Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נכנסו בי בעת בלימה בעקבות ענן אבק, יש אשם ברור?

פוסטים מומלצים

שלום

מתאר כאן מקרה שקרה ביום שישי האחרון בכביש 60. נסענו בקטע שבין ירושלים לגוש עציון. בקטע הנ"ל ישנן עבודות הרחבה לכביש. על שטח העבודות נסעו בפראות מספר טרקוטורנים שהעלו ענני אבק. העננים היו כה סמיכים עד שלא ניתן היה לראות דרכם כלום, ממש 0 ראות. אשתי שנהגה ברכב (בנוכחותי), נאלצה להאט עד כדי עצירה בתוך הענן. לאחר מספר שניות רכב שהגיע מאחורינו הצליח להתחמק מאיתנו ונכנס בגדר הפרדה. אחריו הגיע רכב שלצערנו לא הצליח לבלום או להתחמק ופגע בנו מאחורה.

לרכב שלנו (ואני מניח שגם של הנהג הפוגע) נגרמו נזקי פח משמעותיים- פגוש אחורי, דלת תא מטען, פנס, קורת תמיכה אחורית ועוד. טרם בדקתי אם נגרמו פגיעות שלדה. מעבר לנזק הקוסמטי, דלת המטען לא נסגרת ואחד הפנסים מנופץ לחלוטין.

לרכב יש תביעת ביטוח משנת 2022.

אשמח לייעוץ ועזרה. האם יש עילה נגד מנהל\מבצע העבודה בכביש? בנימוק כי לא נמנעה כניסה של הטרקטורנים לשטח העבודה וכן לא הוקמו מחיצות בין הכביש לשטח.

האם לתבוע את הנהג הפוגע, למרות שאולי גם לי יש אשם תורם בכך שעצרתי באמצע הכביש (למרות שלא הייתה לי ברירה טובה אחרת)?

שני הנהגים האחרים הסכימו כי לא הייתה רשלנות בולטת מצד אף מעורב, וכי אין אשם חד משמעי בסיטואציה. כמו כן, הנהג הפוגע הביע הסכמה לעזרה בתיקון הרכב בכפר ממנו הוא מגיע.

אם יש לי עילה טובה לתבוע, אלך לתקן את הרכב במוסך הנוח והטוב ביותר שאמצע. הסיכון הברור הוא שאקבל סירוב לכיסוי העלויות, שכן לא ארצה לחכות עם התיקון עד לאישור התביעה וכו'. אם אין לי עילה טובה לתבוע, אנסה לתקן את הנזקים על חשבוני (תוך מאמץ לצמצום הוצאות) מבלי לתבוע את הביטוח, כדי לא להעלות את הפרמיה או להסתכן בסירוב לחידוש ביטוח. האופציה הזאת כמובן פחות עדיפה מבחינתי בגלל עלות כספית כבדה יחסית לשווי הרכב, ולא פחות חשוב, אני סטודנט בשירות מילואים וקשה לי מאוד להקדיש לזה זמן.

עריכה אחרונה על ידי Proof
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שלא תתבע את הביטוח של הפוגע? מה עם ירידת ערך? רכב חלופי? אולי לא שווה לתקן את הרכב שלך בכלל (נשמע שיש שם נזק די רציני) ועדיף להשבית אותו.

אולי תהיה לך אשמה תורמת, אבל בגדול בדרך כלל האשמה (ברובה לפחות) נופלת על מי שנכנס בך.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הראות היתה כה גרועה גם הנהג שמאחוריך היה צריך להיות יותר ערני ולהאט. בכלל, במצב שאתה מתאר (פגיעה מאחור) הוא זה שיצטרך להוכיח אשמה שלך. 

בכל מקרה, השלב הראשון הוא הודעה לסוכן (או חברת) הביטוח שלך, ללא תביעה, וקבלת עצתם.

• רעיון טוב! 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עושה רושם שאתה נקי מאשמה, אך אינני מומחה בתחום,

אפשר להקביל את זה לערפל, אתה אמור לנסוע במהירות שמאפשרת ראות, ואם זה 0 אז זה 0.

הבחור מאחורך כנראה אדם מהמר - נמשיך בלי לראות - ומיד הפסיד בהימור

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתחיל לחשוש. בחיפוש של מספר הרישוי של הפוגע (לוחית צהובה) נראה כי הרישוי אינו בתוקף מחודש מרץ, ואם זו לא טעות ברישום או משהו אני מסיק שאין ביטוח.

האם זה משנה את התמונה?

בכל מקרה, אפנה מחר לסוכן ביטוח.

תודה על העצות, אם יש עוד אשמח לשמוע.

עריכה: קראתי שרישוי לא תקף לרכב הוא לא סיבה להתנערות מצד חברת הביטוח (אם בכלל יש כזו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Proof כתב:

אני מתחיל לחשוש. בחיפוש של מספר הרישוי של הפוגע (לוחית צהובה) נראה כי הרישוי אינו בתוקף מחודש מרץ, ואם זו לא טעות ברישום או משהו אני מסיק שאין ביטוח.

האם זה משנה את התמונה?

למה אתה לא פונה ישירות לפוגע ומבקש ממנו באסרטיביות שישלם? למה **אתה** צריך לבדוק אם יש לו ביטוח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, אלעדית כתב:

למה אתה לא פונה ישירות לפוגע ומבקש ממנו באסרטיביות שישלם? למה **אתה** צריך לבדוק אם יש לו ביטוח?

פשוט מאוד- אני לא משוכנע מי אשם, ואיך נכון לפעול מבחינת ביטוח (מה שמשפיע על "דרישת" התשלום)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך מצלמת דרך?

יש לך צילומי רישיון הרכב, תעודת הביטוח ורישיון הנהיגה של הנהג?

