Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"לא לכל אחד מגיעה דירה, זו לא זכות מולדת"

THE-ONE
שימו לב! השרשור הזה בן 4276 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא לכל אחד מגיעה דירה, מכיוון שזו אינה זכות מולדת.

לכל אחד מגיעה דירה במאמץ סביר ועל זה סובב הדיון.

מהו מאמץ סביר? אם מבחינה סטטיסטית אנחנו במקום גבוה בעולם במבחן ה "כמה משכורות צריך בשביל לקנות דירה" ? הממשלה צריכה לשפר את זה.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני חושש שכל מבצע של "דיור למשתכן" או כל מבצע דומה אחר יטיב בסופו של דבר בעיקר עם סקטור אחד (רמז: זה לא הסקטור שאתם משתייכים אליו).

אני לא מאמין במבצעים וסבסודים, כי החלוקה בדרך כלל אינה הוגנת ואינה שוויונית. למה למשל שמישהו יקבל הטבה כה גדולה בשווי מאוד אלפי ש"ח מהמדינה ואילו אני ששירתתי אותה 4.5 שנים, עושה מילואים ומשלם טונה מסים לא אקבל כלום? היה לאחרונה פרסום על כך שחרדים רכשו דירות מסובסדות בעיר מודיעין ומכרו אותם ברווח גדול לאחר מכן - אותי זה מקומם.

כל מתנה חינם באה על חשבון הציבור - זה גם מה שקרה עם יישום המלצות ועדת טרכטנברג. מאות אלפי אנשים יצאו להפגין ומי שבעיקר נהנה מהתוצאות (המעטות) הוא סקטור מסוים או שניים שמרבים ילודה.

לגבי מחיר הדירות - המחירים אומנם חרגו מכל פרופורציה אך אני בספק אם הם ירדו משמעותית (אלא אם יקרה אסון טבע או שהפרסי יחליט לעשות מעשה). גם אם תיהיה ירידת מחירים, זו תהיה ירידה ולא קריסה, כי המחירים עולים עקב ביקוש הולך וגובר מצד הציבור ולא עקב ספקולציות. לאור המצב, אני מציע למי שמחפש דירה לצאת מהמרחב של גוש דן. במעגל השני של גוש דן ניתן (עדיין?) למצוא דירות במחירים סבירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שהפנת את התסכול אלי.

אין לי בעיה עם חרדים או אנשים אחרים שקנו דירה בזול בשוק החופשי ומכרו ביוקר. זו מדינה חופשית וזו זכותם.

יש לי בעיה עם כך שאנשים מסוימים קיבלו הטבה או סבסוד מהמדינה במסגרת מבצע דיור למשתכן או מבצע אחר ואז עושים על זה רווח. זה בא על חשבון הציבור משלם המסים ועושה המילואים.

מה שאני מנסה לומר הוא שאם מישהו כאן משלה את עצמו שהמדינה תתחיל לסבסד דירות וזה יינתן לכלל הציבור באופן שוויוני אז הוא שוגה באשליות. מטבע הדברים סבסוד של דירות ילך בראש ובראשונה לציבור הנזקק ביותר, אשר מרוכז - למרבה הפלא - בשני סקטורים בעיקר. אני נגד מתנות חינם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפסיקו כבר עם הגזענות. אין שום חרדי שהולך לקסטרו ואומר מגיעה לי הנחה,

תלך אתה לשכונות חרדיות ותראה מה המחירים,

זה שאתה לא רוצה לגור ליד חרדים, זה רק אומר שאתה צריך לשלם יותר, הרבה יותר!

,

גם אם אתה גר ליד חרדים אתה משלם הרבה יותר בכל מקרה (לחרדים).

Twincharger Stratified Injection

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשמח אם תתחילו לפרט אילו הטבות יש לחרדים בתור חרדים.

ולא להטבות "שפתוחות" לכלל הציבור, כמו מספר ילדים, הנחות בגלל הכנסה נמוכה וכו...

אבל באמת, הנחות שאתה בא ורוצה לקנות ואומרים לך אתה בלי מגבעת אז אתה לא מקבל,

אני לא טוען שיש הטבות ישירות כאלה (אם כי ייתכן מאוד שיש - אני לא מכיר מספיק - שמעתי שבחריש המדינה מחלקת קרקע חינם). מה שאני טוען הוא שברגע שיתנו הטבות דיור כלשהן אז הקריטריונים יהיו כאלה שבהכרח הנהנים העיקריים יהיו המשפחות העניות ביותר עם מספר הילדים הגדול ביותר שהן בעיקר משפחות חרדיות וערביות. זה גם מה שקורה עם ההטבה של חינוך חינם מגיל 3, שאני באופן אישי מאוד נהנה ממנה כיום, אך הנהנים העיקריים ממנה משתייכים לסקטורים מסוימים מאוד ולא ממש תורמים. אנשים משלים את עצמם שהמדינה תסבסד מחירי דיור וזה ייטיב עימם ולא בעיקר עם ציבורים מאוד מסוימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד, sunlught, אתה גר במדינה הזו או שאתה רק מעמיד פנים ונהנה לזרות לנו מלח על הפצעים?

