Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"לא לכל אחד מגיעה דירה, זו לא זכות מולדת"

THE-ONE
שימו לב! השרשור הזה בן 4276 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שום הפוך.

דירת 2.5 חדרים מרווחת בבת ים, שקרובה מאד לתל אביב ונגישה מאד מבחינת תחבורה ציבורית, עולה 700-750K, מה שאומר שזוג שיש לו 100-150K יכול בקלות להגיע לדירה כזו.

ומי שאין לו את ההון ההתחלתי הנ"ל, שיגור בשכירות או יגור אצל ההורים ויחסוך סכום שיאפשר לו רכישת דירה.

חן, אני שמח שהגבת כי אני בדיוק האיש הנכון לדון איתו בדברים הללו.

אני רכשתי דירה בבת ים לפני כשנה וחצי ב-805K ש"ח, 2.5 חד' במקרה, לקחתי משכנתא, בזמנו בנק ישראל חייב להביא הון עצמי

של 30%, בקיצור לקחתי חצי משכנתא וחצי הון עצמי.

הדירה שרכשתי היא מרווחת (70 מ"ר) + חניה צמודה ברחוב שקט יחסית, קרובה לאיילון, נגישה לתח' ציבורית ולמוקדים מרכזיים אחרים בעיר.

באיזור שאני רכשתי את דירתי לפני שנה וחצי, אי אפשר להשיג כבר דירות בפחות מ-930K ש"ח (תבדוק אותי, רחוב "ההגנה").

יוצא מכך, שהמחירים עלו כך שלרכוש דירה באיזור ממוצע פלוס, זה כבר לא המחירים שציינת, בנוסף, היום בנק ישראל מחייב לבוא עם הון עצמי של 40%.

חישוב מהיר יראה לנו שאם זוג צעיר רוצה לרכוש היום דירה, נניח בבת ים באיזור מרכז העיר (קרוב לאיילון ולתחבורה ציבורית נגישה), הוא יצטרך לוותר על כ-900K ש"ח במקרה הטוב (שוב, אני לא מדבר על איזורי פח, אלא ממוצעים), וע"מ לקבל משכנתא

יצטרך לבוא עם הון עצמי של לא פחות מ-360K ש"ח.

אגב, גם לפי החישוב שלך בנתונים שלך, 750K ש"ח זה מחיר של דירה, 150K ש"ח זה רק 20% מהסכום, ולא 40%.

אתה יותר ממוזמן לבדוק אותי לגבי כל מה שכתבתי, הכל מגובה ומניסיון.

עכשיו תגיד לי, כמה אנשים אתה מכיר שהצליחו לחסוך קרוב ל-400K ש"ח? אני לא מכיר הרבה באופן אישי.

נ.ב - לא הגיע הזמן לרענן את הטיפ החקוק בחתימתך? (נדמה לי שהוא עוד שם איפשהו מ-2006).

Twincharger Stratified Injection

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מאחר ואני "קצת", אבל ממש קצת מכיר את בת ים, ודיפדוף קל במקומונים (השקמה וגל גפן) וביד 2, העלה מספר לא מבוטל של דירות בטווחי ה 700K, מה שאומר שעם קצת מאמץ ניתן בהחלט להגיע אליהן.

אגב, רחוב ההגנה נחשב מאז ומעולם לרחוב טוב ויקר יחסית, זו ממש לא דוגמא.

ומי שידו אינו משגת, שיגור אצל ההורים ובזמן הזה יחסוך כסף להון הראשוני, או יגור בשכירות, זה לא סוף העולם, ממש לא.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכולים לחכך ידיים עד מחרתיים.

בשום קונסטלציה לא צפוייה התרסקות במחירי הנדל"ן, בטח לא במצב המערכת הבנקאית בישראל, שמפגינה יציבות מעוררת הערכה.

ארבע אופציות יש לנו פה:

1. קריסה פתאומית. יפה שאתה קובע בפסקנות שזה לא יכול לקרות. אני גם לא רואה את זה באופק הקרוב, אבל ישנם מספיק משתנים קיימים שמאפשרים את הקריסה עם בואו של ברבור שחור (אירוע קיצוני שנראה לא צפוי למרות שהסבירות שיתרחש די גבוהה).

2. שחיקה ארוכת שנים. המחירים הנומינליים יציבים או יורדים בצורה מתונה לאורך תקופה ארוכה, אבל המחירים הריאליים נשחקים משמעותית עקב אינפלציה בינונית/גבוהה.

3. פריחה ארוכת שנים ויציבה במדינת ישראל עקב השקעות נבונות, מדיניות נכונה, מצב גיאופוליטי מצויין ושינוי דמוגרפי חיובי ומתמשך במדינת ישראל. הצמיחה השוויונית הזו שמחלחלת לכל שכבות האוכלוסיה תומכת במחירי הדירות הגבוהיים בכל הארץ. נו באמת...

