Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימו לב! השרשור הזה בן 1390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.9 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חד וחלק, לא חוקי על פי החוק הכתוב, בפועל ברוב המקרים אין אכיפה, אני עברתי טסט לפני שבוע וחצי בערך עם טורבו לד מותקן(אומנם אחד איכותי בגוון לבן נקי ואחרי כיוון) אבל עובדתית עבר במכון טסטים דיי קאקה(אוהב ללכת על שיטת מצליח ומחפש על מה להכשיל)

הייתי דיי בטוח שהוא יוריד אותי בבעיטה אחרי שמאזדה שהייתה לפני ירדה על קוד מהירות צמיג מעט נמוך יותר ממה שצריך.

שוטרים לאחרונה יתברך מזלי ועוצרים אותי כל הזמן:shock: אין תלונות, תעשה ינשוף או בדיקת רשיונות סטאנדרטית(ובע"ה שישאר כך, לא צריך בוכני תנועה או משהו אחר שינסה להוריד אותי מהכביש)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתנסחות שלך לא במקום. כבר עברתי על השרשור הזה וגם שם את תשובה חד משמעית. יש חבר'ה שהתקינו ועברו טסט, אחרים התקינו וכששוטר עצר אותם לא אמר דבר, מצד שני בחור שהתקין ולא עבר טסט.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה טורבו לד? ובמה הוא שונה מלד רגיל?

בתקנות התעבורה אני לא מוצא שום התייחסות לנורות לד, לעצמה, או לצבע שמפיקים הפנסים. כן קיימת התייחסות לנורות HB3 ו-HB4 (קסנון) שיותקנו רק ברכבים שאושרו לכך. אבל, כאמור, לנורות לד תחליפיות (שמחליפות את נורות ההלוגן) אין שום התייחסות.

מה שכן, אם אתה שם נורות שלא מתאימות לפנסים שלך, אתה תסנוור את כל האמ-אמא של העולם וגם תיכשל בטסט. או לחילופין הם יפיקו מעט מדי אור ו-שוב, תיכשל בטסט.

הכוונה ב"נורות מתאימות" בעיקר מתייחסת לפנסים עם נורות H4. הם דורשים מיקום מדויק יותר של "חוט הלהט" (או במקרה הזה הדיודות עצמן) ו"מצחיה" שמסתירה את הנורה של האור הנמוך.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^אומנם זה נכון אך בחוקים גם מצויין שלא תתקין כל שינוי שיפור ברכב שאינו מואשר ברשיון מה שאומר התקנה של נורה אחרת מלבד ההאלוגן\קסנון שמגיע בסטנדרט ואין לו אישור הינה אסורה ואינה חוקית.

מה שאומר שינוי זה אינו חוקי ואם ירצו להוריד אותך מהכביש או להכשיל טסט אז בכיף עיניין של כמה דקות.

בנוסף רכב שיש לו ריפלקטורים אין מצב להסתיר מה שמותקן אצלך בפנס, עוד פרוג'קטור חצי נחמה שצריך לפתוח מכסה ולחפש דברים חשודים.

עריכה אחרונה על ידי iliahrom
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תתקין כל שינוי שיפור ברכב שאינו מואשר ברשיון

שני דברים:

1. נורות הרכב אינן מצוינות בשום מקום במסמכים החוקיים של הרכב.

2. איפה כתוב המשפט הזה? כי אני לא מצאתי אותו. לכל חלק ברכב יש התייחסות. ישנה התייחסות ל"שינוי מבנה", אבל מה לנורות (חלק מתכלה שלמיטב ידיעתי הוא לא חלק מה"מבנה" של הרכב) ולזה?

אני לא אומר את זה כדי "להתחכם" חס וחלילה. אני באמת מנסה לרדת לשורש העניין הזה. יש לי סט נורות לד שאמורות להגיע אלי עוד מעט.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנה 307/308 לא זוכר בדיוק לפי הספר שלהם (חנה או שקר כלשהו כזה, לפחות ככה שוטר שאני מכיר ניסה להוריד לי את הרעיונות מה לשים ברכב וזה אחד הדברים שהוא ציין לי חחח), שבתכלס שוטר יכול יכול לדחוף בערך מה שהוא רוצה והכל אוכל, בין אם זה צמיג לא מתאים(לא חובה רק גודל) מנורה או כל דבר שלא נראה לו ושיכול לסכן לדעתו את הסביבה או משהו בסיגנון

עריכה אחרונה על ידי iliahrom
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא מבין בנושא, אבל לאחרונה החלפתי רכב ואני מרגיש שהאור גבוה לא מספיק לי, אפשר המלצה על חלופה חוקית? והאם ההתקנה מסובכת או שזה פשוט להחליף נורה? הרכב הוא סוויפט 2008. תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

307. (א) בוחן הנושא עמו תעודת בוחן של רשות הרישוי וכן שוטר הנושא עמו תעודת בוחן תנועה של המשטרה, רשאים בכל עת להזמין לבדיקה וכן לבדוק כל רכב.

