Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"לא לכל אחד מגיעה דירה, זו לא זכות מולדת"

THE-ONE
שימו לב! השרשור הזה בן 4276 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אייל, בניית שיכוני עוני דלים הוא פתרון די גרוע.

אפשרות עדיפה היא לסבסד קרקע עבור דירות 3 חדרים בנות 72 מ"ר בפרוייקטים שנבנים, בדיוק כפי שעשו בתחילת שנות ה 90'.

בכל ביניין, ולו גם המהודר והיוקרתי ביותר, 8 דירות היו מיועדות לזוגות צעירים שזו להם דירתם הראשונה, ללא הגרלות וללא שטויות.

האינטגרציה הזו הוכיחה את עצמה היטב.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ברגע שתתחיל לבנות שיכונים "זולים ממש", הם יהפכו לסלאמז מאוד מאוד מהר, ואז תמצא את עצמך מול בעיה חברתית אמיתית... הרי מי שיבוא לשכונות הללו אלו שכבות חלשות (מה שירחיק זוגות צעירים ממילא).

להקצות X דירות פר בניין לטובת זוגות צעירים זה נחמד, אבל בעייתי. אני בטוח שיהיו קבלנים שידאגו שהדירה שהם נאלצים להקצות, תהווה את המינמום הפסד עבורם (איכות בניה ירודה וכו').

כשהייתי בצבא, היה פרסום על תכנית מגורים בהרצליה (אם אני זוכר נכון) בבניין שנבנה ע"י תרומות, ויועד למסיימי שירות צבאי, בדמי שכירות נמוכים (לא יודע אם היה סבסוד של תרומות, או שפשוט מאחר והבניין היה בבעלות 'יהודים טובים' לא חיפשו רווח). זה רעיון שלפי דעתי צריך לתפוס חזק יותר, בעידוד הממשלה. סיימת שירות צבאי? ברכותינו, אתה זכאי לגור בבניין כזה-או-אחר 10 שנים (נגיד) תמורת שכירות Y, נמוכה במיוחד ליוצאי צבא. כמובן, שעדיף שלא ינצלו את השיטה הזו "לעידוד הפריפריה", כי עם כל הכבוד, אנשים שאחרי צבא מעוניינים ללמוד, או לפתח קריירה, ואת זה, אפעס, קשה לבצע בירוחם. הגבלת תקופת השכירות נדרשת, ע"מ לפנות את הדירה למשתחררים הבאים, וכדי להוזיל עלויות (אי אפשר שהמדינה תבנה בניין לכל מחזור גיוס).

עכשיו רק צריך למצוא איך להעביר עידוד לחיילים בכנסת דרך כל אותם נשמות טובות שידאגו לזעוק כנגד אי-השיוויון בעניין :roll:

אה, ואם כבר זה פורום של מכוניות: אפשר לתת - במסגרת פקדון שחרור - הלוואה בגובה X שקלים לרכישת רכב חדש, בתנאים נוחים. נגיד, הלוואה של 20-30K, שיועברו ליבואן ישירות, כאשר משוחרר קונה רכב. גם צ'ופר לא רע בעליל, וגם פינוי טרנטות מהכבישים.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סלמס ולא עוני - בניינים בסטנדרט נחמד לא מנקר עיניים 5-8 קומות , עם חנייה באמצע .

ראו בת-ים רמת - הנשיא .

ראו חולון - בניינים נורמליים מאוד בני 20-30 שנה - סטנדרט נחמד ותחזוקה סבירה , לא לפונפונים .

אבל גם מטעויות ללמוד , לראות וללמוד - לא לתת לקבלן ולאדריכל לתכנן את החלום שלהם .

אשר יהפוך כעבור 10 שנים, לחלום בלהות בתחזוקה לדיירים .

כתבתי - לחשוב טוב ובחוכמה , לראות את פני העתיד , לא שליפות .

אפשר לשחק בבנייה חלק למשפרי דיור חלק לחסרי דיור , אבל להתחיל לזוז ..

