Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

onr ומים מזוקקים כנוזל שמשות ברכב + ניקוי שמשות

שימו לב! השרשור הזה בן 1268 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין לי מילים אחרות להגיד חוץ מוואוווו!!!

כל הכבוד על ההסבר המפורט הזה באמת שעכשיו אנשים יקחו יותר ברצינות את החומר ONR ולא השתמשו בו כמו מים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי בטוח לקנות מרסס עם שסתום הגנה מעודף לחץ. בארץ אין כאלה בזול, אני הזמנתי מסין (איך לא)

http://m.banggood.com/Adjustable-2L-Pressure-Sprayer-Watering-Can-p-85399.html

עריכה אחרונה על ידי liork1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, המון תודות! המדריך מעולה.

רשמת:

"מרססים את הרבע/חצי שבחרנו ב-mist עדין, ממתינים, מרטיבים/מרססים בקלילות את הצד הנקי של המטלית שאיתו עומדים לנקות, ואז מעבר אחד קליל מבלי להפעיל לחץ על המטלית".

לגבי ההרטבה של המטלית לפני הניקוי, האם גם כן בחומר התמיסה או שבמים רגילים?

בנוסף, האם מגבת הבאפינג משמשת למעשה לייבוש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכיף, בכיף, ובכיף.

לשאלותייך, ההרטבה של המטלית - מהמרסס שמדולל עם onr.

לגבי השאלה השניה, בגדול, במקרה שלנו המגבת שנועדה לבאפינג משמשת כסוג של מגבת ייבוש שנייה.

לרוב לא נצטרך אותה, החומר בדר"כ מתאדה לבד.

לאחר שסיימנו לנקות פאנל (או את כל הרכב), בדיקה ויזואלית קלילה, ריסוס (הכי קליל שאפשר) של המיקרופייבר, ומעבר נקודתי על המריחות/שאריות הריסוס.

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^נפתחו בלי סוף שרשורים על נושא זה - בעיקרון, עושים כביסה בנפרד. אבל - תחפש קצת...

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכיף, בכיף, ובכיף.

לשאלותייך, ההרטבה של המטלית - מהמרסס שמדולל עם onr.

לגבי השאלה השניה, בגדול, במקרה שלנו המגבת שנועדה לבאפינג משמשת כסוג של מגבת ייבוש שנייה.

לרוב לא נצטרך אותה, החומר בדר"כ מתאדה לבד.

לאחר שסיימנו לנקות פאנל (או את כל הרכב), בדיקה ויזואלית קלילה, ריסוס (הכי קליל שאפשר) של המיקרופייבר, ומעבר נקודתי על המריחות/שאריות הריסוס.

כל הכבוד ממש גרמת לי ללכת לקנות עכשיו ליטר onr,לגבי המגבות,יש לי 2 מגבות באפינג עם סיבים ארוכים שבאחת מהם השתמשתי לניגוב אוטם,האם אפשרי להשתמש בה לqd או שחובה מגבת עם סיבים קצרים?

m7kj.jpg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה שומדבר שקשור בחובה.

זה הכל עניין של נוחות, ההמלצה נובעת מהרבה נסיון וטעייה שלי.

אתה יכול להשתמש גם במגבות באפינג לנקיון עצמו ובמגבת סיבים קצרים לפיניש, איך שנוח לך.

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם המוצר הזה של מגווירס נחשב onr?

http://www.autostore.co.il/תרסיס%2Dניקוי%2Dיבש%2DMeguiar%2Ds%2DUltimate%2DWash%2DAnywhere.html

מתאים לשימוש לפי המדריך (בלי הדילול כמובן)?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נחשב waterless wash (נקיון ללא מים, היישר מהבקבוק), הonr נחשב לrinsless wash.

תכשיר כזה נגמר אחרי שניים שלושה שימושים גג,כשמנקים רכב שלם.

ללא קשר ליעילותו, המחיר שלו פשוט לא שווה את ההתנסות איתו לדעתי.

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

scipopo

אתה פשוט "חולה"

אני חייב להראות את זה לאשתי, שחושבת שאני מפנק את האוטו בזה שאני שוטף אותו ידנית פעם ב 3 שבועות..

יופי של הסבר, כל הכבוד!

