Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם תאורת יום (DRL) מקורית מהיצרן מספיקה למילוי חובת הדלקת אורות ביום?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1996 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אצלי ב3008 החדשה נדלקים אוטומטית גם הDRL וגם אורות אחוריים, אבל לא של לוחית הרישוי.

האם זה אמור להספיק?

כנ"ל לגבי הסיאט לאון החדשות.

Finger's gonna kill me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 197
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

על פנסים ראשיים שלא דולקים ביום, כן קיבלו דוחות. אותי מעניין האם בפועל קיבלו דוחות כאשר מקדימה אור יום דולק ומאחורה לא. הרי ברוב הפעמים המשטרה עוצרת רכבים כאשר הם רואים את הרכב מקדימה . רק אם ניידת שנוסעת מאחורה מוכנה לבזבז זמן לדוח כזה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 11 חודשים מאוחר יותר...

שוב חוזר הניגון... האם יש חידוש חוקתי בנושא?

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין לא.

כל מי שרוצה להתווכח, שיתפוס עמדה, יכנס לעמוד הראשון, ויתחיל לדמיין שהוא כתב את כל מה שכתוב וכאילו כבר ענו לו.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מתכונן לשנות את מצב האוטומט ברכב. ביום כבוי, בלילה דלוק, אורות DRL דלוקים קבוע.

אם מישהו קיבל קנס על דבר כזה - שיקום.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום באיילון שמתי לב לכמה רכבים שונים עם הדלקה אוטומטית של האורות, איך שהם עברו מתחת לגשר האורות נדלקו אוטומטי למרות שהיה 8:00 בבוקר.

האם זה תופס או ששוטר יכול לתת דוח כי האורות לא דולקים באופן קבוע?

טל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה כואב לאנשים לסובב מתג?

באמת, אני לא מצליח להבין.

חשבון החשמל לא ישתנה הרבה, אז אני לא מצליח להבין את ההתעקשות.

אולי מישהו יאיר פניי.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אוהב, וזה לא בגלל הפחד מחשבון החשמל.

קודם כל שמדליקים אצלי ברכב אורות ביום מואר זה מחשיך את לוח המחוגים בצורה שנהיה מרגיז של ממש לקרוא אותו(באור שמש ישיר המסך שמציג את המהירות לדוגמא נהיה לא ברור), בנוסף אין לי כיבוי אורות אוטומטי - האמנם יש צפצוף התראה אבל זה תמיד מפחיד לשכוח ומעצבן לזכור להתעסק עם זה.

יש לי את ההתראה בוויז, בחורף היא מתריעה לי מתי אני יוצא מהעיר וצריך להדליק אורות ורק כשאני עושה נסיעה בין עירונית בחורף אני מדליק אותם(גם בלי ההתראה של הוויז, אבל פיצ'ר חמוד שהציל אותי כמה פעמים שכמעט שכחתי) - בקיץ אני נשאר עם הDRL, מה לעשות - מסתבר שלא כל היצרניות רכב התאימו את עצמן לחוק הישראלי של להדליק אורות סתם ללא סיבה, במיוחד שיש מערכות מודרניות שנועדו לזה.

כשנהגתי גם בחו"ל וגם בארץ ברכב עם אורות שנכבים לבד אני משאיר אותם לרוב דלוקים קבוע.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני די בטוח שאפשר לשנות את נושא התאורה הפנימית, בדקת בספר רכב?

אם זה היה באקסנט ערומה 2010 אין סיבה שלא יהיה ברכבים מתקדמים.

שאלה נוספת: ה-DRL מדליק גם אור אחורי?

כי הבעיה בחורף, יותר מהראות, זו הנראות. לפעמים בערפל אני נוסע ופתאום איזה פאלופ בלי אורות ברכב אפור מבצבץ מולי.

לא כיף.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשיש מזג אוויר של חורף בחוץ אני מדליק אורות, גם בעיר וגם מחוצה לה - כמה ימים כאלה יש בחורף הישראלי?, ברוב הימים של ה״חורף״ לפי החוק זה תנאי ראות של קיץ.

יש כפתור לכיוון התאורה של הלוח מחוגים - כשמדליקים אורות גם במצב הכי בוהק שלה היא נמוכה מהמצב יום הסטנדרטי שלה, וגם אם מכוונים למצב הכי בוהק ביום אז בערב זה מסנוור ושוב צריך לשחק עם זה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני די בטוח שאפשר לשנות את נושא התאורה הפנימית, בדקת בספר רכב?

אם זה היה באקסנט ערומה 2010 אין סיבה שלא יהיה ברכבים מתקדמים.

כי הבעיה בחורף, יותר מהראות, זו הנראות. לפעמים בערפל אני נוסע ופתאום איזה פאלופ בלי אורות ברכב אפור מבצבץ מולי.

לא כיף.

בערפל צריך להדליק אור ערפל אחורי.

ברכב עם חיישני אורות, ברגע שיש מזג אוויר מעונן, אור דרך נדלק אוטומטית. משאירים את ידית האורות על מצב אוטומטי - כאשר ביום מזג אוויר בהיר , דלקים אורות יום מקדימה. כאשר מזגן אוויר מעונן/ מתחיל להחשיך - נדלקים אורות דרך. לא צריך להתעסק עם שום דבר.

רק שבארץ זה לא מספיק טוב.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת הסיבות לכך שה-DRL אינו יכול להחליף תאורת מעבר הנה כי בחלק מהרכבים(אם לא רובם, לפחות בדגמים הראשונים של ה-DRL) האור האחורי אינו נדלק.

* ארבעה רכבים יש תחת קורת ביתי, ובכולם התאורה דולקת 24/7/364 בעת נסיעה.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת הסיבות לכך שה-DRL אינו יכול להחליף תאורת מעבר הנה כי בחלק מהרכבים(אם לא רובם, לפחות בדגמים הראשונים של ה-DRL) האור האחורי אינו נדלק.

אורות יום ייעודיים (DRL) לא מדליקים את האור האחורי בכוונה תחילה. בראות טובה, האור האחורי אינו עוזר, אלא גורע.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1996 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...