Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה לגבי דו"ח שמאי - מה צריך לחפש כדי לדעת אם היתה פגיעה בשלדה?

pink moon
שימו לב! השרשור הזה בן 6133 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ושוב שלום לכולם,

אני הולכת היום לראות פז'ו 206, 2002. המוכרת אומרת שהיתה תאונה קלה (מישהו נכנס בה ברמזור מאחורה) שבעקבותיה היו תיקוני פחחות וירידת ערך של 5%. טוענת שלא היתה פגיעה בשלדה. בעקבות החיפוש פה בפורום החכמתי ושאלתי אם אוכל לראות את דו"ח השמאי, והיא הסכימה.

אבל - בעיה קטנה - אני לא מבינה כלום במכוניות (אבל לומדת מהר!). הייתי רוצה לבוא מוכנה ולדעת מה לחפש בדו"ח כדי לדעת שבאמת לא היתה פגיעה בשלדה.

תודה מראש :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסרקי לכאן את דו"ח השמאי או את הערכת השמאות שלו במוסך או תשכתבי אותה לכאן ולפי זה, אולי, נוכל לדעת אם הייתה פגיעת שילדה.

בברכת חג שמח - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המוכר מסודר, וישר, ייתכן שבנוסף לדו"ח השמאי יופיע גם פירוט העבודות / חלקים שהוחלפו ברכב.

פרטי מהן העבודות שבוצעו וננסה לענות לך.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושוב שלום לכולם,

אני הולכת היום לראות פז'ו 206, 2002. המוכרת אומרת שהיתה תאונה קלה (מישהו נכנס בה ברמזור מאחורה) שבעקבותיה היו תיקוני פחחות וירידת ערך של 5%. טוענת שלא היתה פגיעה בשלדה. בעקבות החיפוש פה בפורום החכמתי ושאלתי אם אוכל לראות את דו"ח השמאי, והיא הסכימה.

אבל - בעיה קטנה - אני לא מבינה כלום במכוניות (אבל לומדת מהר!). הייתי רוצה לבוא מוכנה ולדעת מה לחפש בדו"ח כדי לדעת שבאמת לא היתה פגיעה בשלדה.

תודה מראש :-)

5% במונחים של ביטוח נחשב הרבה מאוד, לפי דעתי, התאונה לא הייתה "קלה".

תבדקי היטב את מהות התיקונים שנעשו, לפני שתעשי צעד כלשהו.

"חייל שנלחם תמיד מקווה לימים טובים יותר. אבל אלה שלא נלחמים הם שקובעים איזה ימים יבואו"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חייב תאונה קשה גם אצלי ברכב הקודם נכנסו מאחורה לא היתה פגיעת שלדה(הקורות לא נפגעו) אך הוחלף פח אחורי בתא מטען ופגוש והיתה ירידת ערך של כ 5% גם.

אז לסרוק את הדוח ורק כך ניתן יהיה לדעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדו"ח נשאר אצל בעלת הרכב, אבל השורה התחתונה היתה כזאת:

פירוק והרכבה פח אחורי - 3%

יישור רצפת תא מטען - 2%.

האם שווה לקחת לבדיקה, או להמשיך הלאה? מהבחינות האחרות עושה רושם שזאת מכונית שלא התחרעו עליה ותיחזקו אותה היטב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סיכוי טוב שקורת "השלדה" נפגעה למעשה זוהי קורה התומכת ברצפת המטען של ה206.

יש לבדוק האם הוטבע מספר שלדה מחדש מכיון שמיקומו על הדופן האחורית אשר הוחלפה.

יישור רצפת המטען ב206 תראה כמעט בכל המקרים כלא ישרה, בגלל תצורתה המקורית שהם כיפופים מקוריים בדומה לפח "איסכורית" (חיפוי גגות לתעשייה)

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סיכוי טוב שקורת "השלדה" נפגעה למעשה זוהי קורה התומכת ברצפת המטען של ה206.

יש לבדוק האם הוטבע מספר שלדה מחדש מכיון שמיקומו על הדופן האחורית אשר הוחלפה.

יישור רצפת המטען ב206 תראה כמעט בכל המקרים כלא ישרה, בגלל תצורתה המקורית שהם כיפופים מקוריים בדומה לפח "איסכורית" (חיפוי גגות לתעשייה)

יגאל

הממ. תודה רבה על התשובה, אבל כהדיוטה הבנתי מעט מאוד ממנה... אתה כותב ש"השלדה" נפגעה - אבל מדוע במרכאות? יש לדעתך פגיעה בשלדה או לא? או קצה שלדה? והכי חשוב - יש השפעה על הבטיחות והסחירות?

ההתלבטות העיקרית שלי היא אם ברור שיש פגיעה בשלדה - ואז אני שוכחת מהרכב ועוברת הלאה - או ששווה לקחת לבדיקה ולהיווכח באופן סופי מה בדיוק קרה לאוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי מקרה דומה ב106.

מאחור יש נק' ספיגת אנרגיה ולכן הרצפה התעקמה.

בכל מקרה, ככל שהתיקון היה טוב עדיין היו רטיבות ולחות בחורף בפינה שנפגעה מתחת לשטיח של תא המטען

לתשומת ליבך.

אני הצלחתי להוציא מהביטוח 8%. (באותה השנה שילמתי מקיף מהכסף הזה)

האם המוכרת מורידה לך רק את ה5% מהמחיר?

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי מקרה דומה ב106.

מאחור יש נק' ספיגת אנרגיה ולכן הרצפה התעקמה.

בכל מקרה, ככל שהתיקון היה טוב עדיין היו רטיבות ולחות בחורף בפינה שנפגעה מתחת לשטיח של תא המטען

לתשומת ליבך.

