Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הניקיון השבועי והפעם הרכב של ההורים (גדוש בתמונות וגם במילים)

שימו לב! השרשור הזה בן 4000 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם יש משהו משותף לדייגים, גולשים וחובבני דיטיילינג זו העובדה ששלושתם בודקים תחזית יום לפני הפעילות. רצה הגורל ומצאתי את עצמי נמנע בקרב חובבי שלושת התחומים הללו. אם כך בשישי בערב אני בודק את התחזית ומבין שיהיה נעים וחמים למחרת בבוקר' נעים וחמים מבחנתי זה אומר טיפול שבועי לרכב :-D , הבעיה היא שלאחרונה שמתי לב שהרכב של הורי מדגם ניסן טידה סובל מקצת הזנחה, בנוסף הוא נראה ממש זוועה בגלל שההורים שלי נסעו באיזה דרך בוצית ומטונפת והכל התייבש ונהיה ממש רע :shock: .

אז הוחלט הפעם לנקות את הניסן טידה של הורי ועל הדרך לעשות רשימה של כל הנזקים הקיימים (ויש הרבה כאלו לצערי) כהכנה לטיפול רציני יותר שיכלול פוליש של 2/3 שלבים עם מכונה. (היום מדובר בניקיון שגרתי בלבד).

קצת היסטוריה

על הרכב נוהגת בעיקר אימי שהיא נהגת מאוד טובה וזהירה, אני בספק אם היא דפקה את הרכב אי פעם או שפשפה דלת בדלת אחרת. את הרכב הורי קנו חדש מהיבואן, שנתון 2008 ומאז הוא עבר 35% שטיפה של מכונות אגרסיביות ו65% שטיפה ידנית בחומרים שונים ומשונים (סבוני כלים, ג'ילדות ועוד..). היו תקופות של 2 שטיפות בחודש והיו תקופות של שטיפה אחת בחודשיים. אבי היה זה ששטף אותו לרוב ואני מדי פעם ייעצתי (מה שעצבן אותו) וגם דאגתי לו לחומרים טובים (וגם זה עצבן אותו).

בתחילת דרכו של הרכב הוא טופל על ידי פוליש ידני במידת הצורך ומדי פעם גלייז להעלמת שריטות באופן זמני. בשנה האחרונה הרכב קיבל כמה מכות נחמדות של דלתות ושפשופים קלים, כמו כן לא חסר swirls , מי שטיפל בעברו ברכבים משנתון 2008 יודע מה כמות ה swirls הקיימת בהם. לדעתי המצב פה יחסית בסדר, 2 תמונות להמחשה בהמשך.

מעולם לא נעשתה עבודה של פולישר על הרכב, הוא מעולם לא הרגיש את טעמה של הפלסטלינה.

רק ווקסים פשוטים ובינוניים נגעו ברכב הזה למעט ניסיון חד פעמי ליישם אוטם על הגג בלבד.

מטרות עקריות

1. ניקוי חיצוני בלבד (לצערי הזמן שלי מוגבל)

2. ניקוי יעיל ומהיר, הכי טוב שאפשר בפרק זמן סביר.

3. מטרה עקרית ביותר ! צילום ותיעוד של כל פגע ונגע, שריטה,שפשוף,כיפוף, מריחות של צבע, נקודות שדורשות צביעה וכו'. לצורך טיפול מקיף בהמשך. (מרוב שהתמקדתי בתהליך הזה הנייד שלי מת ובקושי הספקתי לצלם את התהליך הסופי, מצטער מראש).

החומרים :

• ONR כ pre wash

• Citrus Power bug & grime remover של חברת autofinesse + מברשת דיטיילינג

• Citrus PRE-Wash של חברת ValetPro + מברשת דיטיילינג

•shampoo Poseidon carnauba wash של חברת ValetPro

• APC של שופרסל לניקוי הצמיגים בדילול 1:8 (בחירה אקראית, לקחתי איתי תוספת בצד למקרה שזה יהיה עדין מדי) rupni בסוף לא רכשתי את simple green בגלל פידבקים מעורבים מהחברים השונים בפורום. (למרות שהבטחתי לך סיקור קצר)

• SONAX Xtreme

• Iron X בתצורת משחה לתת יד לסונקס למקרה ש...

