Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז עברתי לאיטליה.. עד כמה יהיה חשוב צמיגי חורף בחורף?

liorwohl
מעבר לפיתרון נפתר ע"י shakedi,

פוסטים מומלצים

עברתי לצפון איטליה - לעיר ברגמו. קניתי להתחלה לנציה אפסילון 2007 במצב כמו אוטו 2020 בישראל :)

הגיעה עם צמיגי all season חסרי שם, 2 יבשים 2 בסדר.

אני אוהב שהצמיגים ברמה בסיסית טובה יחסית ולא זבל סיני יבש ולא רציתי פשרות של צמיגי כל העונות שלא טובים במיוחד בשום עונה (ממה שקראתי).

אז קניתי KUMHO HS52 במידה 195-55-15

השאלה היא מה יהיה לי בחורף? חורף פה זה אולי מינוס 1 מעלות מקסימום ממה שראיתי באינטרנט. לא חוותי חורף אמיתי עם רכב אף פעם, לא יודע למה לצפות. הצמיגי קיץ יעבדו לי מספיק טוב לחודש וחצי שיש מצב לטמפרטורות קרות? או שכדאי לי להחזיק בgarage עוד 4 גלגלים? שמרתי 2 צמיגי 4 עונות שהיו על האוטו ויש פה שוק צמיגים משומשים חזק, אם צריך משהו לחודש בשנה בלי להכנס להוצאות מיותרות.

או שזה לא רלוונטי לי בכלל וסתם קראתי הפחדות באינטרנט של אניני טעם ואמריקאים מגזימים? 

זה אוטו בלי esp ויש עליה חדה מהיציאה של החניון של הבניין שאשמח לא להחליק אותה בבוקר בחורף :) 

וגם יש עניין של אם אסע לטייל במקום צפוני יותר, זה לא יהיה רק אוטו עירוני.

כל בניין פה בא עם grarge גדול לכל דייר אז אין לי בעיה לשמור גלגלים ספייר - האם יהיה צריך?

PXL_20240410_152843929.jpg

PXL_20240416_134805218.jpg

• אהבתי 1

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אומר החוק המקומי בנוגע לצמיגי חורף?

מנסיון שלי לנהוג בחורף, שיש שלג/קרח עם צמיגי קיץ, תמצא את עצמך על הגג מהר מאוד.

• אהבתי 1

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא קנית all seasons  שוב?

בקנדה הייתה לי אקורה 2001 עם all seasons והיא צלחה את החורף המאוד ארוך (שהגיע בנקודות הקצה למינוס 40) בשלום רב. 

חייב לציין שגיליתי שלא לדעת לנהוג בשלג/קרח לא מאפיין דווקא את מי שחי במזרח התיכון ורואה שלג יומיים בשנתיים. גם שם כמות התאונות והאהבלים הקנדיים שגדלו עם זה ולתוך זה וטיפה שלג ו/או קרח גורמים להם לשחק מכוניות מתנגשות כמו בלונה פארק היא עצומה.

רוצה לאמר בחפירה הזאת שאמנם אין לי ניסיון עם צמיגי קיץ בחורף קשוח, אבל חשוב מאוד להסתמך קודם על כישורי נהיגה ושכל ישר ואחר כך על הצמיגים, כי גם הצמיגים הכי מיועדים לקרח בעולם לא יעזרו לנהג דביל שלא מבין את הסיטואציה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוק אומר מבערך אוקטובר עד אמצע אפריל צריך להיות או עם צמיגי חורף (שאני מניח שזה כולל גם את הall season) או להיות עם סט שרשראות שלג זמין באוטו - כדי להכנס לכבישים שיש בכניסה אליהם שלט כחול עגול עם ציור של גלגל עם שרשרת שלג עליו.

את האמת כשרק הגעתי לאיטליה ב15.2 שכרתי פנדה לחודש והיא הגיעה עם צמיגי קיץ ושרשראות - נראה שהחברות השכרה הולכים על הדרך הזאת. גרתי אז במיקום גבוהה וקר יותר עם הרבה סיבובים בהרים כל נסיעה. היה איזה יומיים של 0 מעלות בבוקר והרגשתי קצת פחות אחיזה אבל לא עפתי מההר. לא היה שלג וזה לא היה דצמבר.

לפני 1 דקה, אורח לרגע כתב:

למה לא קנית all seasons  שוב?

בקנדה הייתה לי אקורה 2001 עם all seasons והיא צלחה את החורף המאוד ארוך (שהגיע בנקודות הקצה למינוס 40) בשלום רב. 

חייב לציין שגיליתי שלא לדעת לנהוג בשלג/קרח לא מאפיין דווקא את מי שחי במזרח התיכון ורואה שלג יומיים בשנתיים. גם שם כמות התאונות והאהבלים הקנדיים שגדלו עם זה ולתוך זה וטיפה שלג ו/או קרח גורמים להם לשחק מכוניות מתנגשות כמו בלונה פארק היא עצומה.

רוצה לאמר בחפירה הזאת שאמנם אין לי ניסיון עם צמיגי קיץ בחורף קשוח, אבל חשוב מאוד להסתמך קודם על כישורי נהיגה ושכל ישר ואחר כך על הצמיגים, כי גם הצמיגים הכי מיועדים לקרח בעולם לא יעזרו לנהג דביל שלא מבין את הסיטואציה.

לא קניתי שוב כאלה כי זה איטליה ולא קנדה בכל זאת, לא רציתי צמיגי פשרה. 10 חודשים בטוח קיץ פה, אולי יותר מזה. השאלה היא על החודש וחצי שנשארו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נשים את החוק בצד, השאלה היא אם אתה מתכנן לנסוע במקומות בגובה רב מעל פני הים. יש לא רחוק מהמקום בו אתה מתגורר גם איזורים גבוהים.

