Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עוד 3 חודשים היא בת 30 - קיצור תולדות הפנדה.

חן פרחי
שימו לב! השרשור הזה בן 5279 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ישנה אחת אדומה מסודרת ומטופחת עם יריעה בגג בזכרון יעקב (אשתדל לצלם)

לא יודע איזה דגם בדיוק אגב איך מבדילים בכלל בין רגיל ל4X4?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אצלי בחצר ישנה פנדה שהייתה בעבר של בתי הקטנה,

הפנדה משנת 1981- 2X4 יד שלישית או רביעית לידיעתי,

עומדת כבר 10 שנים במצב לא רע בכלל

תמונות בהמשך,,,,

לארק 1964

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בחצר ישנה פנדה שהייתה בעבר של בתי הקטנה,

הפנדה משנת 1981- 2X4 יד שלישית או רביעית לידיעתי,

עומדת כבר 10 שנים במצב לא רע בכלל

תמונות בהמשך,,,,

רמי, רוץ לצלם

:-D טוב לרוץ אני לא מצפה ממך עכשיו :-D

החלמה מהירה

עדי

עדי גולדנברג 13399

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רמי, רוץ לצלם

:-D טוב לרוץ אני לא מצפה ממך עכשיו :-D

החלמה מהירה

עדי

תודה עדי.

בשביל זה רשמתי תמונות בהמשך,,,עוד שבועיים שלושה,,

לארק 1964

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, תבוא על הברכה. הפנדה היתה נחמדה ומעניינת בשעתו, אך כבר די שכחתי ממנה, עד היום...

בשנת 1991 שכרתי אחת בפאריז ליום אחד, לנסיעה לכוון וורסאי וסביבותיה. היא היתה אדומה, ספרטנית וחלשה(דגם 750), אך מלאת אופי ודי זריזה בתנועה עירונית, אם נוהגים אותה בסגנון פריזאי טיפוסי 8)

עם רגל בחוץ... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שציינתי, הבינו בפיאט לקראת סוף שנות ה 80' שאטרקטיביות הפנדה הולכת ונחלשת והפרש המחיר בינה לבין האונו קטן למדי, והם החלו לחשוב על חלופה הולמת, ששוב, כמו במקרה הפנדה תהייה זולה לתיכנון ולייצור.

ישועתה של פיאט צמחה לה ממקום די מרוחק מאיטליה - פולין.

לאחר נפילת מסך הברזל והתמוטטות הקומוניזם, התגלו מדינות מזרח אירופה ככוח עבודה זול וככוח קנייה לא מבוטל, בעיקר של מוצרים בסיסיים, ומאחר והיה מפעל פולנו להרכבת דגמים ישנים של פיאט - FSO, הוחלט על פיתוח מכונית שתחליף את ה 126 שהיתה להיט בפולין, ותשלים את החסר במכירות הפנדה.

שמה של המכונית היה נוסטלגי למדי, צ'ינקוואצ'נטו, 500 באיטלקית, והיא

י נראתה כמו פיאט אונו מקוצרת וצויידה במנוע ה 704 סמ"ק של ה 126 BIS או במנוע 903 סמ"ק של ה 127 עם הזרקת דלק חד נקודתית.

הצ'ינקוואצ'נטו יועדה לייצור במפעל הפולני בלבד, ומאחר והיתה מכונית פשוטה למדי ובשל כוח האדם הזול, מחירה היה זול למדי.

אבל בניגוד לפנדה המקורית, הצ'ינקוואצ'נטו היתה מכונית עלובה למדי, מסורבלת לנהיגה, בעלת מנוע אסטמתי וגיר מסורבל ודביק, היגוי כבד וארוך כמו גלות עם ישראל, שלא לדבר על איכות גימור ופלסטיקה ברמה של עולם רביעי.