• Meguiars Endurance לצמיגים

• invisible glass stoner לחלונות

• ווקס נוזלי של turtle , סוג של ניסוי עבורי שדובר עליו בשרשור הבא

• V7 לפיניש סופי

• 3 דליים

• מגבות שונות (פירוט בהמשך)

• אוסף של מברשות (תמונה בהמשך)

• כפפות ניטריל ללא אבקה

• 3 כפפות שטיפה (פירוט בהמשך)

תמיד כשאני יודע שאני הולך לנקות למחרת את הרכב אני מכין את הציוד מראש על פי המטרות שאני מציב לעצמי עבור אותה שטיפה. קצת תמונות מתהליך ההכנה של היום שלפני.

הדבר הראשון שעשיתי זה לנסות לחבר את שני ה- Grit Guard שיש לי בעזרת בורג ארוך. הרבה יותר נח לי שהם מתפקדים כחלק אחד גדול ועד היום זה די הטריד אותי שהם לא מקשה אחת. נראה לי שעשיתי עבודה לא רעה. ( תמונות קטנות מופיעות למטה)

השלב הבא הוא הציוד.

כל גנרל יודע שעל מנת לנצח במלחמה צריך חיילים טובים וממושמעים. אני לא גנרל אבל הנה החיילים שלי מסודרים ומוכנים.

כל מיני בקבוקים עם כל מיני ראשי ריסוס שונים בהתאם לעבודה.

zqjz3wo0gltk.jpg

מברשות כלליות וייעודיות לאזור הצמיגים

2tkkzyj1mzvl.jpg

עוד קצת חיילים (היה עוד אחד בשם iron X והוא בדיוק החליט לקפוץ מהמיטה בזמן הצילום).

yyrzkibz3ymt.jpg

המגבות נחלקו ל 4 סוגים עקריים. (בכיוון השעון מהצד הימיני העליון)

מגבות all purpes

מגבות ניגוב : 2 מסגנון וואפל ואחת גדולה ונחמדה מהסגנון "הנפוח"

מגבות buffing : הכחולה מהיצרן הקוריאני והשנייה של חברת מגיוורס

2 מגבות וואפל קטנות שמיועדות לחלונות בלבד

cenm2n5z2t1y.jpg

בגזרת כפפות השטיפה הכנתי 3 כפפות שונות

Dooka woollie wash pad (הפד הקטן יותר, קיים אחד גדול יותר) ( תודה לחבר הפורום firebirdrc ששלח לי את המוצר ) בעזרתה אני מנקה (לראשונה) את החלקים העליונים של הרכב. זה המקום לציין שהמוצר הזה פשוט מדהים. הוא כל כך נוח והוא סופח לכלוך בקלות. העובדה שהוא קטן מהווה עבורי יתרון שכן אני יכול לעבוד בצורה יסודית על משטחים קטנים מבלי לפספס אף נקודה. מאוד שמח על הרכישה הזו!

menmtzcz0jkd.jpg

כפפת מיקרופייבר תלתלים של חברת KENT (רכשתי מאיביי), בעזרתה אני מנקה את החלקים הנמוכים של הרכב.

ngnxyc5hzmjd.jpg

כפפה פשוטה של 3 דולר ומטה בעזרתה אני מנקה אזורים מלוכלכים (אזור המנוע, גאנטים, טאסות )

m1ldimn2jmtm.jpg

כאן ניתן לראות את השילוב של יחידות ה grid guard

2.jpg

4.jpg

3.jpg

1.jpg

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני הכול והכי חשוב!!

הקפה של הבוקר :beerchug:

wynnd3ti2iry.jpg

כי בלעדיו שום דבר לא יצליח!

