Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה- קטנוע שווה 1300 ש"ח - נזק 2500- ביטוח מתנער

שימו לב! השרשור הזה בן 4481 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, אני רוכב על טייפון שנת 95 יד ראשונה פרטית 17,000 ק"מ של קרוב משפחה-קטנוע נפלא, מטופח ומטופל שמשרת אותי היטב. לאחרונה הייתי מעורב בתאונת דרכים בה רכב סטה בפתאומיות מהנתיב השמאלי לנתיב הימני בו נסעתי, פגע בצד שמאל של הקטנוע והסב לו נזק. אין ויכוח עם הנהגת הפוגעת ואף לפי הצהרתה לחברת הביטוח כך היה והיא נטלה על עצמה את האחריות לתאונה. נזק לקטנוע מוערך בסך של כ-2,500 ש"ח (כולל נזק למזלג הקדמי, נזקי פלסטיקה וצבע, מראה שמאלית שבורה ג'ק מכופף בצד שמאל).יאמר כבר עכשיו שלא קריטי לי לבצע תיקוני צבע ומראה עולה 70 ש"ח- הנזק אותו אני מעוניין לתקן הוא למזלג בלבד (מזלג חדש עולה 1700 ש"ח ובתוספת עבודה או שניתן לשפץ ואז זה בערך 1200 ש"ח).

מכיוון שהקטנוע מופיע במחירון כשווה 1300 ש"ח - חברת הביטוח מעדיפה להשביתו בתמורה לתשלום 700 ש"ח- מבחינתי זאת לא אופציה - הקטנוע לא שלי ובהחלט במצב חדש - 17,000 ק"מ ומטופל.

האם למישהו יש נסיון במקרה דומה לזה, נניח שאני אזמין שמאי שיקבע את הנזק על 2,500 ש"ח (סכום סביר), ואז אני אבצע את התיקונים ואתבע את הנהגת ואת חברת הביטוח בתביעות קטנות - האם יש איזשהו סיכוי לראות את הכסף בחזרה?

אני רוצה לציין שבכל מקרה אני אתקן את הקטנוע - בין אם אקבל החזר מהנהגת או מהביטוח ובין אם לא - הוא ממש יופי של קטנוע ויותר חשוב- אני רוצה להחזיר אותו כמו שקיבלתי אותו - במצב מעולה.

האם מישהו עבר מקרה דומה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה הגיע 700 ש"ח?

זכותה של חברת הביטוח להכריז על השבתה ולשלם לך את שוויו המלא של הקטנוע.

את השווי בדרך כלל קובעים לפי המחירון (עם התוספות וההפחתות הקיימות בו), יהיה לך קשה מאוד לשכנע את חברת הביטוח או את השופט בטענה שהקטנוע שווה יותר מהמחירון.

הטוב ביותר שאתה יכול לצפות הוא שחברת הביטוח תשלם לך את מלוא המחירון של הקטנוע.

אולי הם גם יסכימו להשאיר לך את השרידים, אם כי בעיקרון אם הם בוחרים להשבית ומשלמים לך מחירון אז השרידים עוברים לבעלותם.

במקרים דומים עם מכוניות אפשר לוותר על כמה אחוזים מהפיצוי (לא 50%, משהו כמו 8-12%) ולהשאיר אצלך את השרידים. לא יודע אם הביטוח מתעקש להוריד את הרכב מהכביש או לא.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדרך היותר פשוטה היא להסביר לאותה נהגת(פנים מול פנים) את העניין הכספי מבחינתה.

האם יש לה השתתפות עצמית?

מה לגבי ייקור הפרמיה ל3 שנים הקרובות.

איבוד הפרמיה לשנה הנוכחית- ניצול שלה.

כל זה, סביר להניח עולה לה יותר מ2500 ש"ח.

כמובן, אם היא מסכימה לפשרה אבל לא מסכימה לגבי הסכום תציע את עניין השמאי.

תדבר על עבר תאונתי נקי אם תסגרו את הסיפור ביניכם ועל העניין שבו היא חוסכת כסף פה ואתה מקבל מימון לשיפוץ הקטנוע סוג של WIN WIN.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם האופנוע שווה 1300 שקל משמע 50 אחוז נזק זה 650 שקל.

60 אחוז נזק זה 780 ש"ח.

60 אחוז נזק מוגדר כאובדן מוחלט וחברת הביטוח וכל שמאי מחוייבים לדווח על הורדה למשרד הרישוי. משמעות הדבר היא שחובה להשבית.

היות וחברת הביטוח יודעת שאתה רוצה את הקטנוע, הם מציעים לך סכום שקרוב לאובדן מוחלט וכך אתה נשאר עם כלי שתוכל לתקן ולהמשיך לנסוע בו.

האפשרות השניה היא לקבל את מלוא ה-1300 שקל ואז הם ידווחו על הורדת הרכב מהכביש. במצב זה שרידי הקטנוע שייכים לחברת הביטוח.

אם תרצה את השרידים, אולי חברת הביטוח תתן לך 1,200 שקל אבל עדיין הם מחוייבים לדווח על הורדה. במצב זה, גם אם תתקן את הקטנוע, לא תוכל לנסוע איתו ורשיונותיו יפסלו ולא יחודשו.

נניח שנשקלל את כל המעלות הטובות שמוסיפות מחיר לקטנוע, במקרה הטוב אולי הוא יקבל עוד 300 שקל, אז ה-60 אחוז ינועו לסכום של 960 שקל. עדיין לא משהו שמשחק לטובתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחירון 1300 תוספת ליד ראשונה וקילומטרג' נמוך יגיע אולי הכל ביחד ל 2000 ש"ח.

זה מה אתה זכאי לקבל.

תסתדר עם חברת הביטוח על 1200 ש"ח = 60% מ 2000 ש"ח את היתרה תוציא מכיסך תתקן את הקטנוע וסע לשלום.

הכל מבלי לערב שמאי באופן רשמי , כי עירוב שמאי פירושו הורדה מהכביש.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4481 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...