לא תהיה זליגה משמעותית. כשהאפס מנותק מלוא המתח מופיע בנקודה החלשה ונוצרת פריצה להקפיץ את הפחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבקש לקבל פירוט לכל שנות ההלוואה

תרגיל ידוע. זולים היום יקרים בהמשך

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פריים 30 שנה לזוג.JPGקלצ 10 שנים לזוג.JPG

להלן הפרמיה - כאמור - היא רשמה לי 20% הנחה לשלושת השנים הראשונות - אז בשנה הראשונה במקום 75 ש"ח זה יהיה 60 ש"ח (היא כתבה לי את זה)

התנגדות של בידוד איננה לינארית ואם המתח השאריתי באזור הזליגה של גוף החימום כשהאפס מחובר נמוך מספיק לא תהיה זליגה משמעותית. כשהאפס מנותק מלוא המתח מופיע בנקודה החלשה ונוצרת פריצה להקפיץ את הפחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

לפני לקיחה של משכנתא ע"ס 700 אלף ש"ח.

דירה ראשונה, עלות של 1.505 מליון

יכולת החזר של עד כ-4800 ש"ח

נדרשים לקחת כ50% אחוז מימון שכוללים בפנים הלוואת בלון מקרן ההשתלמות (נזילה, אבל לא רוצה לגעת)

בדקנו את עניין הזכאות ולא ראינו שאנחנו זכאים.

תוך כ-8 שנים אני מניח שנעבור לדירה גדולה יותר.

האם המשכנתא נראית כדאית ויציבה? אנחנו לפני סיבוב בנקים

new.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין מה לקחת מהבנק מה לקחת מקה"ש

לא מבין את ההגיון בלקחת את מסלול 3 כאשר הריבית עליו משתנה וגובהה בדיוק כמו הקל"צ במסלול 2.

ניתן לשפר ריביות

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין מה לקחת מהבנק מה לקחת מקה"ש

לא מבין את ההגיון בלקחת את מסלול 3 כאשר הריבית עליו משתנה וגובהה בדיוק כמו הקל"צ במסלול 2.

ניתן לשפר ריביות

תודה!

לוקח מהבנק 700K

הון עצמי 740K

הלוואת בלון מקרן ההשתלמות 65K

סה"כ 1,505,000

מסלול 3 נלקח מתוך כוונה לסגור אותו בתחנה השניה - אחרי 10 שנים, או לפחות להכניס לשם כסף ולהוריד את התקופה.

שמתי במסלול 2+3 את אותה הריבית שחשבתי שאקבל. בהתחלה מסלול 3 היה "משתנה צמודה" אך רציתי לצמצם סיכונים לאורך השנים במידה ולא אצליח לכסות בתחנה השניה.

יש משהו ששווה לשקול לשנות?

את הריביות אני מקווה לשפר אחרי כמה סיבובים 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לקחת מקה"ש סכום גבוה יותר כך שההלוואה מהבנק תהיה בשיעור של 45% , ישפר לך את הריביות.

מסלול משתנה לוקח רק אם יודע בוודאות שאסלק אותו בתחנה הראשונה.

הוא אמור להיות זול ב כ 1% מאשר הקבועה.

משוך אותו לתקופה ארוכה יותר וקצר את הקל"צ.

חשבתי שהריביות שהצגת הן ריביות שהוצעו לך

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לקחת מקה"ש סכום גבוה יותר כך שההלוואה מהבנק תהיה בשיעור של 45% , ישפר לך את הריביות.

מסלול משתנה לוקח רק אם יודע בוודאות שאסלק אותו בתחנה הראשונה.

הוא אמור להיות זול ב כ 1% מאשר הקבועה.

משוך אותו לתקופה ארוכה יותר וקצר את הקל"צ.

חשבתי שהריביות שהצגת הן ריביות שהוצעו לך

אם אני לא יכול להתחייב לכסות את המשתנה תוך 5 שנים לא לקחת אותה? מה האלטרטיבות? לפזר את הכסף בקלצ/קצ?

ל45 אחוז מימון אולי נצליח להגיע עם הלוואה גדולה יותר.. אבל זו דירה ראשונה ולא אחרונה לכן אני בהחלט רואה

את עצמי משלם משכנתא עוד 25 שנים בקלות. חשבתי שהקל"צ יהיה מסלול שאגרור אותו גם לדירה הבאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא יכול להתחייב לכסות את המשתנה תוך 5 שנים לא לקחת אותה? מה האלטרטיבות? לפזר את הכסף בקלצ/קצ?

ל45 אחוז מימון אולי נצליח להגיע עם הלוואה גדולה יותר.. אבל זו דירה ראשונה ולא אחרונה לכן אני בהחלט רואה

את עצמי משלם משכנתא עוד 25 שנים בקלות. חשבתי שהקל"צ יהיה מסלול שאגרור אותו גם לדירה הבאה.

שיניתי את התמהיל מעט ככה שאוכל לפדות את המשתנה כל 5 בתחנה הראשונה.

ק"צ על 6 שנים מכיוון שב5 הריביות גבוהות יותר ברוב הבנקים.

מקווה שבסיבוב בנקים אצליח לקבל ריביות טובות יותר גם ב50 וגם ב45 אחוז מימון, הן כרגע עלו מעט ויש לי עוד כחודש וחצי עד ללקיחת המשכנתא (מתכוון לבקש אישור בעוד כמה שבועות ואז לנסות להאריך אותו ל40 וקצת ימים, הבנתי שאפשרי בחלק מהבנקים)

הנה התמהיל המתוקן. עליה קלה בהחזר החודשי לעומת שיפור החזר של 1.22 ש"ח עבור כל 1 שקל שנלקח.

האם נראה טוב יותר?

המטרה היא להישאר עם החזר משכנתא חודשי של 3000-3200 לאחר כ8 שנים. משם נחליט אם לשפר דיור או לחיות ברווחה (ואז להכניס כסף ולקצר את הפריים)

[ATTACH=CONFIG]512257[/ATTACH]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עולה הקובץ

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי אתמול בבנק שלי (הפועלים), להבין מה הם יכולים להציע לי בערך. קבעתי פגישה עוד לפני שידעתי שלא זכיתי בהגרלה והחלטתי לא לבטל פגישה עם יועצת משכנתא.

לדעתי קיבלתי הצעה עלובה ביותר, האם אני צודק?

הסכום הסופי לא ידוע כרגע, נתתי להם הערכה. נניח שאחוז המימון הוא 80%, יכול להשתנות לכאן או לכאן, תלוי בחמיר הדירה הסופי.

להרכב של 1/3 פריים+2/3 קל"צ קיבלתי ריביות של פריים+0.5% על ה-1/3 ו-5.1% על ה-2/3. הכל ל-30 שנים. מה אומרים?

קיבלתי חשק לעבור בנק אחרי זה, הם עוד אומרים, שנותנים ריבית טובה יותר, כי אני לקוח שלהם הרבה שנים (מאז שפתחתי חשבון לראשונה אני אצלם).

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ריבית טובה מאוד לבנק.

גם מימון גבוה וגם ל 30 שנה אתה קופץ מעל הפופיק והמחיר בהתאם לרמת הסיכון שהבנק לוקח

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...