Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, RK כתב:

והיית עף מכל המדרגות, אולי אפילו אגב חיוב בהוצאות. הזכות לאזרחות אינה נובעת מחוק יסוד כבוד האדם וחירותו ואינה מעוגנת בו.

תקשיב אני לא משפטן, אבל ממה שאני יודע למרות שהזכות לשוויון לא כתובה במפורש בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו בג”ץ קבע כמה פעמים שזה נשמת אפה של הדמוקרטיה וזה חלק מ”כבודו” של האדם. 

חוק השבות הוא חוק שמפלה על בסיס דת.

לפני שעתיים, David32 כתב:

לגבי חוק השבות. גם החוקים לאזרוח או קבלת אישור שהיה במדינות אחרות הם לא ממש שווים לכולם. זאת לא זכות. אתה גם לא האזרח/תושב של המדינה עד שאתה מקבל  את האזרחות, אז אילו זכויות בדיוק יש לך? כלום.

זה לא משנה אם אתה כבר אזרח או לא, לעניין הזכות לשוויון ולאי אפליה. מה יקרה לבעל מסעדה באמסטרדם שיכתוב שלט שהכניסה לתיירים יהודים אסורה..

מה שאני חותר בכל ההקשר לחוק השבות הוא, שלמרות שהוא חוק גזעני ומפלה (והמטרה שלו, ומגילת העצמאות, לא רלוונטיים בכלל לעובדה שהוא חוק מפלה). לאף אחד אין בעייה איתו, לחלק קטן מן האנשים אין בעייה כי הם זוכרים איפה הם היו בלי החוק הזה. אבל לרובם אין בעייה איתו מפני שהם מבינים שבלי החוק הזה לא הייתה מדינה יהודית.

זאת אומרת שבשביל ה”יהודית” מעגלים פינות ב”דמוקרטית”, וזה בהסכמת כולם, ואף אחד לא מוחה על חוסר השוויון שהוא ערך יסוד בדמוקרטיה.

אנחנו בסה”כ זזים עוד 2 ס”מ ימינה על הסקאלה של יהודית דמוקרטית.

עריכה אחרונה על ידי - XM -

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4899

• SlowRide

4770

• פינדר

3786

• m3x7r3m3

2926

לפני 3 שעות, לב טוב כתב:

אבל אולי פה קבור הכלב, כשמעסיק רואה חרדי בקו"ח הוא אומר לעצמו "למה לי להסתבך עם זה" ומראש לא פונה לזה. סתם דעות קדומות.

מאיפה הבאת את זה?

כמעסיק לא מעניין אותי אם אתה חרדי או לא ואני לא מדבר על חברות שמעסיקות רק חרדים (למשל ספק חד פעמי וחומרי אריזה באשדוד שאין לך מה לחפש שם אם אתה לא דובר יידיש).

לחרדים יש יתרון בשוק העבודה. הם אוכלוסייה מועדפת שמקבלים עליה הטבות, אנשים שמצד אחד אינטילגנטיים ובעלי יכולת ריכוז גבוהה אבל מצד שני בלי השכלה פורמלית שמאפשרת להם להתברג במקצועות "יוקרתיים" ובכלל כשהם לא כופים עליי את אורח חייהם הם אחלה בני אדם.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל מדינה יש זכות ״להפלות״ בקבלת אזרחות ולקבוע איזה תנאים שהיא רוצה לאנשים שבאים מבחוץ לבקש אזרחות. יש מדינות בהן אפשר לקבל אזרחות אם יש מספיק כסף, יש מדינות בהן מקבלים אזרחות אם מוכיחים שורשים היסטוריים. אין שום בעיה עם חוק השבות.

יש בעיה עם אפליה כאשר אתה כבר אזרח. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, לב טוב כתב:

אבל שום שאלה נכונה ככל שתהיה לא יכולה למחוק את מה שאני עברתי.

אף אחד לא יכול להתווכח עם התחושה שלך ועם מה שעבר עליך באופן אישי. לדחייה שחווית יכולות להיות אלף ואחת סיבות, מיקום גיאוגרפי, מזל, ניסוח דפוק של קו"ח, ומה לא.

מה שאני כן יכול לומר לך בוודאות שאין חסם ספציפי לחרדים בשוק העבודה. עבדתי עם חרדיות בכמה מקומות והניסיון איתן היה מעולה.

