Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלת כדאיות קופת גמל להשקעה עבור הילדים

phpclub

פוסטים מומלצים

סתם מה שעולה לי לראש :

א. אתה יכול לפתוח תיק נפרד על שם אישתך, שיהיה מופרד משלך לטובת הילדים שלך.

ב. לנהל אקסל מסודר עם רשימה כמה מניות מאיזה סוג שייכות לאיזה ילד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 1 דקה, phpclub כתב:

סתם מה שעולה לי לראש :

א. אתה יכול לפתוח תיק נפרד על שם אישתך, שיהיה מופרד משלך לטובת הילדים שלך.

ב. לנהל אקסל מסודר עם רשימה כמה מניות מאיזה סוג שייכות לאיזה ילד.

אפשרי, אבל לא פותר באמת את הבעיה בהנחה ורוצים לנהל השקעה זהה לכל ילד בנפרד. אפשר להחזיק לכל ילד ניירות דומים למדיי, אך לאורך זמן גם שינוים יחסית קטנים בדמי ניהול וכו' יבואו לידי ביטוי באופן משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחזיק במשותף לכל הילדים, רק תדע כמה אחוזים שייכים לכל ילד. בבוא העת תמשוך עבור ילד מסויים, רק את חלקו היחסי.

אפשר גם לכתוב את זה בצוואה.

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, Proof כתב:

אפשרי, אבל לא פותר באמת את הבעיה בהנחה ורוצים לנהל השקעה זהה לכל ילד בנפרד. אפשר להחזיק לכל ילד ניירות דומים למדיי, אך לאורך זמן גם שינוים יחסית קטנים בדמי ניהול וכו' יבואו לידי ביטוי באופן משמעותי.

אני מתכנן שכל הילדים שלי יקבלו שווה בשווה.

הגדולים כמו הקטן, כלומר לא ממש משנה אם ילד אחד הרוויח 2000 שקל יותר, כשיגיע הזמן אני אשלים לשאר את ה 2000 שקל הנותרים כך שכל אחד יקבל אותו הדבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, פינדר כתב:

תחזיק במשותף לכל הילדים, רק תדע כמה אחוזים שייכים לכל ילד. בבוא העת תמשוך עבור ילד מסויים, רק את חלקו היחסי.

אפשר גם לכתוב את זה בצוואה.

זה גם לא מושלם כי שווי החלק היחסי רלוונטי לזמן המשיכה, אם ניהלתי השקעה לשני ילדים, כשאחד צריך את הכסף אני מושך 50 אחוז מהתיק, כשהשני יצטרך את הכסף כעבור שנה החלק שלו שנותר כבר עשה עוד תשואה של שנה ושווה עכשיו יותר ממה שהראשון קיבל למרות שלשניהם היה חלק שווה בתיק.

זה קשה לניהול אבל הקושי הזה קיים בכל מכשיר השקעה לילדים. גם בקופות גמל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Amired כתב:

זה גם לא מושלם כי שווי החלק היחסי רלוונטי לזמן המשיכה, אם ניהלתי השקעה לשני ילדים, כשאחד צריך את הכסף אני מושך 50 אחוז מהתיק, כשהשני יצטרך את הכסף כעבור שנה החלק שלו שנותר כבר עשה עוד תשואה של שנה ושווה עכשיו יותר ממה שהראשון קיבל למרות שלשניהם היה חלק שווה בתיק.

זה קשה לניהול אבל הקושי הזה קיים בכל מכשיר השקעה לילדים. גם בקופות גמל. 

גם זה, אבל מילא. הבעיה היא ההפרש בזמן תחילת ההפקדות החודשיות, ששונה מילד לילד בכמה שנים טובות. כדי ליצור חלוקה הוגנת צריך לעקוב צמוד אחרי כל הפקדה במשך כמה עשרות שנים. לא יכול לבנות על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש באקסל עם חישובים של ריבית דריבית,

שם יעד לגיל הילדים, שם תשואה ממוצעת מוערכת ואז יודע כמה להפקיד לכל ילד

לדוגמא, לקטן 40$ לחודש, לגדולים 60$ לחודש, כך שבגיל X שלהם, כל אחד יקבל סכום בערך זהה

אין סוף לדברים האלה, תחליט על סכום שאתה מעביר להם, לדג' 300K בגיל X

אם משהו עושה תשואה עודפת, תשאיר אצלך ואז או שתחלק ביניהם

או שתזמין את כל המשפחה לטיול בחו"ל על חשבונך

או שתשאיר להם לירושה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, Amired כתב:

כשאחד צריך את הכסף אני מושך 50 אחוז מהתיק, כשהשני יצטרך את הכסף כעבור שנה החלק שלו שנותר כבר עשה עוד תשואה של שנה ושווה עכשיו יותר ממה שהראשון קיבל למרות שלשניהם היה חלק שווה בתיק.

ואיך זה יהיה שונה אם הכסף שלהם יהיה בחשבונות נפרדים? עדיין תמשוך מחשבון של ילד אחד והחשבון של הילד השני ימשיך לצבור תשואה (או להפסיד, זו גם אפשרות).