למרות המחיר הזול יחסית, הצלחה גדולה היא לא היתה, לפחות לא במערב אירופה, ובשנת 98' היא הוחלפה בסייצ'נטו, 600 באיטקית, שהיתה טובה ממנה משמעותית.

באותו מפעל פולני מיוצרים היום דגמי ה 500 החדשה וה ..פנדה החדשה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הסיאט, זכור לי שהיה גם טנדר על בסיס המרבאה והיה כאלה בארץ.

ולגבי פולין, זכור לי הנסיעה לפני 6 שנים לפולין, הפיאטים הקטנות שלטו ברחובות (בעיקר סייצ'נטו, צ'ינקוואצ'נטו ואלביאה).

אבל הפיאט ששלטה שם ללא ספק היה ה-126, בפולין היו מלא רכבים כאלה שנראו כמו חדשים.

לא סתם מכנים אותה "פיאט פולסקי".

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הסיאט, זכור לי שהיה גם טנדר על בסיס המרבאה והיה כאלה בארץ.

ולגבי פולין, זכור לי הנסיעה לפני 6 שנים לפולין, הפיאטים הקטנות שלטו ברחובות (בעיקר סייצ'נטו, צ'ינקוואצ'נטו ואלביאה).

אבל הפיאט ששלטה שם ללא ספק היה ה-126, בפולין היו מלא רכבים כאלה שנראו כמו חדשים.

לא סתם מכנים אותה "פיאט פולסקי".

אכן היה טנדר כזה ול"קלוש חלפים " שכולנו מכירים יש אחד כזה עד עצם היום הזה.

צביקה.ש

חבר מועדון ה-5

fiat 127 900 L 1979

\fiat qubo 1.4 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הסיאט, זכור לי שהיה גם טנדר על בסיס המרבאה והיה כאלה בארץ

לטנדרון של סיאט שהתבסס על המרבלה קראו סיאט טרה (TERRA).

הטרה יובא לארץ בשנת 90' בלבד, ובשל מחיר שהיה קרוב מידי לזה של הפיורינו של פיאט, הוא לא זכה להצלחה.

למעשה, המרבלה נותרה הקשר האחרון של סיאט עם פיאט מימי הרומן המשותף שלהם.

המרבלה יובאה לארץ בשנים 87' - 88' בשני דגמים - GL הפשוטה שיועדה בעיקר לציי רכב, ולא כללה אפילו מושבים קדמיים מיתכוונים, ו GLX שכללה בנוסף תיבת הילוכים בת 5 מהירויות.

ייצור המרבלה נמשך עד סוף 98' ואז היא ירדה מפסי הייצור מאחר ומחירה הפך אותה ללא ריווחית עבור סיאט.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אחת בראשל"צ. ברחוב דוד אלרואי. במצב טוב. כבר שמו עליה מדבקות של העירייה מהר לפני שתיעלם..

משה אזולאי.

אני בקושי נכנס לפה. אפשר למצוא אותי בפייס ביוזר:

Moshe Azulay

משה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטנדרון של סיאט שהתבסס על המרבלה קראו סיאט טרה (TERRA).

הטרה יובא לארץ בשנת 90' בלבד, ובשל מחיר שהיה קרוב מידי לזה של הפיורינו של פיאט, הוא לא זכה להצלחה.

למעשה, המרבלה נותרה הקשר האחרון של סיאט עם פיאט מימי הרומן המשותף שלהם.

המרבלה יובאה לארץ בשנים 87' - 88' בשני דגמים - GL הפשוטה שיועדה בעיקר לציי רכב, ולא כללה אפילו מושבים קדמיים מיתכוונים, ו GLX שכללה בנוסף תיבת הילוכים בת 5 מהירויות.

ייצור המרבלה נמשך עד סוף 98' ואז היא ירדה מפסי הייצור מאחר ומחירה הפך אותה ללא ריווחית עבור סיאט.

עדיין חיה ונושמת ה"סיאט טרה"

IMG_2925.JPG

עדי גולדנברג 13399

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5279 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...