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי לא מעט שאלות לפרטי, אנסה לעשות קצת סדר:

1. חול/בוץ:

שום שיטת שטיפה בעזרת Onr לא תהיה רלוונטית לחול או בוץ, בעיקר מאחורי הגלגלים.

עדיף שטיפה עם pre wash וזרם מים, או pre wash ודליים של מים.

יצא לי לראות בפורומים שונים בחו"ל נסיונות של נקיון בשיטה הקלאסית עם ONR עם חול ובוץ, דיי הרשים, אבל עדיין, עדיף להמנע.

עם כל השאר, החומר מתמודד פשוט נפלא.

2. לגבי המגבות שהשתמשתי בהן:

תקופה דיי ארוכה ניסיתי שילוב של כל מיני מגבות לנקיון, ומגבות לבאפינג.

נקיון עם מגבת בעלת סיבים ארוכים מידי, מנסיוני האישי, ממש לא נוח/מתאים לשיטת המטליות.

נשארים המון סימני מים לאחר המעבר, והתחושה הכללית בזמן הנקיון היא שהאיזור שעברנו עליו מצריך עוד מעבר.

מגבת סיבים קצרים/מגבת qd, מעולה לשימוש הזה מהסיבה שכן יש צורך של מגע ישיר של כל משטח המגבת עם הפח (המגע הכי עדין שניתן להעלות על הדעת, ללא לחץ, רק משקל המגבת מופעל כנגד הצבע).

אך עם כך, אם ניסיתם מגבת אחרת שנוח לכם לנקות איתה/לבצע בעזרתה באפינג, תפאדל, לכו על זה, העיקר הנוחות שלכם.

3. נשאלתי האם onr משאיר אחריו "משהו" , הכוונה הייתה לשכבת הגנה:

התשובה היא כן, הוא משאיר שכבת הגנה משלו, אבל בניגוד לשאר השמפואים, הוא עדיין בסיס טוב להגנה מעליו, הוא לא מחליש הגנה קיימת, ולא משנה את התנהגות המים (בידינג/שיטינג).

4. כמה זמן הנקיון לוקח:

משתנה - איפשהו בין 20 דקות ל 40 דקות כולל ג'אנטים.

תלוי באלף ואחד משתנים כמו חום/קור, בא לי להשקיע יותר/קצת פחות, המתנה ארוכה יותר בין ריסוס לריסוס, לפעמים ריסוס כפול (עם המתנה בין הראשון לשני), התעכבות ארוכה יותר על החישוקים וכו' וכו' וכו'.

מה שכן, אני אף פעם לא "מזלזל" בשטיפה הנ"ל, תמיד ממתין את הזמן הדרוש בין הריסוסים, לא ממהר.

ככל שתצברו נסיון, ככה השטיפה תלך חלק יותר ומהר יותר, באחריות.

* טיפ קטן ומועיל:

אם ריססתם פאנל, ובא לכם להיות בטוחים ומשוכנעים ב 100% שהחומר עשה את שלו, תנו עוד ריסוס קטן. אתם תראו איך הריסוס השני, גורם לריסוס הראשון (אותו ריסוס ש"התלכלך" וספג את הג'יפה) לזרום כלפי מטה ולגלגל את טיפות הלכלוך.

רואים את זה מצויין ברכבים לבנים.

בגדול אין צורך אמיתי בריסוס שני, אבל זה סתם בשביל ההרגשה הטובה, ואפילו דיי נחמד לראות איך החומר עובד. :)

אם יש עוד שאלות, בשמחה, עדיף פה, בשביל ששאר החברים ירוויחו מהתשובה.

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לonr נניח שיש לי חרא של יונים על האוטו אז אני פשוט מרסס onr וזהו או שגם צריך לנגב?

וקניתי מגבת אדומה כזאת http://www.vixdetailing.co.il/GTechniq-Micro-Suede-Cloth-1.html

ועוד מגבת מייקרובפייבר צהובה כזאתhttp://www.vixdetailing.co.il/Chemical-Guys-I-Workhorse-Yellow-Professional-Grade-Microfiber-Tow.html

עכשיו השאלה היא כזאת כשאני מנקה את השמשות אני שם את החומר על המגבת האדומה ואז מנגב עם הצהוב?כי אני אפילו לא מספיק לנגב והחומר מתאדה

דרך הגב החומר זה allclean של cg

אני צריך חצי ליטר של onr מישהו מוכר?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1268 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...