Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משטרת ישראל פתחה במלחמת גרילה נגד ציבור הנהגים.

pingaloca
שימו לב! השרשור הזה בן 4989 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 85
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הבעיה אינה באכיפה עצמה,בכל העולם מהירות מופרזת נאכפת בצורה כזאת או אחרת.

ישנן 2 בעיות כאן: צורת האכיפה,כפי שנוסח לפני בצורה יפה מאוד ע"י edan82.

הבעיה השניה היא מהותית יותר.

בכל העולם הספורט המוטורי מוגדר כספורט לכל דבר. בארצנו הקטנה הדבר מוגדר כלא חוקי.

לכן,אין מקום לעוסקים בתחביב/ספורט הנ"ל מקומות להתאמן,לפרוק את תאוותם,ולכן הדבר מתרחש בכבישים ציבוריים.

אני לא מצדיק את זה,אני רק מנסה להסביר שהיות הספורט הנ"ל לא חוקי לא יגרום לו להיעלם לחלוטין ולא משנה אילו צורות אכיפה תנסה המשטרה בחסות המדינה לאכוף ולהשליט.

אדרבא,אני מצדיע לאילו שקמים ביום שבת בשעות הבוקר המוקדמות רק כדי להינות קצת מתחביבם במינימום סיכונים כאשר מס' הרכבים על הכביש הוא מינימלי. האנשים הפחות נאורים,מעדיפים לעשות זאת באמצע היום ברחוב ראשי במרכז העיר,ואת זה אני לא מקבל בשום אופן וצורה כלשהי.

בכל העולם הוכח שכאשר יש מקום מסודר לנהגים לנהוג ולהתאמן בכליהם בצורה מבוקרת ומסודרת הדבר הוריד דרסטית את כל סוגי העבירות ביניהם מהירות מופרזת.

במדינה שלנו הרשות המחוקקת מעדיפה להתעלם מכל אלה,כי זה מפריע להם לאסוף כסף קל,להתנהג בצורה בריונית כלפי אזרחים שבימים כתיקונים נחשבים שומרי חוק. אותם אזרחים שמשלמים מכספי המיסים שלהם את המשכורות של אותם שוטרים שרודפים אותם בכבישים,מגיעים לבתיהם ומתנהגים כאחרון ארגוני הפשע.

ברגע שתגיע ההבנה בנוגע לכך,יהיה אפשר לפעול למען מסגרת מסודרת שתמנע את הצורך בכל הבלאגן הזה.

אבל עד אז נכונה לנו מלחמה ארוכה עם קורבנות רבים לצערי מ2 הצדדים עד שנגיע לארץ המובטחת.

"that is petrolhead heaven,

and as we've always maintained,the only way you can get there,is in an alfa romeo"

jeremy clarkson - top gear

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התפרעות בכיבש אינה דרך לגיטימית לספק את היצרים שלך. גם לחובב רדיו אסור להקים תחנה בלא שיקבל רשיון ממשרד התקשורת, וחובב כזה צפוי לביקור של פקחי המשרד, וכך לגבי כל פעילות אחרת המוסדרת בחוק. העובדה שאין מסלולי מירוץ בישראל היא תירוץ עלוב ביותר להצדקת התפרעות בכביש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אנסה לנסח את עצמי מחדש:

אני לא מתכוון לתת לגיטימציה לנושא,אני רק אומר שהגיע הזמן להפסיק ולטמון את ראשנו בחול ולהגיד שכל ציבור הנהגים הוא מטומטם מופרע שלא יודע להתנהג מאחרי הגה וצריך לעצור את כולם בכל דרך שניתן.

יש סיבות למה הדברים קורים,כמות תאונות הדרכים בארץ היא בין הגבוהות בעולם ביחס לאוכ' כבר שנים וכל מה שניסו עד עכשיו נכשל.

הגיע הזמן לנסות משהו חדש,מודרני,יצירתי,בכיוון יותר חיובי ולא שלילי כמו ההתנהגות של משטרת ישראל.

הרשות המחוקקת שלנו מתנהגת בצורה פרמיטיבית שלא הייתה מביישת מדינות חשוכות בכל הקשור לנושא התחבורה בארץ בכלל ולציבור הנהגים בפרט.

"that is petrolhead heaven,

and as we've always maintained,the only way you can get there,is in an alfa romeo"

jeremy clarkson - top gear

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קראתי את כל הדיון.

אבל עם יד על הלב:

בעקבות העלייה במספרי ההרוגים בקרב רוכבי האופנועים, החליטו במשטרת התנועה הארצית להפנות את אור הזרקורים, ובעיקר את קרני הלייזר לעבר הרוכבים שטסים על כבישי ישראל ולחפש אותם במקומות המועדים לפורענות.

נראה גם לכם שוואלה פשוט מצטטים את היחצ"ן של המשטרה..??

