Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעוניין לנקות את הרכב בעצמי. מה להשתמש ומה לא?

duki
 שיתוף

שימו לב! השרשור הזה בן 4568 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

החלטתי שמחר אני מתכוון לקנות את כל המוצרים הדרושים ולנקות את היריס המטונפת שלי.

כבר קרוב לשנה ללא ניקיון, והרכב נראה כמו גיבור פעולה שעבר הרגע את שבעת מדורי גיהנום.

אין לי מושג באיזה אמצעים להשתמש בשביל לנקות את האוטו מבחוץ ובפנים.

צבע הרכב הוא כסוף-ליסינג, ויש כמה סריטות שהייתי רוצה למלא ולהעלים, חלקן לא רציניות, חלקן עומוקות מאד.

בגדול אני צריך המלצה לג'ילדה איכותית (והשימוש הנכון בה), סבון יאה, ספוג, ווקס להברקה, ושואב אבק לרכב.

בנוסף אשמח לדעת איפה קונים את כל הדברים הנ"ל באיזור המרכז (נס ציונה והסביבה)

תודה רבה לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה גר בנ"צ אתה מוקף ב3 חנויות אוטודיפו

נס ציונה רחובות(בילו) וראשל"צ(א.ת חדש ACE).

אני לא יודע אם הם הכי זולים ,אבל לפחות מבחינת מבחר,

יש להם הכול-משמפו וקס ,דרך מעלים שריטות קטנות ,דרך פוליש וקס וכדומה.

היתרון גם אצלם שניתן להשתמש בכל סוגי תווי השי:)

סוזוקי SX4 2008

דייהטסו סיריון2008

דייהטסו YRV-נמסר לביתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי ללכת לאוטודיפו, אבל מקריא פה בפורום הבנתי שהם מפקיעים במחירים וידאגו שלדחוף לי כל מוצר לעגלה.

אם לא אזכה ליחס בפורום אצטרך לצעוד הישר מלתעותיה של אוטודיפו ולהסתמך על מוכר שמרוויח עמלה על כל מוצר שהוא מוכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מספיק זמן בעסקי השטיפות כדי לייעץ לך ממש, אבל דע לך שאם נדמה לך שתצליח לייבש לחלוטין רכב עם מטלית מיקופייבר אחת אתה עומד להתאכזב! מומלץ לקנות 2 לפחות (הגדולות של סנו עושות עבודה סבירה) לחכות שיתייבש קצת, ולנגב שוב עם המטלית השניה לייבוש סופי.

למטליות ולספוגים של קארפלאן אל תתקרב.

מנסיון השמפו שלהם בסדר, אבל אין לי בסיס להשוואה.

Insane things comes from insanely people.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבון - יש באוטו דיפו סבון טפלון של DUPONT, סה"כ אצלי היה טוב עד שאבא שלי טעה והכניס אותו למיכל של המים של הווישרים ( לא נעים... ) ומאז לא קניתי חדש ולקחתי את הרכב לשטיפה כרגיל.

ווקס - יש ווקס של דופונט, השתמשתי בו יום שישי, התוצאות מעולות והשימוש דיי קליל ( קצת כוח ידיים, לא נורא :D ), יש את הווקס הזה באחת התמונות כאן:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=2129033&postcount=23

( יש גם בכמה מקומות אותו ווקס בצורת ספריי שיותר נוח לשימוש, אם אתה מוצא הרווחת, באוטו דיפו בראשון אין... )

בנוגע לשימוש בווקס, אני קניתי מ ACE חבילה של 4 מטליות מייקרופובייר של סנו, ב 24 שקל ( באוטו דיפו 3 מטליות עלו 45... ). יש על הווקס הוראות שימוש, אין משהו לחדש, כמובן שצריך לעשות את זה בצל.

אחרי הווקס תן נגיעה ברכב ותרגיש איזה מרקם נעים נהיה לו...

שטיפה - ממה שאני יודע עדיף עם כפפת מיקופובייר / צמר, מציע לך גם לעבור על התגובה הזו ( ואם בא לך על כל הנושא ):

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=1852565&postcount=23

אני לא רואה סיבה למה לא ללכת לאוטודיפו בשביל מוצרים מסויימים ( עוד מוצר כמו ווקס, אז 10 שקל לפה 10 לשם זה לא כזה משמעותי... ), כל עוד אתה נעול פחות או יותר על מה אתה רוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שוטף בצורה הזאת:

1) מתיז על הרכב מים בלחץ (מצינור עם ראש אקדח).

2) מערבב תערובת של של סבון טפלון של דופנוט (שכבה דקה בדלי) ומעט ווקס מאותו סוג (כי זה מה שיש לי בנתיים) ומים.

3) מקציף ומקרצף את האוטו מהגג עד לג'אנט עם ספוג (כל ספוג יתאים אפילו פשוט כזה של מטבח).

4) מתיז שוב מים בלחץ על הרכב.

5) מייבש הכל בג'ילדה (סינטית פשוטה של אוטודיפו , עושה את העבודה).

*6) אם לא ניקיתי את הרכב זמן ממושך אני דואג למרוח ווקס על הצבע ומבריק כרום על הג'אנטים (עושה אותם חדשים!).

