Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה המשכנתא הזאת שלקחתי? טובה/גרועה כדאי למחזר?

koka

פוסטים מומלצים

לכן, לא לקחתי אותו בחשבון והגדרתי אותו כמשהו צדדי. מתוך מחשבה שהגדלת המשפחה תאכל את רובו אם לא את כולו.

מדובר בדירה חדשה שתאריך הכניסה אליה הוא בסביבות תחילת 2016.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוצאות נלוות לדירה הבאת בחשבון? תביא בחשבון במקרה הטוב איזה 100K נוספים - עלויות משפטיות, שדרוגים בדירה (ואם מדובר במטבח הרי שהוא לבדו יעלה סביב 30-50 אש"ח), וכמובן ריהוט ושאר אבזרים. כמה שהקבלן ייתן סטנדרד גבוה אתה תרצה יותר, ולא בגלל עיניים גדולות אלא כדי להתאים את הדירה לצרכיך ולטעמך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לדבריו המאוד נכונים של ספיראל.

אנחנו בצענו את הדחיית תשלומים (גרייס) רק בשביל לחסוך את ה-100K ש"ח לאבזור התחלתי של הדירה.

בד"כ אתה בהלם מזה שהתוכניות במציאות שונות לגמרי ממה שתכננת, אז אצלי זה לא קרה.

הצלחנו לחסוך יותר ממה שתכננו. בדיוק שנתיים מרגע חתימה על רכישה של הדירה נולד לי בן אז אני יכול לעזור לך גם בגיזרה הזו.

לצערך ספיראל צודק גם בקטע הזה. גידול ילדים זה לא עסק זול אבל יש הרבה איפה לחסוך. לדוגמא אנשים קונים עגלות באלפי שקלים, רוכשים הכל חדש ו"ממותג" וכו'.

צא מנקודת הנחה שה-3 וחצי חודשים "חופשת לידה" שאתם מקבלים מהמדינה בד"כ לא מספיק ולטובת הילד לרוב מומלץ שהאישה תשאר בבית חצי שנה. לכן תצטרכו להצטמצם כך שהכסף שתקבלו יספיק לכמעט פי 2 מהמזן.

לאחר מכן מסגרת לילד זה +-3K ש"ח. עלויות מסביב (כולל רכישות ראשוניות של ציוד במידה ואין לכם חברים/משפחה שישאילו לכם חלק מהציוד) גם באזור 2K ש"ח לחודש.

לכן שיערת נכון שה-5K ש"ח שאתם חוסכים ימחקו ברגע שיהיה יילד.

יש רק נושא אחד שאני מהניסיון שלי שונה ממה שתיאר ספיראל וזה עניין השדרוגים אצל הקבלן. אבל אני אוסיף הסתייגות שהקבלן שלנו היה מאוד נדיב ומסיפורים ששמענו מחברים אצלם הסיפור היה אחרת לגמרי.

אצלנו המפרט היה מאוד עשיר ולמרות שהחלטנו לשדרג סיימנו עם נזק של פחות מ-20K ש"ח (וזה כולל מטבח, נקודות גז ומים במרפסת, תוספת נקודות חשמל, הזזה של שקעי חשמל/תקשורת, מתגים מתחלפים בכל חדר וכו').

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניין השדרוגים בהחלט תלוי קבלן וקונה, והניסיון האחרון שלי היה לפני קרוב ל-20 שנה: מחיר הדירה כלל לא כלל מטבח, ומבחינת תוספות, חוץ מהמטבח, הוספנו רק כמה נקודות חשמל וטלפון. אפילו כל החיפויים והריצוף היו סטנדרד קבלן - ובכל זאת הנזק היה כמה עשרות אלפי ש"ח (בערכים של 1996-7). אני מניח שאלעד רכש דירה יקרה מלכתחילה ולכן האבזור שקיבל היה עשיר. קבלנים אחרים מעדיפים למכור במחיר המוצג כנמוך ולהרויח מהשדרוגים, שבדרך כלל נעשים במחירים מפולפלים.

הדירה בה אני גר כעת נרכשה מיד שניה והצריכה שיפוץ, וכמובן שהיו די הרבה הפתעות, אבל למזלי התכוננתי לכך מראש עם לקיחת משכנתא קטנה כדי לכסות הוצאות לא צפויות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספר שאלות

מתי החסידה תבצע את הנחיתה שלה?

תבדקו עלויות מעון / מטפלת באיזורכם , כי אין דין נצרים כדינה של תל אביב כדי לקבל אומדן עלויות יורש/ת העצר

מועד כניסה לדירה? יש להשקיע בשיפוץ ?

אם אני מבין את החישוב, ההוצאות שלכם ללא שכירות הסתכמו ב כ 5000 ש"ח , לכן תבדקו מדוע אתם רוצים להחזיר "רק" 3200 ש"ח.

