Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרכב נגנב, הביטוח מנסה להתחמק מסעיפים מסויימים

שימו לב! השרשור הזה בן 4544 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדובר ברכב של ההורים. סקודה פאביה 2010.

הרכב נגנב היום בצהוריים מחניון עמוס בקניון איילון. ברכב היו אימובילייזר, קודן, עלוקה, ומעטה פלדה.

נמצאו זכוכיות במקום בו חנה, כך שלא נגנב באמצעות גרר, אם מישהו תהה.

בפוליסת הביטוח מופיע סעיף של רכב חלופי שבו כתוב "רכב חלופי תוך 24 שעות. במקרה של נזק חלקי המכוסה ע"י הפוליסה, במידה ורכבך מתוקן במוסך הסדר". חברת הביטוח אומרת שיש לפרש את זה כ"רכב חלופי רק אם נגרם נזק חלקי" כלומר היא כביכול, לפי טענת חברת הביטוח, לא זכאית לרכב חלופי, כי רכבה נגנב. אמא שלי בטוחה שבשיחת הטלפון שבה רכשה את הביטוח, נאמר לה פשוט רכב חלופי, ולא נאמר שזה לא תקף במקרה של גניבה. חברת הביטוח מודה שיש ברשותה הקלטה של השיחה, אך טוענת שאסור להם להמיע אותה (נשמע לי תמוה, האם אסור לבן-אדם, או חברה במקרה הזה, להשמיע לאדם אחר הקלטה של שיחה בה האדם האחר, שלו משמיעים את השיחה, הוא אחד הצדדים בשיחה?)

בנוסף, בפוליסה עצמה נכתב "סקודה אמביינט" למרות שמדובר בסקודה פאביה החדשה, רמת גימור אלגנס. ולא אמביינט. אמא שלי ניסתה לשכנע אותם לשנות את זה כשרכשה את הביטוח, אך חברת הביטוח טענה שכך מופיע במחירון לוי יצחק, ולכן זה הניסוח שלהםף. בדיקה במחירון (אז) העלתה שאכן הרכב מופיע אצל לוי יצחק בתור "סקודה אמביינט אלגנס", ולכן אמא שלי הניחה לכך.

כעת, בשיחה עם חברת הביטוח, המוקדנית טוענת שאין לה מושג על מה היא מדברת, אבל שזה ייבדק תוך 5 ימים. כרגע טוענים שכל האבזור שהיה ברכב, למרות שמדובר באבזור שהגיע מובנה ברכב, אינו מבוטח.

לבסוף, אמא שלי נסעה פחות מ 8000 ק"מ עם הרכב, ולכן מחיר מחירון משוקלל גבוהה בהרבה ממחירון רגיל. הם טוענים שאין לה דרך להוכיח זאת. למעשה, אמא שלי צילמה את הצג של מחשב הדרך כשהוא הראה 7777 ק"מ בשבוע שעבר (כמזכרת למספר היפה, היא צילמה בעבר גם 777...), האם צילום כזה לא יכול להוות הוכחה?

תודה על כל סוג של עזרה :|

מתנדב בארגון ידידים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

הרכב נגנב היום בצהוריים מחניון עמוס בקניון איילון. ברכב היו אימובילייזר, קודן, עלוקה, ומעטה פלדה.

בפוליסת הביטוח מופיע סעיף של רכב חלופי שבו כתוב "רכב חלופי תוך 24 שעות. במקרה של נזק חלקי המכוסה ע"י הפוליסה, במידה ורכבך מתוקן במוסך הסדר". חברת הביטוח אומרת שיש לפרש את זה כ"רכב חלופי רק אם נגרם נזק חלקי" כלומר היא כביכול, לפי טענת חברת הביטוח, לא זכאית לרכב חלופי, כי רכבה נגנב. אמא שלי בטוחה שבשיחת הטלפון שבה רכשה את הביטוח, נאמר לה פשוט רכב חלופי, ולא נאמר שזה לא תקף במקרה של גניבה. חברת הביטוח מודה שיש ברשותה הקלטה של השיחה, אך טוענת שאסור להם להמיע אותה (נשמע לי תמוה, האם אסור לבן-אדם, או חברה במקרה הזה, להשמיע לאדם אחר הקלטה של שיחה בה האדם האחר, שלו משמיעים את השיחה, הוא אחד הצדדים בשיחה?)