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000776318

חרדים בשאר העולם (פרט למדינה שלנו) עובדים כמו גדולים ולא מוצצים את דם הציבור בקשית, רק פה, הם רוכבים לנו על הגב.

אם תרצה אוכל לתת לך עוד אינספור כתבות ודוגמאות.

למה הציבור שנותן הכי הרבה למדינה (עובד, משלם מיסים, עושה צבא, עושה מילואים) מקבל הכי מעט? אם תוכל להסביר לי את

התעלומה הזו, אתן לך מה שאתה רוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן לי דוגמא ליישובים זולים הנושקים למרכז שלא הושפעו באופן ישיר ממחירי הדירות בערים במרכז דוגמת ר"ג, גבעתיים, חולון, בת ים, הרצליה, ראשל"צ ופ"ת לצורך העניין.

ולא, חדרה ומודיעין זה לא מרכז מבחינתי. לא משנה איך תהפוך את זה, אין לך אלטרנטיבות ראויות היום למגורים אפילו שלא נחשבים

במרכז עצמו או אפילו במעגל הראשון של המרכז במחירים אפשריים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי סיים לבנות בית בתפוח 1.3 בערך כמעט 200 מטר על חצי דונם,

תפוח זה קצת רחוק.. רק 30 דקות מפתח תקוה,

יש לך את עלי זהב, כמו שאמרתי, שזה כבר 15 דקות מפתח תקוה,

יש לך מלא יישובים באיזור, ברוכין שרק עכשיו הפכה רישמית לעיר.

אל תחיה בסרט, כולם הושפעו ממחירי הדירות, גם יישובים שכוחי אל.

בתפוח מכרו בתים לפני שנה שנתיים ב500,000 שקל של אמנה, אני חושב 100 מטר, ואופציה לקומה שניה.

כמו אז, מחירי הדירות יעלו, אנשים יבינו שכולם בורחים לפריפריה, והיום בית ששווה שם 1.3 יהיה שווה 2 מליון

תגיד לי, אתה אמיתי?

עלי זהב ממוקם 50 ק"מ מת"א, היא התנחלות בשומרון ומוקפת בכפרים ערביים כגון: דיר בלוט, כפר א דיכ, זאוויה.

תשלם לי מיליון ש"ח אני לא דורך שם, קל וחומר מגדל את יילדיי שם. מצטער, חשוב לי לחיות יותר מאשר לגור "במרכז ובזול".

בשורה התחתונה - אין אופציות כאלה של לגור במושב במרכז או קרוב למרכז בסכומים הגיוניים, על מי אתה עובד? רק על עצמך.

אני ממש לא זה שחי בסרט. בוא ותודה בזה, שאין באמת פתרונות דיור באיזור המרכז במחירים סבירים ואפשריים שניתן לעמוד בהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן לי דוגמא ליישובים זולים הנושקים למרכז שלא הושפעו באופן ישיר ממחירי הדירות בערים במרכז דוגמת ר"ג, גבעתיים, חולון, בת ים, הרצליה, ראשל"צ ופ"ת לצורך העניין.

ולא, חדרה ומודיעין זה לא מרכז מבחינתי. לא משנה איך תהפוך את זה, אין לך אלטרנטיבות ראויות היום למגורים אפילו שלא נחשבים

במרכז עצמו או אפילו במעגל הראשון של המרכז במחירים אפשריים.

אתה בוכה (בצדק) על המחירים ופוסל ישובים כמו מודיעין בשל המרחק מהמרכז? זה שורש הבעיה. אגב, מודיעין כבר לא כ"כ זולה. 1.4 מיליון ל-4 חדרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ולא יהיו מגורים זולים במרכז הארץ, כמו שבאף מקום אחר בעולם זה לא אפשרי. לכן, אחת משתי אפשרויות - או שתצאו לפריפריה, או שתפסיקו לבכות.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה האבסורד פה. אפילו מקומות מרוחקים מהמרכז יחסית כמו מודיעין וחדרה עלו בטירוף, והם עוד לא נחשבים מרכז בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ולא יהיו מגורים זולים במרכז הארץ, כמו שבאף מקום אחר בעולם זה לא אפשרי. לכן, אחת משתי אפשרויות - או שתצאו לפריפריה, או שתפסיקו לבכות.

בוא אסביר לך מה ההבדל לפני שאתה מתחיל לעשות השוואות לשאר העולם.

בשאר העולם, המדינות דואגות לתעסוקה ראויה, חינוך, תחבורה ציבורית נגישה, מקומות בילוי, שירותי רפואה וכו' בפריפריות, כך

שלגור בפריפריות במדינות מפותחות אחרות בשאר העולם זה ממש לא נורא ונלקח בחשבון.

במדינה כמו שלנו, שהכל מתנקז במרכז, והכל נמצא פה, בזמן שהפריפריות נותרות מוזנחות ביחס למרכז, תחבורה ציבורית גרועה הגוררת פקקים נוראיים וארוכים מאוד, חוסר במקומות תעסוקה, שרק אלו הן סיבות מספיק טובות לגור כמה שיותר קרוב למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...