Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוויית ה-FPV הראשונה שלי

שימו לב! השרשור הזה בן 3493 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז אחרי שחפרתי הרבה ברשת ובהמלצת ROEE הלכתי ורכשתי את ה-DJI PHANTOM 2 עם ערכה מלאה ל-FPV שכוללת מוניטור 5 אינץ', מצלמת GOPRO 3+ BLACK EDITION וכל מה שצריך כדי לשדך בינהם.

אחרי 7-8 טיסות רגילות שהתנהלו באמצעות קשר עין עם הרחפן החלטתי שהגיע הזמן "להיות אמיץ" ולהטיס את הרחפן ב-FPV.

למה אמיץ?

1.פעם ראשונה שאני מטיס באמצעות FPV כלומר הטסה על ידי צפייה ממבט ראשון במוניטור ולא על ידי קשר עין עם הרחפן, מצריך התרגלות.

2.החלטתי שאני רוצה לנסות טווח טיסה מוגדל ביחס למה שהטסתי קודם ובעצם מחוץ לטווח הראייה שלי.

3.היה יום עם רוח די חזקה.

4.כל זה מתבצע מעל הים עם ציוד בשווי 2000$ כך שאם התרסק לים- ביי ביי רחפן ומצלמה יקרים.

זו התוצאה (מומלץ לצפות ב-1080).

[video=youtube;BxC-nHe9XBA]

בשורה התחתונה זו היתה חוויה מאוד מהנה ושונה מהטסה קונבנציונלית של רחפן ומבחינת הצילום עצמו גם יותר יעילה- כשמטיסים את הרחפן באמצעות קשר עין לעיתים נוטים לשכוח מהמצלמה ומהכיוון אליו היא מצלמת ומתקבלים המון פריימים שבעצם לא רואים בהם כלום.

כשמטיסים את הרחפן באמצעות המצלמה הצילום הרבה יותר פרודוקטיבי, אתה תמיד מכוון למרכז העיניינים כי אתה רוצה לראות את הסביבה והמצלמה הן העיניים שלך.

אחלה חוויה.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגניב לאללה!

בקולנוע/וידאו קליפים מושקעים משתמשים בזה דיי הרבה, ולחשוב שפעם היו אשכרה שוכרים מסוק בשביל כמה פריימים.

מה עם איזה סצנה של הרכב?

בכל אופן נראה אדיר!

תתחדש על הצעצוע החדש!

SCANSPEAK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקשיב,ניראה מגניב ביותר!

לאיזה גובה הוא יכול לעלות?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ענק! זה נראה ממש מגניב!

זה רועש במציאות? למשל לאנשים שיושבים שם בכיף על החול זה מציק?

או שזה לא מורגש עד שממש קרוב לאנשים ולנו זה נשמע ככה כי המצלמה צמודה לרחפן.

so far so good so what

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר פנו אליי כמה מהחבר׳ה שאני נוסע איתם בימי ראשון וביקשו שאביא את הרחפן כך שזה בוודאי יקרה בקרוב.

לגבי טווחים- טווח הקליטה של הרחפן עצמו עומד על ״עד קילומטר״ כאשר ניתן כמובן להגדיל את הטווח על ידי החלפת השלט למשהו יותר רציני.

טווח הקליטה של ה-FPV עומד על כ-300 מ׳ שמבחינתי זה מספיק כרגע כי אני עוד צריך לצבור ביטחון בעניין הזה, גם את זה ניתן להגדיל על ידי החלפת משדר הווידאו לאחד יותר חזק עם טווח מוגדל.

מבחינת הטסה בפועל-

יש מגבלת גובה מצד רשויות התעופה ועומדת על 300׳ שכן אנחנו לא רוצים שחלילה הצעצוע יתנגש עם כלי טיס אמיתי, מבחינת טווח אופקי כבר באיזור ה-150-200 מ׳ הכלי נראה כמו נקודה קטנה וקשה לזהות את כיוון הטיסה (אל דאגה, יש לכך פתרון) כך שבעצם מעבר לטווחים של 200׳ פחות או יותר מומלץ להשתמש ב-FPV.

כדי להמחיש- בנקודה שבה ריחפתי מעל היאכטה השניה (זו עם האנשים שנופפו לרחפן) הרמתי את הראש מהמוניטור כדי לראות אותו ויזואלית ולא הצלחתי למצוא אותו, כנ״ל אישתי שעמדה לצידי.

מבחינת רעש כמובן שהוא מוחשי במיוחד בצילום עקב קרבת המצלמה לרוטורים, במציאות הרעש ממש לא נוראי או חזק במיוחד ואני גם משתדל מאוד להמנע מהטסה שלו בגובה נמוך מעל אנשים כדי שאם חלילה משהו משתבש הוא יתרסק על הקרקע ולא על הראש של מישהו, מעל אנשים אני שומר לפחות איזה 10׳ גובה כדי שאוכל לבצע תיקונים ולא אסכן אותם ובגובה כזה הרעש ממש לא מפריע (הרעש מוחשי בעיקר כשעומדים ממש מתחת לרחפן כי אז זה משתלב עם הרוח החזקה שהרוטורים יוצרים).

