Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלת כדאיות קופת גמל להשקעה עבור הילדים

phpclub

פוסטים מומלצים

מעניין מה אומר מי שכבר הגיע לשלב המשיכה.

אז הניסיון האישי שלי - אי שם באמצע שנות ה-90 פתחתי קופות גמל לשני בנים וכשנולד השלישי פתחתי גם לו. אבל הקופות על שמי ועל שם אשתי. חסכתי בהן חודשית עד 2008, כאשר אפשרות המשיכה הועברה מ-15 שנות חסכון לגיל 60.

בינתיים שניים התחתנו - ואת תרומתי להקמת המשפחות נתתי ממקורות אחרים.  ומה שהצטבר בהן ב-15 שנות חסכון חודשי (והתשואה ב-15 שנים נוספות) נבלע בתוך שאר ההשקעות ארוכות הטווח שלי.

@phpclub אין מס עזבון ואין מס ירושה (אלה דברים שונים) - היה בעבר, חוסל (אאל"ט ב-1980) ויש מדי פעם דיבורים על חידוש שלו, כאשר יוצמד אליו "מס מתנות" שיוטל על סכומים ש"תוריש" בחייך. עם זאת, יתכן מיסוי על רכוש שעבר בירושה - למשל מקרקעין ימוסו כאשר יימכרו על ידי היורש(ים).

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הכוונה למס עיזבון על השקעות בארה"ב

מסתבר שהם לוקחים 35% במקרה של תושבי חוץ שמשקיעים אצלהם

רק נתקלתי בזה היום, אז אני לא יודע באיזה מקרים זה משפיע ואיזה לא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי למרות שהחוק מאפשר להם, הם לא באמת לוקחים מס עיזבון ממשקיעים מהסוג שאנחנו מדברים עליו. כמובן שאין לדעת מה יהיה בעתיד. הסיכון קיים.

מכאן הגיעה הפופולריות של הקרנות האיריות שלא חשופות למס העיזבון האמריקאי.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, phpclub כתב:

הכוונה למס עיזבון על השקעות בארה"ב

מסתבר שהם לוקחים 35% במקרה של תושבי חוץ שמשקיעים אצלהם

רק נתקלתי בזה היום, אז אני לא יודע באיזה מקרים זה משפיע ואיזה לא

יש לסולידית פוסט מ 2014 על תשלום מס לארה"ב. יכול להיות שמאז הדברים השתנו. היא מזכירה גם את הקרנות האיריות שפינדר כתב עליהן. בנוסף, יש באתר שלה פורומים בכל מיני נושאים. נסה להריץ שם חיפוש, בטוח דנו בזה.

מס לארה"ב

עריכה אחרונה על ידי avngas
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

משכתי היום את קופות הגמל, פתחתי חשבונות עצמאיים דרך "ציפור פיננסית".

שאלתי שם ומצאתי פתרון סופר מתוחכם, סופר מסובך ןסופר טכנולוגי למספר חסכונות שונים לילדים שונים - מספר חשבונות מסחר על שמי.

יותר התעסקות מאשר הוראת קבע לקופ"ג, אבל משתלם בטווח ארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, יובל .מ. כתב:

שאלתי שם ומצאתי פתרון סופר מתוחכם, סופר מסובך ןסופר טכנולוגי למספר חסכונות שונים לילדים שונים - מספר חשבונות מסחר על שמי.

ככה ? בלי לפרט ?

באיזה פלטפורמה ? באיזה עלויות ? "ציבור פיננסית" הם מתווכים (סטייל אינטראקטיב ישראל)?

איך עשית את זה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציפור פיננסית זאת קבוצה בפייסבוק, יש להם הטבות באקסלנס טרייד ומיטב טרייד. לסולידית למשל יש את אותן הטבות באקסלנס.

פתחתי באקסלנס ומיטב.

אפשר לקנות מדדים באופן עצמאי ולשלם הרבה פחות בדמי ניהול. ממליץ להיכנס לקרוא לפני שמתחילים כדי להבין מה הולך שם.

עריכה:

משהו שאני אוהב בהם זה שהם מפשטים דברים. אצל הסולידית הייתי קורא ומקבל תחושה שניירות ערך זה משהו מאוד מסובך. אצלהם זה "תקנה מדדים ותשכח מהם ל20 שנה".

עריכה אחרונה על ידי יובל .מ.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני העדפתי לחסוך להם בגמל להשקעה על השם שלי בגלל שבגיל 60 אפשר למשוך את הכסף כקצבה.

אם אחסוך בצורה אחרת אז מתי שארצה לפדות אשלם אחוז גבוה מי שיוריד את ההשפעה של דמי ניהול נמוכים 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, יובל .מ. כתב:

ציפור פיננסית זאת קבוצה בפייסבוק, יש להם הטבות באקסלנס טרייד ומיטב טרייד. לסולידית למשל יש את אותן הטבות באקסלנס.

