Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוזיאון הרכב בתל חי - התרשמות

ishpuz
שימו לב! השרשור הזה בן 7610 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוף, אז בסוף השבוע הייתי בצפון, ונכנסתי גם למוזיאון הרכב בגן התעשיה תל-חי.

למי שלא מכיר - זה גן תעשיה כמו בתפן, עם מדשאות ופסלים, מפעלים של אשכנזים מוזיאון צילום ומוזיאון רכב.

מוזיאון הרכב במקום הוא פשוט אולם ממוזג עם איזה 30 מכוניות ושומר.

האוסף הוא מאוד לא אחיד ומסודר, השלטים על המכוניות רצופים מידע חלקי ואף שגיאות טפשיות. רמת האחזקה נמוכה עד כדי ביזיון. המכוניות כנראה נמצאות במצב שבו מר וורטהיימר קנה אותן, אז חלקן באמת שמורות מאוד וחלקן במצב די מסכן.

המכוניות שהיו במקום התחלקו למכוניות שמקומן במוזיאון, ולמכוניות שפשוט שערוריה להחזיקן כלואות.

מה היה לנו שם? מכוניות שבהחלט מקומן במוזיאון בו יוכל הקהל להיחשף אליהן כגון אוסטין 8, אלפא ג'ולייטה ספיידר, סוסיתא קוביה מוקדמת (גריל מעוגל), מסרשמיט, איזה תלת אופן שנראה בהחלט כמו פריט אספנים וכו'. עוד כמה שנניח שמקומן במוזיאון כמו רליאנט רובין. ועוד כמה שממש עצבנו אותי -

MGB, אלפא ספיידר 88 ולנצ'יה דלתא אינטגראלה שנת 92!

תגידו לי, מה לעזאזל מכוניות כאלו עושות סגורות בכלוב? למה מכוניות שאינן אפילו רכב מיושן צריכות לרדת מהכביש? כמעט בכיתי כשראיתי את האינטגראלה עומדת סגורה מאחורי מחסום ושלט שטוען שיש לה מנוע 8 צילינדרים (הטעות נובעת לדעתי מכך שזו כנראה אינטגראלה 8V שהמשיכו לייצר לארצות בהן נדרש ממיר קטליטי שלא היה קיים בדגמי 16 השסתומים בשנות ה-90). למה היא לא על הכביש?

הלאה - מה עוד? מיני GT 1250 עם ג'נטים רחבים לא מקוריים ומיני פיק-אפ (היה דבר כזה או שזו קלאבמן חתוכה?). המיני GT נראית כמו מכונית כביש שרק מחכה לעשות את כבישי הצפון המפותלים. למוזיאון תתאים יותר מיני שנראית אורגינלית ולא משופרת!

באגי מבניה עצמית בשנות ה-90 עם מנוע ג'אסטי וגיר ECVT - מה זה עושה במוזיאון? אמנם עבודת הבניה נראית מקצועית וטובה, אבל למה זה שם? מה זה שייך ולמה זה קשור חוץ מזה שלבן של סטף יצא לקנות עוד צעצוע ובא לו לזרוק אותו שם?

המצב הכללי של המכוניות הוא , כמו שכתבתי - כנראה בדיוק כמו ביום בו הן נקנו. אז חלקן באמת כנראה עברו אצל אספן רציני, והן שמורות מאוד, אך חלקן די מוזנחות. המסרשמידט צבועה במברשת בצבע טמבור לבן, קדילאק פליטווד שצריכה פחחות דחוף (דפיקות ופיצוצים) והג'ולייטה ספיידר וה-MGB שנראות כמו מכוניות שמורות הננהגות יום-יום, אבל בהחלט סובלות מצבע דהוי וניקלים מוכתמים.

אני ממליץ למי שעובר בסביבה להכנס ולהעיף מבט, מדובר בביקור קצר וחביב, יש כמה דברים לראות.

אבל ברמה העקרונית אני אישית יצאתי מכל העניין די מאוכזב ומתוסכל מכך שהמקום נראה כמו מחסן של איש עשיר שקונה צעצועים ומאבד בהם עניין. וחבל. מגיע למכוניות האלו יותר כבוד ויחס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שם עדיין את הפורשה 928 ?

ואת ה944 ?

מה לגבי הקורבט האדומה הישנה ?

לא, אין אף אחת מהן. יכול להיות שאתה מתכוון למוזיאון בתפן? אם אני זוכר נכון בתפן היו פורשים.

אני כתבתי על תל-חי. עוד מחסן של האוסף של איתן וורטהיימר, אבל יותר צפונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שם עדיין את הפורשה 928 ?

ואת ה944 ?

מה לגבי הקורבט האדומה הישנה ?

לא, אין אף אחת מהן. יכול להיות שאתה מתכוון למוזיאון בתפן? אם אני זוכר נכון בתפן היו פורשים.

אני כתבתי על תל-חי. עוד מחסן של האוסף של איתן וורטהיימר, אבל יותר צפונה.

אה וואלה

קבל תיקון.

2001 Opel Astra 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר מדברים על מוזיאונים הייתי באחד בסן-דיאגו ומכל המכוניות היפות שיש שם הייתי מת לדלוריאן אח איזה יופי

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10- יופי עדיין נשאר קצת שכל

like a G-L-O-V-E

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7610 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...