Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לא דחופה בכלל - האוטו נכבה בעת העברת הילוך בכוח (אוטומט)

FSI1600
שימו לב! השרשור הזה בן 5146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן

יש לי גולף דור 5 1.6 FSI , שנת 2007

נסעתי לפני רבע שעה וחבר שלי שיחק בידית הילוכים ואיכשהו הצליח להעביר מD לP , כנראה שבאותה השניה לחצתי ברקס ובגלל זה הוא הצליח להעביר כי הוא לא העביר בכוח או משהו

בכל מקרה אני חושב שתוך כדי שהוא מעביר נתתי גז (לא ראיתי שהוא משחק בידית הילוכים) ופתאום נכבה האוטו

אחרי שהייתי בשוק של כמה שניות ונלחצתי ולא הבנתי מה קורה התנעתי את האוטו מחדש וככל הנראה הכל בסדר..לא נדלקו שום נורות מפחידות שמזהירות שמשהו לא בסדר או משהו בסגנון..אבל בכל מקרה רציתי לדעת ממכם המבינים

זה הזיק לאוטו ? איך זה קרה בעצם ?

למה האוטו נכבה

ואם הכל בסדר....? :wink:

תודה מראש לעוזרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א.תן לחבר שלך כאפה בשמי.

ב.הרכב נכבה כי זה מנגנון אוטומטי של הרכב,ברגע שמעבירים לR או P בזמן נסיעה בכדי למנוע נזק לרכב , הרכב מכבה את עצמו.

בP זה יותר מסובך כי יש פין שמנוע מהרכב לזוז שהבלם יד לא מורם והרכב בP.

בכדי לבדוק שהפין לא נשבר תעמיד את הרכב בשיפוע קל מאוד,תעביר ל P ותעזוב את הבלם,אם הרכב לא זז,אז הפין לא נשבר,אם הרכב מדרדר אז הפין נשבר.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה והעזרה אריק :wink:

עכשיו הלכתי לבדוק את זה,העמדתי את האוטו בשיפוע והוא זז ממש לשניה ונעצר

לפי תשובתך אני יכול להבין שהכל בסדר :)

וסתם מתוך סקרנות

מה עלות של פין כזה במידה והוא נשבר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואותי מעניין לדעת, מה בדיוק עבר לחבר שלך בראש כשניסה להעביר לך הילוכים תוך כדי נסיעה, ועוד למצב של "חנייה"?

מדוע ומאיזו סיבה הוא עשה זאת? זה ממש לא מצחיק אני במקומך הייתי ממש מתעצבן עליו.

לא עלה בדעתו שהוא עלול לגרום נזק? מה הוא ילד בגנון ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו סיבה ממש רצינית לכעוס מאוד על חבר שלך. עזוב את זה שעשה משהו שעלול להזיק לרכב שלך ואולי לפגוע בכם.

במידה ואכן הפין היה נישבר הנזק (אם אני לא טועה) היה עולה לך המון כסף.

לדעתי לחבר שלך יש המון סיבות עכשיו להתנצל ואף לפצות אותך על מה שקרה.

במקומך לא הייתי מכניס אותו לרכב יותר. אדם כזה מסוכן לך ולרכב שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שכלום,הרכב מכבה את עצמו בדיוק בשביל למנוע נזק.

עכשיו תאר לעצמך מצב שהוא היה עושה את זה בכביש מהיר, שאתה נוסע על 100 ופתאום הרכב נכבה ואין הגה כוח ואין בלמים!

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שכלום,הרכב מכבה את עצמו בדיוק בשביל למנוע נזק.

עכשיו תאר לעצמך מצב שהוא היה עושה את זה בכביש מהיר, שאתה נוסע על 100 ופתאום הרכב נכבה ואין הגה כוח ואין בלמים!

מה? :-o

עכשיו הפחדת אותי, אתה רוצה להגיד לי שברכבים אוטומטיים אין הגה ואין ברקסים כשהמנוע כבויי?