אני הצלחתי להוציא מהביטוח 8%. (באותה השנה שילמתי מקיף מהכסף הזה)

האם המוכרת מורידה לך רק את ה5% מהמחיר?

כרגע היא מורידה 5% מהמחיר, בדיוק מה שקיבלה מהביטוח. אגב, היא היתה מאוד ישרה בכל הסיפור ולא ניסתה להסתיר כלום. אני מתארת לעצמי שאוכל להתמקח איתה ולהוריד עוד - אבל כדי לעשות את זה אני צריכה לדעת שבאמת מקובל להוריד על זה עוד ושלא מדובר במשהו קטן.

האם זה מה שנקרא "קצה שלדה"? האם יהיה לי קשה למכור את המכונית בהמשך? אנחנו בונים עליה להרבה שנים, אבל זאת מכונית ראשונה שלי ולא בא לי להסתבך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, מדובר בקצה שילדה אחורי.

לדעתי אם אין מניעה אחרת והרכב מטופל, כדי לדבר איתה עוד קצת על המחיר - נגיד להוריד עוד כמה אחוזים ולקחת.

לא הייתי אומר שיש על מה להיסתבך כי זה ליקוי שולי ויכול לקרות לכל אחד.

לגבי מכירה עתידית אז כמובן כמו שאת מנסה להוריד עכשיו - כנראה שגם את תצטרכי להוריד בעתיד - השאלה היא כמה?

ולכן מומלץ להוריד עוד קצת.

מתי הרכב תוקן? (הכוונה לאחרונה או לפני שנה או יותר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, מדובר בקצה שילדה אחורי.

לדעתי אם אין מניעה אחרת והרכב מטופל, כדי לדבר איתה עוד קצת על המחיר - נגיד להוריד עוד כמה אחוזים ולקחת.

לא הייתי אומר שיש על מה להיסתבך כי זה ליקוי שולי ויכול לקרות לכל אחד.

לגבי מכירה עתידית אז כמובן כמו שאת מנסה להוריד עכשיו - כנראה שגם את תצטרכי להוריד בעתיד - השאלה היא כמה?

ולכן מומלץ להוריד עוד קצת.

מתי הרכב תוקן? (הכוונה לאחרונה או לפני שנה או יותר)

תודה רבה על העזרה.

התאונה היתה לפני קצת פחות משנה. את התיקונים היא עשתה במוסך מרכזי (וגם את כל הטיפולים האחרים במכונית לאורך השנים).

לבקש להוריד עוד 5% זה סביר? מעט מדי?

וזה בהנחה, כמובן, שלא יתגלו בבדיקה מחר ליקויים נוספים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על העזרה.

התאונה היתה לפני קצת פחות משנה. את התיקונים היא עשתה במוסך מרכזי (וגם את כל הטיפולים האחרים במכונית לאורך השנים).

לבקש להוריד עוד 5% זה סביר? מעט מדי?

וזה בהנחה, כמובן, שלא יתגלו בבדיקה מחר ליקויים נוספים.

נשמע לכאורה טוב, אבל אני לא יודע את טיב הפחחיה במורשה, לי אישית לדוגמא עשו עבודה טובה במורשה אבל במוסך שמתמחה בפחחות היו עושים עבודה הרבה יותר טובה.

שאלתי לגבי זמן בשביל לדעת אם היא כבר עברה חורף אחד והאם יש רטיבות.

תסבירי לה יפה שמדובר בהערכה של 5% שהיא נמוכה במקצת ובעתיד את תצטרכי להוריד יותר. סה"כ ככל שידוע לי הדגם לא נדיר

ואם את לא לחוצה לרכב ויש סבלנות אז אולי כדאי לוותר.

בכל מקרה ידוע לי שעל קצה שלדה אחורי נהוג להוריד בין 8% ל 10%.

בהצלחה מחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשפעה בפגיעה של קורת תא המטען (קצה "שלדה" במונחי בדיקה בישראל על כל המשתמע מכך) היא על הסחירות ותו לא

ושוב קיראי את תשובתי לגבי מספר השלדה המוטבע מאחור האם הוא קיים ?(כאשר פותחים את תא המטען ליד בריח המנעול כ30 ס'מ מימין

מתי מועד מבחן הרישוי?

קחי את האוטו למוסכניק שלך למבט ראשוני

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם.

אתמול היינו בבדיקה, וזה מה שיצא תחת שלדת מרכב:

תיקוני מרכב, משמעות שולית: נזק בפנלים, נזק לפגושים, נזק בתא מטען + חומר, מצב פנימי - חלקי פלסטיק פגומים, צבע מרכב - סימני תיקון במרכב

תיקוני מרכב, משמעות נמוכה: סימני פגיעה, תיקוני מרכב וצבע, סימני מתיחה, מעיכות/מעוך, סימני פגיעה מאחור, הלחמות/חיבורים לא מקוריים, הוחלפו חלקי מרכב, מגן אבנים אחורי פגום/הוחלף

נתנו למוסכניק שאנחנו סומכים עליו לראות את הבדיקה והרכב. לגבי שאר הדברים בבדיקה הוא אמר שהם שטויות, והרכב במצב מצוין. לגבי התאונה הוא אמר שתהיה השפעה רצינית על הסחירות (אבל לא על הבטיחות או על המצב המכני הכללי). יעץ לנו להוריד 15-20%.

מה דעתכם? אנחנו לא בלחץ עם הקנייה, יש לנו זמן ומדובר בפז'ו 206 - יש הרבה כאלה. כמה להציע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6133 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...