Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיע ה-ZIMOL JAPON מארה"ב

שימו לב! השרשור הזה בן 4889 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש לי ניסיון עם ווקסים של Zymol אבל לא עם ה-Japon , שאם הוא מבוסס אנזימים כמו ווקסים אחרים שלהם , מומלץ לבצע את המריחה שלו באמצעות הידיים ולכן אין צורך בפדים (למרות שזה נושא שנוי במחלוקת , בייחוד בימי הקיץ) .

כל מי שמבין בדיטיילינג יספר לך שאם הווקס עשה הבדל משמעותי במראה הרכב , מצבו של הרכב לא טוב .

כדי להשיג את שיא הברק והעומק , צבע הרכב צריך להיות כמה שיותר מושלם מפגמים , וכשהוא כזה לווקס כמעט אין תרומה למראה הרכב (הווקס בהחלט משנה את המראה , אבל יש לו תרומה כל כך מעטה לברק בניגוד לדעה הרווחת) .

במילים אחרות , אני אומר שתבצע עבודת הכנה ראוייה :

1. שטיפה .

2. פלסטלינה .

3. פוליש (עריכה , אני רואה שאין לך פולישר , אתה תשיג תוצאות פחות גבוהות במראה , אבל עדיין תוותר על עבודה ראוייה בשאר השלבים אחרת הווקס לא יתאחה באופן מקסימאלי) .

4. HD-Cleanse (גם איתו אין לי ניסיון , הבעיה היחידה היא שהוא מכיל שמנים ולכן הייתי לומד עוד האם הוא אכן מתאים כשלב לפניי הווקס , או שהשמנים שהוא מכיל עלולים להפריע לווקס להתאחות אל הצבע - א השמנים יפריעו לווקס להתאחות , או שזימול בניגוד לרוב החברות לא ייעדה את המוצר לביצוע בשלב שלפניי הווקס , או שרצוי אפילו לבצע הסרה של השמנים שהוא מותיר) .

5. ווקס .

ככל שתבצע עבודת הכנה ראוייה יותר , ככה גם תשיג ברק ועומק רבים יותר , וגם הווקס יתאחה טוב יותר .

מובן מאליו שאת כל העבודות שתבצע על הצבע , ולא רק את מריחת הווקס והסרתו , יש לבצע כראוי .

בהצלחה! תעלה תמונות של התוצאות .

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההסבר המקיף....

פלסטלינה אני לא צריך עדיין, הרכב חדש בן חודש בצבע שחור. כרגע יש עליו ווקס Sonax NanoPro שנותן תוצאות לא רעות בכלל + S3Fusion שנותן ברק ננו נוסף.

את הזימול הזמנתי כי רציתי ווקס קראנובה איכותי עם לפחות 38%, והזימול נחשב לאיכותי ביותר(יקר) אבל יש יותר יקרים ממנו.

ההמלצה היא לנקות שאריות ווקס קודם עם ה- HD Cleanse ואחר כך למרוח את ה- Japon.

למה אתה ממליץ למרוח ביד ולא עם הספוג של זימול - סקרנות שלי??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מרחתי על שלי עם הפד הכחול שהיצרן מספק.

הפד הוא חד פעמי ובמידה והוא מתלכלך בחול אז יש להחליפו.

צריך לשים שכבה עדינה של ואקס על הפד.

הנטייה של הזיימול הוא להתייבש נורא מהר, על כן יש לעבוד איתו בתנועות ישרות ולנגב נגד כיון המריחה לא יאוחר מ 60 שניות.

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מרחתי על שלי עם הפד הכחול שהיצרן מספק.

הפד הוא חד פעמי ובמידה והוא מתלכלך בחול אז יש להחליפו.

צריך לשים שכבה עדינה של ואקס על הפד.

הנטייה של הזיימול הוא להתייבש נורא מהר, על כן יש לעבוד איתו בתנועות ישרות ולנגב נגד כיון המריחה לא יאוחר מ 60 שניות.

זאת אומרת שצריך למרוח כל פעם חלק קטן - תהליך ארוך, אה.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעם חלק קטן ובתנועות ישרות בלבד. כלומר מריחה מימין לשמאל. הסרה משמאל לימין.

התוצאות טובות מאוד.

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממליץ למרוח בידיים חשופות במקום באמצעות פד , אני רק מציין שזו ההמלצה עבור הווקסים מבוססי האנזימים של חברת Zymol (השתמשתי בעבר באחד הווקסים היקרים יותר של החברה , וזו ההמלצה שלהם) .

אין לי מושג האם ההמלצה הזו רלוונטית גם עבור ה-Japon , וגם אין לי ניסיון איתו .

בכל מקרה , גם אם זו ההמלצה וגם אם לא , לא בטוח שגם עבור הווקסים שמומלץ לבצע את המריחה שלהם בידיים חשופות אכן הדבר יוצר הבדל (הרעיון של שימוש בידיים ולא בפד מריחה , הוא שחום הידיים מאיץ את האנזימים לאחות את הווקס , ובאופן כללי לכל ווקס גם לא מבוסס אנזימים הפעולה יכולה להועיל כשהטמפרטורות נמוכות) .

