Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בוריטו - קיים בארץ?

mazinya
שימו לב! השרשור הזה בן 3685 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בארה"ב לא הפסקתי לטחון אותם. בכל חור מסעדות מקסיקניות ודוכנים וכמה בוריטוס שאפשר .

האומנם בארץ גורנישט?

אני מניח שיש מסעדות מקסיקניות אותנטיות בודדות ביותר פה ושם, למרות שלא מצאתי משהו באזור חיפה.

האם יש בארץ (או עדיף באזור חיפה) משהו שמתקרב למה שיש בארה"ב מבחינת אוכל מקסיקני רחוב אותנטי?

ובאותה הזדמנות. מאוד חבל שהמטבח המקסיקני לא מצליח להיקלט בארץ. נכון שזה על טעם ועל ריח, אבל אם אנשים אוכלים פה שווארמות כמו מטורפים, לא מבין מה ההבדל בין זה לבין בוריטו ברמה כזאת שאחד תופס פה חזק והשני בכלל לא.

ציטוט שמצאתי בנושא

"אבל כישלון כה מהדהד למטבח שמרכיביו, אקלימו וחריפותו תואמים כל כך את המנטליות הקולינרית שלנו נחשב מסתורי בעיני. אין לי הסבר""

עריכה אחרונה על ידי mazinya
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מסעדה מאוד מומלצת: דונקי ברחוב החשמונאים בת״א, המנות לא גדולות אבל טעימות ומוצלחות מאוד

בחיפה אני לא מכיר כמעט מסעדות, מצטער

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם בהרצל סניף שלהם.

יש גם טאקרייה גם באיזור דרום תל אביב (לבונטין נראה לי קוראים לרחוב)

דרך אגב , אהבתי שאתה חושב שמה שאכלת בארהב זה מקסיקני אוטנטי...

המקסיקנים אוהבים אותם בטורטיית קטנות בעיקר, עם חזיר , עשבים טריים ואננס!

אבל מקסיקו מדינה ענקית ככה שגם זה משתנה...

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב מה שאנחנו מכירים מארה"ב כאוכל מקסיקני הוא בעצם Tex-Mex, שהוא פיוז'ן שלא קשור מאוד לאוכל מקסיקני מקורי.

למיטב ידיעתי לא מעט אנשים מחזרים אחרי צ'יפוטלה כדי להיות זכיינים שלהם בארץ. אני מקווה שמתישהו זה יתפוס.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את רשת ה"מקסיקני" בדרום (אבל יש עוד שני סניפים בנתניה וחדרה) שמוכרים טורטיות עם בשר.

קח בחשבון שזה לא הכי מקסיקני אוטנטי (הרשת כשרה).

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב מה שאנחנו מכירים מארה"ב כאוכל מקסיקני הוא בעצם Tex-Mex, שהוא פיוז'ן שלא קשור מאוד לאוכל מקסיקני מקורי.

למיטב ידיעתי לא מעט אנשים מחזרים אחרי צ'יפוטלה כדי להיות זכיינים שלהם בארץ. אני מקווה שמתישהו זה יתפוס.

אף פעם לא הייתי במקסיקו אז האוכל המקסיקני שאני מכיר זה רק מה שאכלתי בארה"ב.

הלוואי ולצ'יפוטלה יהיו זכיינים בארץ, למרות שסביר שהמחירים גם לא ממש יהיו תואמים ל"אוכל רחוב" כמו בארה"ב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתל אביב יש סטייל חדש של מסעדות מקסיקניות שנפתחות אחת אחרי השניה.

הרגע אכלתי ב MEX & CO שזה אוכל מקסיקני אמיתי, לא קשור לאוכל מקסיקני אמריקאי.

יש גם את mexicana שיותר קרוב לאמריקאי

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את רשת ה"מקסיקני" בדרום (אבל יש עוד שני סניפים בנתניה וחדרה) שמוכרים טורטיות עם בשר.

קח בחשבון שזה לא הכי מקסיקני אוטנטי (הרשת כשרה).

וגם לא ממש טעים

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חולה על אוכל מקסיקני, גם בגרסה האמריקאית. "המקסיקני" [אכלתי בנתניה ובערד נראה לי] זה זבלה, ולא דומה לאוכל מקסיקני. עוד לא מצאתי מסעדה מקסיקנית שמצליחה לעשות אוכל כמו בבית. ממליץ בחום ללמוד ממתכונים באינטרנט. בבית זה יוצא מצוין. גם אפשר לשלוט בחריפות ובתיבול.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה באמת אחד המטבחים שקל מאוד לעשות בבית ברמה שתתעלה על מסעדה.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטאקו הביתי שלי:

דג לבן או בקר טחון/סטייק פרוס דק שתובלו בקייג'ן וטוגנו או חזה עוף מבושל לאט בליים וצ'ילי שפורק לסיבים עם שני מזלגות.

גואקמולי: אבוקדו, בצל אדום/זהוב חתוך דק, עגבנייה (בלי גרעינים) חתוכה דק, לימון, טבסקו, מלח, פלפל. אפשר גם כוסברה. מועכים את האבוקדו גס יחסית ומערבבים עם השאר.

שעועית שחורה מקופסת שימורים.

עגבניות חתוכות לקוביות בלי גרעינים.

חסה חתוכה דק

שמנת או גבינה צהובה או שתיהן.

את כל הגשעפט שמים בתוך בוריטו ומגלגלים כמו לאפה, או בטאקו (רך, קשה), טבסקו או צ'ולולה מלמעלה ובתיאבון.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתל אביב יש סטייל חדש של מסעדות מקסיקניות שנפתחות אחת אחרי השניה.

הרגע אכלתי ב MEX & CO שזה אוכל מקסיקני אמיתי, לא קשור לאוכל מקסיקני אמריקאי.

יש גם את mexicana שיותר קרוב לאמריקאי

MEX & CO יש גם בירושלים (לא הייתי).

חלחליק לשעבר (או חיליק, תלוי את מי שואלים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...