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שאתה בונה מבנים שהם by definition לאוכלוסיה חלשה, אתה תקבל סלאמז. אין איך להתחמק מזה.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל, אני מסכים איתך שזה יוריד את מחירי הדירות באופן חד משמעי, אבל מרגע שתתחיל כזו ירידה זה לא תהליך בהכרח נשלט. אני מניח שזו הסיבה המרכזית שדבר כזה לא קורה. לאף אחד בממשלה אין עניין בחוסר יציבות כרגע.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן, מבחינתי, כשטוענים שהכשל בפלח הכי מפוקח של שוק המזון (תעשיית החלב) הוא... מחסור בפיקוח, לא נותר לי אלא להביא אנלוגיה מופרכת מאותו סדר גודל.

נדמה לי שהבעייה היא לא בעצם קיומו של הפיקוח \ העדרו \ יעילותו, אלא בכך שהמדינה החליטה לאפשר לקבוצה מצומצמת מאוד של אנשים להתעשר על חשבון כולנו ולצחוק כל הדרך אל הבנק. כמו שאתה אומר, כמעט כל המחירים הם fixed price, ידועים מראש ותחת פיקוח. ולמרות זאת, הם גבוהים מאוד. כנראה שהפיקוח בכל אחד מהשלבים בדרך למוצר הסופי הוא כזה המטיב עם איש העסקים יותר מעם הצרכן הסופי והתעשיין הפשוט. הרי בזמן שיורים לרפתנים ברגל ע"י הורדת מחירי המטרה "דופקים" גם את הצרכן מהכיוון השני ע"י העלאת מחירים (שלא תמיד נובעת מעלייה בעלויות הייצור כמובן) - משמע אוכלים גם מכאן וגם מכאן. כך שנראה לי שהבעייה היא לא בהשקפה שלפיה נצרך פיקוח, אלא באנשים שאמונים על הוצאתו לפועל ובמי שמושך להם בחוטים. הלא כן?

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה, ואם כבר זה פורום של מכוניות: אפשר לתת - במסגרת פקדון שחרור - הלוואה בגובה X שקלים לרכישת רכב חדש, בתנאים נוחים. נגיד, הלוואה של 20-30K, שיועברו ליבואן ישירות, כאשר משוחרר קונה רכב. גם צ'ופר לא רע בעליל, וגם פינוי טרנטות מהכבישים.

אתה קולט את פוטנציאל הקומבינות פה?

כל מי שירצה לקנות רכב חדש יחפש איזה משתחרר צעיר בשביל להלביש עליו את ההנחה.

רועי,

הכשל הוא במוצרים שלא בפיקוח.

אם לא היה פיקוח על החלב, כולנו כבר מזמן היינו משלמים 20 ש"ח לשקית חלב.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא היה פיקוח על החלב, כולנו כבר מזמן היינו משלמים 20 ש"ח לשקית חלב.

אם רק היו מבטלים את הפיקוח על מחיר החלב, אז אולי אתה צודק. אם היו מבטלים את כל הרגולציה בשוק הזה, לרבות יבוא ומכסות - אז אני בספק אם קרטון חלב היה עולה 20 שקל. לך תדע, אולי אפילו היה עולה פחות ממה שהוא עולה עכשיו.

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, מורידים את הפיקוח והמחירים יורדים כי יש תחרות, בדיוק כמו שקרה כשהורידו את הפיקוח על הסולר.:roll:

רועי, הגיע הזמן שתתעורר, השיטה שלך לא עובדת וזו בדיוק הסיבה שאין ולו מדינה אחת בעולם שעובדת עפ"י המתווה שלה.

אפילו לא אחת לרפואה!!!

לכו תבנו בית ביישובים, בפריפריה ותפסיקו להתפנק

לא רחוק ממני יש ישוב פסטורלי בשם ריחן ובדיוק אתמול תלו שלטים למכירה בהרחבה שלהם:

בית פרטי, 120 בנוי על 500 מגרש, 5 חדרים, 750K ש"ח והוא שלכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, מורידים את הפיקוח והמחירים יורדים כי יש תחרות, בדיוק כמו שקרה כשהורידו את הפיקוח על הסולר.

אז למה שלא נכניס את כל המוצרים - כולם - לפיקוח ונחסוך לעצמנו כאב ראש וכסף? יהיה משרד ממשלה שבו יהיה פקיד שיפרסם מדי ראש חודש טבלאות ארוכות עם מחירי מזון וזה מה שימכר. הוא יקבע כמה יעלה קפה, כמה תעלה קולה ומה יהיה מחירו של קילו חומוס. בניגוד ל"שיטה שלי", יש שתיים-שלוש מדינות שעובדות בדיוק ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה משתייך למחנה שחושב שבעלות על דירה זו זכות מולדת?