כן יש מגבלה קשה וכואבת לחסרי השכלה באופן כללי וגורף באוכלוסייה. בשביל להיות מהנדס צריך ניסיון מתמשך במתמטיקה הן ביסודי והן בתיכון והן בבגרות כי... ככה זה המקצוע. בפועל. באופן מעשי. כמו שלא יקבלו אותי בתור שומר במועדון כי, איך לומר, אין לי מבנה גוף מתאים.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, - XM - כתב:

מה שאני חותר בכל ההקשר לחוק השבות הוא, שלמרות שהוא חוק גזעני ומפלה (והמטרה שלו, ומגילת העצמאות, לא רלוונטיים בכלל לעובדה שהוא חוק מפלה). לאף אחד אין בעייה איתו, לחלק קטן מן האנשים אין בעייה כי הם זוכרים איפה הם היו בלי החוק הזה. אבל לרובם אין בעייה איתו מפני שהם מבינים שבלי החוק הזה לא הייתה מדינה יהודית.

זה לא נכון. החוק הזה קובע מי זכאי לקבל אזרחות. מי שלא אזרח החוק לא תקף אליו, כולל עקרון השוויון, ולכן אין פה עניין של שוויון.
לצרוך העניין מגיעים שני אנשים שהם לא אזרחים. המדינה לא חייבת להם כלום. היא לא חייבת לשלם להם ביטוח לאומי כמו שהיא לא חייבת לתת להם אזרחות.
היא יכולה לקבוע איזה סף שהיא רוצה לקבלת אזרחות. זה יכול להיות מישהו שהוא יוצא מגורשי ספרד, וזה יכול להיות מישהו שסבא שלו יהודי, וזה יכול להיות סתם מישהו ששילם מיליון דולר.

מי שכבר קיבל אזרחות החוק תקף אליו, כלומר הוא שווה בפני החוק לכל אזרח אחר מכאן והלאה.

הקריטריון יכול להיות "גזעני" או לא, זה כלל לא משנה, ובכל הקשור למי זכאי לאזרחות ברוב המדינות תוכל לומר שזה פרמטר "גזעני", כי גם אם נולדת לזוג הורים אזרחים ומגיעה לך אזרחות ע"פ חוק אפשר לטעון שזה "גזעני".

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 3 שעות, vadim6385 כתב:

רק לחשוב על כמה כסף יכול לקחת להביא בן אדם מגיל 0 עד 21 עושה רע.

על כל דבר שדורש מחוייבות והתמדה אפשר להגיד את זה. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, - XM - כתב:

תקשיב אני לא משפטן, אבל ממה שאני יודע למרות שהזכות לשוויון לא כתובה במפורש בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו בג”ץ קבע כמה פעמים שזה נשמת אפה של הדמוקרטיה וזה חלק מ”כבודו” של האדם. 

חוק השבות הוא חוק שמפלה על בסיס דת.

הסבירו לך את זה, אבל אתה מתעקש להמשיך ולהטריל. אלא שיש לזה סיבות והצדקה. לכל מדינה הזכות לקבוע מדיניות הגירה מחד, ומאידך החוק עומד בתנאי פסקת ההגבלה, שאגב אם תבטל אותה (אחת ההצעות שמרחפות באוויר), תצטרך להתמודד בדיוק עם הטענה שלך, שתחייב אימוץ מדיניות הגירה שוויונית. בהצלחה :)

• אהבתי 2

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, - XM - כתב:

זה לא משנה אם אתה כבר אזרח או לא, לעניין הזכות לשוויון ולאי אפליה. מה יקרה לבעל מסעדה באמסטרדם שיכתוב שלט שהכניסה לתיירים יהודים אסורה..

זה לא אותו הדבר. ממש לא.

לפני כשעה, - XM - כתב:

(והמטרה שלו, ומגילת העצמאות, לא רלוונטיים בכלל לעובדה שהוא חוק מפלה)

בטח שכן. 

גם בישראל ניתן לקבל אזרחות בלי להיות יהודי. סך הכול חוק השבות נותן הקלה. לא חסר מדינות בהם מקבלים הקלות כדי שתגור שם/תקבל אזרחות.

דיבור מתוך בורות בביטחון...

