Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עדיף? שרייד, סוויפט, גסטי או פונטו?

assafya1
שימו לב! השרשור הזה בן 6224 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום. אני רוצה לקנות רכב בתקציב של עד 35,0000. הדירשות שלי הן:

1. רכב אמין - כמה שפחות רואה מוסך.

2. רק רכב מסוג אוטומוטי- אם זה משנה את חוות הדעת הכללית חשוב לי לדעת.

2. צריכת דלק נמוכה(חסכוני בדלק) - אני לא רוצה לבזבז יותר מדי כסף על דלק כיוון שהרכב מיועד לנסוע כל יום ת"א-רחובות.

3.נפח מנוע - אני לא מחפש ביצועים מהרכב של מכונית מירוץ ומצד שני שלא יקרטע כמו עגלה, אז 1300 מספיק לי? (מתקשר לסעיף הקודם, הבנתי שנפח מנוע קטן יותר זה פחות צריכת דלק ולכן עדיף על 1500)

4.נוחות של הרכב - לא צריך לשבור את הגב בשביל לחסוך.

איזה רכב עדיף בדרישות הנ"ל? יש לי שלושה מועמדים שאני מציע (אם יש לכם אופציה אחרת, בבקשה):

1. דייהטסו שרייד - אני ראיתי מכוניות משנתון 99 -00 שמתאמים לדרישה הכספית. מצד שני אני לא מכיר את פס היצור החדש של הרכב בצורתו החדשה ככה שאאני מבקש שתגידו לי אם עדיף את הדגם החדש(משנת 00 ומעלה) או הישן

2. סוזוקי סוויפט - אחותי מחזיקה אחת ואני מרגיש די נוח בה ככה שזה נותן לכם אינדקציה לגבי איזה נוחות סבילה לי.

3. סובארו גסטי - רק שמעתי שזה רכב אמין

4. פיאט פונטו - שמעתי עליה ביקורות לא משהו על אמינות אבל רציתי לשמוע חוות דעת שלכם.

המון המון תודה!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

- ג'סטי הרבה מתחת לתקציב שלך והתיבות האוטומטיות שלהן לא הכי אמינות

אם נסתכל על הנתונים שציינת

לפי דעתי האישית

הסוויפט והשרייד עדיפות

חפש היטב ומה שתמצא במצב טוב יותר (שנתון יד ומצב מכני) תחטוף

בהצלחה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בסדר זה או סוויפט או שרייד אבל מי יותר(לפיר הפרמטרים שמצוייינים מטה)? וחוץ מזה איזה שרייד כדאי לי לקנות? האם הדגם החדש לא עושה בעיות באוטומט?

מי יותר טובה בפרמטרים שאמרתי:

1. צריכת דלק נמוכה

2. אמינות

3.נוחות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב הזה אתה יכול לקנות פונטו ספייס מודל 2001 עם גיר אוטומטי רציף. על האמינות קשה לי לענות לך אבל הרכב חסכונית, נעים לנהיגה ובטוח.

הסוויפט והשרייד שתיהן מכוניות נחותות משמעותית ויתרונן היחידי על הפונטו הוא במוניטין האמינות. לשיקולך.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי פה הודעות בפורום על אחד שאבא שלו הוא בוחן רכב בצבא והוא עצמו אומר שהפונטו הוא חרא של אוטו שרואה כל הזמן מוסך.

לא יהיה לי שווה לקנות את האוטו גם אם הוא עולה על השרייד בכל הפרמטרים אם כל חודשיים אני אהיה במוסך.

איך השרייד האוטומוטיות?

אבל לא עניתם לי עדייין על השאלה הנותרת: האם עדיף 1300 סמק על 1500 סמק אם אני נוסע רחובות ת"א יום יום ולא מעוניין לשרוף כבישים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה באמת חושב שהרכב יבלה כל חודשיים במוסך כי ראית הודעה ממישהו שאבא שלו אמר - אז תהנה עם השרייד או הסוויפט. בהצלחה.

ד"א - השרייד האוטומטיות ממש גרועות.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פונטו אוטומטית תאכיל אותך מרורים. אם כבר פונטו, רק ידנית. דייהטסו אוטומטית אמינה ולא יקרה לאחזקה, אבל מאוד איטית, נוחות לא משהו בכלל. הג'סטי האוטומטית לא אמינה במיוחד וקיימת רק בשנתונים של תחילת שנות ה90. הסוויפט זריזה למדי גם כאוטומטית, אמינות טובה, אחזקה יחסית לא יקרה, אבל מאוד לא נוחה, מקרקשת ומקפצת ,לא בטיחותית. צריכת דלק מחוץ לעיר בערך 1ל 13.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד אתה מדבר על שנתון שמעל 99' אין שום בעיה עם הרכב.. בקשר לתיבה האוטומטית אני לא יודע..

אבל כבעלים של אחת.. תתרחק מהשרייד הישנות יותר! מזה תתרחק? תברח!

