Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נכנסו בי בעת בלימה בעקבות ענן אבק, יש אשם ברור?

פוסטים מומלצים

מתנצל מראש, אבל מדובר בחוכמה בדיעבד.
לא הבנתי את הטיעון שמחיצה הייתה מונעת אבק. אתה מתכוון לגדרות פלסטיק?  כאלו לא שמים בכבישים מפותלים בדרך כלל.  

אני מתקשה להבין איך מחיצה (לא קיר בגובה 2 מטר) תמנע מענן אבק לשקוע על הכביש וליצר את אותה הפודרה המדוברת. 

לא מכיר את קטע הכביש, אבל מה מנע ירידה לצד הכביש לאזור העבודות? האם יש הפרשי גובה משמעותיים?

אבל, בכל הקשור לשיפוי הנזק בין אם מחברת הביטוח או מהפוגע, זה לא הולך להיות קל או פשוט. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, zaf כתב:

מתנצל מראש, אבל מדובר בחוכמה בדיעבד.
לא הבנתי את הטיעון שמחיצה הייתה מונעת אבק. אתה מתכוון לגדרות פלסטיק?  כאלו לא שמים בכבישים מפותלים בדרך כלל.  

אני מתקשה להבין איך מחיצה (לא קיר בגובה 2 מטר) תמנע מענן אבק לשקוע על הכביש וליצר את אותה הפודרה המדוברת. 

לא מכיר את קטע הכביש, אבל מה מנע ירידה לצד הכביש לאזור העבודות? האם יש הפרשי גובה משמעותיים?

אבל, בכל הקשור לשיפוי הנזק בין אם מחברת הביטוח או מהפוגע, זה לא הולך להיות קל או פשוט. 

כוונתי לגדרות כאלה:

image.jpeg.3a4f35e932f02c27e4ed7dbf6d1f1111.jpeg

האבק לא שקע על הכביש, אלא הגיע כענן מצידי הדרך וחסם את הראות. גדר כזאת (שמקובלת באתרי בניה) הייתה מונעת זאת בקלות.

אם החוק מטיל את האחריות על הנהג הפוגע מאחור, למה שפיצוי לא יגיע בקלות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גידור כזה קיים ומיושם באתרי בניה לא לאורך כבישים. עבודות סלילה מחייבות תנועה בין מסלולים והשקה בין החלק הסלול לחדש, גדר מהסוג הזה לא ישימה. 

החוק היבש מטיל אחריות על הפוגע, הפוגע יכול לסרב לתת פיצוי ותאלץ לתבוע בבית משפט, על כל הכרוך בכך. שופט עשוי לאמר לך שיש לך אחריות תורמת, שהרי לא צפוי שתעצר באמצע הדרך (האם הופעל איתות חירום?) ותאורטית יחלק את האחריות 80/20 למשל. 

תן לחברת הביטוח להתעסק בזה. או כמו שהוצע לך, תאלץ לספוג את העלות ולנסות לקבל שיפוי מהפוגע בפניה ישירות אליו.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, zaf כתב:

אני מבין את המצוקה, וגם החשש מנהיגה בראות נמוכה/מוגבלת או עד כדי אפסית. אבל אני לא ניתקלתי עד היום בנהג שעצר באמצע הדרך בשל כך.  משל הדבר דומה לגשם זלעפות בכביש סלול ומגבי הרכב מיתקשים לפנות את המים. האם גם אז תבלום באמצע הכביש? 

כנראה אתה לא מכיר את תנאי הסביבה,

אני נוסע שם הרבה, מדובר בקטעי כביש צרים ומפותלים, נתיב אחד  לכל כיוון, ללא גדר הפרדה מהכיוון הנגדי, וללא שוליים,

נסיעה אפילו 20 מטר בלי ראות עלולה להיות התאבדות, אלא אם אתה מכיר את הקטע הנוכחי ברמה של נסיעה יומיומית שאז תוכל להסתמך על הכרת הכביש לנסוע על עיוור כמה מטרים נוספים.

גם סיטואציה של גשם שוטף עלולה לחייב שם עצירה מוחלטת לפעמים.

פות"ש:  מבחינה חוקית נראה שהכל לטובתך, כל נהג אמור לשמור מרחק מהרכב שלפניו לצורך זמן תגובה + בלימה, כל זמן שלא התפרצת לנתיב של מישהו אחר אלא נסעת לפניו - הוא אמור להיות עירני לגביך ולהגיב בהתאם.

אם העצירה שלך היתה ברשלנות הוא היה יכול לגלגל אליך אשם תורם, אבל כאן זו היתה עצירה מחוייבת מבחינה בטיחותית.

הנקודה היא שאם הוא מהשטחים ויש לו בעיות עם רשיון וביטוח - מאד יכול להיות שעדיף לך לחתוך הפסדים ולתת לו לתקן אצלו בכפר למרות כל הסיכון והנזק הכרוך בכך, מאשר להיכנס לסיפור של תביעה משפטית בלי הרבה סיכויים.

נהג מהפזורה פגע בי פעם, הביטוח שלו התנער בטענה שבעת האירוע הוא נהג בשלילה (לא יודע אם זה חוקי או לא אבל זה המצב), וכשניסיתי לתבוע אותו בתביעות קטנות נאמר לי במזכירות בית המשפט שאין אפשרות להגיש נגדו תביעה כי אין לו כתובת אז אין אפשרות לבצע מסירה של זימון לבית משפט.

ברור שאם הייתי מגיע עם עו"ד או אם היה יושב שם מישהו קצת יותר אנושי היינו מצליחים להתגבר על הנקודה הזו, אבל אני בשלב הזה הרמתי ידיים וויתרתי על כמה אלפי ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...