לפני כשעה, garicho כתב:

לכל מדינה יש זכות ״להפלות״ בקבלת אזרחות ולקבוע איזה תנאים שהיא רוצה לאנשים שבאים מבחוץ לבקש אזרחות.

מה זה זכות. כול מדינה "מפלה". וברמות.

רק מי שלא בדק לגבי מדינות אחרות אומר דברים כאלה. כי ברגע שנתקלים בבירוקטריה של הגירה למדינה שונה, מתחילים להבין שיש מלא כוכביות.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, ay115 כתב:

ושוב נתניהו מנסה להשתלט על הלמ"ס,

בסוף של הסוף, זו המשמעות של המהפיכה הביביסטית. זה בדיוק, בשורה התחתונה, סוג הדברים שהאזרח הקטן נדפק מהם יום-יום, שעה-שעה. שירות ציבורי שנהרס ע"י מילויו באלפי מינויים פוליטיים לקקני-תחת, חסרי מסוגלות שלא מסוגלים לקבל החלטות ענייניות והכל אצלם מסחרה ושחיתות מוסרית. לאט לאט הכל מתפורר.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר
  • אהבתי 2

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, קורן בן אשר כתב:

בסוף של הסוף, זו המשמעות של המהפיכה הביביסטית. זה בדיוק, בשורה התחתונה, סוג הדברים שהאזרח הקטן נדפק מהם יום-יום, שעה-שעה. שירות ציבורי שנהרס ע"י מילויו באלפי מינויים פוליטיים לקקני-תחת, חסרי מסוגלות שלא מסוגלים לקבל החלטות ענייניות והכל אצלם מסחרה ושחיתות מוסרית. לאט לאט הכל מתפורר.

זה לא רק הסוף זה גם האמצע וגם ההתחלה,

שליטה בנתוני הלמ"ס יאפשרו למי שמעוניין בכך לטפל בנתונים ולוודא שאנשים אולי ירגישו שהמצב בטטה, אבל הנתונים יראו שהכל בסדר, ושכולם סתם חמוצים...

עריכה אחרונה על ידי ay115
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, farkash7 כתב:

זה לא נכון. החוק הזה קובע מי זכאי לקבל אזרחות. מי שלא אזרח החוק לא תקף אליו, כולל עקרון השוויון, ולכן אין פה עניין של שוויון.
לצרוך העניין מגיעים שני אנשים שהם לא אזרחים. המדינה לא חייבת להם כלום. היא לא חייבת לשלם להם ביטוח לאומי כמו שהיא לא חייבת לתת להם אזרחות.
היא יכולה לקבוע איזה סף שהיא רוצה לקבלת אזרחות. זה יכול להיות מישהו שהוא יוצא מגורשי ספרד, וזה יכול להיות מישהו שסבא שלו יהודי, וזה יכול להיות סתם מישהו ששילם מיליון דולר.

מי שכבר קיבל אזרחות החוק תקף אליו, כלומר הוא שווה בפני החוק לכל אזרח אחר מכאן והלאה.

הקריטריון יכול להיות "גזעני" או לא, זה כלל לא משנה, ובכל הקשור למי זכאי לאזרחות ברוב המדינות תוכל לומר שזה פרמטר "גזעני", כי גם אם נולדת לזוג הורים אזרחים ומגיעה לך אזרחות ע"פ חוק אפשר לטעון שזה "גזעני".

לפני 50 דקות, RK כתב:

הסבירו לך את זה, אבל אתה מתעקש להמשיך ולהטריל. אלא שיש לזה סיבות והצדקה. לכל מדינה הזכות לקבוע מדיניות הגירה מחד, ומאידך החוק עומד בתנאי פסקת ההגבלה, שאגב אם תבטל אותה (אחת ההצעות שמרחפות באוויר), תצטרך להתמודד בדיוק עם הטענה שלך, שתחייב אימוץ מדיניות הגירה שוויונית. בהצלחה :)

לפני 34 דקות, David32 כתב:

זה לא אותו הדבר. ממש לא.

בטח שכן. 

גם בישראל ניתן לקבל אזרחות בלי להיות יהודי. סך הכול חוק השבות נותן הקלה. לא חסר מדינות בהם מקבלים הקלות כדי שתגור שם/תקבל אזרחות.

דיבור מתוך בורות בביטחון...