ומה קורה אם בזמן נסיעה בירידות התלולות והמפותלות של הכינרת מאיזו שהיא סיבה פאום נכבה לי המנוע? (נגמר הדלק... העברת הילוכים שגויה כי אני חדש לרכב אוטומטי...) אז זהו הלך עלי? אין שום דרך לכוון את הרכב ואפשר לעצור רק בהתרסקות על סלע? נשמע לי ממש לא בטיחותי בלשון המעטה.

אשמח אם תסביר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה? :-o

עכשיו הפחדת אותי, אתה רוצה להגיד לי שברכבים אוטומטיים אין הגה ואין ברקסים כשהמנוע כבויי?

ומה קורה אם בזמן נסיעה בירידות התלולות והמפותלות של הכינרת מאיזו שהיא סיבה פאום נכבה לי המנוע? (נגמר הדלק... העברת הילוכים שגויה כי אני חדש לרכב אוטומטי...) אז זהו הלך עלי? אין שום דרך לכוון את הרכב ואפשר לעצור רק בהתרסקות על סלע? נשמע לי ממש לא בטיחותי בלשון המעטה.

אשמח אם תסביר.

תודה לכל הנוזפים עליי פה למיניהם,

הבחור קיבל מספיק צעקות ותאמינו לי שהוא לא יכנס לרכב יותר!

ואני לא יודע איך במכוניות אוטומטיות אחרות אבל אצלי כשהאוטו כבוי אין הגה אתה לא יכול להזיז אותו גם לא סנטימטר אבל אם אני לא טועה הבלמים כן עובדים

- ובקשר למי שאמר שכדאי לבדוק אם קרה לגיר משהו

היום , 24 שעות אם לא יותר אחרי המקרה האוטו נוסע רגיל ואין רעשים או אין בעיות כשאני מעביר הילוכים

יכול לצוץ משהו תוך כמה זמן ? או שאם כרגע הכל בסדר אז אין סיבה לדאגה?:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"ואני לא יודע איך במכוניות אוטומטיות אחרות אבל אצלי כשהאוטו כבוי אין הגה אתה לא יכול להזיז אותו גם לא סנטימטר אבל אם אני לא טועה הבלמים כן עובדים"

זה נשמע לי ממש הזויי, זה ממש לא בטיחותי ועלול לגרום לתאונה קטלנית! ככה זה בכל רכב אוטומטי? חסר כל הגיון!

סליחה על החפירה, אבל זה פשוט מעניין אותי, איך אותו "חבר" שלך הסביר את מה שעשה? הוא עשה זאת מתוך הלצה? הוא צחק? הוא אמר "אויי סליחה לא התכוונתי!" ? כאילו, איך הוא הסביר את המעשה הטיפשי הזה? הוא לא שולט בעצמו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"ואני לא יודע איך במכוניות אוטומטיות אחרות אבל אצלי כשהאוטו כבוי אין הגה אתה לא יכול להזיז אותו גם לא סנטימטר אבל אם אני לא טועה הבלמים כן עובדים"

זה נשמע לי ממש הזויי, זה ממש לא בטיחותי ועלול לגרום לתאונה קטלנית! ככה זה בכל רכב אוטומטי? חסר כל הגיון!

סליחה על החפירה, אבל זה פשוט מעניין אותי, איך אותו "חבר" שלך הסביר את מה שעשה? הוא עשה זאת מתוך הלצה? הוא צחק? הוא אמר "אויי סליחה לא התכוונתי!" ? כאילו, איך הוא הסביר את המעשה הטיפשי הזה? הוא לא שולט בעצמו?

חחח דיברתי בטלפון(דיבורית כמובן לא עם הטלפון על האוזן) ולא היתי מרוכז והוא חפר לי בשכל שאני יעצור כי הוא רצה שניסע לאנשהו

ובמקום לסוע לאיפה שהוא רצה פניתי לרחוב אחר (סתם מתוך חוסר ריכוז) והוא פשוט החליט לקחת את האוטו ביידים שלו ולעצור בכוחות עצמו :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...