Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונת רכב עם אוטובוס אגד בכיכר שאלות לגבי הביטוח ותיקון הרכב

שימו לב! השרשור הזה בן 4771 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

הרפתקה נוספת שצברתי כנהג טרי ובעליה של רנו מגאן 2006 במשך שלושה חודשים.

עצוב שבא לבכות - רכב שנמצא רק שלושה חודשים בידיי - איך עשיתי זאת?

יום שישי האחרון - במהלך חזרתי מהלימודים בטכניון בחיפה, באחת הכיכרות קרה לי תאונה עם אוטובוס של אגד,

לא ראיתי את האוטובוס לפני הכיכר והוא התנגש בי מצד שמאל כאשר הייתי בכיכר.

אני לא יודע מי אשם ומי לא אבל העזרה שאני צריך היא בהתמודדות עם חברת הביטוח.

אני לא מכיר את התהליך של תביעת הביטוח\לא תביעת הביטוח, שוחחתי עם נציג של חברת הביטוח הוא ביקש ממני לפנות מהר לשמאי - כל שמאי לא משנה איזה שיעריך את מידת הנזק ולאחר מכן להחליט אם אני רוצה לתבוע את חברת הביטוח ושהם ישלמו על תיקון הרכב (במוסך הסדר או מוסך שאינו כלול בהסדר).

הסוכן הסביר שגם אם לא אתבע את חברת הביטוח אבל חברת אגד תתבע את חברת הביטוח אשלם השתתפות עצמית על סך 2076 שקלים,

במידה ואבחר לתבוע את חברת הביטוח אשלם 4097 שקלים על תיקון במוסך שאינו מוסך הסדר(המוסך המרכזי של רנו - קרסו מוטורס בחוצות המפרץ הוא מוסך הסדר) או 2404 שקלים עבור תיקון במוסך שהוא מוסך הסדר.

בנוסף יהיה עלי לשלם 6% דמי כינון - שישה אחוזים ממחיר התיקון פחות ההשתתפות העצמית.

הרכב הוא רכב מסוג רנו מאגן שנת 2006,

לא היו שום נפגעים בתאונה,כולם בריאים ושלמים,

רק האוטובוס נפגע קצת והאוטו שלי,

לאוטובוס נשבר קצת הפייבר גלאס מעל הפגוש ולי התעקמה דלת הנהג, ופגיעות פח על דלת הנוסע ועל הכנף האחורית

הביטוח רשום על שם אמי, ואני נהג צעיר.

פוליסת הביטוח היא ב-9,000,000

האם תוכלו ליעץ לי כיצד לנהוג?

לאיזה שמאי לפנות באיזות חיפה?

האם לתבוע את חברת הביטוח ולתקן את הרכב דרכם או לבצע תיקון עצמאי ולא דרך חברת הביטוח?

מה ההשלכות של הפעולות הללו?

מה יהיה שיעור התייקרות הביטוח בפעמים הבאות שאני\אמי נחדש את הביטוח?

האם חברת אגד תתבע את הביטוח?

תמונות:

20110415132050.jpg

20110415132610.jpg

20110415132818.jpg

20110415131958.jpg

20110415132146.jpg

תודה רבה לך לכל העוזרים והמגיבים לצאת בשלום ובנזקים $$ מינימאליים מההרפתקא הנוכחית..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נראה כאילו ה- MAN העירוני היה בנסיעה בתוך הכיכר ואתה התפרצת לכיכר עם המגאן.

תתקשר ל- 03-9000000 ותודיע להם על המקרה, במקביל תזמין שמאי (לא מהביטוח!) ותשלם לו את השכר טרחה (כ- 600 ש"ח) כדי שיעריך את הנזק. תתבקש לחתום על טפסים ולשלוח בחזרה בפקס, הם ינחו אותך מה לעשות, סביר להניח ש"אגד" יתבעו את הכסף מהביטוח שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה,

צלצלתי לחברת הביטוח והודעתי להם,

אני לא יודע איזה שמאי להזמין - הם הציעו לי רשימה של חמישה שמאים ואמרו לבחור אחד - בגלל שאני לא מכיר שום שמאי פרטי בחרתי אחד - דן וולף.

האם תוכלו להמליץ על שמאי מאיזור חיפה?

קראתי באחד הפוסטים בפורום שכדאי גם לשקול לקרוא לשמאי שמוסך שאני סומך עליו עובד איתו, בגלל שאני לא בדיוק מכיר מוסכים אז אני לא בטוח עד כמה זה יעבוד בשבילי.

האם יש תשובות לשאר השאלות?