כן , אתה צודק , סביר להניח שאתה לא צריך פלסטלינה ותהליך ההכנה שתיארת מספיק .

ליתר ביטחון ששכבת הווקס הקודם אכן תוסר לחלוטין , הייתי שוטף את המכונית באמצעות סבון מרוכז (אפשר גם סבון כלים אם כל חלקי הגומי מוגנים , ומשחזרים את ההגנה לאחר השטיפה) , ורק לאחר מכן משתמש ב-HD-Cleanse .

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הרכב תשטוף רק עם סבון שמיועד לשטיפת רכב ולא עם סבון כלים.

מכיוון שהרכב בן חודש אין לך עבודת הכנה,למעט ניקוי של הצבע,שזה גם סוג של פוליש עדין מאד.

הפדים שהתכוונתי זה הפדים שמרכיבים על הפולישר.

יש גם פדים או ספוגים ידניים למריחה של הוקס,אם אתה רוצה מריחה שווה על כל הצבע תמרח רק עם פד/ספוג.

את האנזימים תשאיר לרופאים.

כמובן שאסור לעבוד בשמש.

בגדול היה נכון יותר למרוח גם אוטם צבע,אבל בגלל שנראה לי שאתה תעבוד בתדירות גבוהה ובגלל שהוקס שלך איכותי,אין חובה.

ממליץ לך שיהיה לך דיטייל ספריי,זה חובה אצל כל מי שאוהב את התחום,ממליץ לך על הקריסטל מיסט של , PINNACLE.החומר פשוט מעולה.

ריסוס של החומר הזה אחרי שטיפה {אחרי שעשית את הוקס} והרכב נראה יותר מבריק ממה שהיפנים חשבו שהוא יכול להיות!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין , הדעות שלך מנוגדות מאוד אפילו ליצרן של אותו הווקס , אבל טוב נו , זה עולם של דעות :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם חוות דעת ראשונית:

אתמול בערב ניקיתי את בית המראה השמאלית בדלת של הנהג(ברור..) אחר כך מרחתי עם ה-HD CLEANSE, ניגבתי כמו שכתוב.

אחר כך מרחתי את בית המראה בווקס של ZYMOL בתנועות בצד אחד לשני(לא בסיבובים) ואז ניגבתי.

שוב דעה ראשונית בלבד, המראה הימנית שהיתה מרוחה ב- SONAX NANO-PRO היתה מבריקה ובעלת ברק עמוק יותר מהמראה עם הזימול - יכול להיות?? בבוקר רואים את זה בוודאות, גם מרגיש טיפה פחות חלק על היד.......יכול להיות בגלל שזה פלסיק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השרשור הזה מזכיר לי את כל הוודוואים האודיופילים. "זה כבל שמשפר את הגבוהים", זה כבל שמשפר את הנמוכים", זה RCA שמעצב את הסאונד".

אנזימים? תשאירו אותם לסביבה הביוטית, לא לפח של האוטו. צריך לעשות ככה וצריך לעשות ככה ואז לעשות ככה.

יש כל כך הרבה בולשיט בתחום הזה, וזה מצער לראות שיש אנשים שמשלמים הון תועפות על זה. נכון, יש הבדל בין וקס זול ליקר, אבל לא צריך להאמין לכל מה שכתוב על האריזה.

alicenir, אני מבין ומכבד את רצונך לשמור על הרכב, אבל לא צריך להסחף. יש ברשותך רכב חדש, עם צבע במצב מצויין וללא לכלוכים קשים שרכב "אוסף" במהלך חייו. הסיכוי שלך לראות הבדלים בין חומר כזה לאחר שואף ל 0. אם אתה "רואה" הבדלים אז אתה בדיוק כמו אותו וודאיסטים ש"שומעים" הבדלים רק בגלל שהחליפו את ה RCA ב 20 שקל לאחד ב 2000.

בצע וקס לעיתים קרובות עם חומר איכותי וסע לשלום. אני חושב שההתעקשות שלך על מציאת הבדלים בין החומרים לא שווה את זה.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר,נכנסת לשטח אש בקטע של האודיו....

בתור אחד "אודיופיל" שיש לו פטיפון משודרג, מגבר סטריאו טוב, רמקולים חבל"ז,טיפול בחשמל של FORUTECH , כבלי INTERCONNECT של XLO, כבלי רמקולים של VAN DEN HULL ועוד ועוד....... אני יכול להגיד לך שיש הבדל! גם בשמיעה עיוורת, אבל זה כבר נושא אחר לגמרי.

בקטע של הווקס, אני רוצה כבר עכשיו כשהאוטו חדש לתת לו ציפוי שישמור על הצבע לקלשת של הציפורים, עצים וכו......(חוץ מזה אני אוהב את ההתעסקות עם זה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רואים.

שיהיה בהצלחה.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4889 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...