Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדור איתור "קרובות"

A110
שימו לב! השרשור הזה בן 735 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יוחאי שלום,

ראשית תודה רבה.

שתי שאלות לי:

1. מה המשמעות של "בתוקף? " עם סימן שאלה?

2. מה מקור הנתונים? כי יש שם אי דיוקים, עד כדי מידע שגוי, לפחות לגבי 3 רכבים שהיו בבעלותי ורישיון הרכב המקורי מצוי בידי עד היום. לדוגמא הספיטפייר מופיעה ברישיון הרכב כשנת ייצור 1971 אצלך 1972, הפיאט 128 ספורט מנוע 1300 אצלך 1100, הסובארו דגם הארדטופ 1982 ואצלך ליאונה 1980 AW4 .

שלום אלון,

מקור הנתונים הוא משרד התחבורה/אגף מערכות מידע, אבל, ויש אבל גדול -

א. אין עדכון און-ליין (לצערי...), כך שאם הנתונים שבידי מעודכנים ל- 2010, נניח, אני יכול רק לשער שהרכב עדיין בתוקף. מכאן סימן השאלה.

ב. בנתונים יש שגיאות רבות מאוד. הגורם המרכזי לכך, להערכתי, היא העובדה שבעבר הרשיונות נרשמו במכונות כתיבה, שלא כללו סימנים לועזיים. וכך, Z הופך לעיתים קרובות ל- 2, או גרוע ושכיח מכך - פשוט נעלם.

במשך הזמן ביצעתי "טיוב" של הנתונים, וניסיתי להכליל אותו גם בטבלאות שאני עורך כאן.

א. פיאט 128 קופה 1100. זו כבר שגיאה שלי. דגם המנוע מופיע בקבצים כ- 128000, ואני הנחתי שהמדובר ב- 128A.000 (מנוע ה- 1100, ל- 128 הסטנדרטית). בדיקה נוספת העלתה שזהו למעשה דגם 128AC.000 (תופעת האותיות הנעלמות, לעיל): מנוע ה- 1300 לקופה.

ב. ספיטפייר: בדקתי את מספר השלדה מול נתוני היצור בפועל. השיוך של משרד התחבורה היה שגוי: מאוד נפוץ כשהמדובר ביבוא אישי, או פשוט ביבואנים עם סחורה ישנה.

ג. לאונה 1980 AW4. הגדרה מדוייקת יותר, לטעמי, לאותו המוצר. שנת הדגם היא כמובן 1982.

יוחאי שנער

israelmotorindustry.org

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

במשך עשרים שנים הייתה בבעלות הורי סוסיתא סטיישן שנת 1973. אותה מכונית שנתנה לי את ההשראה לשפץ את הטנדר שלי. המכונית, אגב, לא סטתה מהסטטיסטיקה וירדה מהכביש בדיוק אחרי עשרים שנים. ומה ההקשר לציטוט שמעלי? מספר הרישוי שלה היה 315-229. מספר אחד לפני האלפא שלך ומועד עלייתה לכביש היה באותו היום או יום אחרי.

נחמד. (-:

לפי רישומי משה"ת, הסוסיתא התכלכלה קיבלה רישוי ב- 13 אוגוסט - חודש ושישה ימים לפני האלפא רומיאו.

זה לא מפתיע: בתוך סדרת מספרי הרישוי היו הקצאות-משנה, כך שמכוניות עם מספרים סמוכים היו עשויות להיות מרוחקות זו מזו כמה חודשים.

יוחאי שנער

israelmotorindustry.org

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב. בנתונים יש שגיאות רבות מאוד. הגורם המרכזי לכך, להערכתי, היא העובדה שבעבר הרשיונות נרשמו במכונות כתיבה, שלא כללו סימנים לועזיים. וכך, Z הופך לעיתים קרובות ל- 2, או גרוע ושכיח מכך - פשוט נעלם.

פרט לבעיה הטכנית ישנן גם שגיאות סתם, שנובעות מחוסר מחשבה (אם להתבטא בעדינות) וגוררות אחריהן תוצאות אבסורדיות, כגון גיוס מכונית רובר עדינה, שברירית וזקנה למילואים בתור ג'יפ חסון:

http://wp.me/pXLKy-bX

ברזלים מעופפים שעושים בום, רובר חוזר מהמתים:

http://lulisml.wordpress.com/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוחאי ,

רב תודות על המידע על הסאאב סונט והאלפא GTV 2000. שתיהן כפי שחששתי - ת.נ.צ.ב.ה.

הסאאב המעניינת הזאת זה יבוא אישי? או היו כאלה בארץ? איזה נפח מנוע?

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

לפני FIAT 131 1982 (נמכרה לצערי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שיוחאי הסביר פעמים רבות שאין באפשרותו לאתר פרטי מכוניות שיוצרו מ 83' והילך, רבים מתעקשים למלא הודעות שלמות בפרטי מכוניות מסוף שנות ה 90' וכדומה.

מחקתי את כל פרטי המכוניות מההודעות וגם להבא הם ימחקו.

אנא מכם, חסכו לי את ההעבודה המיותרת.

בתודה, ההנהלה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הסטטיסטיקה ש"רצה" פה אני מאמין שהיא איבדה את עצמה למגרש גרוטאות כבר באמצע שנות ה90'... אבל אשמח אם תוכל לברר עבורי.

פורד קורטינה XL שנת 74 מ.ר 363774

תודה! :-D

מאזדה 6 06' ופורד פיאסטה 89 ללוחמה עירונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 735 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...