Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שירשור הסילבסטר הרישמי! (וגם מצעד הגאווה של חברי הפורום)

Guest ®XploiteR
שימו לב! השרשור הזה בן 6699 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הגם אתה , ברוטוס ?

יוליוס היה זה שהתשחרר מהטריומווראט , ולכן הפך בפועל לשליט רומא. זה שעשו לו את ליל הסכינים הארוכות אכן קיצר במשהו את תוחלת חייו , אבל הוא בכל זאת נחשב למייסד הקיסרות (שאכן נקראת בכלל על שם משפחתו).

אוקטביינוס נחשב לקיסר הראשון. יוליוס אכן היה שליט יחיד, אבל לתקופה קצובה ע"י סנאט.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אמממ...

מי שאימץ את השיטה וקבע אותה כתקנית הוא אכן האפיפיור גרגוריוס (יש גם את הלוח הנוצרי העתיק , רוב הארצות שבהן הכנסיות פועלות על פי המסורת היוונית אורתודוקסיות , בעיקר הארצות הסלביות - לוח השנה מעט שונה , והחגים זזים קצת).

אכן אתה צודק,

ערב חג המולד אצל האורתודוקסים ב 6.1.06

ערב ראש השנה אצל האורתודוקסים ב 13.1.05

בעיקרון שבועיים למרות שבפסח העניין נראה הפוך ומרגישים שהתאריכים של האורתודקסים הם הנכונים .

בכלל בישראל רוב הנוצרים חוגגים תלוי במה שמרגישים פסח לפי המסורת האורתודוקסית וחג המולד וראש השנה לא לפיהם אלא כמו שרוב העולם חוגג - נשמע דבילי משהו לחגוג שבועיים אחרי ראש השנה תאמינו לי

אגב הכניסייה האורתודוקסית הראשית ממוקמת ברוסיה ולא ביוון למען הדיוק אבל השפה הרשמית בכניסייה היא יוונית, וכמובן שאין להם שום קשר לאפיפיור ברומא .

חוץ מזה שחוגגים אין לסילבסטר שום קשר לדת and still ;)

Every man has his own destiny: the only imperative is to follow it, to accept it, no matter where it leads him

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקטביינוס נחשב לקיסר הראשון. יוליוס אכן היה שליט יחיד, אבל לתקופה קצובה ע"י סנאט.

לא ממש אוגוסטוס נחשב לקיסר הראשון

בזמן שיוליוס לא ממש נחשב קיסר אלא רק אח''כ הגדירו אותו בתור קיסר

ושמו הפרטי שעליו דיבר שמר היא גאיוס או גיא אם תרצו

אגב למי עוד קראו גאיוס לקליגולה (קרוב של אוקטבינוס אם לא בנו) שרצה כ''כ לרדת על הסנאט הרומי שמינה את הסוסו שלו למושל

אגב הפירוש של קליגולה הוא מגפי צבא קטנות

ואני שואל:

א. מה עשה ילד קטן בצבא

ב. מה הוא באמת עשה שהביאו לו את הכינוי הזה as they say this boots are made for walking

רנה דקארט אמר:אני חושב משמע אני קיים

גארי קספרוב אמר:אני טוב כי אני חושב 5 מהלכים קדימה

זיגמונד פרויד אמר:כשאתה חושב על משהו תחשוב עליו דרך כל 4 הכיונים ולא דרך כיון אחד הכיון הישיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבוד. אני כבר חיכיתי לאדיוט שיגיד שזה שיר של ג'סיקה סימפסון

עריכה: נכתב לפני שההודעה של שמר הופיעה.

עריכה נוספת : אתה הולך לסבול בגלל זה.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממש אוגוסטוס נחשב לקיסר הראשון
ומה ההבדל בינו לבין אוקטביינוס?

בזמן שיוליוס לא ממש נחשב קיסר אלא רק אח''כ הגדירו אותו בתור קיסר

ושמו הפרטי שעליו דיבר שמר היא גאיוס או גיא אם תרצו

אגב למי עוד קראו גאיוס לקליגולה (קרוב של אוקטבינוס אם לא בנו) שרצה כ''כ לרדת על הסנאט הרומי שמינה את הסוסו שלו למושל

יוליוס מעולם לא היה קיסר, מלבד מאשר בשם משפחתו.

גאיוס היה שם פרטי של הרבה ממשפחת הקיסרות, כי לכל אחד היו כמה שמות.

קליגולה לא היה בנו של אוגוסטוס אלא בנו של גרמניקוס (אחיינו של הקיסר השני טיבריוס) ואחיינו של קלאודיוס, שירש אותו כקיסר. הוא מינה את סוסו לקונסול לא בגלל שרצה לרדת על הסנאט אלא כי הוא היה קצת קוקו.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף פעם לא אמרתי שהוא היה קיסר אבל הוא פעל ליהיות השליט היחיד ברומא ואת זה השלים בנו המאומץ ובן ביתו של אחותו של יוליוס עצמו שדי הרבה זמן חשבתי ששמו היחידי היה אוגוסטוס אבל טוב לדעת עוד דברים.

למרות שקליגולה היה די משוגע (בלשון המעטה) הוא מינה את סוסו למושל אולי ביגלל שהיה פסיכי אבל בעיקרון הוא מינה אותו כדי לזלז בסנאט ובכוח שאין לו נגדו.

מה ניסגר אתינו אנשים

בהתחלה פיזיקה עכשיו היסטוריה, אנחנו באמת ניהיים חכמים יותר מרגע לרגע

זיגמונד פרויד אמר:כשאתה חושב על משהו תחשוב עליו דרך כל 4 הכיונים ולא דרך כיון אחד הכיון הישיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בונא חבוב - הרגע השווית את קליגולה לננסי סינטרה... :D
כן אני יודע

כשאמרתם שתי השפות התכוונתם ככה

ובמיקרה הזה מתאים מאוד this fruits are made for mocking

או ככה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...