בנוסף, בפוליסה עצמה נכתב "סקודה אמביינט" למרות שמדובר בסקודה פאביה החדשה, רמת גימור אלגנס. ולא אמביינט. אמא שלי ניסתה לשכנע אותם לשנות את זה כשרכשה את הביטוח, אך חברת הביטוח טענה שכך מופיע במחירון לוי יצחק, ולכן זה הניסוח שלהםף. בדיקה במחירון (אז) העלתה שאכן הרכב מופיע אצל לוי יצחק בתור "סקודה אמביינט אלגנס", ולכן אמא שלי הניחה לכך.

כעת, בשיחה עם חברת הביטוח, המוקדנית טוענת שאין לה מושג על מה היא מדברת, אבל שזה ייבדק תוך 5 ימים. כרגע טוענים שכל האבזור שהיה ברכב, למרות שמדובר באבזור שהגיע מובנה ברכב, אינו מבוטח.

לבסוף, אמא שלי נסעה פחות מ 8000 ק"מ עם הרכב, ולכן מחיר מחירון משוקלל גבוהה בהרבה ממחירון רגיל. הם טוענים שאין לה דרך להוכיח זאת. למעשה, אמא שלי צילמה את הצג של מחשב הדרך כשהוא הראה 7777 ק"מ בשבוע שעבר (כמזכרת למספר היפה, היא צילמה בעבר גם 777...), האם צילום כזה לא יכול להוות הוכחה?

אני מוכן לעזור לכם, שלח אלי בפקס את רשיון הרכב או במייל צרף מס טלפון שלך לחזרה, אני יבדוק את מחיר הרכב בדיוק ואגיד לך, גם לגבי התוספות המובנות ברכב.

אלי אמרן - שמאי רכב 054-6999223

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהיא חתמה על הפוליסה היא היתה צריכה לבדוק שרכב חלופי מקבלים גם במקרה גניבה

אתה תקבל מחירון על הרכב ולא משנה כמה קילומטרים היו לרכב, אפילו אם היה לך 5 ק"מ הייתה מקבל מחירון בלבד!!, מה שלא הוספת בתשלום נוסף בפוליסת ביטוח לא מכוסה על ידה.

בנוגע להקלטה של השיחה במידה ויש להם אם תתבע אותם לבית משפט ותבקש את ההקלטה הם יהיו חייבים להביא אותה לראיה

איזה אבזור נוסף היה ברכב ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבזור מובנה הוא חלק ממחיר הרכב .

אם על התמונה של 7777 ק"מ מופיע גם תאריך הצילום , הוכחה.

רכב חילופי - יש לקרוא מה כתוב בפוליסה . תבדוק אם בסעיף הגניבה מפורט משהו?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה, ישה.

לגבי תאריך על הצילום, מדובר בתמונה דיגיטאלית, התאריך לא מוטבע על התמונה עצמה, אבל כן שמור בקובץ התמונה, האם זה מספיק? לגבי הרכב החלופי, מופיע בדיוק מה שכתבתי. חברת הביטוח הסכימה בינתיים להאזין בעצמם לשיחות (בלי להשמיע לנו), ולחזור אלינו.

מתנדב בארגון ידידים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמונות דיגיטליות כיום אינן קבילות בבית משפט. הסיבה היא היכולת של כל אחד לשנות בקלות את התמונה באמצעות פוטושופ. כל אחד יכול לצלם את הקילומטרז' ותשים שם איזה מספר שאתה רוצה, לא?! כנ"ל לגבי התאריך, בעולם הדיגיטלי שום דבר מאלה לא תופס ולא קביל.