המקובל לרכוש סט ג'נטים נוסף ולהתקין את הצמיגי חורף, ולהחליף על פי העונה. אם תרכוש ג'ק עגלה ומפתח רטיטה תוכל לעשות את ההחלפה בבית.

גם מאוד מקובל להגיע לפנצ'ריה לעשות את ההחלפה העונתית. יש אפילו כאלה שמציעות שירותי איחסון לסט הנוסף למי שאין בבית.

השרשראות זה יותר פיתרון חירום כדי לעבור במחסומים שמחייבים, או כדי להיחלץ אם נתקעת. לא נוח להרכיב אותן ולא נוח לנסוע איתן.

• אהבתי 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מפתח רטיטה שהגיע איתי מישראל והזמנה מאמאזון של ג'ק עגלה ובוקים, מקום לגלגלים לא חסר. 

אני מנסה להבין אם לנצל את הקיץ למצוא דיל שווה על ג'נטים וצמיגים ספייר או שאני לא באמת יצטרך את זה.

נגיד אני נמנע מלסוע בשלג אז מרגיש לי כאילו לא באמת אצטרך את זה. אולי אני טועה ובדצמבר לא יצליח לצאת מהחניון בבית :). בטח לא יהיה פה שלג בעיר והסביבה, או ממש טיפה שלא נערם כמעט ו\או מפולס דיי מיידי.

אבל גם יכול להיות נחמד לטייל במקום מושלג עם האוטו בתכלס שזה אעשה רק אם אקנה צמיגים.

לשאול את המקומיים לא קל, לכל אחד יש סטנדרטים משלו ובקושי מבינים עם הענייני שפה גם ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפעמיים האחרונות ששכרתי רכבים בדרום גרמניה בקיץ/אביב קיבלתי רכבים כמעט כמעט חדשים לגמרי עם צמיגי חורף (לא all seasons). אני חושב שבשניהם אלו היו גודייר.

המכוניות (אינסיניה וארטאון) נסעו איתם מצויין אבל טיפה רועש.

לכן אני חושב שזה פתרון, בכללי, טוב כצמיגים לכל השנה לצפון איטליה.

תתחדש, או כמו שאמר אריק איינשטיין, Bravo a la Lancia

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאתה מתאר, הייתי קונה סט נוסף בלי להתלבט בכלל. להיות במרחק נגיעה מהאלפים ולא לטייל בהם זאת טעות, לדעתי.

גם הייתי מתבאס ממש אם לא אצליח לצאת מחניון הבניין ביום סוער. 

אני רואה שהרכב עם גלגלי ברזל, הרבה קונים גלגלי סגסוגת לקיץ ומשתמשים בגלגלי ברזל לחורף. 

יש בדרך כלל אפשרות לרשום ברישיון שתי מידות צמיגים שונות, ונסיעה עם אחת מהן תהיה חוקית.

עריכה אחרונה על ידי amosbmw
  • אהבתי 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי היו סט צמיגים לחורף

בקיץ ברזל, חורף סגסוגת ומידה שונה, יותר צרה.

IMG_0429.thumb.jpg.cdf6f7c0a0b586316b8947056c9dfd36.jpgIMG_0121.thumb.jpg.45ccee4c6d2b96d2bcb08d0500e29e67.jpg

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, קורן בן אשר כתב:

שאלה טריויאלית, למה לא לשאול מקומיים, יש יסוד להניח שהם יודעים הכי טוב מה כדאי לעשות שם.

התשובה הנכונה היחידה והשלמה בשרשור!

זה כמו שאני אשאל את הפורום האם לשכן שלי מהצד השני של גרם המדרגות יש במקרה סוכר.

• רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, פריג'י כתב:

בפעמיים האחרונות ששכרתי רכבים בדרום גרמניה בקיץ/אביב קיבלתי רכבים כמעט כמעט חדשים לגמרי עם צמיגי חורף (לא all seasons). אני חושב שבשניהם אלו היו גודייר.

המכוניות (אינסיניה וארטאון) נסעו איתם מצויין אבל טיפה רועש.

לכן אני חושב שזה פתרון, בכללי, טוב כצמיגים לכל השנה לצפון איטליה.

תתחדש, או כמו שאמר אריק איינשטיין, Bravo a la Lancia

נשמע לי ממש מוזר לנסוע עם צמיגי חורף כל השנה כש10 חודשים הטמפרטורה מעל 10 מעלות. הם יישחקו מהר ויעבדו פחות טוב.

מה לגבי צמיגי חורף לעומת all / 4 season? איפה עובר הגבול בין 2 הסוגים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהכללה, נקודת "שובר השיוויון" בין סוגי הצמיגים היא בערך ב-7 מעלות. 

c6e7a5f2f5f5cdf0a28fbea9d7996d1fx.jpg

יש מבחר של מבחנים שבודקים את ההבדלים בין סוגי הצמיגים בתנאים שונים (כולל סרטונים מבית tyrereviews ואחרים). רק צריך לחפש.

summer-vs-all-season-vs-winter-tires-sto

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני שמתי לב שהפרקטיקה של חברות ההשכרה בגרמניה בשנים האחרונות (אני שוכר מBMW או מסיקסט) היא לשים צמיגי חורף כל השנה.

החברות מחויבות חוקית לשים בחורף צמיגי חורף, אז כנראה ככה זאת הדרך הכי זולה בשבילן. לא הרגשתי בעיה מיוחדת בנסיעה אבל ברור שהביצועים בקיץ יהיו פחות טובים מעם צמיגי קיץ.

בהולנד, בחורף, היו מותקנים צמיגים רגילים. שם אין חובה חוקית.

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...