Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שירשור הסילבסטר הרישמי! (וגם מצעד הגאווה של חברי הפורום)

Guest ®XploiteR
שימו לב! השרשור הזה בן 6699 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא חמוד - זו ספירה גרגוריאנית. לוח שנה שמבוסס על השמש ולא על הירח (כמו לוחות השנה העבריים והמוסלמיים)

יש אנשים שמוציאים ממך את המיטב, אנשים נפלאים ונדירים. אני קוראת לו אהובי - אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא חמוד - זו ספירה גרגוריאנית. לוח שנה שמבוסס על השמש ולא על הירח (כמו לוחות השנה העבריים והמוסלמיים)
מה הקשר לדת ? :razz:

אין לזה משמעות דתית :wink:

Every man has his own destiny: the only imperative is to follow it, to accept it, no matter where it leads him

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר לדת ? :razz:

אין לזה משמעות דתית :wink:

באמת אין

בזמן שחכמים יהודים ומוסלמים עיצבו שנה לפי חודשי הירח

יוליוס קיסר והאב גרגורי עיצבו אותה לפי השמש

חוצמזה זה לא חג דתי

כי גם במזרח אסיה יש שני מועדי שנה חדשה כמו אצלינו. ואני די בטוח שהם לא שהם לא מתחבטים בשאלה האם אני כופר אם אצין את הראשון בינואר

רנה דקארט אמר:אני חושב משמע אני קיים

גארי קספרוב אמר:אני טוב כי אני חושב 5 מהלכים קדימה

זיגמונד פרויד אמר:כשאתה חושב על משהו תחשוב עליו דרך כל 4 הכיונים ולא דרך כיון אחד הכיון הישיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמממ...

לא לגמרי מדוייק.

מקור לוח השנה הוא בתקופה הרומית , אז השנה חולקה לעשרה חודשים.

מתישהוא החליטו להוסיף חודשים לכבוד הקיסרים הגדולים יוליוס ואוגוסטוס.

יולי נכנס כחודש השביעי , אוגוסט כ-8.

שימו לב לשמות החודשים העוקבים , שהוזזו ממקומם :

ספטמבר - מי שמכיר קצת שפות לטיניות - SEPT= 7

אוקטובר - OCT=8

נובמבר - NEUF=התשיעי

ודצמבר - DIX=10.

מי שאימץ את השיטה וקבע אותה כתקנית הוא אכן האפיפיור גרגוריוס (יש גם את הלוח הנוצרי העתיק , רוב הארצות שבהן הכנסיות פועלות על פי המסורת היוונית אורתודוקסיות , בעיקר הארצות הסלביות - לוח השנה מעט שונה , והחגים זזים קצת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקור של הלוח הזה הוא הלוח הנוצרי, הספירה נקראת "הספירה הנוצרית"

אם התחילו לפני 500 שנה, איך אנחנו בשנת 2006?

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1%D7%A4%D7%99%D7%A8%D7%AA_%D7%94%D7%A0%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד סיבה טובה למה לא לסמוך על ויקיפדיה.

לוח השנה שאנחנו משתמשים בו הוא לא הלוח הנוצרי, הוא הלוח הגריגוריאני. הלוח הגריגוריאני הונהג במאה ה-16 בגלל חוסר דיוקים בלוח הנוצרי.

ואיך אנחנו בשנת 2006? מה הבעיה עם זה? הנוצרים קבעו רטרואקטיבית מתי הייתה שנת אפס. אגב, ממצאים ארכיאולוגיים הוכיחו שהם כנראה טעו בכמה שנים.

גם הלוח היהודי, המבוסס בכלל על שיטה בבלית, לא נקבע בבריאת העולם לפני 5766 שנה.

ישבו כל מיני נתמכי סעד בבית מדרש לפני 2500 שנה והתחילו לחשב אחורה כמה זמן עבר מבריאת העולם לפי מנייני הדורות וגילאי מותם של אנשים בתנ"ך.

בחייכם. כל הלוחות האלו הם קומבינה שנועדה לעזור לנו לספור. כל דת קבעה את שנת האפס לפי תאריך משמעותי במיתולוגיה שלה. לשנת האפס אין שום משמעות אמיתית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי היה סילבסטר ?

מה פיתאום !!

זה סילבסטר

http://www.vegalleries.com/wbopc/40syl.jpg

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיך אנחנו בשנת 2006? מה הבעיה עם זה? הנוצרים קבעו רטרואקטיבית מתי הייתה שנת אפס. אגב, ממצאים ארכיאולוגיים הוכיחו שהם כנראה טעו בכמה שנים.

כלומר, אנחנו בשנת 2006 לפי הספירה הנוצרית, טעו או לא זה כבר לא משנה

אין לי בעיה עם זה שחוגגים את השנה החדשה, רק רציתי להבהיר משהו (לא היה לי מי חמצן, ואני לא חושב שבלונד יראה עלי טוב)

חוץ מזה, בוריס (gsi16v) צודק, זה סילבסטר :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתישהוא החליטו להוסיף חודשים לכבוד הקיסרים הגדולים יוליוס ואוגוסטוס.

תיקון קל, יוליוס היה קיסר רק בשם. הוא מעולם לא הכריז על עצמו כדיקטטור של רומי (הוא היה בדרך, אבל סכינים השיגו אותו). לאחר מכן הפך שם המשפחה שלו לכינוי גנרי לשליט הרומי.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגם אתה , ברוטוס ?

יוליוס היה זה שהתשחרר מהטריומווראט , ולכן הפך בפועל לשליט רומא. זה שעשו לו את ליל הסכינים הארוכות אכן קיצר במשהו את תוחלת חייו , אבל הוא בכל זאת נחשב למייסד הקיסרות (שאכן נקראת בכלל על שם משפחתו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...