מעבר לזה כמובן צריך להיות מנומסים ולא לחפור בראש לאנשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה אומר "יש פתרון" לבעיית האוריינטציה, אתה מתכוון לשימוש בIOC? כי זה עובד יופי.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, IOC על 2 המצבים שלו וכן האופציה הנוספת שהיא "קיצונית" יותר והיא כיבוי השלט והפעלת ה-FAIL SAFE המובנה שמחזיר את הפאנטום לנחיתה על בסיס הנקודת בית.

הביקורות מאוד חיוביות גם על ה-IOC וגם על פעולת ה-FAIL SAFE (שפשוט ממליצים להרים את הרחפן לגובה כדי להמנע מפגיעה בעצמים במעוף שלו חזרה הביתה) אבל אני מעדיף להמנע מלנסות להשתמש במצבים האלה ופשוט להטיס במגבלות שלי עד שאצבור יותר בטחון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מדהים. מאוד מצא חן בעיניי- כמו סצנה מסרט.

אני כבר חשבתי על עוד שימושים לדבר כזה :twisted:

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, IOC על 2 המצבים שלו וכן האופציה הנוספת שהיא "קיצונית" יותר והיא כיבוי השלט והפעלת ה-FAIL SAFE המובנה שמחזיר את הפאנטום לנחיתה על בסיס הנקודת בית.

הביקורות מאוד חיוביות גם על ה-IOC וגם על פעולת ה-FAIL SAFE (שפשוט ממליצים להרים את הרחפן לגובה כדי להמנע מפגיעה בעצמים במעוף שלו חזרה הביתה) אבל אני מעדיף להמנע מלנסות להשתמש במצבים האלה ופשוט להטיס במגבלות שלי עד שאצבור יותר בטחון.

הפאנטום עולה באופן אוטומטי ל20 מטר מעל הגובה בו הוא המריא, ברגע שנכנס הfail safe (יתכן שזו רק אופציה שלא מופעלת כברירת מחדל, אבל היא קיימת בודאות). וכן, עדיף להשתמש בfail safe כמה שפחות ולא לבנות עליו כמשהו בכל טיסה.

סתם נזכרתי בלי קשר - כדאי לך לחבר את הפאנטום שלך למחשב (כמובן לפרק פרופים לפני) ולעשות את הדברים הבאים:

1. Advanced Calibration (תעשה את זה כשהפאנטום קר ככל האפשר, תשאיר אותו כבוי במשך כמה שעות ואז תחבר וישר תעשה את הכיול. זה ימנע ממנו לחכות לwarmup לפני טיסה).

2. לשנות את בורר מצבי הטיסה כך שיש לך Manual/ATTI/GPS במקום ATTI/ATTI/GPS, במקרה שהרחפן מתחיל לברוח לך (Flyaway) אתה מעביר לManual ואמור לקבל שליטה בחזרה.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק,

תכננתי לעשות את העדכון במחשב אבל לא יצא לי, בכל אופן, הפאנטום 2 לא דורש חימום כמו ה-1- מדליקים את הרחפן, הוא מתאפס על GPS ואתה GOOD TO GO.

לגבי ה-Fly away זה אכן מלחיץ משהו כי מבאס מאוד לראות 2000$ עפים להם בלי שליטה אבל בכל אופן הבנתי שבפאנטום 2 צימצמו את התופעה משמעותית וכל עוד הרחפן התאפס על GPS כראוי ושמר נקודת בית ועבר כיול מצפן כנדרש הסבירות שזה יקרה לא גבוהה מדי.

בכל אופן אני נוטה לשער שעם הזמן אני אחליף שלט ומקלט רדיו כדי להגדיל את טווח ההטסה, מה שיצריך כמובן שדרוגי ״אנרגיה״ ויכולות FPV שיוכלו לתמוך בטווחים מוגדלים.

אבל עד אז אני אמשיך לראות מקומות חדשים שלא ראיתי לפני- אתמול למשל ראיתי בפעם הראשונה איך נראה גג הבניין שלי בקומה 33 :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5" קצת קטן כדי להנות ממש מהטסה אבל גם סבבה.

איזה גימבל יש לך ?

אם לא הכרת את הפורום המתמחה בנושא רחפנים אתה מוזמן :

http://www.efly.co.il/forums/forumdisplay.php?45-%F8%E7%F4%F0%E9%ED-%EE%F8%E5%E1%E9-%EC%E4%E1%E9%ED

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך ש-5 אינץ' זה גבולי מבחינת גודל מסך אבל בינתיים הוא מספיק טוב, בהמשך תמיד אוכל לשדרג.

(אגב, אני חושב שטעיתי והוא בכלל 6' אבל בכל מקרה אני משער שיש גדלים אטרקטיביים יותר).

להבהיר למי שרק הצטרף שאנחנו מדברים על גודל מסכים, כן?... ;)

הגימבל שבו אני משתמש הינו המקורי של DJI, H3-2D .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • חודשיים מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 3493 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...