Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הבנק "שכח" להסיר את רישום שעבוד הרכב שלנו ברשם המשכונות

gibsonlp
שימו לב! השרשור הזה בן 4031 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

לפני 9 שנים לקחתי הלוואה ל5 שנים לרכישת רכב.

לפני תום ההלוואה פרעתי אותה והרישום על שעבוד הרכב ברשיון הוסר.

לפני כ4 שנים גם סגרתי את החשבון באותו בנק.

שלשום כאשר הגענו עם קונה להעביר בעלות על הרכב התברר לנו שהבנק לא הסיר את השעבוד מרשם המשכונות.

הקונה סירב לרכוש את הרכב עם שעבוד לבנק (למרות שהבנק הוציא "הודעה על ביטול משכון" לרשם המשכונות ושלח לנו עותק, אבל אני עדיין יכול להבין את הקונה) ובגדול המכירה נפלה והכסף שכבר הועבר אלינו הוחזר לקונה.

ממה שהבנתי ממנהל הסניף בבנק בו אני מנהל את החשבון זה ש:

1. הבנק לא היה בסדר כאשר שיעבד את הרכב ליותר מתקופת ההלוואה.

2. הבנק לא פעל לפי הנהלים כאשר ההלוואה סולקה, למעשה - הם היו צריכים להזין את מספר האישור של ביטול המשכון ברשם המשכונות והם כנראה פשוט הכניסו 1 ולחצו אנטר...

3. הבנק לא פעל לפי הנהלים כאשר סגרנו את החשבון והם לא בדקו שוב שאין שום משכון (כמו שהם לא נותנים לסגור חשבון עם חובות הם לא אמורים לתת לסגור חשבון עם שעבודים).

יש לי כמה שאלות:

1. האם מישהו נתקל במקרה דומה?

2. האם יש דרך לזרז את רשם המשכונות?

3. האם מישהו ששמע על מקרה דומה יודע האם אפשר לתבוע את הבנק על הטרטור, ההוצאות ועוגמת הנפש? (קשה למצוא קונה לרכב נישתי כמו A3 TDI)

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מצליח להבין למה הקונה שלך ביטל.

מכתב מהבנק לרשם המשכונות זה אישור סופי ומוחלט של הסרת המשכון. זה יקח עכשיו המון זמן עד שזה יתעדכן שם,

מה תעשה בינתיים? לא תמכור את הרכב?

STI 2004

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עילת תביעה בגין רשלנות , אחד מפסקי הדין המרכזיים בנושא הוא פס"ד גורדון - שם העיריה עיקלה חשבונות בגין רכב שנמכר.

בכל אופן תשאל את עצמך מה היקף הנזק ואז תחליט אם שווה בכלל להתעסק עם תביעות מסוג זה נגד הבנק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, היה לי מקרה דומה. סיימתי את ההלוואה לפני הזמן וסגרתי את החשבון (זה היה במסגרת מבצע בסוכנות והיא עבדה עם בנק שונה מהבנק שלי) אבל הפקידה סגרה את החשבון מבלי להסיר את השעבוד.

כאשר הגעתי להעביר בעלות נתקלתי באותה בעיה. הצגתי בפני המוכר את כל המסמכים שהחשבון כבר לא קיים וביקשתי ממנו יום יומיים לסדר את העניין.

למחרת הגעתי למנהל הסניף והם סדרו את הבעיה תוך כמה דקות.

אם יש לך חוזה (זכרון דברים) עם המוכר הנוכחי עבור X ש"ח שבוטל, ועוד כמה ימים/שבועות/חודשים תוכל להציג זכרון דברים שבו קבלת על הרכב X-Y ש"ח. אז אני מאמין שתוכל לתבוע את ההפרש מהבנק וגם עדיין לא בטוח ב-100% שתזכה.

אם היית מגדיל ראש, משלם 10 ש"ח ובודק ברשם המשכונות שהשעבוד הוסר היית חוסך לעצמך את כל הטרטור.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפעם הקודמת שמכרתי את רכבי, הקונה עצמו הלך לבנק ולקח מהם את המכתב לרשם המשכונות, על מנת להסיר את המשכון, והוא הוסר במקום. אחרת זה היה לוקח כמה ימים - בוודאי לא כמה חודשים.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי מקרה דומה עם הרכב אחרון שקניתי,

כשבאנו לעשות העברת בעלות,נמצא כי הרכב ממושכן,אם זאת לאחר מספר בירורים התברר כי המשכון נגמר כבר ב2010,אבל צריך לתת הוראה נפרדת לרשם המשכונות על מנת להסיר את הרישום מהמערכת.