4. יהודי העולם ממשיכים לגרד את כספם השחור ולהשקיע אותו בדירות עם ארבעה כיווני טילים בלבנט במחירי מנהטן. הממשלות במדינות המוצא שלהם לא עושות שום דבר בשביל לשים יד על הכספים האלו (רמז, לא נכון).

אז נו חן, מה נראה לך סביר?

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל זמן שיש ביקוש קשיח לדירות ולא ביקושים מדומים, שהם אלו שלרוב מייצרים בועות פיננסיות, מחירי הדירות לא יתרסקו.

בתרחיש הכי פסימי הם פשוט לא ימשיכו לעלות.

התרסקות יכולה לנבוע רק ממדיניות ממשלתית מכוונת שתגרום להצפת השוק בעשרות אלפי דירות, מה שבוודאי לא צפוי לקרות, מסיבות מובנות.

ככל אצבע בחיים אומר - שום דבר בעולם לא עולה בלי סוף, וזה נכון גם לנדל"ן, אי לכך ובהתאם לזאת, בנק ישראל הקשיח את הקריטריונים לקבלת משכנתא.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לתרחישים קטסטרופליים, תחשבו מה קורה אם מתקיימת מגמת ירידה יציבה ומתונה לאורך כמה חודשים. כשכולם יבינו שהמחירים בדרך למטה, המשקיעים יפטרו מדירות, הבנקים ילחיצו את הקבלנים ומשפחות יקפיאו תוכניות לשיפור הדיור עד שהשוק יתייצב. כמובן שהעיתונות תצטרף לחגיגה עם תרחישים אפוקליפטיים על קריסת השוק.

מכאן ועד קריסה אמיתית של השוק המרחק לא כזה גדול.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"זכות מולדת" זה מונח בומבסטי מדי שלא עולה בקנה אחד עם המציאות ומעט אוטופי אם תרצה.

אתה חושב שהמונח הבומבסטי הזה שם בכוונה?

זאת מין צורת דיון כזאת שע"י השוואה של טיעון נגדי רלוונטי למשהוא מופרך אתה מגחך אותו מבלי בכלל להתייחס לטיעון.

הנה רועי עשה את זה רק אתמול, לקח טיעון שמרבית העולם (חוץ מכמה תומכי ניאו-כלכליזם או איזה משהוא דומה) דוגל בו ומשווה אותו להקזת דם.

אבל בגלל הרגולציה לתנובה אין מתחרים. הפתרון הוא עוד רגולציה? מה הלאה, הקזת דם לריפוי איידס?

העניין הוא שהשיטה הזו עובדת רק על הדיוטות, כשמדובר באנשים חושבים ומשכילים, השיטה הזו נוטה להתנקם במי שמעלה אותה כי הוא ממש לא נראה רציני.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לתרחישים קטסטרופליים, תחשבו מה קורה אם מתקיימת מגמת ירידה יציבה ומתונה לאורך כמה חודשים. כשכולם יבינו שהמחירים בדרך למטה, המשקיעים יפטרו מדירות, הבנקים ילחיצו את הקבלנים ומשפחות יקפיאו תוכניות לשיפור הדיור עד שהשוק יתייצב. כמובן שהעיתונות תצטרף לחגיגה עם תרחישים אפוקליפטיים על קריסת השוק.

עכשיו בלבלתה אותי - אז הרגולטור הממשל , בנק ישראל , צריך להיות עם היד על הדופק ולהתערב למנוע בהלה וקריסה -.

לבעלי הבתים ולשוק הפיננסי .

אז למה שלא יתערב בחוכמה , וינגיש דיור לחסרי הדיור .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קצת מזכיר לי את הקיץ שעבר עם המחאה החברתית שקצת קיררה את השוק, העיתונים ניסו למשוך את השוק למטה עם כל מני כותרות מפוצצות על ירידות

מחירים שוליות בפריפריה. בפועל הגרפים שאני ראיתי רק עלו מאז, והמשקיעים ניצלו את ההתקררות הרגעית הזו כדי להפעיל לחץ על המוכרים ולסגור עסקאות במחירים נמוכים מעט, ברגע שהמוכרים שוב הבינו את המצב, השוק חזר להיות בעלייה קלה.

הרי בסופו של דבר אם לא באמת מקררים את הביקוש המחיר לא יכול לרדת בצורה יחסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קצת חוצפה, במיוחד כשזה מגיע מיזם נדל"ן, שבוודאי מעדיף לבנות מעט דירות, על פני שטח רב, ולמכור לאלו שיש להם (הרבה).

בכ"א, עלות של משכנתא לחודש די זהה לעלות שכ"ד, ככה שההבדל קטן, רק שבדירה משלך אין לך בעל בית שישגע אותך.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל יש הבדל עצום, שאתה צריך המון כסף התחלתי בשביל לקנות את הדירה.

זה בסדר שאתה יכול לשלם את התשלומים החודשיים אבל אתה חייב סכום התחלטי גבוה.