מה זה זכות. כול מדינה "מפלה". וברמות.

רק מי שלא בדק לגבי מדינות אחרות אומר דברים כאלה. כי ברגע שנתקלים בבירוקטריה של הגירה למדינה שונה, מתחילים להבין שיש מלא כוכביות.

אתם מפספסים אותי, אבל אני כבר מרגיש שאני טוחן מים..

אפליה פסולה מוגדרת כ-  ”יחס שונה לאנשים בעלי תכונות שוות על רקע שאין לו קשר ענייני”

לתת אזרחות למי שנולד פה, או הוריו נולדו פה, או מביא מליון דולר, זה תקין כי רואים את זה כרקע בעל קשר ענייני.

לענייננו -

אין לכם בעייה לתת אזרחות לאדם כל שהוא רק כי הוא יהודי, 

למה? מה זה שונה מלתת אזרחות לאנשים בעלי גוון עור סגול?

כי יהודי זה רקע ענייני, ומכיון שאתה מחזיק ב”ערך” של מדינה יהודית ליהודים ממילא זה לא פגיעה בדמוקרטיה, וזה לא מהווה אפליה אסורה.

עכשיו נקח את זה צעד אחד קדימה גם לחוק החמץ, מכיוון שזו מדינה יהודית שאנו רואים את יהדותה כערך, אין פגיעה בחופש העיסוק בזה שאתה מחוקק חוק שאוסר למכור חמץ, ואין פגיעה ב-הכנס סעיף כרצונך-בחוק שאוסר הכנסת חמץ לבית חולים, יש?

אממה אף אחד לא יפגין על כך שחוק השבות הוא דיקטטורה.

אבל אנשים יוצאים להפגין על כך שחוק החמץ הוא דיקטטורה.

מקווה שהנקודה הובנה, בכל מקרה אני פורש.

לילה טוב.

עריכה אחרונה על ידי - XM -

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניתי לך על זה כבר במגילת העצמאות, שמבטיחה בית לאומי לעם היהודי (חוק השבות), אך גם מבטיחה חירות וחופש דת (חוק החמץ). ההקבלה שאותה אתה עורך לא מבוססת על דבר.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים כמה חוקים פרסונליים עוד יחוקקו לאיש עם השיער הסגול רק בשביל שיוכל להמשיך לשלוט.

חוק הנבצרות, חוק צרפתי, חוק מתנות, בחירת שופטים, ממשלה ללא מגבלות כח, חוק ג'סטה לחבר, חוק אבטחה אישית למשפחה ובטח שכחתי עוד איזה כמה חוקים פרסונלים והעיקר - הכתבי אישום קורסים כמו מגדל קלפים.

אם הכל היה קורס כמו מגדל קלפים הוא לא היה זקוק לכל החוקים האלה, אבל.....

בגלל שביבסטים לא מסתדרים עם העובדות ( כי תמיד הם מציגים תמונה הפוכה ממה שהם רוצים) אז נתניהו ישים "יס-מן" משלו שיוכל לשחק עם הנתונים וככה ביביסטים יראו לנו איך הנתונים טובים ולטובתנו.

גם בצפון קוריאה מראים נתונים בטלוויזיה שמציגים כמה טוב שם.

אבל היי - לנו יש את ביבי. להם יש סתם איזה ילד כאפות.

בקרוב ידאג שהבחירות יהיו לפרוטוקול בלבד.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, - XM - כתב:

כי יהודי זה רקע ענייני, ומכיון שאתה מחזיק ב”ערך” של מדינה יהודית ליהודים ממילא זה לא פגיעה בדמוקרטיה, וזה לא מהווה אפליה אסורה.

יהודי בחוק השבות אינו נוגע לדת אלה ללאום/עם. אם זה היה נוגע לדת מי שסבא או סבתא שלו יהודים לא היה זכאי.
כנראה שהשורשים לחוק הזה עמוקים יותר, מדינת ישראל הוקמה כדי לשמש מקלט לעם היהודי ומשם הסיבה.
הנאצים למשל הגדירו כיהודי גם מי שסבא שלו היה יהודי.

חוק השבות הוא לא תירוץ למדינת הלכה ונראה שלשם טענת ה"מה אם" שלך חותרת. שכח מזה. זה לא רלוונטי.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...