עיתונאי אמיתי, בערך בקטע הזה, היה בודק את הסטטיסטיקה, לראות אם באמת יש עלייה במספרי ההרוגים בקרב רוכבי האופנועים, לא?

אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והנה עוד פנינה:

הפעילות הזו, לדברי משטרת התנועה, כבר נותנת את אותותיה ובכבישים רבים נרשמה ירידה משמעותית של מספרי הרוכבים

יש צורך להוסיף...??

אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

sperial,

אם המשטרה היתה אוכפת את המהירות בשטחים בנויים- ובעיקר ליד גני ילדים ובתי ספר- הייתי אומר שהיא מבצעת פעילות מבורכת גם אם היא משקיעה כלכך הרבה משאבים (זמן מסוק, כמות אנשים, חליפות הסוואה וכו').

אבל לא... המשטרה לא תגיע למקום כזה כי 187 קמ"ש מצטלמים טוב יותר מ"רק" 60 ליד בי"ס! ועוד הם עושים את זה בשבת בבוקר! כשכמעט אין אנשים, זה אפילו לא בשעות הערב כאשר כן יש הרבה אנשים בכבישים.

אז שוב, כאשר המשטרה תעבור לתפוס על מהירות במקומות שכן יצילו בהם חיים (בתוך העיר) אני יוכל להגיד שהם עושים עבודה טובה, אבל עד אז זו פשוט בושה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

. העובדה שאין מסלולי מירוץ בישראל היא תירוץ עלוב ביותר להצדקת התפרעות בכביש.

אתה טועה. אנשים צריכים לתת פורקן ליצרים שלהם, במיוחד בישראל הלחוצה. כשיהיו מסלולי מרוצים, אנשים יהיו יותר רגועים על הכביש כי יהיה אפשר וחוקי לעשות כמה סיבובים במסלול בצורה בטוחה בלי לדאוג שיקפצו עליך שוטרים מזועזעים.

אף אחד לא אומר שהתפרעות בכביש זה בסדר ואין מה לעשות, אנחנו אומרים שיש סיבה למה זה קורה (יש עוד סיבות, אבל גם זו אחת הסיבות). יש מה לעשות! להקים מסלולים במדינה הזאת ולרדת מהגב של אנשים שאוהבים ספורט מוטורי!.

לדעתי הממשלה מעדיפה לעכב אישור של דברים כאלו כי דבר משמש מנוף להצבת מצלמות "למלחמה בתאונות הדרכים" ולהצדקת פשיטות על בתי אנשים שמשפרים את רכבם והופכים אותם ל"רכבי מירוץ עם סעפת של הונדה ואינג'קטורים של במו".

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים,כל הויכוח מיותר.....אם החוק היה סביר דהיינו מהירות נסיעה בכביש 6,431 ודומהם של 120-130 קמש,לא היינו מתווכחים עם החוק או השיטה.

כאשר המהירות המותרת עפ החוק נמוכה עד כדי הכשלת הנהג {נסו לנסוע 90-100 קמש }ואינה נראית בעינו סבירה אזי כולנו כמעט עבריינים.

לא זה לא חוקי לנסוע 180 קמש אם כי זה לאו דווקא מסוכן ברכב מתאים אן אופנוע כבד ,כמובן בהתאם למצב ותנאי הדרך אבל להתייחס לכל נהג ברכב ספורטיבי ורק בשל כך כעבריין מסוכן שיש לעוצרו בכל מחיר זה בהחלט מוגזם.

הייתי בשבת בכביש החוף כאשר המשטרה חסמה אותו כדי ללכוד את חברי מועדון פיאט שטיילו על 90קמש בנתיב הימני רק בגלל שכמה מהם נוהגים על רכבים צהובים או אדומים שלדברי השוטר "מושכים אש".

רצינו מדינה ?איך אמר אסי "לא נותנים אבל צריך להרוג פה את כולם ולהתחיל מחדש" {בחיקוי ליברמני).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיע הזמן לנסות משהו חדש,מודרני,יצירתי,בכיוון יותר חיובי ולא שלילי כמו ההתנהגות של משטרת ישראל.

קראת היום את הכותרת על סקר ה-OECD בעניין מערכת החינוך: זה מתחיל שם, ובעצם עוד קודם, במעון ובגנון, והחשוב ביותר - בבית. העניין הוא שמי שגדל בבית של בבונים ואבא\אמא מסיעים אותו בעמידה בין המושבים הקדמיים בג'יפ הענק שמעיף כל רכב אחר לכל רוח סופגים את האוירה עוד לפני שהם עומדים על דעתם, וגם הדור הבא ינהג באופן דומה. הגרמני שגדל באוירה של ציות לחוק והקפדה על הפרטים יציית גם הוא ויסכן פחות את עצמו ואת שכניו לכביש, וגם לא יחפף את כל הצדדים ההנדסיים בבניית ובמיוחד בתחזוקת האוטובאהן.