תמונות של הרכב לפני השטיפה

נוראי :shock3: :shock3: :shock3:

mkmqnyd3kztg.jpg

1fimzztvdtkh.jpg

btmzjjzmvndd.jpg

zgazj2u1mywz.jpg

tblzamyomwt0.jpg

yvimmtaov2zm.jpg

nl5gfjntumzy.jpg

jythtnldmzhm.jpg

eu4z0gzm2zjy.jpg

הכי קשה היה לעבוד על הצמיגים והטסות המטונפות. הצלחתי להוריד 70% בעזרת סבון ומברשות. עוד 20% בעזרת סונקס.

ואת ה10% הנותרים השארתי על מנת לא לבזבז זמן נוסף. יכולתי לרסס סונקס שנית או לטבל ב איירון אקס אבל ויתרתי.

באמת שעבדתי עליהם הרבה יותר מהזמן שהקצבתי עבורם.

תמונות מתהליך הניקוי מצורפות למטה בקטן יותר (מעט מאוד לצערי, הייתי חייב לשמר סוללה לסוף התהליך)

2013-06-08 06.04.35.jpg

2013-06-08 06.27.19.jpg

2013-06-08 06.29.01.jpg

2013-06-08 06.35.30.jpg

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי ועכשיו לתוצאה הסופית, לצערי יש לי ממש מעט תמונות בגלל שהתעכבתי בצילום המפגעים השונים זמן רב מדי והטלפון שלי נכבה :-(

qmqiwn4d2m4z.jpg

y4tl4yntory2.jpg

zimnhjtkvto3.jpg

לגבי המצב של ה swirls, אומנם זה לא מייצג את כל הרכב וגם אין לי ציוד מתאים לצילומים איכותיים אבל זה נותן קנה מידה כלשהו.

גג הרכב

d1gt4gni0ymm.jpg

מכסה מנוע

xazjmd5gymk2.jpg

נראה נחמד לא?

עוד שנייה תראו איך זה נראה ברמת המאקרו.... :roll: תחזיקו חזק :hihi:

dzzfmmxnmynm.jpg

nmbwrnr2kjmk.jpg

v0wnjkjwzjmz.jpg

kt2mdmdmbzni.jpg

nn4cwgnxdei1.jpg

את זה אני רוצה להוריד ומהר!

am2d3mnzznmn.jpg

dnqwjgknmznm.jpg

mnmhv3tlmtwm.jpg

zudtxzwzatzu.jpg

jontzzzjxiel.jpg

אוקי אז לסיכום

המטרה העקרית שלי הייתה לצלם את כל הנזקים ועשיתי אותה על הצד הטוב ביותר. צלמתי כל שריטה ושריטה ועכשיו אני יודע במה עלי לטפל. רוב המכות נמצאות על הטמבון (פלסטיק) וזה פחות מטריד אותי. יש כמה שפשופים מגעילים שידרשו קצת עבודה.

אני מקווה למצוא כמה ימים של שקט לעבוד על הרכב בחודשיים הקרובים.

לאלו מכם שקראו והגיעו עד לכאן יש לי בונוס קטן.

ה I20 שלי נקייה למדי מלבד אבק מלמעלה. מכיוון שאני יודע שעל המכסה של תא המטען האוטם צבע (הכפול) מחזיק מעמד הכי טוב אז ניקיתי רק את המכסה של תא המטען על מנת לראות את הבידינג שנוצר שם ומכך להסיק אודות האחיזה של האוטם (MPL)

התוצאה לפניכם... טיפות יפיפיות.

z1mqn2wdzmzq.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע דימה כל הכבוד על הפדנטיות!! אגב גם אני מסדר אותם ככה בדלי לפני שאני יורד.:wink:

לגבי הגריט גארד-ראיתי איזה גרמני שעשה ניסוי ואתה צודק ששמת גריט כפול אבל תנסה שהסנפירים האלה לא יהיו אחד מעל השני אלה חוצים זה את זה כמו נגיד פיצה חתוכה. ככה הוא הגיע לתוצאות הכי טובות8)

עריכה:עכשיו ראיתי שיש 95 צפיות ורק תגובה שלי,ככה אני מבין שכל אלה שמבקשים פה עזרה רק מסתכלים על תמונות ואפילו לא קוראים. אילו היו קוראים מה שכותבים 70% משרשורי "דיטיילינג מתחיל" לא היו נפתחים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו אתה בהחלט פדנט!! תוצאה יפה מאוד.