סיאט איביזה 1.2 TSI 2011

אופל קורסה 1.4 2013

סובארו B4 2009 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור - אוטו דיפו יקרים אבל אם אתה לא סגור על מה אתה רוצה יכול להיות שזה המקום לקנות בו ציוד בפעם הראשונה. קארפלאן נותנים תמורה טובה. לשמפו אני משתמש ב- Armorall והוא סביר. לא ממליץ על turtle wax. אניישית משתמש ומאד ממליץ על תרכובת ואקס של 3M אבל קשה להשיג אותה והמחיר שלה לא עממי. למטליות - אפשר להשיג בהרבה מקומות מטליות מיקרופייבר וג'ילדות צהובות כמו של פעם. עושות את העבודה מעולה וזולות כך שתוכל לקנות כמה ולראות מה אתה מעדיף. לא חושב שכדאי להשקיע במטליות ייעודיות

לשטיפה הפנימית - אני לא מצאתי שום שואב אבק נייד שיכול לעשות עבודה טובה ובמחיר סביר. אם יש אחד אשמח לשמוע. בשביל שטיפה פנימית אני מגיע לתחנות דלק שיש בהם שואבים או שטיפות רכב ומבקש רק שטיפה פנימית.

שטיפה חיצונית - אני משתמש בדלי אחד עם סבון, מקרצף את כל האוטו עם סמרטוט גדול ורך, מייבש עם ג'ילדה. אחת לכמה שבועות וכשהאוטו יבש נקי - ואקס פאנל אחרי פאנל. אני שם שכבה כפולה על אזור הפגוש הקדמי ומכסה המנוע לספק יותר הגנה מחרקים\אבנים\חזירי בר וכו'. אחרי כמה שבועות של תרגולות כזה אני בספק אם תצטרך לשטוף את האוטו בכזאת תדירות - מטלית לחה והוא כמו חדש.

בקשר למים של הכותב מעלי - אני לא רואה שום סיבה בלהשפריץ עם צינור. זה מבזבז לשווא. אני שוטף את המכונית פעם בשבוע עם דלי של 10 ליטר בלבד וזה מספיק לכולו כולל הג'אנטים.

שמעון תמיד היה חזק בלחיצות, עוד כשהיתה לו המאה שש ראלי היה עושה רכבות מטבריה לת"א.
- רזמל על שמעון פרס :-D
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה המלצות שלי -

- אם אתה מחפש ריחנית לאוטו, אז פחיות של קליפורניה סנט ( CALIFORNIA SCENT ), אני מאוד מרוצה, נותן תוצאות טובות. את זה אין באוטו דיפו נראה לי - יותר בחנויות חלפים קטנות יותר. שווה את ה כסף.

- אל תקנה נוזל לניקוי שמשות ייעודי לרכב, עדיף לקנות בסופר רגיל - נוזל לחלונות ביתי, עושה עבודה טובה מאוד ועולה כשליש מנוזל "ייעודי" לרכב. יש נוזל כחול כזה והוא עולה כ 10 עד 15 ש"ח. רק תוודא שזה באמת תכשיר ייעודי לחלונות.

- לא חייבים לקנות ג'ילדה, יש מגבות מייקרו פייבר שעושים עבודה מעולה. גם את זה עדיף לקנות בסופר רגיל - עולה כ 10 ש"ח לסמרטוט ולפעמים יש גם סטים. אולי שילוב של סיבוב ניגוב ראשון - עם ג'ילדה סינטטית פשוטה, ואח"כ הברקה עם מגבת מיקרו פייבר ייתן את התוצאה הכי טובה.

- לגבי שמפו וואקס, אני אישית משתמש במוצרים של CARPLAN - לא יקר ועושה עבודה טובה. אוטופיניש שלהם הוא ואקס שנותן לי תוצאות טובות כבר מעל שנתיים, על רכב בצבע כסוף ליסינג, כמו שלך

http://www.carplan.co.il/

- ספוג... רצוי כפפת מיקרופייבר, אם אתה מסתדר איתה. ספוג קשה עלול לעשות סריטות מיקרוסקופיות, שבהמשך ייראו כ SWIRL MARKS.

- שואב אבק לרכב לא כ"כ מומלץ. עדיף למשוך כבל מאריך מהבית ולהשתמש בשואב ביתי או לחילופין לגשת לתחנת דלק ולשים 5 שקלים עבור שואב יותר מסיבי ומועיל.

- לפני שאתה קונה תכשיר כלשהו להעלמת שריטות, תנסה קודם לעשות וואקס יסודי לרכב, אופן הפעולה של התכשירים דומה לזה.

בכל מקרה אני פעם קניתי "מעלים שריטות" של TURTLE WAX ואני לא יכול להגיד שהתוצאות היו מאוד מרשימות. זה יכול לטשטש מעט שריטות חלשות מאוד (למשל איקס - עיגול עם סכין יפנית), אבל אל תפתח ציפיות יתר.

בהצלחה

יואב :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנושא המיקרופייבר אני חייב לדעת - או שההגדרה שלכם ל"יבש" בעייתית, או שאני קונה את המטליות הכי גרועות בכל קניה.

ניסיתי מטליות של סנו, קארפלאן וניקול, כל מטלית ללא יוצאת מן הכלל הייתה ספוגת מים ומשאירה אוטו לח מאוד.

עם 2 מטליות המצב משתפר, אבל ייבוש מוחלט זה ממש לא.

פעם הבאה נקנה ג'ילדה...

Insane things comes from insanely people.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בסדר, לא לדאוג. גם מגבת המיקרו פייבר הכי זולות עושות את העבודה

בגלל זה אמרתי שהשילוב המומלץ זה קודם ג'ילדה ואח"כ הברקה ע"י המיקרופייבר.

אני קודם עובר בזריזות עם ה עור צבי הישן שלי - מוריד את רוב הרטיבות ואח"כ מסיים בפייבר.

זאת המסקנה שאני הגעתי אליה :D

יואב :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר אצטרף לשרשור , האם יש משהו שונה בניקוי רכב שעבר צביעה לפני יומיים? (לפי מה שהבנתי אסור לעשות ווקס)

סיאט איביזה 1.2 TSI 2011

אופל קורסה 1.4 2013

סובארו B4 2009 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4568 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

שיתוף

• תוכן חדש...