Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מותר לי לנהוג בלילה עם משקפי שמש אופטיים?

שימו לב! השרשור הזה בן 4583 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אופטיים (לראיה תקינה)- כן.

*נרשם גם ברשיון נהיגה (הגבלה או תנאי)- "חייב להרכיב משקפיים או עדשות מגע בנהיגה"

לגבי משקפי שמש בלילה:

26(4). אדם לא ינהג רכב, אם הוא במצב השולל ממנו את השליטה ברכב או את ראיית הדרך והתנועה בה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופטיים (לראיה תקינה)- כן.

*נרשם גם ברשיון נהיגה (הגבלה או תנאי)- "חייב להרכיב משקפיים או עדשות מגע בנהיגה"

לגבי משקפי שמש בלילה:

26(4). אדם לא ינהג רכב, אם הוא במצב השולל ממנו את השליטה ברכב או את ראיית הדרך והתנועה בה.

אבל משקפי שמש בלילה לא שוללים ממנו את השליטה ברכב או את ראיית הדרך התנועה

אז כן הוא יכול לנהוג עם משקפי שמש בלילה

חוץ מזה משקפי שמש אופטיות הם פחות כהות ממשקפי שמש רגילות

אני עם משקפי שמש אופטיות רואה בלילה יותר טוב מאשר עם משקפיים רגילים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את זה אתה קבעת. התקנה הזו היא כללית ולכן למרות שאין איסור ספציפי לנהוג בלילה עם משקפי שמש, אם תתרחש תאונה יתכן והנקודה תעלה כגרום רלוונטי.

לקבי הטענה כי משקפי שמש אופטיים פחות כהים, זה חסר בסיס לחלוטין. לעשדות יש גוונים שונים של כהות לבחירה לפי העדפה אישית, בלי קשר לתיקון האופטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהמשקפיים מסננות לך את אורות המכוניות

את זה אתה קבעת. התקנה הזו היא כללית ולכן למרות שאין איסור ספציפי לנהוג בלילה עם משקפי שמש, אם תתרחש תאונה יתכן והנקודה תעלה כגרום רלוונטי.

יבדקו אם הוא רואה כמו שצריך עם המשקפיים האלה כמו שיבדקו אם הוא הרכיב את המשקפיים האופטיות הרגילות שלו, שאולי לא מתאים לו כבר המספר?

החוק דורש לראות את הדרך לאלה המוגבלים בראייתם , בעזרת משקפיים או עדשות מגע , ולא נאמר דבר על כך שאסור משקפי שמש אופטיים.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה ניסוי - הרכב את משקפי השמש בשעות הלילה כאשר אתה יושב במושב הנוסע ומישהו אחר נוהג. אני מבטיח לך שאם חייך חשובים לך תמצא את התשובה הנכונה לבד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מותר רק כשאתה שומע את השיר הזה תוך כדי נהיגה::lol:

http://www.youtube.com/watch?v=X2LTL8KgKv8 דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

אני ניסיתי פעם והראות גרועה יותר מאשר עם משקפיים רגילות. עדיף בלי משקפי שמש בלילה.

יותר בטיחותי.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהמשקפיים מסננות לך את אורות המכוניות

יבדקו אם הוא רואה כמו שצריך עם המשקפיים האלה כמו שיבדקו אם הוא הרכיב את המשקפיים האופטיות הרגילות שלו, שאולי לא מתאים לו כבר המספר?

החוק דורש לראות את הדרך לאלה המוגבלים בראייתם , בעזרת משקפיים או עדשות מגע , ולא נאמר דבר על כך שאסור משקפי שמש אופטיים.

אולי יבדקו ואולי לא.

אכן אין איסור מפורש ולכן לא יכול להרשם דו"ח בנושא, אבל אם תהיה תאונה לחקור אולי (אולי, לא בטוח, לא בוודאות, אולי) זה יעלה כגורם תורם. לא כהוכחה לאשמה, לא כהצדקה לצליבה, אלא כגורם משפיע.

כמו שאין איסור לנהג פרטי לנהוג אחרי יום עבודה ארוך במיוחד אבל אם זה יסתיים בתאונה בגלל תגובה איטית העייפות תקבע כגורם משפיע, כך גם אין איסור לנהוג עם משקפי שמש בלילה אבל אם זה יגמר בדריסת הולך רגל שלא הבחינו בו בזמן יתכן ויקבע שלמשקפים הכהים היתה תרומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה כמו פסקי ההלכה הנוגעים לחיטוט באף בשבת - אין אמירה מפורשת עד שמישהו לא בא ושואל את השאלה.

בחייאת ישה, עזוב את החוק, נראה לך בטיחותי לנהוג עם משקפי שמש בלילה?

A man walks down the street in that hat, people know he's not afraid of anything

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחייאת זומזום

אם רואים טוב עם משקפי השמש אז כן .

אני תקופה נסעתי עם משקפי שמש לא אופטיות בלילה כנגד סינוור האורות, וראיתי 6:6

אבל זה אני:lol:

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחייאת זומזום

אם רואים טוב עם משקפי השמש אז כן .

אני תקופה נסעתי עם משקפי שמש לא אופטיות בלילה כנגד סינוור האורות, וראיתי 6:6

אבל זה אני:lol:

במו ידינו אנחנו בונים ובמו ידינו אנחנו הורסים

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4583 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...