Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מי אתה ובאיזה סבון אתה שוטף את הרכב?

שימו לב! השרשור הזה בן 4184 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אצלי - מים. רק עם מים. בדלי, לא בצינור.

הרבה מאד שנים, והרכב נראה יפה ומבריק.

במקרים של לכלוך מוגזם - שומני או זבל'ה אחר - קצת וקס מקומי עדין והלכלוך נעלם.

פעם ב... שפריץ חזק מצינור לכיוון הגלגלים. שיהיה נקי אם צריך מילוי אויר...

סבון כלים או מדיח מיועד להסיר שומנים ולכלוך מכלים ולפעמים עם מים חמים. גם הגימור של כלים שונה מגימור של רכב, וחומר הבסיס המתכתי שונה. מה שפאפיקיאן כתב - בהחלט נכון. גם עניין הקצף שהוזכר הוא נקודה של "מומחים" לנושא.

עם סבון כלים אפשר לרחוץ רצפה ולעשות כביסה ואולי גם לצבוע משהו - אבל למה? אנחנו על אי בודד? אם כבר רוצים חומר ניקוי - אז אפשר לרכוש משהו יעודי, למטרה ספציפית. ומי שרוצה לרכב - בבקשה.

כך שלדעתי, שנובעת קריאת כתבות ברשת, בחו"ל, סבון כלים ייפגע ויוריד לאט לאט את הווקס שעבדתם עליו כמה שעות, ולא בדיוק רוצים לעשות את זה כל חודש-חודשיים, ולאורך שימוש רב סבון כלים יעמעם את הברק המקורי של הרכב (אם לא עושים קס בין לבין).

בסבון מדיח ואולי כלים (בדרך כלל לא רושמים על המוצר את מרכיבי החומר הפעיל), יש מרכיב שנקרא סודיום כלוריד ושימשו בו למכונית הוא כמו לשטוף עם מי מלח. לא יעשה חלודה אחרי פעם, ולא אחרי פעמיים, אבל לא מומלץ לשימוש קבוע.

m.l - אתה לוקח את הדעות כאן ממש אישית, ויוצא לקרב עם כל מי שלא לוקח את השיטה שלך. אתה באמת חושב שיש מחקר של 100 שטיפות של אותה מכונית, עם אותו חומר, ונטרול השפעות מזג אויר, דרכי עפר ובוץ, מגורים ליד הים, אויר גבהים וכו'?

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רוכב בודד - אני ממש לא יוצא לקרב, ביקשתי סימוכין כולשהוא, כשרושמים דבר כזה צריך לתת הוכחה או הסבר, לא לכתוב באוויר ויאללה התחילה עוד שמועה חדשה.

ומבחינתי האישית - כול אחד יכול לשטוף עם מה שבא לו, לא ממש מפריע לי, זה הרכב שלו ואם סבון שעולה 20 או 200 ש״ח עושים לבנאדם הרגשה טובה שיהנה.

בקשר למים, ככה אני שוטף את הרכב חברה של העבודה שלי, מים וג׳ילדה מנקים אותו מצויין! למי שאין כוח לסבון זו גם דרך טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם תובנות של חלקכם, אפשר פשוט להניח את הרכב בבריכת בוץ לכמה שעות, לצאת לסיבוב של חצי שעה לייבוש מיטבי ולחזור על הפעולה מדי יום. העיקר שיהיה לא נקי.

לא פלא שתחום הדיטיילינג בארץ כל כך צולע, אנשים מאמינים שכלי רכב הוא חתיכת פח תרתי משמע. אבל אין בעיה, שיבושם לכם. :?

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם תובנות של חלקכם, אפשר פשוט להניח את הרכב בבריכת בוץ לכמה שעות, לצאת לסיבוב של חצי שעה לייבוש מיטבי ולחזור על הפעולה מדי יום. העיקר שיהיה לא נקי.

לא פלא שתחום הדיטיילינג בארץ כל כך צולע, אנשים מאמינים שכלי רכב הוא חתיכת פח תרתי משמע. אבל אין בעיה, שיבושם לכם. :?

כל מילה בסלע .

HYUNDAI - Always there for you .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהם,סרקזם!.

Porsche 944 turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ ככה מודדים בין היתר איכות סבון לרכב.

יותר קצף= סבון פחות איכותי.

הסבונים האיכותיים ביותר לא עושים קצף בכלל וזה מקל מאוד על שיטפת הרכב.

מה? מאיפה הבאת את זה?

כתור אחד ששוטף ידנית שנים על גבי שנים את הרכב שלו בתדירות שבועית,אני יכול להגיד לך שההיפך הוא הנכון.

ככל שיש יותר קצף אז יש סיכוך טוב יותר שמונע הולגרמות וסימני SWIRLS.

אני אישית משתמש בSONAX CAR SHAMPOO לשטיפה ראשונית של הלכלוך ולסיום עובר עם שמפו אורגינלי של BMW שניתן להשיגו גם תחת השם SONAX WASCH&WAX

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ א. SWIRLS זה סריטות מעגליות שנוצרות עקב שטיפת הרכב במכונות שטיפה, פוליש חובבני ויקירנו חברי הבונדד שאוהבים להוריד את מדבקות ההגנה איתם הגיע הרכב לארץ עם מכונת פוליש גס (לא יאמן...:x). לסבון רכב אין שום קשר ל SWIRLS.

ב. סבון שמקציף לא בהכרך מנקה יותר טוב. אין קשר בין הקצפת סבון הרכב ליכולת הניקיון, זה סתם אפקט שמפריע להורדת הסבון בשטיפה.

ג. סבוני רכב איכותיים לא מקציפים וזה מאוד עוזר בניקיון הרכב- מניסיון !

זמין 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קישור/תמונה?

המלצה/חוות דעת ? משהו..

Zaino Z-7

http://www.theultimatefinish.co.uk/zaino/z-7-show-car-wash.aspx

swissvax car bath

http://www.polishedbliss.co.uk/acatalog/swissvax-car-bath-cat3.html

שתיהם מוצרים מעולים ועושים את העבודה , ה-swissvax משאיר פיניש מעולה ממש כאילו עשו לרכב ווקס .

ה- Zaino עושה הרבה יותר קצף מאשר ה-Swissvax שכמעט ולא עושה קצף.

אגב לפי דעתי ה-swissvax יקר להחריד ולא מצדיק את המחיר שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה עם קצף, הריי משתמשים באקדח קצף לשטיפת רכב בצורה היעלה ביותר וללא שריטות.

יש מדדים אחרים לאיכות סבון כמו אגרסיביות וכו'.

כרגע אני משתמש ב-gold class. לא פחות חשוב, נעזר בספוג של swissvax ומייבש באמצעות מיקרופייבר איכותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהם,סרקזם!.

אהם, עלית עליי :?

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה עם קצף, הריי משתמשים באקדח קצף לשטיפת רכב בצורה היעלה ביותר וללא שריטות.

יש מדדים אחרים לאיכות סבון כמו אגרסיביות וכו'.

כרגע אני משתמש ב-gold class. לא פחות חשוב, נעזר בספוג של swissvax ומייבש באמצעות מיקרופייבר איכותית.

אפרופו אקדח קצף, יש לי מכונת שטיפה בלחץ מים ואיתה הגיע אקדח סבון, מי שמעוניין בהקצפה רצינית לרכב מוזמן, הסבון עליכם והייבוש עליכם, השאר עליי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4184 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...