יש לכם בעיה כי חובת ההוכחה היא עליכם, שיחת טלפון לא אומרת כלום וגם העובדה שבביטוח אמרו שיש להם הקלטה של השיחה לא תחייב אותם להשמיע אותה מאחר והם יגידו שאין להם הקלטה. אז תבואו ותגידו שהם הודו שיש?! הם יכחישו ויבקשו שתשמיעו להם הקלטה שבה הם מודים שיש הקלטה.

מה שלא כתוב לא תופס, אלא אם כן יש התחכמויות באותיות הקטנות ואז שופט יכול לפסוק לטובתכם אבל אם כתוב רק במקרה נזק אז זה תופס רק לגבי נזק. הייתם צריכים לוודא בפוליסה שרשום במקרה גניבה. לגבי הדגם אין לכם בעיה להוכיח על ידי שטר הקניה איזה דגם ורמת אבזור היו.

להבא תלמדו לוודא שהכל כתוב, אל תסמכו לעולם על סוכן ביטוח בטלפון ותחליפו את החברה המנוולת הזאת. תמצאו סוכן אישי שנותן את התחת למבוטחים שלו ולא נלחם בהם. לרוב זה שווה פוליסה יקרה יותר מכל הביטוחים הישירים למיניהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לגבי הסעיף בפוליסה של הרכב החלופי - ניתן לפרשו מילולית כך או כך.

כלל ידוע בדיני חוזים הוא שבמקרה של חוסר בהירות חוזה מפורש תמיד נגד מנסחו.

יש להזכיר זאת לחברת הביטוח.

אפשר גם לפנות למפקח על הביטוח כדי ליישר אותם אם הם לא מבינים לבד.

2. לגבי דגם הרכב - בעיה.

לדעתי אם זה יגיע לבית המשפט אז הבדיקה תהיה האם הפרמיה לשתי רמות הגימור זהה או לא ומשם יוסקו מסקנות.

אבל אני ממש לא בטוח.

3. לגבי ק"מ - מגיע לה לקבל את המחירון המשוקלל כולל כל השקלולים שמופיעים במחירון לוי יצחק. זה כתוב בפוליסה שחור על גבי לבן.

כלומר אם הרכב מונית לשעבר עם מליון ק"מ, זה הפחתה עצומה. אם הרכב 8000 ק"מ בלבד בשנתיים - זו תוספת.

הפרמיה היא אותו דבר בשני המקרים.

למה - כובע.

3א. לגבי הוכחת הק"מ - תחשבו על דרכים נוספות להוכיח. יש ברכב דלקן? כרטיס תדלוק? התדלוקים בוצעו בכרטיס אשראי באופן עקבי?

3ב. התמונה זה נחמד, אבל בעייתי. אם היא היתה מצולמת עם עיתון יומי של אותו יום היה לזה הרבה יותר משקל.

כמו שזה אין לזה יותר מדי משקל, גם אני יכול לכוון את התאריך של המצלמה שלי לשנת 2014 ולצלם את הק"מ של היום ולשמור לעת הצורך. או לשנות את התאריך ב-EXIF בדיעבד.

אבל אפשר לנסות להשתמש בזה.

3ג. מה שגרת הטיפולים של הרכב? הוא היה במוסך מתישהו? בכל כניסה למוסך הם תמיד רושמים ומתעדים את הק"מ. זה נמצא בקבלה וגם במחשב של המוסך.

3ד. האם הספקתם לעשות לרכב טסט שנתי? אם כן אז הק"מ מתועד במשרד הרישוי. אם לא אז חבל.

4. לגבי ההקלטה - בוודאי שאין שום איסור חוקי מבחינתם להשמיע לך את ההקלטה. פשוט יש להם נוהל פנימי שלהם שלא משמיעים הקלטות ללקוחות. למה - כדי לא לתת לך תחמושת.