לא קראתי את כל האשכל, אך לצערי אני נתקל באנשים שחושבים שזאת זכות מולדת,

אנחנו שפכנו דם דמעות ויזע כדי להגיע למה שהגענו, נכון שהדיור צריך להיות יותר נגיש,

אך אם רוצים דיור בסכום סביר צריך ללכת לפריפריה, ולא להתקע באקווריום של גוש דן, (בפרט ת"א)

אני מאוד בעד לפתח את הנגב והגליל, אני מאוד לפתח את יהודה ושמרון, פשוט כל אותם

"אנשי המחאה" לא מוכנים בכלל לשמוע על פיתוח הנגב והגליל, שלא נדבר על איו"ש,

עשיתי טעות של החיים שהתווכחתי עם איזו אטומת מוח שעשיתי לה עבודת חשמל בבית,

דיברנו, צחקנו, שתינו קפה, שזה הגיעה לפוליטיקה היא הייתה קרובה להתקף לב מעצבים,

היא לא רצתה לשמוע על נגב/גליל/איו"ש מבחינתה המדינה זה גוש דן, וכן, היא חושבת

שדירה צריכה לעלות לא יותר מ100K,

GMC Cannon-ball going like a train, all down"

the 40 in the driving rain" (Mark Knopfler)...GM TRUCK

8)RIDE ON: GMC SIERRA K2500 4X4 1987 - RAT-TRUCK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באגירה, אני מעדיף להשאר לי במרכז ולהתרחק מאיזור half way between the gutters and the stars וגם ריחן לא נשמע לי מריח משהו.

אין לי שום בעיה שלא אתה ולא אף אחד אחר לא יבוא לכאן, כמה שפחות אנשים, ככה יותר שקט ופסטורלי.

אבל שלא יבואו אח"כ ויבכו שאי אפשר להסתדר בארץ כשיש להם וילה (כן,פאקינג וילה) עם 5 חדרים, 120 מ"ר וחצי דונם גינה ב 750K ש"ח.

רוצים להמשיך לגור בשכירות ב 4500 ש"ח? תפאדאלו, לי בטח אין בעיה עם זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל לך תמצא פאב פתוח בערב, או חברים, או צא למסעדה או סרט, וקריירה? בטח, אפשר לסוע כל יום שעה הלוך-שעה חזור למרכז, אבל גם לזה יש מחיר (כלכלי ונפשי). בכלל, ריחן זה לא בתוך גדר ההפרדה?

אף אחד לא גר במרכז כי הוא נהנה מהשכן, אני מבטיח לך. אי אפשר לבטל במחי יד את כל הסיבות שגורמות לאנשים להשאר כאן (והלוואי עלי 4500 ש"ח שכירות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה שנים הזיזו שם את הגדר.

רועי,

אתה שוכח שאני תל אביבי מבטן ומלידה, גם אני במשך שנים קישקשתי את הקשקושים המקובלים על "אם ב 4 בבוקר אני נתקע בלי חלב, אני יורד ל AMPM וקונה, איפה אני אקנה חלב ב 4 בבוקר בפיזדיולוך" או כנ"ל על פאב או על פרנסה.

תאמין לי, 15 שנה לאחר שעזבתי את תל אביב אני יכול להגיד לך שזה קשקוש אחד גדול!

יש בפריפריה פאבים, יש מסעדות, יש היום בכל חור ילאוו (או כל חנות נוחות אחרת שעובדת 24/7), יש סניפי ארומה שעובדים 24/7, פותחים באזור עכשיו גם סינמה סיטי וגם יס-פלנט (או איך שקוראים להם).

נמצאים 5 דקות נהיגה מכביש 6 ו 10 דקות נהיגה מתחנת רכבת ככה שהמרכז יותר קרוב מתמיד אבל לאט לאט אתה מגלה שאין לך מה לעשות במרכז (חוץ מלבקר חברים ומשפחה).

בכל מקרה, לא באתי לשווק את ריחן אלא רק להדגים שמי שמעוניין לפתוח את הראש ולצאת מהקופסא יכול למצוא היום הצעות נדל"ן לגמרי לא רעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...