Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימו לב! השרשור הזה בן 1390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מסכים איתך שאם יש את התקן הנדרש (ECE) זה טיעון טוב, אך לא מצאתי שם איזכור באתר לגבי ECE אלא CE.

לגבי תשובה יותר "חד משמעית" יכול לומר חבר הפורום kompy, שהוא בוחן במכון רישוי, רק שבתקופה האחרונה לא ראיתי הודעות כלשהן שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.9 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כן חוקי לא חוקי - אני נוהג ברכב שהחלפת נורות בו משולה לחווית גניקולוג פילים.

סובארו B4 2010 - לא תענוג גדול להחליף ברכב הזה נורת דרך, אור נמוך.

לכן החלטתי לרכוש קיט לד - במקרה שלי מדובר בקיט עם צ'יפ של CREE וגוף קירור מתברג.

מה שאני אוהב לפחות ברכישה דרך AMAZON זה שאתם יכולים ליצור לעצמכם פרופיל רכב ואם המוצר מתאים ובדוק בעבור הרכב שלכם - המוצר יופיע לכם בירוק תחת הרובריקה של הרכב.

ברכב שלי יש "עדשות" שמרכזות ומכוונות את האור שמושלך מהן החוצה - כל עוד לא אסנוור עם הנורות הללו אני מקווה שזה יפתור לי אחת ולתמיד כפי שנאמר בכותרת את הצורך להחליף נורות ברכב הזה.

כמובן גם כל עוד זה עובר טסט.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי. בקשר להחלפת נורת הלוגן בנורת לד כאורות דרך - חוקי או לא? לדעתי - ע"פ לשון החוק המדוייקת - זה לא חוקי. אסביר מדוע לדעתי:

גם אם תשתמשו בנורות CREE אידאליות שהן זהות לנורות שמותקנות ברכבים שמגיעים עם LED מהמפעל, עם גוף קירור אקטיבי (מה שנקרא לעיתים "טורבו לד"), לא משנה איזה סוג:

יכול להיות שתגיעו למצב שהוא תקין מבחינת צבע האור, ואפילו תקין מבחינת פיזור האלומה של האור (לכן יש אנשים שעוברים טסט). אבל, המקרה הזה עדיין ל-א תקין מבחינה חוקית. הסיבה היא, שבנוסף לתקנות הדי בסיסיות שמפורסמות בתקנות של משרד התחבורה, יש שם משפט יחסית סתום (בתקנה 351א), שאומר: "פנסי התאורה, האיתות, והסימון שבסימן זה (בתקנה זו - הפנסים) יותקנו בהתאם לאמור בהנחיית האיחוד האירופי מספר ECE76\756, לרבות כל העדכונים שהתפרסמו על פיה.

נכנסתי לECE76\756, ושם, ע"פ מיטב הבנתי, הם מאשררים מספר תתי תקינות, שאחת מהן - היא ECE R48.

(ספציפית - להלן הטקסט, פסקה 4 ו - 5 ב ECE76\756:

In order to take into account further amendments toUN/ECE Regulation No 48 (4) on which theCommunity has already voted, it is appropriate toadapt Directive 76/756/EEC to technical progress byaligning it to the technical requirements of this UN/ECERegulation. In the interest of clarity Annex II to Directive76/756/EEC should be amended.(5) Directive 76/756/EEC should therefore be amendedaccordingly.)

וכאן נכנסת הנקודה:

ECE R48, פיסקה מספר 6.9.2 קובעת שפנס רכב קדמי שאלמנט התאורה שבו הינו LED, חייב להיות בעל כיוון גובה אלומה אוטומאטי.

וזאת הבעייה. בפנסי הלוגן, כיוון האלומה הוא מכני (יש גלגל קטן ליד ההגה מצד שמאל למטה בדרך כלל, שבעזרתו מכוונים את גובה האלומה, בהתאם למשקל הרכב. אף אחד בד"כ לא נוגע בזה, ומכוונים את זה במקרה הטוב בטסט פעם בשנה). אז, בLED, המערכת הזאת לא מספקת. צריך כיוון אוטומאטי (מערכת שמכוונת את גובה האלומה בהתאם לזווית של הרכב ביחס לקרקע כדי לא לסנוור נהגים שבאים ממול).

אגב, במידה וה - LED מאיר מעל 2000 לומן, אז צריך בנוסף למערכת הכיוון האוטומאטית גם מערכת שטיפת פנסים, בדומה לתנאי של קסנון (HID).