לאחר שבועיים של התרוצציות,ולאחר שקיבלתי מסמך רישמי מהבנק עשינו את העברת הבעלות.

Porsche 944 turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קורה לכולם! זה לא חריג בכלל.

העניין הוא שרישום השעבוד "האמיתי" לבנק מתבצבע בבנק, ונחרט היטב על גבי הרשיון כך שלא תוכל להעביר בעלות כל עוד השעבוד בתוקף.

אבל, ב50% מהמקרים, כשנגמרת תקופת השעבוד הבנק טורח להסיר את השעבוד "האמיתי" ולשחרר את הרשיון לחופשי, אבל הרישום ברשם המשכונות נשאר בעינו כי הסנכרון בין ה-2 לוקה בחסר.

הרישום הזה אינו מהווה שעבוד בעצמו, אלא עדות לכך ששעבוד קיים או היה קיים ולא הוסר.

משמע, גם עם הרישום הזה, אין שום נושה שיבוא עוד כמה שנים ויקח את הרכב מהחניה, בגלל שאין שום נושה אלא רק רישום.

קרה לי עם הרכב שלי כששעבדתי, וקרה לי עם רכב אחר שרציתי לקנות, תמיד זה מתגלה בדואר ישראל כשבאדיבותם מציעים לך בדיקת משכון ב4500 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי גם מקרה כזה.

כשקניתי את הגולף ברשיון רכב הייתה שורה "משועבד לבנק ***".

כעבור כמה חודשים כשהגיע הרשיון החדש (טסט) השורה נעלמה כלא הייתה,אך כעבור עוד חצי שנה בעת העברת בעלות ומכירת הרכב,מסתבר שהבנק לא הסיר את השעבוד (אפילו שהוא שולם במלואו ע"י היד הראשונה).

ביקור בבנק ומעט הרמת טונים וכעבור כמה דקות הכל בא על מקומו בשלום (גם אצלי המוכר רצה לבטל עסקה,אך כשהוסר השעבוד רווח לו :) - לגיטימי לחלוטין)

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי נסיון עם שעבוד רכב, אבל הדירה שלי היתה משועבדת לבנק (משכנתא). הליך הביטול - אצל רשם המשכונות - ארך כ-2 דקות, כולל הקפה של הפקידה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי היה מקרה דומה שמכרתי את האוטו רשום שהוא עדיין היה משועבד. לקחתי הלוואה ל3 שנים בשנה ה4 עדיין היה רשום שהוא משועבד. בקשר לקונה אני לא יודע למה סירב לקנות בסופו של דבר, זה משהו שהיה מפריע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה כשמסירים שיעבוד מרכב, חשוב לבקש גם את טופס הסרת השיעבוד של הבנק וגם את הטופס של רשם המשכונות, שזה טופס של המדינה. פקידים רבים בבנק לא מכירים אותו ומכירים רק את הפרוצדורה מול הבנק, לכן חשוב להזכיר להם ולדרוש שיסירו את המשכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

קראתי את כל השרשור ויש לי שאלה

אני לפני מכירת הרכב הפרטי שלי מיד ראשונה שקניתי מהיצרן. ביום חמישי האחרון הלכתי עם הקונה לדואר לבצע העברת בעלות ולהפתעתי בעת ביצוע שאילתה על משכון/שעבוד נודע לי שרכבי ממושכן. לאחר ברור זו היתה טעות של אחת מחברות הליסינג ששעבדה רכב של יצרן אחר משנת ייצור אחרת אבל בטעות רשמו את מס' הרכב שלי (שדומה למס' הרכב שצריך להיות משועבד). מעבר להתבאסות ולפדיחה, נסעתי מהר לאותה חב' ליסינג וקיבלתי מהם מסמך ביטול השיעבוד איתו אני צריך לגשת ביום ראשון לרשם המשכונות להסיר השעבוד.

שאלתי היא

1. האם בזה נגמר התהליך ואני יכול לבצע העברת בעלות? או שצריך גם לגשת למשרד הרישוי ולבצע גם שם הסרת שעבוד?

2. עלי לציין שעברתי טסט לפני כחודשיים ועל רשיון הרכב שלי אין שום הערה וכו' ואני רשום כבעלים הראשון של המכונית. מה נדרש ממני לעשות מעבר לביטול השעבוד ברשם המשכונות והאם יכולות להיות לי הפתעות בעת העברת הבעלות בדואר לאחר שאסיר השעבוד?

אודה לעזרתכם כיוון שאיני רוצה להפסיד את המכירה של הרכב

:?:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אודי TDI אתה תמכור בקלות באזור נצרת.

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4031 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...