הרכב באמת היה מאוד מלוכלך.

כמה זמן כבר הMPL, על I20 שלך?

והאם אתה חונה בחניה פתוחה או מקורה?

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה יפה.

כל הכבוד.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שהמילה פדנט חוזרת על עצמה. מזל שלא ראיתם איך אני מנקה את המארז של המחשב בתקופות שיש לי זמן בשפע.

תודה חברים :-)

ToSToS זה החודש השישי ל MPL למען האמת (אולי קצת פחות , חמש וחצי בערך). ברוב הרכב הוא כבר גוסס ונותן תוצאות בנוניות של בידיניג. משום מה באזור תא המטען הוא יושב מאוד חזק.

בזמנו שמתי 2 שכבות כאשר 12 שעות מפרידות בין שכבה לשכבה.

לדעתי הסוד העקרי הוא העובדה שעשיתי buffing אחרי שעה וחצי בזמנו על מנת להשיג איחוי מרבי בשלב הראשון.

רוב האנשים שאני מכיר עושים buffing לאחר 20 דק' או חצי שעה בגלל חוסר סבלנות ולפעמים גם בגלל החשש שלאחר זמן רב יהיה קשה להוריד את השאריות אוטם.

לגבי השאלה השנייה, הורי גרים בבניין והרכב חונה תמיד תחת השמש לצערי.

עריכה : האמת שאני לא בטוח לגבי איזה רכב שאלת אז אני אוסיף שגם הרכב שלי חונה בחוץ תחת השמש.

אני רק שאלה: מאיפה משיגים דלי עם grit guard?

עבודה יפה דרך אגב :wink:

grit guard קונים בארץ (VIX/אוטוסטור) או מזמינים מחול.(איביי, autogeek, cleanyourcar וכל חנות דיטיילינג אחרת) כמו כן אפשר בקלות לאלתר משהו בעזרת אמצעים ביתיים.

דלי קונים בארץ. כל דלי פשוט וזול יעשה את העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הייתה התגובה של אביך כשראה את התוצאה?

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הייתה התגובה של אביך כשראה את התוצאה?

הוא היה מאוד מרוצה. הוא הרי יודע שיש הבדל גדול בין השטיפה שלי לשטיפה שלו אבל קשה לו לקבל כל מיני דברים שמבחנתי הם ברורים כשמש..

כשראה אותי עושה פיניש עם ה V7 טען שאני עלול להזיק :shock: . כששמע ששמתי ווקס נוזלי הוא טען שזה עלול להזיק :shock:

הריח את הסונקס בבית --> עלול להזיק :shock: . ראה את הפד שטיפה המעולה שלי--> "מזה הסמרטוט הזה" :shock:

על המברשות דיטיילינג שלי --> זה מיועד לצבעים ולא למכוניות :shock: .

אבל בסופו של דבר הוא מאוד שמח והאמת שאני נהנתי לנקות רכב מטונף הרבה יותר מאשר את שלי שלרוב יש עליו שכבת אבק דקיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא היה מאוד מרוצה.

ונימה של ביקורת על בית המרקחת/מסגריה/בית אריגה שיש לך?

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ונימה של ביקורת על בית המרקחת/מסגריה/בית אריגה שיש לך?

ההורים שלי הבינו לפני שנים רבות שיש להם ילד "חריג".

יש קצת ביקורת, אבל כשהם רואים חלק מהתוצאות הם מפרגנים ושוכחים מהביקורת לפרק זמן מסוים.

אבל אני מבין אותם ומסכים עמם. במידה ולילד שלי יום אחד יהיו המון מברשות והמון מגבות צבעוניות אני אתחיל לדאוג :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4000 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...