לגבי קה"ש - ניתן לקבל ממנה הלוואה בתנאים לא רעים בכלל, וכך אתה גם שומר על כל היתרונות של קה"ש וגם מנצל את הכספים שבה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנחיתה מתוכננת בעוד פחות מחצי שנה.

מועד הכניסה לדירה, נאמר לנו, שהקבלן מוסר את הדירות בדצמבר 2015.

שיפוץ לא. אבל שידרוגים מינוריים כן.

אני רוצה להחזיר "רק" עד 3,200 ש"ח. כי לקחתי בחשבון שילד "ישאב" את רוב, אם לא כל, ה5K שאנחנו כרגע מצליחים לשים בצד. לאחר כל ההוצאות של שנינו.

אם אני מבין נכון, ניתן לקחת סכום קטן מקה"ש וכך במקביל להקטין במעט את סכום המשכנתא הכוללת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי קה"ש - ניתן לקבל ממנה הלוואה בתנאים לא רעים בכלל, וכך אתה גם שומר על כל היתרונות של קה"ש וגם מנצל את הכספים שבה.

עם הדיווח האחרון קיבלתי מקרן ההשתלמות הצעה מפתה להלוואה ע"ח הכספים החסוכים בריבית של פריים1%-.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מהסוף

קה"ש כאשר היא לא נזילה אתה יכול לקבל הלוואה של כ 50% מהשווי, כאשר היא נזילה 80% מהשווי. מה מצבכם?

הפער בין להחזיר 3200 ל 4200 בחודש הוא חיסכון של 6 שנות משכנתא ו 50-60K פחות ריבית.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שאלעד רכש דירה יקרה מלכתחילה ולכן האבזור שקיבל היה עשיר. קבלנים אחרים מעדיפים למכור במחיר המוצג כנמוך ולהרויח מהשדרוגים, שבדרך כלל נעשים במחירים מפולפלים.

ממש לא. מדובר בפרויקט של 400 דירות ובגלל הכמות כל הספקים נלחמו אחד בשני מי נותן את ההצעה הכי טובה כדי לקבל הזדמנות "לדוג" את המאסה הזו של הזמנות/לקוחות.

סמאג, מזל טוב על הלידה הקרובה, אם זה המצב שכח ממה שרשמתי על דחיית תשלומים ונסו לחסוך כמה שיותר לאבזור הדירה.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקופה עוד לא נזילה ואין שם כרגע סכום משמעותי.

כמו שציינתי. כרגע, בלי תשלום השכ"ד (בסך של 2,800 ש"ח) ההוצאות שלנו מסתכמות בסביבות ה5K ו5K אנחנו שמים בצד כל חודש.

לאחר הולדת התינוק אני לא חושב שישארו הרבה מאותם 5K. לכן, אני לא בונה על הסכום הזה בכללותו. אלא אולי על גג 500 ש"ח ממנו.

מה שמביא אותי לגג 3,200 ש"ח בחודש. שאני יכול להקציב כהחזר משכנתא. אני מבין שהחזר גבוה יותר יאפשר לי למשוך את המשכנתא פחות שנים והחזרי הריבית יהיו נמוכים יותר. אך אני פוחד שאני לא אסתדר עם החזר גבוה מהנ"ל וסתם יחנוק את עצמי. מה האופציות שלי, אם אני רוצה לקחת משכנתא של 600K. לאיזה תנאים לחתור?

עריכה אחרונה על ידי samg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

200K בפריים ל 25 שנה במינוס 0.9 כלוןמר ריבית של 0.85%

400K בקל"צ ל 17 שנה ריבית כ3% אפשר גם מתחת

החזר כ 3200 ש"ח

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כרגע באותה סיטואציה כמו שלך.

600K משכנתא מתוך 880K ערך הבית.

180K פריים-0.9=0.85 ל 25 שנים.

420K קל"צ 2.92 ל 18 שנים.

זה אחרי סבב בנקים מעמיק -כרגע נראה שזה הסופי שאני יקבל.

החזר של 3170 כל חודש.

מה דעתכם על הריביות והמסלול?(אין יכולת פירעון מוקדמת)

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך על זה אם בבנקים האחרים שמעת לא ברור

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

היי היי,

מעוניין למחזר משכנתא אחרי שאני מבין שהמצב בשוק משתנה.

המצב היום, מסלול 1: פריים לא צמוד, 0.95%, נשארו עוד 81 אש"ח ל-11 שנה.

מסלול 2: משתנה צמוד מדד, 2.39%, נשארו עוד 396 אש"ח ל-16 שנה.

סה"כ 477,000 ש"ח. סתם לרפרנס, נלקחה לפני 3 שנים ע"ס 550 אלף, בנק פועלים.

כיום משלמים 3060 ש"ח לחודש, יכולים להגדיל ב-1000-2000 ש"ח.

תודה!

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...