Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם תאורת יום (DRL) מקורית מהיצרן מספיקה למילוי חובת הדלקת אורות ביום?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1995 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז מה הבעייה שהחוק יכלול רק את סעיפים 1,3,4? כזה חוק מטופש, בחיי.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 197
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

על פניו אתה בהחלט צודק, אלא שהמחוקק הישראלי בתוך עמו הוא יושב, ודווקא בגלל זה הוא יודע שבטווח התאריכים הנ"ל אי אפשר לסמוך על שיקול הדעת של הנהג הישראלי הממוצע ולכן נקבעה לו עובדה.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי על סעיפים 1,3 יותר קשה לתת דו"ח "בזנ"ט", על סעיפים 2,4 הרבה יותר קל (לא צריך להוכיח שעת שקיעה או מזג אוויר וכו'). יש יסוד עובדתי שלא ניתן לערעור, לא הדלקת אורות בתאריך מסוים שנופל בטווח

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא , אם היא לא מדליקה לך אורות זנב [tail light] אז זה לא חוקי.

אצלי ברכב יש מצב שאתה מסובב ונדלק לך גם אור אחורי ואז האור הקידמי מהיצרן DRL כולל אחורי תוסף באור יום בלבד.

ישראל הולכת לפי החוקי האירופאי מערבי של התנועה וזוהי התשובה החדש משמעית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שאלה. כשאני מדליק את אורות הדרך על חצי סיבוב, זה מדליק אורות חנייה. אורות קדמיים חלש, ואורות אחוריים. האם זה מספיק טוב בכדי לרצות את המחוקק ואת האוכף, או שאני חייב להדליק אורות מלאים?

מיותר לציין שברכבי גם כן יש DRL, וכבר ביססנו שאינו מספיק לחקיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורות חנייה לא כוללים אורות אחוריים, בכלל.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה?! כן, הם כן.

ינלין - לשאלתך, לא, זה לא מספיק. ההגדרה בחוק לפנסי חזית ופנסי חניה היא נפרדת והדרישה להדלקת אורות מתייחסת לפנסי חזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הם לא.

אני אחפש בסרטונים אני אמצא כמה גאונים כאלה שחשבו שזה מספיק להדליק אורות חנייה בכביש 6 (בחלק הלא מואר שלו).

פשוט לא רואים כלום ושום דבר עד שאתה פתאום רואה גוש מתכת באמצע הכביש

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל רכב שנהגתי בו בחיי הם כן.

זה אפילו מגובה בתקנות התעבורה: סעיף 339. (ה) מערכת ההפעלה של פנסי החניה תהיה כזו שפנסי החניה והפנס האחורי יודלקו בעת ובעונה אחת.

זה נכון שההגדרה שלהם (בשאר חלקי התקנה הנ"ל) מתייחסת רק לאלו הקדמיים, ואני גם יודע מה שימושם התאורטי,

שמעודי לא ראיתי בשימוש בפועל בארץ.

אבל בפועל נדלקים גם האחוריים וגם תאורת לוחית הרישוי. שוב, ברכבים בהם יצא לי לנהוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורות חנייה לא כוללים אורות אחוריים, בכלל.

אתה טועה.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בחיי לא השתמשתי בהם, אבל כן ראיתי לא מעט רכבים שנסעו עם האורות הללו דלוקים בעוד האחורים אינם נראים אפילו למרחק של 10-15 מטרים, לא לדבר על מאירים לטווח כזה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יחי ההבדל בין לא כוללים ללא נראים. :wink:

אין למיטב ידיעתי אורות חניה אחוריים יעודיים ומדובר בדיוק באותן נורות שמשמשות בעת הדלקת אורות דרך (להלן "פנסי חזית").

כך שאם לא ראית אותם, כנראה שהסיבה היא אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי עכשיו אצלי, זה אותו בית מנורה, לא יודע אם אותן נורות בדיוק, זה גם לא בדיקה הכי מהימנה כי יש אור יום (אמנם של חורף אבל אור) אך הנורות האחוריות שנדלקות עם אורות החנייה נראות בקושי למרחק של מטר.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באמת לא יודע איזה אורות ראית, אבל בכל רכב שאני מכיר, זה בדיוק אותם האורות, כלומר בדיוק אותם האורות שדולקים כאשר מדליקים אורות עד הסוף. כשלוחצים על הבלמים, אז נדלקים אורות הבלם, שהם תמיד נדלקים גם tם נוסעים בלי אורות. אז ממש אין לי מושג על איזה אורות אתה מדבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

מקפיץ, האם יש חדש בנושא?

האם מי שיש לו DRL עדיין חייב להדליק אורות בשעות היום בבינעירוני בחודשים נובמבר-מרס?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1995 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...