ו.. בקשר לשאלה הנוספת שלך..

לאוטו קטן אני לא רואה יותר מידי סיבות למה לקנות רכב עם מנוע בעל נפח גדול יותר מ1300 סמ"ק.

GS300.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע משהו על תפקוד השרייד האוטומטית שנת 99 (כולל) ומעלה?

אם יש פה עוד אנשים שיכולים לעזור לי להכריע בין שרייד לסוויפט זה יתקבל בברכה.

מה לגבי היונדאי אקסנט? זו אופציה טובה ב-30K?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאבי יש סוזוקי סוויפט אוטומטית משנת 2000.

יתרונות: אמינות מדהימה, אפס תקלות, שוק מעולה

חסרונות: תצרוכת דלק גבוהה מאוד(ממש לא 1:13 כפי שמישהו כתב קודם) משום תיבת גיר אוטומטית עם 3 הילוכים (3000 סל"ד במהירות 80 קמ"ש) כנראה. בטיחות מזעזעת (0 כוכבים!), לא יציבה במהירויות גבוהות או בסיבובים ואיטית בסל"ד נמוך.

בסה"כ רכב שיתן שנים של שקט אבל על חשבון נוחות.

"נשים. אי אפשר לחיות איתן. אי אפשר לשלוח את כולן לקנדה"

(משנתו הסדורה של אל באנדי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו דייהטסו שרייד 99' אוטומטית בבית.

ההתרשמות שלי היא כזאת, אם אתה נוהג רק על כבישים ישרים ומה שחשוב לך זה להגיע ממקום למקום ולא משנה איך אז היא בהחלט אופציה טובה.

בין היתרונות ניתן למנות:

-הרכב בהחלט אמין וללא תקלות מיוחדות

-היא די מרווחת מבפנים

-סחירות גבוהה, קיבלנו המון הצעות קניה

-בגדם שלנו יש 4 חלונות חשמל, נעילה מרכזית , מראות חשמל, מזגן מקורי , כלומר קיים איבזור בסיסי

החסרונות:

-לא נוחה

-צריכת הדלק 1:10 בשימוש משולב

-הגיר מסרס מאוד את המנוע וכדי לקבל תאוצות סבירות צריך ממש להתאמץ, כמו כן כל עליה קטנה מכבידה מאוד על הרכב ואם אתה גר באיזור ההרי או נוסע מדי פעם באיזורים כאלה הייתי ממליץ לחפש רכב אחר.

עכשיו אם תשים לב לגבי ההתרשמות שלי ושל קודמיי שתי המכוניות לא ממש חסכוניות, כך שלגבי השאלה שלך על נפח המנוע לפי דעתי בהחלט אפשר לחפש גם רכבים בעלי מנוע 1500 או 1600 ולקבל צריכת דלק דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פונטו אוטומטית תאכיל אותך מרורים. אם כבר פונטו, רק ידנית.

ראיתי פה הודעות בפורום על אחד שאבא שלו הוא בוחן רכב בצבא והוא עצמו אומר שהפונטו הוא חרא של אוטו שרואה כל הזמן מוסך.

לא יהיה לי שווה לקנות את האוטו גם אם הוא עולה על השרייד בכל הפרמטרים אם כל חודשיים אני אהיה במוסך.

מאיפה אנשים מביאים את כל השטויות האלה, באמת שאני לא יודע.

אולי מספיק עם כל המיתוסים האלה? באמת שנמאס !

יש לכם ניסיון עם הרכב שאתם משמיצים אותו בפרהרסיה?

ואגב, בצבא לא נעשה שימוש בפונטו דור שני, לידע כללי.

הייתה לי פונטו ELX 01 רציפה במשך שנתיים, 0 תקלות, 0. לא 1, לא כל שבוע במוסך, 0. לא בגיר ולא במנוע.

לבן דודי יש אחת זהה גם כן, 2002 הוא הראשונה, שוב, 0 תקלות. לפני שאתם מתחילים שוב עם הסיפור של "שמעתי מדוד שלי", אני אציין שאני מאוד מעורב במה שעובר על הרכב הזה, ואפילו מטפל בו אישית בדברים הקטנים, בדיוק כמו שאני מטפל בפונטו הנוכחית שלי.

בנוסף, עניין הטיפולים הוא גם כן זול מאוד. לדוגמא, ב ELX הקודמת שלי, טיפול 80K שנחשב לטיפול גדול + טיימינג הסתכם בכ-1600 ש"ח, עבור חלקים מקוריים כמובן, במוסך המרכזי.

אם שנתון 2001 (דור שני, ספייס) נכנסת לך בתקציב (אני לא בקיא במחירונים), ואתה מוצא אחת שמורה ומטופלת, עצתי מנסיוני האישי היא ללכת על זה. הרכב מודרני בהרבה מהאופציות האחרות שהעלת, בטיחותי ונוח הרבה יותר.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6224 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...