Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איפה Ranster ? רוצה מיני מונעת בהנאה אחורית ?

TheNightDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 7784 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה תגיד על המיני הזו ?

מנוע רוטרי... עם הנעה אחורית.... :lol:

http://www.btinternet.com/~honda.mini/hybrids/Others.htm

אגב, ראיתי שאתה רוצה לשים פתחי אוורור מעל הרדיאטור, כדוגמת אלו שיש בצידי מכסה המנוע של האימפרזה טורבו... ולא חס וחלילה בשביל המראה (וזה היה מעין ציטוט)...

אז רק רציתי לומר לך, שלאחר תחקיר (די מקיף בנושא) שאם הרכב שלך מתחמם, אזי משהו לא תקין בו... ואפשר לסדר את זה ללא שום חורים...

:evilbat: ...השדון

------------------

May the Force be with you...always

------------------

כשאני אמות, אני רוצה למות כמו סבתא שלי, בשלווה, תוך כדי שינה. לא בצרחות, כמו הנוסעים באוטו שלה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

Holy Shit...מה שמו לה בפנים? :shock: [glow=red:9761edf4d1] מדהים!!![/glow:9761edf4d1]

לגבי פתח האוורור - למנוע אין בעית התחממות, במיוחד עכשיו לאחר שיפוץ הרדיאטור דבר שהולך להשתפר עוד יותר לאחר התקנת מאוורר חשמלי בצידו השני של הרדיאטור שיעבוד במקביל למאוורר המקורי.

מהרעיון כבר ירדתי, אבל אשמח לשמוע ממך רעיונות נוספים לגבי קירור המנוע.

שים לב לתמונות - באחת מיני עם פתחי אוורר לא רק בצד הרדיאטור אלא גם מעל פילטר האוויר ופתחים נוספים בחלקו הקידמי של מכסה המנוע...והתמונה השניה מדברת בשם עצמה...מנוע V8 למתעניינים...

1.jpg

2.jpg

motorica.net

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכונית הכחולה שאתה העלת את תמונתה, עד כמה שידוע לי מוגדשת...

הפתח בפרונט עבור האינטרקולר, וכנראה שגם אני אעשה את זה (מהתמונה הזו בדיוק שאבתי את הרעיון) החורים מעל הפילטר... למעשה נועדו כדי לאפשר לחום המגדש לעלות למעלה ולצאת (הוא נמצא בדיוק מתחת לקרבורטור).

והרכב הזה ספציפית... מטורף מאוד וחזק מאוד... וגם כנראה עם נטיה להתחמם.

לגבי רכבך...

בקר במפגש בימי שישי ונסה למצוא את גילי. הוא מגיע לעיתים רכוב על אופנוע סוזוקי VX800 שחור (ומכוער, אל תגיד שאמרתי את זה :wink: ) ובאופן העקרוני הוא בעליו של מיני כחולה שבימים אלו מושבתת לצורך התקנת מזגן.

הוא עשה דוקטורט על נושא המנוע המתחמם...

בוא נתחיל עם זה שאתה צריך לדעת אם אתה עם טרמוסטט או לא... ואם כן, האם הוא מחורר או לא... (קדוח)

דבר שני מומלץ הוא לנקות היטב היטב את הרדיאטור והמנוע מאבן בעזרת חומרים יעודיים שנמצאים על מדפי כל החנויות למוצרי רכב. אלו החומרי שאתה שופך לרדיאטור, נוסע עמם מעט, ואח"כ מחליף את המים במערכת... כל זאת לאחר שוידאת מה המצב מבחינת הטרמוסטט, כאמור.

כאן נסגר עניין תקינות המערכת.... (בהנחה שמשאבת המים שלך תקינה כמובן, ושאין נזילות).

אצלי, לאחר טיפול דומה נעלמה בעיית התחממות...כליל.

אצל גיל, שהורכב אצלו מבעוד מועד מאוורר חשמלי עם סנסור, אין בעיה והמאורר לא מגיע בכלל למצב שהוא נכנס לעבודה (המקורי לבדו מספק את העבודה)

ואם אחרי כל זה, עדיין מתחממת המיני שלך, סמין שאתה על תערובת עניה או משהו לא תקין אצלך...

מעבר לכל האמור, כמובן שאפשר להרכיב רדיאטור מים קטן נוסף (עלות מגוחכת) מבלי לפגוע במראה.

בהצלחה...