יש צילום של שני כלי הרכב מיד אחרי התאונה?

הנסיבות שאתה מתאר לגמרי לטובתך.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, sperial כתב:

יש לך מצלמת דרך?

יש לך צילומי רישיון הרכב, תעודת הביטוח ורישיון הנהיגה של הנהג?

יש צילום של שני כלי הרכב מיד אחרי התאונה?

הנסיבות שאתה מתאר לגמרי לטובתך.

לטענת הנהג הפוגע לא היו עליו מסמכים והרכב לא בבעלותו (בעל הרכב, אחיו, לא היה זמין לדבריו). יודע שזה לא נשמע טוב, אבל לא ראיתי טעם להאשים או להתווכח איתו.

יש לי תמונות לאחר האירוע (לצערי אין לי מצלמת דרך), וכן פרטי קשר של הנהג השני שהיה מעורב שיכול לשמש כעד.

אני מבין שהנסיבות לטובתי, אך חושש שלא תהיה כתובת לתביעה שלי, ואצטרך לספוג עלויות גבוהות לאור העבר הביטוחי שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Proof כתב:

הנהג הפוגע הביע הסכמה לעזרה בתיקון הרכב בכפר ממנו הוא מגיע.

מרמז אולי שלא תוכל לתבוע את הביטוח שלו. 
רכב פלסטיני? מבוטח בחברת ביטוח פלסטינית? הסיכוי לקבל שיפוי- קלוש.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, zaf כתב:

מרמז אולי שלא תוכל לתבוע את הביטוח שלו. 
רכב פלסטיני? מבוטח בחברת ביטוח פלסטינית? הסיכוי לקבל שיפוי- קלוש.

הוא כתב של"ז צהובה.

אם הוא הביע הסכמה לתקן, לדעתי כדאי לתעד אותה, יש בזה מעין נטילת אחריות.

לא חושב שיש מה להפסיד מלתבוע (או לאיים בתביעה כשלב מקדמי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Proof כתב:

האם יש עילה נגד מנהל\מבצע העבודה בכביש? בנימוק כי לא נמנעה כניסה של הטרקטורנים לשטח העבודה וכן לא הוקמו מחיצות בין הכביש לשטח.

מחיצות לא מונעות אבק. 

איזו עילה חוקית יש למנוע נסיעת טרקטורון בכביש/דרך עפר? . גרימת אבק אינה כלולה בשום חוק או תקנה באשר לחוקי ותקנות התעבורה.

אני מבין את המצוקה, וגם החשש מנהיגה בראות נמוכה/מוגבלת או עד כדי אפסית. אבל אני לא ניתקלתי עד היום בנהג שעצר באמצע הדרך בשל כך.  משל הדבר דומה לגשם זלעפות בכביש סלול ומגבי הרכב מיתקשים לפנות את המים. האם גם אז תבלום באמצע הכביש? 

פגיעה חזית אחור, האשמה רובה ככולה (למעט אשמה תורמת שלכם) היא על הרכב הפוגע. אבל לפי התאור שלך הליך קבלת פיצוי עם או בלי פניה לערכאות יהיה מתיש ולדעתי ודאבוני חסר סיכוי ממשי.

אם לא תספוג את עלויות התיקון ללא התערבות הביטוח, האפשרות שהביטוח לא יאהב אותך בהמשך היא ראלית מאד. השאלה היא מה ערך הרכב הנוכחי שיחייב אותך בביטוח מקיף? אחרת ביטוח חובה וצד ג׳ ככל הנראה יהו האפשרות היחידה בהמשך.( דרך הפול) 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש ציין לוחית צהובה.

במצב שנוצר היית צריך להזמין משטרה. הבחור היה עלול להיות בצרות, כי הוא חייב לשאת תעודה מזהה (ת.ז, ר.נ. או דרכון). גם כעת לא מאוחר לפנות למשטרה. אם אין לו ביטוח חובה הוא יבוא אליךמעל 4 כדי שתבטל את התלונה.

לגבי תיקון - מוסך ושמאי מטעמך. לא לתת לו שום מעורבות בהחירתם

וחשוב - להקליט כל שיחה ולשמור כל התכתבות שקשורה לאירוע.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, zaf כתב:

מחיצות לא מונעות אבק. 

איזו עילה חוקית יש למנוע נסיעת טרקטורון בכביש/דרך עפר? . גרימת אבק אינה כלולה בשום חוק או תקנה באשר לחוקי ותקנות התעבורה.

איני מומחה, אך אני לא מסכים. זו אינה דרך עפר רגילה, אלא אתר בניה. כניסה אליו אינה רק סיכון תיאורתי. בנוסף, עד כמה שאני זוכר את המקרה, מחיצות בהחלט היו מונעות (במקרה הזה) פודרה ברמה שלא מאפשר ראות.

לפני 54 דקות, zaf כתב:

אני מבין את המצוקה, וגם החשש מנהיגה בראות נמוכה/מוגבלת או עד כדי אפסית. אבל אני לא ניתקלתי עד היום בנהג שעצר באמצע הדרך בשל כך.  משל הדבר דומה לגשם זלעפות בכביש סלול ומגבי הרכב מיתקשים לפנות את המים. האם גם אז תבלום באמצע הכביש?

מדובר בכביש צר, ללא הפרדה ומפותל יחסית. במקרה של אפס ראות פתאומית המשך נסיעה יכול בהחלט להוות סיכון לא פחות מאשר להאט למהירות אפסית.

כאמור, אשתי היא זו שנהגה ברכב. ייתכן ואני או נהג יותר מנוסה הינו בוחרים לא לעצור, אך העצירה שלה מתוך רצון להמנע מלסטות לנתיב הנגדי או לפגוע ברכב מלפנים בהחלט מובנת לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...