הרשות המחוקקת שלנו מתנהגת בצורה פרמיטיבית שלא הייתה מביישת מדינות חשוכות בכל הקשור לנושא התחבורה בארץ בכלל ולציבור הנהגים בפרט.

אני מסופק אם הבעיה היא ברשות המחוקקת, התחושה שלי היא שמדובר יותר ברשות המבצעת שהעקרון היחיד שמנחה אותה הוא "חסכון", ולא העקרון הנכון של "השקע". זה נכון לחינוך, זה נכון לתשתיות הדרכים, זה נכון למו"פ ולכל תחום אחר שבו היעדים מושגים רק לאחר מספר נשים, ולעתים מספר שנים גדול. ההשקעה בחינוך היסודי מתבטאת כלכלית רק כאשר הילד סיים את התואר האוניברסיטאי המתקדם ועבד כמה שנים בתעשיה, כלומר לאחר 30 שנה. ההולנדים מומחים בחשיבה לטווח כזה. אצל הישראלים 30 חודש (פחות או יותר אורך החיים של ממשלה) נראים כטווח ארוך מידי.

חברים,כל הויכוח מיותר.....אם החוק היה סביר דהיינו מהירות נסיעה בכביש 6,431 ודומהם של 120-130 קמש,לא היינו מתווכחים עם החוק או השיטה.

כאשר המהירות המותרת עפ החוק נמוכה עד כדי הכשלת הנהג {נסו לנסוע 90-100 קמש }ואינה נראית בעינו סבירה אזי כולנו כמעט עבריינים.

לא זה לא חוקי לנסוע 180 קמש אם כי זה לאו דווקא מסוכן ברכב מתאים אן אופנוע כבד ,כמובן בהתאם למצב ותנאי הדרך אבל להתייחס לכל נהג ברכב ספורטיבי ורק בשל כך כעבריין מסוכן שיש לעוצרו בכל מחיר זה בהחלט מוגזם.

הייתי בשבת בכביש החוף כאשר המשטרה חסמה אותו כדי ללכוד את חברי מועדון פיאט שטיילו על 90קמש בנתיב הימני רק בגלל שכמה מהם נוהגים על רכבים צהובים או אדומים שלדברי השוטר "מושכים אש".

רצינו מדינה ?איך אמר אסי "לא נותנים אבל צריך להרוג פה את כולם ולהתחיל מחדש" {בחיקוי ליברמני).

מסכים אתך לגבי חוסר ההתאמה של החוק לתנאי הכבישים, לפחות החדישים שבהם. הבעיה היא שכבישים בארץ אינם מתוחזקים כראוי, ואפילו דרך מרכזית כגון כביש 2 הורדה מדרגת דרך מהירה כפי שהיתה כאשר נפתחה (בסביבות 1969) לדרגת דרך בין עירונית עם הפרדה פיזית. הדבר מתקשר למה שכתבתי בהערותי הקודמות בהודעה זו.

לגבי המונח "רכב ספורטיבי" - אין בעיה ברכב, הבעיה היא בשימוש שנעשה בו. והשימוש שעושה אותו אופנוען מסכן אותי ואותך ולכן יש להשקיע בעצירתו. הזכרתי כבר כמה פעמים את ניסיוני כנהג יחסית רגוע הנוהג ברכב סטנדרטי (ואני מדגיש "יחסית", כי הנהג הישראלי מצליח להביא גם לי את הג'נאנה) בהתקלויות עם אופנוענים פרועים, ואין בכוונתי להרחיב שוב, אלא רק להזכיר שמה שכתבתי היו שתי דוגמאות מיני מאות ואלפים.

ואחרון חביב - אני חוזר ומדגיש - אני בעד השיטה השויצרית שבה יש אכיפה נוקשה בכל מקום. נסעת 32 קמ"ש ליד בית ספר - שלם כמה מאת פרנקים והענישה עולה באופן מעריכי עם חומרת העבירה (לא רק מהירות אלא גם עבירות חמורות אחרות).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המונח "רכב ספורטיבי" התייחס לעובדה המוכרת לרבים מבעלהן שבכל מחסום או בדיקת רשיונות\רכב הם יעצרו ראשונים וכמובן שכמעט בכל ארוע שכזה השוטר יפתח את דבריו במישפט האלמותי " אוהב לנסוע מהר אה? ".

ולכן גם אם אתה נוהג כחוק ורגוע סיכוייך להעצר ל"הטרדה" גדולים והבאתי את הדוגמא של השבת האחרונה.

בכל מקרה בשבילי הדבר הכי מרגיז זה אותם אלה שנוהגים על ברלינגו,גאמפי,טראנזיט,מיניבוסים הרבה יותר מהר ופרוע במחשבה שהם נוהגים במכונית ספורט והכי מרגיז זה ילדים לא קשורים ו-או מקדימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4989 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...