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בגדול לא רואה בזה שום בעיה. במועד משיכה לילד ספציפי מחלק את מספר ההפקדות עבור אותו ילד מתוך סהכ מספר ההפקדות, וזה החלק שלו בתיק באותו רגע. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Proof כתב:

גם זה, אבל מילא. הבעיה היא ההפרש בזמן תחילת ההפקדות החודשיות, ששונה מילד לילד בכמה שנים טובות. כדי ליצור חלוקה הוגנת צריך לעקוב צמוד אחרי כל הפקדה במשך כמה עשרות שנים. לא יכול לבנות על זה.

דווקא זה החלק שמנרמל כי לאורך עשרות שנים התשואה לשניהם אמורה להיות די זהה בממוצע, ככה שאם התחלת להפקיד לילד אחד 3 שנים אחרי ילד אחר אבל הוא גם יקבל את הכסף 3 שנים אחרי הילד הראשון, העובדה שהחסכון רץ כבר עשרות שנים אמורה להביא אותך למצב של תשואה דומה לשניהם. הבעיה היא בשנות קיצון של נפילה/תשואה חריגה לקראת המשיכה.

לפני 7 שעות, פינדר כתב:

ואיך זה יהיה שונה אם הכסף שלהם יהיה בחשבונות נפרדים? עדיין תמשוך מחשבון של ילד אחד והחשבון של הילד השני ימשיך לצבור תשואה (או להפסיד, זו גם אפשרות).

זה לא יהיה שונה בהרבה, כמו שכתבתי בהודעה שציטטת (בשורות שמחקת), זאת בעיה שרלוונטית בכל מכשיר. הדרך שהצעת כן עדיפה במקרים שבהם בשנים שאין חפיפה יש תשואה עודפת. למשל התחלת לחסוך לילד א׳, המדד עשה תשואה של 20 אחוז, ואז הצטרף ילד ב׳ ומאז המדד עושה רק אחוז אחד עד המשיכה (קיצוני אבל רק הדגמה). אם כולם באותה עוגה כולם נהנים מהחלק היחסי מהשנה הזאת של התשואה העודפת גם אם עדיין לא נולדו

לפני 7 שעות, phpclub כתב:

אני משתמש באקסל עם חישובים של ריבית דריבית,

שם יעד לגיל הילדים, שם תשואה ממוצעת מוערכת ואז יודע כמה להפקיד לכל ילד

לדוגמא, לקטן 40$ לחודש, לגדולים 60$ לחודש, כך שבגיל X שלהם, כל אחד יקבל סכום בערך זהה

אין סוף לדברים האלה, תחליט על סכום שאתה מעביר להם, לדג' 300K בגיל X

אם משהו עושה תשואה עודפת, תשאיר אצלך ואז או שתחלק ביניהם

או שתזמין את כל המשפחה לטיול בחו"ל על חשבונך

או שתשאיר להם לירושה.

גם להחליט על סכום יעד זאת אופציה אבל זה מאוד מסבך את ההתנהלות החודשית בהשקעה (לעומת השקעה של סכום קבוע כל חודש). מכריח אותך לבדוק כל הזמן תשואות, לחשב יחסים בין ילדים, כמה צריך להוסיף לכל אחד. ואתה גם עלול להגביל את עצמך. יכול להיות שהיית מסוגל להגיע עם התיקים לסכומים גבוהים הרבה יותר אם היית משקיע לכל ילד את הסכום החודשי שאתה מתכנן לתת לו ולא פחות רק בשביל שכולם יצאו שווים.

באופן אישי אני די בהתחלה (ילדה בת שנתיים) אז אין לי המון התלבטות. אני קונה במסחר עצמאי עבורה נייר אחד קבוע. כשיהיו עוד ילדים גם להם אקנה את אותו נייר באותו קצב ולכל אחד מהם יהיה החלק היחסי שלו בתיק הכולל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, avngas כתב:

הסולידית פרסמה מאמר היום על השקעות עבור הילד שלה. כתוב עם חוכמה, יכול לעזור בהחלטות שצריך לקבל.

הסולידית

בא בול בזמן.

אני עם קופת גמל להשקעה לילד ובדיוק מתלבט על פתיחת תיק השקעות עצמאי בשבילו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב לחלק בין הילדים בצורה הבאה:

מחשב את סך הגיל שלהם כאשר הראשון רוצה לפדות, והוא יקבל יחסי באחוזים מסך הגילאים, לדוגמא הגילאים

18, 16, 10,

18 רוצה לפדות, אז סהכ גילאים 44, ומחשב כמה אחוז זה 18 מ 44, וזה האחוז שיקבל מהחיסכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוסט של הסולידית לימד אותי שיש דבר כזה מס עיזבון, מסתבר שאם יקרה לנו משהו הם לוקחים 35% מהכסף

זה משבש לי את התוכניות על הכסף שאני רוצה לחסוך עבורם לגיל 60 שלהם, כי אני כבר לא אהיה בחיים, אז מה עושים ?

אם אני אממש כשהם יהיו מספיק גדולים ואעביר אליהם, אני מייצר ארוע מס וזה ידפוק את התקדמות החסכון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...