זאת מין צורת דיון כזאת שע"י השוואה של טיעון נגדי רלוונטי למשהוא מופרך אתה מגחך אותו מבלי בכלל להתייחס לטיעון.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%95%D7%9B%D7%97%D7%94_%D7%91%D7%93%D7%A8%D7%9A_%D7%94%D7%A9%D7%9C%D7%99%D7%9C%D7%94

וזה נכון, יש אנשים בחו"ל (גם אני) שיקנו דירה בארץ אחרי שהבועה תתפוצץ או לפחות תתחיל להשחק.

לפני זה, אין סיבה וגם אין יכולת לקנות דירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרנקוס, אין שום קשר בין מה שאמרתי לבין הקישור.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו בלבלתה אותי - אז הרגולטור הממשל , בנק ישראל , צריך להיות עם היד על הדופק ולהתערב למנוע בהלה וקריסה -.

לבעלי הבתים ולשוק הפיננסי .

אייל .

לרגולטור יש בעיה כי מצד אחד, אי אפשר בין לילה להציף את השוק ולרסק את המחירים (אפשר טכנית, אבל מאוד לא כדאי כלכלית), ומנגד אי אפשר לעמוד מנגד ולראות את המחירים רק עולים כי בסופו של דבר הקריסה תבוא לבד, ותהיה כואבת עוד יותר.

איך אתה מציע שינגישו דיור לצעירים? הרי אם זה במענקים וסובסידיות, ההשפעה של זה תהיה רק התגברות הביקוש ועוד כסף זמין בשוק הבניה - כלומר, עלית מחירים נוספת.

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה רועי עשה את זה רק אתמול, לקח טיעון שמרבית העולם (חוץ מכמה תומכי ניאו-כלכליזם או איזה משהוא דומה) דוגל בו ומשווה אותו להקזת דם.

העניין הוא שהשיטה הזו עובדת רק על הדיוטות, כשמדובר באנשים חושבים ומשכילים, השיטה הזו נוטה להתנקם במי שמעלה אותה כי הוא ממש לא נראה רציני.

אני לא בטוח שרוב העולם חושב שהבעיות עם מבנה המחירים של תנובה נגרמות מחוסר רגולציה. הרי היבוא, מעשית, בפיקוח (על ידי מכס אסטרונומי) ועלות הייצור גם היא בפיקוח (מכסות ומחירי החלב), ואפילו חלק ניכר של מחירי המוצרים עצמם גם בפיקוח. כלומר, הממשלה שולטת במחיר התשומות, במחיר המוצר לצרכן ואפילו במחיר האלטרנטיבות!

לכן, מבחינתי, כשטוענים שהכשל בפלח הכי מפוקח של שוק המזון (תעשיית החלב) הוא... מחסור בפיקוח, לא נותר לי אלא להביא אנלוגיה מופרכת מאותו סדר גודל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרגולטור יש בעיה כי מצד אחד, אי אפשר בין לילה להציף את השוק ולרסק את המחירים (אפשר טכנית, אבל מאוד לא כדאי כלכלית), ומנגד אי אפשר לעמוד מנגד ולראות את המחירים רק עולים כי בסופו של דבר הקריסה תבוא לבד, ותהיה כואבת עוד יותר.

איך אתה מציע שינגישו דיור לצעירים? הרי אם זה במענקים וסובסידיות, ההשפעה של זה תהיה רק התגברות הביקוש ועוד כסף זמין בשוק הבניה - כלומר, עלית מחירים נוספת.

מחיר למשתכן באזורי סובב מרכז - הוספת דירות .

לא משכנתאות בלבד ללא דירות - דבר אשר יגרום ללחץ מחיר מעלה .

קרקעות מדינה במחיר סביר - נתינת הבנייה לקבלן אשר מתחייב למחיר הנמוך ביותר.

ובנייה בסטנדרט סביר בלי סיפורי סבתא - ירצו בעתיד לשפר דיור זו כבר בעיה שלהם.

תקן דירות של 2-3 חדרים - שניים שלושה ילדים יכולים לישון בחדר אחד - זה עדיף מלישון ברחוב .

משפחות גדולות כנ"ל - זה התקן - אני כממשל מדינה לא מתערב לכם בחיים - קשה לכם התאימו את החיים למציאות .

כמובן שאפשר בנייה למגזרים , אבל הכל גלוי - מגזר חרדי 1 דירה = מגזר חילוני 4 דירות .

גם את זה צריך לבצע בחוכמה , בנייה קלה לתחזוקה , לא מיגדלים או קישקושי דקורציות , אשר יהיו קשים לתחזוקה לדיירים .

ומשכנתאות סבירות לחסרי הדיור בלבד .

כאשר המחיר סביר גם תושבי המרכז יקנו דירה ביבנה גן יבנה או רחובות ( אזורים בהם למינהל יש קרקעות )

ואז אפשר תמיד לגור שם - או להשכיר את הדירה ולהוסיף ולהשכיר באזור אחר - אבל אפשרתי לאנשים דיור במחיר סביר .

זה סתם על רגל פצועה אחת - יש גישות נוספות ויש פתרונות בטווח 3-5 שנים - אבל המדינה צריכה להזיז את התחת היום לעתיד .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...