------------------

------------------

כשאני אמות, אני רוצה למות כמו סבתא שלי, בשלווה, תוך כדי שינה. לא בצרחות, כמו הנוסעים באוטו שלה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טנדר המיני פשוט קטלני! :twisted:

יש מיני משוגעות גם בארץ, הן בסגנון הכחולה (סטנדרטית יחסית,

מרכב מלא, הכוונה...) והן בסגנון המטורף של האדומה?

:?::?::?:

MCS 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיום המיני הכי מוטרפת שאני מכיר היא של בחור בשם אסי

מראשון לציון. אדומה, נראית כחדשה, מושקעת בטירוף, גלגלי 13 אינטש, מנופחת מעט, חזקה מאוד... ומטורפת... בלמים, בולמים וחיזוקי שילדה, וכמובן מנוע (אטמוספרי) חזק ומרשים...

אי אפשר לפספס אותה כשרואים אותה...

זה גם רכב שיבייש בכביש מפותל המון מכוניות חדשות וספורטיביות...

למעשה, גם בכביש הפתוח הוא לא פראייר.

מיני נוספת, היא של מישהו מרמת השרון, בשם נתי, גם לו מכונית נחמדה,

עם מנוע שהיה פעם בבעלותו של אותו האסי הזה, מרשל"צ, במיני אחרת שלו.

אני ואסי כיום, בונים במקביל, כל אחד בעצמו, מיני מוגדשות, כאשר אסי, כצפוי

מכוון הרבה יותר גבוה ממני את המוצר הסופי.... אולם אף אחת מהן לא תהיה כמו זו שמוצגת כאן (הכחולה). אולי של אסי בעצם כן...

אם תבקש מספרים...תקבל (הערכה)...

חוץ מאיתנו יש פרוייקט נוסף שאני לא יודע אם מותר לי לדבר עליו... אבל אם ירצה, אז חבר הפורום TurboMini יספר לכם בעצמו...

אוכל לומר שמדובר במכונית מסלול אמיתית שמתוכננת... משהו באמת מטורף.

לגבי טנדר, אין משהו בסגנון הזה עד כמה שידוע לי, אם כי יש תכנונים... אבל הם נורא רחוקים...

זה מה יש למיטב ידיעתי...

------------------

------------------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נתחיל עם זה שאתה צריך לדעת אם אתה עם טרמוסטט או לא... ואם כן, האם הוא מחורר או לא... (קדוח)

דבר שני מומלץ הוא לנקות היטב היטב את הרדיאטור והמנוע מאבן בעזרת חומרים יעודיים שנמצאים על מדפי כל החנויות למוצרי רכב. אלו החומרי שאתה שופך לרדיאטור, נוסע עמם מעט, ואח"כ מחליף את המים במערכת... כל זאת לאחר שוידאת מה המצב מבחינת הטרמוסטט, כאמור.

תודה על ההסבר והעזרה :wink:

למנוע הנוכחי - אין טרמוסטט והמצב לא הולך להשאר ככה(איפה ניתן להשיג טרמו מתאים?..) ...למה התכוונת כשאמרת טרמו מחורר?

לגבי החומרים היעודיים לניקוי מערכת הקירור - לא פעם ולא פעמיים חוויתי "מוות" של משאבת המיים לאחר שימוש באותם חומרים...אולי זה מקריות אבל לא בא לי לנסות זאת שוב.

אותם חומרים אכן מנקים את המערכת אבל במערכת ישנה יחסית, כמות הלכלוך גדולה ועלולה בזמן הניקוי לפגוע במשאבה . - מה רע בפתיחת המערכת והזרמת מים בלחץ גבוהה לתוך מעברי הראש?....אומנם לא מוריד אבנית אבל מעיף חולירות אחרות....

ו

motorica.net

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה ?

כי לחץ מים גבוה לא מוריד את האבן... ואתה תתפלא לגלות כמה יש לך...

ראה, כל עוד היא לא מתחממת... אין בעיה, אבל ברגע שהיא תתחיל, לא יהיה לך מנוס מלסדר את זה. כמובן יש הרבה דרכים לעקוף את הבעיה, אבל לסדר אותה יש רק דרך אחת... אפילו אם זה אומר שמשאבת המים תשבוק חיים ותוחלף (כשזה לעצמו, לא נורא...)

האבן מצטברת בקלות במיני, ואתה מוזמן אלי לחצר כדי לראות את החורים שנסתמים מזה...

לגבי החירור.... אחפש לך בדיוק את העניין ברשת, כזכור לי ראיתי אפילו סרטוט בנושא...

לגבי קניית הטרמוסטט... ניסית את המשחטה הידועה בשם "אוטו-מיני" ?