זהו ההסבר המפורט שהצלחתי למצוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי אני מחפש נורת לד לפנים הרכב לסיאט איבזה 2016 מישהו פה יכול לתת לי קישור כי אני לא מוצא פה בפורום איזה נורה צריך לקנות לרכב.

ואיך מפרקים את הפלסטיק כדי להרכיב את הנורה עם מברג פשוט?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנורה האמצעית אתה צריך Festoon C5W 43mm ולשתי הנורות בצד W5W

אני הזמנתי של Phillips מ-Powerbulbs כי הנורות זבל הסיניות עשו לי בעיות

תסתכל בפלסטיק שמכסה את הנורות יש חריץ להכניס מברג, תמשוך בעדינות זה יוצא בלי בעיה.

SEAT ATECA Style Plus

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^תעבור על ההודעות שלי בעמ' האחרונים, אני דיי בטוח שיש שם המלצה לפסטור 43MM מהסוג שאני משתמש בו עם לד CREE או שניי אפילו, ברוב הפעמים זה יהיה פי כמה וכמה עדיף על הSMD5050 שדוחפים בכמויות שמתחילות להבהב אחרי מס' חודשים במקרה הטוב.

לגבי הטורבו לד, אכן רוב האנשים לא דואגים לכוון פנסים או להשתמש בגלגלת של גובהה אלומה. אבל כמו ששמתי לב לפחות ברכבים שהינם פוללד/אור נמוך לד, בחזית אין את קפיצות אלומה כמו ברכבים עם קסנון, נגיד במו בספורטאג' או בלאון FR/קופרה, והתקלות פנים מול פנים הרכב פשוט לא מסנוור אך אין ירידה בגובהה האלומה(ואלו רכבים שמגיעים מהיצרן בתוצרת לד) מה שכן יש להם מתזים לניקוי פנס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו בכותרת!

קניתי מנורות מאתר POWERBULBS, כדי לחזק את עצמת התאורה בפיקנטו.

המוסך המורשה אמר לי שהוא אינו מוכן להתקין עבורי את הנורות, בטענה שהן יגרמו נזק למחשב הרכב.

אישית הטענה הזו נשמעת לי מאוד מוזרה, מדובר בנורות איכות של פיליפס שאמורות להיכנס לבית הנורה ולעבוד, לא לגרום לנזקים...

מישהו יודע על מה מדברים בדיוק במוסך? מה הקטע? אולי הם צודקים?

לעזרתכם אודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"מורשה" עונה לך על הכל...

אם הנורות עומדות בהספק הנדרש(55W/60W) בהתאם לפנס לא יהיה לך נזק לכלום. ולמה הלכת למוסך מורשה שישים לך זוג נורות?! לא חבל על הכסף שהם יבקשו ועל הדרך יגידו לך שהנורה לא חוקית/מתאימה/הורסת ועוד מלא בולשיט?!

תרשום מאיזה אזור אתה בטוח יהיה חבר פורום שיכול לעזור לך להתקין, רק לזכור לא לגעת עם ידיים גלויות בזכוכית של הנורה, אם נגעת על לנגב בעדינות עם IPA(אלכוהול) אחרת יש סבירות שהנורה תסדק והתהרס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פשוט מטפל שם בלי שום קשר. חשבתי שעל הדרך, כשאני מתקין שם משהו, ישימו לי את הנורות.

הנורות עצמן נמכרות ע"י האתר כמתאימות לפיקנטו, לכן לא ברור לי למה המוסך התעקש לא לגעת בהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פשוט מטפל שם בלי שום קשר. חשבתי שעל הדרך, כשאני מתקין שם משהו, ישימו לי את הנורות.

הנורות עצמן נמכרות ע"י האתר כמתאימות לפיקנטו, לכן לא ברור לי למה המוסך התעקש לא לגעת בהן.

הן מתאימות וחוקיות תתקין לבד וסגור באסטה

תאורה לבנה לאיביזה 2016. איך מחליפים לבד ואיזה סוג קונים שיעבור טסט?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

philips crystal vision

osram cool blue intense

סוג מתאים זה H7 בגדול יש יותר מומלצות שאיתן אתה תיראה טוב יותר על הכביש אבל הן יותר צהובות אלו יחסית לבנות ובערך באותה עוצמת הארה כמו הסטוק, כמובן חוקיות לכביש, איך מחליפים תראה בספר רכב, בדרך כלל זה אחרי מכסה בגב הפנס שאתה מסיר וקליפס שפותחים כדי לשחרר את הנורה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...