תודה חברים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יום שישי האחרון - במהלך חזרתי מהלימודים בטכניון בחיפה, באחת הכיכרות קרה לי תאונה עם אוטובוס של אגד,

לא ראיתי את האוטובוס לפני הכיכר והוא התנגש בי מצד שמאל כאשר הייתי בכיכר.

אני לא יודע מי אשם ומי לא אבל העזרה שאני צריך היא בהתמודדות עם חברת הביטוח.

האם חברת אגד תתבע את הביטוח?

..

זה נראה כאילו ה- MAN העירוני היה בנסיעה בתוך הכיכר ואתה התפרצת לכיכר עם המגאן.

.

דבר החשוב ביותר הוא מי אשם בתאונה.

STIO קובע שאתה אשם .למה ? ל STIO הפתרונים!!. אתה כותב כי אתה היית בכיכר ואז האוטובוס נכנס בך.

אם האוטובוס אשם אגד צריכה לשלם לך , אם אתה אשם אתה (הביטוח שלך) תצטרך לשלם לאגד עבור התיקון שלה וגם עבור התיקון שלך.

אז תחליט מי אשם ומשם נתקדם.

לך לבדוק את זירת הפשע תראה למי יש זכות קדימה בכיכר וכו'.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכיכר יש זכות קדימה לבאים משמאל, אני לא ראיתי את האוטובוס בכיכר לפני שנכנסתי,

הנה תמונות מהכיכר:

20110415134726.jpg

20110415134737.jpg

לא יודע עד כמה זה יהיה נכון להגיד אבל יש שם צמחיה ושלט שמסתירים חלק משדה הראיה לבאים מהכיוון שממנו הגעתי - זוויות הצילום באותו רגע לא הייתה הכי טובה - לא היה לי מושג מה אני צריך לצלם אז צילמתי את הכיכר עצמה ולא מה קורה כשמביטים שמאלה..

שוב אני לא יודע מי אשם, אני האטתי לפני הכיכר וכשהבטתי שמאלה לא ראיתי את האוטובוס.

האם זה באמת משנה מבחינתי?

שאלה נוספת האם זה משנה מתי אני פונה לשמאי?

אם אני לא מוצא שמאי ועכשיו מתחילה תקופת החגים, האם זה משמעותי אם זה יהיה לאחר חג הפסח(בהנחה שלא אמצא שמאי עד אז)?

עדיין מחפש המלצות לשמאי

תודה רבה על התגובה המהירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור אתה נכנסת לכיכר ובדיוק נכנס בך אוטובוס, ז"א שהאוטובוס היה שם לפניך... (אתה יודע מה היה שמו הפרטי של הנהג? לפי הרכב מדובר בתחנת נווה שאנן). בכל מקרה מה אמר הנהג? מי לדעתו אשם?

בכל אופן אל תיקח שמאי ממה שמציעים בחברת הביטוח, יש להם נטייה להפחית את הנזק כמה שיותר. קח שמאי שלא קשור לחברת הביטוח, אני הזמנתי אחד שנקרא "בן-שימול שמעון" מחיפה (טלפון: 04-8204888, נייד: 052-8784555) ולמען הגילוי הנאות אני אומר שאני לא מכיר את השמאי הזה, אבל קרוב משפחה המליץ לי עליו (יש לו מוסך לפחחות וצבע אז הוא מכיר את כל השמאים באזור).

את שכר הטרחה של השמאי תבעתי אח"כ מתשעה מיליון, הם שילמו את כל הכסף פחות 50 ש"ח (לא רציתי להתווכח איתם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על ההמלצה!

אם תוכל לפרט קצת על תביעת של שכר הטרחה, אודה לך מאוד, האם אני משלם לשמאי בצ'ק דחוי ל30 יום ובזמן הזה מבקש החזר מהביטוח כמו שעושים עם המוסך או שיש הליך אחר?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה, שילמתי לו 560 ש"ח, הצ'ק היה דחוי ל- 30 יום. את כל הכסף ראיתי מתשעה מיליון אחרי 3 חודשים, וגם זה אחרי עשרות טלפונים למוקד שירות הלקוחות (וגם למוקד התביעות) הכושל שלהם. פעם אחרונה שאני עושה שם ולא אצל סוכן פרטי.

במקרה שלי לא הייתי אשם - איזה פורד פוקוס ליסינג נכנסה ברכב שלי בחניה (הוא נסע לאחור בלי להסתכל), אבל במקרה שלך יש 2 אפשרויות (וזה בהנחה שאתה לא מתקן במוסך הסדר ולא משתמש בשמאים של חברות הביטוח - עדיף):

אם אתה אשם: אתה משלם לשמאי את שכר הטרחה ולמוסך את כל הכסף עבור התיקון, ואח"כ תובע את חברת הביטוח שלך - היא מחזירה לך את כל הכסף (אחרי סחבת אופנתית של כמה חודשים) מינוס ההשתתפות עצמית. קח בחשבון שהפרמיה תעלה להבא.