ואם אין אצלו... אזי אתה מכיר כבר את האתרים הנבחרים. :wink:

עד שאמצא לך...

כנס לכאן :

http://ferrogas.co.za/Mini

זה עוד פרוייקט מעניין... ולא רק חיצונית. :)

------------------

------------------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רן סיפר לי על המיני הללו...

הן קולעות להגדרה של מיני סטנדרטיות יחסית (יחסית!),

(אני ממש מסתכן במכות, הא?) אבל...

התכוונתי לדברים מטורפים כמו הטנדר...

כאלו אתה מכיר/יש בארץ? :?:

MCS 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד שאמצא לך...

כנס לכאן :

http://ferrogas.co.za/Mini

זה עוד פרוייקט מעניין... ולא רק חיצונית. :)

המיני-טויוטה הזו מדליקה ביותר!

מומלץ להיכנס... :twisted:

(הגריל יכול להשתפר, אבל על טעם... :D )

MCS 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מזו שכאמור בבניה בימים אלו, אותה אחת שאני מנוע מלדבר עליה כי איני בטוח שהמתכנן והבונה מעוניין בפרסום תקשורתי שכזה. :)

זה אומנם לא טנדר עם מנוע V8, אבל רעיונית זה פרוייקט דומה. :p

לגבי עניין הקדיחות, רן, זה דורש חיפוש (זמן) אם תבקש "הוכחות" אבל מדובר בקדיחת 6 חורים של שמינית האינטש כל אחד בצלחת ההיקפית של הטרמוסטט.

קדיחות אלו מאפשרות מעבר של מים גם כשהטרמוסטט סגור, אבל הם בדיוק בגודל שמאפשר חימום המנוע לנקודת חום העבודה הרצוי, ועדיין שומרות על

לחץ מים נאות במערכת.

כל זה אמור על טרמוסטט מקורי חדש שנפתח כראוי בטמפ המקורית...

בהצלחה...

------------------

------------------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר העלינו את נושא נקיון מערכת המים .

ב-BX נתפס לי כל פעם ברז החימום הפנימי , גם אחרי ניקוי יסודי ולמרות שימוש במים ירוקים של PSA.

האם אתה חושב שכדאי להכניס חומר ניקוי כלשהו?האם צריך להוסיף מים? ואיך מעיפים בסוף את כל המים כדי להכניס רק מים ירוקים ? ברור לי שהטרמוסטט חייב לעוף לפני הניקוי,כדי שיהיה מעבר מים חופשי,וכמו כן יש לפתוח את ברז החימום לכיוון הרדיאטור הפנימי- עוד משהו?

כמו כן -אין סכנה של פגיעה באטם ראש מהחומר הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראו טיזר מהקישור ההוא...

8)

image7.jpg

------------------

------------------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לי ול-BX ???

:shock:

לריקון המים טוטאלית ?

פתח את "כל" הברזים... נתק את צינור הרדיאטור התחתון (אני יודע... גישה מזויינת...) ומים בששון יציפו את האזור...

אני אף פעם לא נתקלתי בבעיות של תקיעת ברזים פנימיים במיני... :)

החומר הזה, נוסה על שני מיני ו-405 אחת (אני יודע שזה לא נתון גדול מדי בכדי לצור סטטיסטיקה) ולא היו בעיות עם אטמים כאלו או אחרים...

מצד שני, הרכבים היו מתחממים לפני הטיפול ועצם הניסוי היה כברירה אחרונה לפני הוצאות גדולות יותר ופתיחת מנועים גדולה יותר... :?

שמע, רן, אם תרצה לראות את המנוע של המיני מפורק לגורמים, וללמוד עליו יותר ויזואלית, נצל את ההזדמנות שיש כזה כרגע אצלי מפורק לגמרי ואתה מוזמן לבוא ולראותו במו עיניך...

------------------

------------------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בספר לנצ'יה של גאי קרופט (ספר מעולה) תיעוד של מנוע לנצ'יה 2000 במיני. לא היה מקום לרדיאטור, אז התקינו אותו בבגאז' עם שני מאווררים חזקים...

חוץ מזה יש את האינוצ'נטי דה-תומאסו שהיא למעשה מיני קופר שיוצרה באיטליה ונראית פחות טוב. לחבר שלי הייתה כזאת - הוא מכר אותה לפני הרבה שנים למישהו וכשרצה לקנות אותה חזרה - הבחור סירב למכור והראה לו שהתקין בה סופרצ'רג'ר ועוד ממתקים. מעניין אם היא עוד קיימת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7784 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...