פתחתי באקסלנס ומיטב.

אפשר לקנות מדדים באופן עצמאי ולשלם הרבה פחות בדמי ניהול. ממליץ להיכנס לקרוא לפני שמתחילים כדי להבין מה הולך שם.

עריכה:

משהו שאני אוהב בהם זה שהם מפשטים דברים. אצל הסולידית הייתי קורא ומקבל תחושה שניירות ערך זה משהו מאוד מסובך. אצלהם זה "תקנה מדדים ותשכח מהם ל20 שנה".

יכול לתת קישור? נכנסתי לקבוצה קיבלתי פוסטים של אנשים, לא הסבר כמו שאתה מדבר עליו.. 

לפני 50 דקות, עדי-אל כתב:

אני העדפתי לחסוך להם בגמל להשקעה על השם שלי בגלל שבגיל 60 אפשר למשוך את הכסף כקצבה.

אם אחסוך בצורה אחרת אז מתי שארצה לפדות אשלם אחוז גבוה מי שיוריד את ההשפעה של דמי ניהול נמוכים 

לא מסתדר לי נושא הקצבה לילדים, תעביר להם כסף כל חודש? לאיזה מטרה הכסף? לאיזה טווח זמן? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, phpclub כתב:

לא מסתדר לי נושא הקצבה לילדים, תעביר להם כסף כל חודש? לאיזה מטרה הכסף? לאיזה טווח זמן? 

אתה יכול לקחת את הקצבה לעצמך ולמשוך את מרכיב הפיצויים (או חלקו) מקרן הפנסיה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, phpclub כתב:

יכול לתת קישור? נכנסתי לקבוצה קיבלתי פוסטים של אנשים, לא הסבר כמו שאתה מדבר עליו.. 

קודם כל קישור לפוסט:

https://www.facebook.com/share/p/MLV76TFarBcnRBPg/?mibextid=oFDknk

דבר שני, כשנכנסים לקבוצה יש לשונית "נבחרים", יש שם פוסטים שמורים של המנהלים.

קרן כספית, השקעה לטווח קצר, קרנות איריות, הכל מונגש בצורה פשוטה ומובנת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, יובל .מ. כתב:

קופת גמל פעילה?! אתה מודע לזה שמס הכנסה לקחו לך 35% במשיכה.

לא רואה בזה משהו להתגאות בו.. 

עדיף הייתה עושה תיקון 190 כשהשקעה לטווח ארוך ומקבל לפחות קצבה פטורה לקראת גיל פרישה, או משלם רק 15% נומינלי כסכום חד פעמי בפרישה.

בכל מקרה לדעתי גמל להשקעה מכשיר מעולה לצורך דחיית מס ופטור ממנו ובכלל כמכשיר פיננסי לפרישה.

בסופו של דבר כשמגיעים לפרישה נפתחת לכם האפשרות למשוך קצבה פטורה ממס (0%) והיחד עם משיכה חלקית של הפנסיה עד הסכום הפטור אתם בעצם מקבלים קצבה פטורה לגמרי ממס.

בשונה מתשלום של 25% במידה ואין לכם גמל להשקעה כיוון שאז תצטרכו למשוך גם הפנסיה המזכה החייבת במס.

שבמצטבר לחסכון של סכום גדול בהרבה מדמי הניהול שאתם חוסכים בטרייד.

לכל המשפחה שלי יש קופת גמל להשקעה לפי תז במסלול סנופי עם הוראה לחיוב חשבון חודשית של סכום קבוע, נוח פשוט וכדאי, שגר ושכח.

החסרון כמובן זה ההגבלה השנתית ל74K לבעלי כושר חסכון גבוה..

עריכה אחרונה על ידי TheOne23

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, phpclub כתב:

שאני אגיע לגיל 60 אמשוך את הכסף בשבילם למטרת לימודים

אם הייתי יותר חכם הייתי פותח קופה על השם של אישתי (היא יותר גדולה ממני)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, עדי-אל כתב:

הפטור ממס רווחי הון הוא רק אם אתה מושך את הכסף כקצבה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, עדי-אל כתב:

אם הייתי יותר חכם הייתי פותח קופה על השם של אישתי (היא יותר גדולה ממני)

עדיין לא מסתדר לי.

נגיד חסכת 200,000 שח

כדי לקבל את הפטור ממס, אתה צריך להמיר את קופת הגמל להשקעה במכשיר שמשלם קצבה - דוגמת פנסיה.

לאחר מכן תהיה זכאי למשוך קצבה, הקביעה של המקדם היא לפי תקנון המכשיר שעברת אליו (להלן - קרן הפנסיה)

לצורך החישוב הקל, המקדם יהיה 200, 

תקבל 1000 שח בחודש, איך זה עוזר לך עם הלימודים שלהם ?

עריכה אחרונה על ידי phpclub
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...