אם אתה לא אשם: אתה גם כן משלם את שכר הטרחה ולמוסך את כל הכסף עבור התיקון, ואח"כ מודיע לחברת הביטוח שלך על כל הנושא (איפה הרכב נמצא, איזה שמאי לקחת) - אח"כ 9 מיליון תובעת את הכסף מחברת הביטוח של אגד (או מאגד עצמה) ומעבירה לך אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה stio,

התקשרתי למוסך חלוצי ובקשתי שייסעו לי בביחרת שמאי מרשימת השמאים ומהשמאי ש-stio המליץ, מאיר המליץ בחום על דקל שמאים,

קבעתי למחר עם שבי מדקל שמאים במוסך המרכזי של קרסו בחיפה - חלוצי לא היה כלול בהסדר וההבדל הוא הבדל של אלפיים שקלים ביו מוסך הסדר לבין מוסך שלא בהסדר.

עכשיו השאלה שהכי מטרידה אותי -

במידה ומחר השמאי יעריך את עלות תיקון הנזקים ב-2000 ש"ח, פלוס מינוס מספר רנדומאלי לחלוטין אשר אין לי מושג כמה הוא קרוב\רחוק מהמציאות אבל הוא בגודל ההשתתפות העצמית במוסך ההסדר.

האם לתבוע את הביטוח על הנזק ולשלם רק את ההשתתפות העצמית או לשלם את כל עלות הטיפול והשמאי ולהמנע מלתבוע את הביטוח?

מכיוון שכן יכול להיות שהביטוח ישלם על התיקונים ויגן עלי מהתביעה של אגד אבל למשך שלוש השנים הבאת (עדיין צריך לברר תקופת זמן מדוייקת מול חברת הביטוח) מחיר הפרמייה שלי יעלה בסכום ניכר.

בחברת הביטוח הסבירו שאני יכול לתקן את הנזק ולאחר תקופת זמן(אפילו מספר חודשים) להחליט אם אני תובע את הביטוח.

האם יש סיכוי שאגד לא יתבע(בהתחשב שהנזק הוא קצת פייברגלאס שנשבר מעל הפגוש) והנזק הכספי היחיד - חוץ מירדת הערך של הרכב בעקבות התאונה הוא שכר הטרחה של השמאי ומחיר התיקון במוסך?

או שמא עדיף לתבוע את הביטוח כי במידה ואגד יתבעו גם ככה אשלם 2000 ש"ח השתתפות עצמית וגם יוצא ששלמתי על התיקונים והשמאי בעצמי?

תודה ענקית לעוזרים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל הנזק אצלך יכול להגיע בקלילות ל- 4000 ש"ח (תלוי אם צריך להחליף דלת, התמונות ברזולוציה דיי נמוכה). אני הייתי תובע את הביטוח למרות שבשלוש השנים הבאות אתה מאבד את הנחת היעדר התביעות.

אם תשלם מכספך מה תעשה אם בעתיד תהיה עוד תאונה והפעם נזק של 10,000 ש"ח? גם ככה תצטרך להפעיל את הביטוח וגם ככה תאבד את ההנחה. מפה והלאה הם שיקולים שלך נטו. קח בחשבון שאגד תתבע ועוד איך את עלות התיקונים של האוטובוס, הם לא יתקנו בחינם.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה stio,

אני כנראה אפעיל את הביטוח - הייתי במוסך והשמאי שבי מדקל שמאים העריך את הנזק,

הנזק הוא 10,000 ש"ח ללא מע"מ,

מחליפים 2 דלתות - יחליפו בדלתות משומשות אך אם לא ימצאו דלתות משומשות יזמינו דלתות חדשות.

בנוסף יש גם את תיקוני הפח שך הכנף ושל השפה מתחת לדלת הנהג.

שבי היה מאוד אדיב ותומך, עזר ונתן הסברים על כל התהליך וניסה לבוא כמה שיותר לקראתי.

בנוסף גם אתקן את תיקון הפח על הכנף האחורית מהצד השני(הנזק לא קשור לתאונה אבל אני כבר במוסך) - 1000 ש"ח פחחות וצבע.

היום אמלא את הטפסים ואפקסס לביטוח, התיקון אמור להסתיים עד יום שישי.

תודה רבה לכל העוזרים,

הלקח נלמד בהחלט - נזק לטווח הקרוב בערך 3000 ש"ח, לטווח הרחוק בשל הפרמייה - אין לי מושג.

לנסוע לאט ובזהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4771 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...