(ב) סבור שוטר שאיננו בוחן תנועה של המשטרה כי הרכב עלול לסכן את התנועה, רשאי הוא להזמין את הרכב לבדיקה בכל עת בפני בוחן תנועה של המשטרה או בפני בוחן במשרד רשות הרישוי.

(ג) בעליו או מחזיקו של רכב שהוזמן כאמור יביאנו לבדיקה במקום ובמועד שנקבעו בהזמנה.

308. (א) סבור בוחן או שוטר הנושאים עמם תעודה כאמור בתקנה 307(א) כי רכב שניתן עליו רשיון רכב עלול לסכן את התנועה או לא נתמלאו בו תנאים שנקבעו לגביו כדין, ימסור לנוהג בו או למי שמחזיק בפועל ברכב ובלבד שיש בידיו את רישיון הרכב הודעה (להלן - הודעת אי-שימוש) שבה יפורטו הפגמים ברכב או התנאים שלא נתמלאו ברכב, לפי הענין, יודיע על כך לרשות הרישוי ויטול ממי שנמסרה לו הודעת אי-השימוש את רישיון הרכב, ובלבד שיפרט בהודעת אי-השימוש אם הותר לו לעשות שימוש ברכב, בכפוף להוראות תקנת משנה (ד); שוטר או בוחן כאמור בתקנת משנה זו רשאי לעכב את מתן ההודעה לרשות הרישוי ל-48 שעות, ואם הוכח להנחת דעתו כי הרכב תוקן בתוך 48 שעות משעת מסירת הודעת אי-שימוש כאמור, יחזיר את רישיון הרכב לבעל הרכב או למי שנמסרה לו הודעת אי-השימוש.

307-8 אלה סעיפים שמדברים על בדיקה והזכות של שוטר להוריד את הרכב מהכביש, אבל לא מדובר פה על הקריטריונים להורדה.

הדבר היחיד שאיכשהו פותח פתח זה המשפט "סבור בוחן או שוטר [...] כי רכב [...] עלול לסכן את התנועה או לא נתמלאו בו תנאים שנקבעו לגביו כדין, ימסור לנוהג בו [...] הודעת אי-שימוש שבה יפורטו הפגמים ברכב או התנאים שלא נתמלאו ברכב"

"סכנה" אפשר להוכיח מצוין בכך שהרכב לא מסנוור אף אחד, ולכן אינו שונה מבחינת מאפייני תאורה משום רכב אחר.

ה"תנאים" - אלה התנאים שמופיעים בתקנות התעבורה, ובתקנות התעבורה לא נכתב שום דבר על נורות לד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרפרוף מהיר בתקנות התעבורה, זה מה שמצאתי:

תק' (מס' 8) תשנ"ב-1992(9) הנוריות לפנסי החזית יהיו מסומנות באחד מאלה:(א) ECE לפנס אירופאי;

תק' (מס' 3) תשע"ה-2015

(ב) ECE או D.O.T, שם יצרן וסוג נורה על פי FMVSS לפנס אמריקאי;

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^ אכן הטורבו לדים אינם נושאים תקןe

וספיר, איך תוכיח בשטח משהו לשוטר? על הדף זה מילה שלך כנגד שלו, לכן אם לא נראה לו שהפנס תקין אתה תוכאל זבנג יפה במקרה הטוב ותרומה שמנה להכנסות השוטרים

נשלח מהדרכים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך עזרה..

מדובר בפיאט בראבו

התקנתי נורות פנסים חדשות, 4300K של פילפיס.

עכשיו מחפש את כל השאר..

נורות פנים שיאירו טוב באופן בהיר וללא ERROR

איך משדרגים עוצמת וגוון פנסי ערפל? נורות של פילפיס/OSRAM? לדים?

תודה.

עריכה אחרונה על ידי איתמר123

Fiat Bravo 2011 TJET​

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה "לא נראה לו"?

אתה מבין שהוא לא יכול להוריד לך את הרכב מהכביש לפי מה שנראה לו, נכון? הוא חייב לתת לך עילה: כלומר על סמך איזו תקנה הוא פוסל את הרכב. מה גם ששוטר בכלל לא יכול להוריד את הרכב מהכביש אלא רק בוחן, וגם כאן, אם התאורה עומדת בתנאים הנדרשים, הרי שעל פניו, אין לו על מה להוריד את הרכב.

לגבי תקן - יש נורות בלי תקן ויש נורות עם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...