4א. אני מקווה שאתה מקליט את כל השיחות איתם מהרגע שהבנת שזה מסתבך. (והיה צריך להבין את זה ברגע שראית שאין רכב ויש זכוכיות שבורות)

5. אל תהסס לפנות למפקח על הביטוח אם מנסים לעקוץ אותך. ברגע שהם יראו שיש פניה יש סיכוי טוב שהם ישלמו לך רק כדי שתרד מהם.

5א. אל תחתום להם על כלום ואל תפקיד צ'קים שלהם אלא אם כן הגעת להסכמה בכתב שמניחה את דעתך.

על גב הצ'קים יש תמיד "כתב ויתור" שחוסם אותך מלהגיש תביעות נוספות.

אפשר להתעקש לקבל צ'ק בלי השטות הזו, אבל אז ייתכן סכום נמוך יותר.

את היתרה תתבע בתביעות קטנות אם צריך.

6. ברכב הבא אני מניח שתבטח כבר דרך סוכן...

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

wil, תודה רבה על התשובה המפורטת. הנה ההתייחסות שלי לחלק מהסעיפים:

3א'. אין ברכב דלקן והוא מתודלק במזומן, הקבלות לא נשמרו.

3ב'. אני מבין. זה לא היה היעוד המקורי של התמונה, אז היא לא צומה עם עיתון.

3ג'. טופל באפריל 2010. לא היו כניסות נוספות למוסך.

3ד'. הרכב לא עבר טסט, הוא עוד לא היה בן שנתיים.

4. הם מוכנים להאזין להקלטה תוך 5 ימי עסקים מהיום (כלומר בכל מקרה רכב חלופי לא נקבל לפחות עד ליום שלישי)

6. כמה שאתה צודק... כשאני ביטחתי את הרכב שלי ביטחתי דרך סוכן. אמא שלי נשארה באחת החברות הישירות כי הציעו לה הנחת לקוחה קבועה.

מתנדב בארגון ידידים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפריל 2010?

כמה חודשים הרכב היה ברשותכם עד הטיפול הנ"ל?

אפשר להראות את הק"מ ולהראות שיחסית זה מסתדר עם הטענה ל 8000 ק"מ, אבל זה לא בדיוק הוכחה.

מה שלא לגמרי ברור לי הוא מדוע נטל ההוכחה הוא עליכם ולא על חברת הביטוח לגבי הק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבקש העתק חשבונית מחברת הדלק אם היית מזין את המ"ס רכב בתדלוקים או אחד מהם.

אוטו זה כמו אישה.היית נותן את האישה שלך למישהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז במוסך או על החשבונית רשום מספר הקילומטר שהרכב עשה בשנה הזו בין אפריל 2010 לבין אפריל 2011.

כבר משהו , שלא בהכרח מלמד שבתקופה של ה 6 חודשים עד הגניבה לא בוצע מספר ק"מ גבוה יותר.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כבר קייס חזק יותר, בהרבה.

קודם זה היה מילה כנגד מילה ("הרכב עשה 8000." / "הרכב עשה 30000.")

עכשיו יש תיעוד שמוכיח כמה ק"מ הרכב עשה בשנה אחת (נניח 5500? משהו כזה?), ומזה ניתן להסיק את הק"מ בחצי שנה הנותרת.

חברת הביטוח עדיין יכולה לטעון שבחצי שנה האחרונה עשו 25000, אבל עכשיו הקייס שלהם מאוד חלש, ויש להניח שכל בית משפט שפוי יקבל את עמדת בעל הרכב שהנסועה החודשית היתה בדומה לשנה הראשונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה חברת ביטוח זה שנדע לא להיתקרב אליהם?

כרגע עוד לא נתנו לנו הצעה מהביטוח, לאחר שהפרשה תסתיים, במידה והיא לא תסתיים לשביעות רצונינו, שם החברה יפורסם.

בכלליות מדובר באחת החברות הישירות (כלומר ללא סוכן), וכדאי להקשיב לעצתו של wil ולהמנע מהן.

מתנדב בארגון ידידים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4544 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...