Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב 1000 סמ״ק יכול לעלות עליות של קריית שמונה?

אסיף-יוסף תמם

פוסטים מומלצים

לפני 11 שעות, Buki כתב:

ואם תתבלבל בדרך ותגיע לרמת הגולן? מה תעשה? תדחוף את האוטו בעליה?

אם בטעות הגיע לרמת הגולן יש שתי אפשרויות, לרדת חזרה ברוורס ואז לנסוע לקרית שמונה, או להמשיך בדרך ולהיעזר בגרוויטציה כדי להגיע לקרית שמונה.

• מצחיק 4

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, חולגי כתב:

בבקשה, אל תיקח לו מייד את הפואנטות בהודעות שלו (= עוד קצת זמן ואז תנעל).

לא הוא לא לקח לי. קריית שמונה יש שם עליות ללא ספק, וזה רחוק מלהיות מישור.  מי שטוען אחרת כנראה לא הסתובב מספיק בקריית שמונה. 

לפני 23 שעות, discoTD5 כתב:

איזה עליות יש לקרית שמונה? 

אלא אם הזיזו אותה למקום אחר, ממה שאני זוכר קרית שמונה היא באצבע הגליל, בעמק שבין רכס רמים לרמת הגולן. 

העיר על פאקינג הר, זה ממש לא עיר מישורית כמו נהריה או חיפה/קריות כו' ... 

עריכה אחרונה על ידי אסיף-יוסף תמם
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, אסיף-יוסף תמם כתב:

מי שטוען אחרת כנראה לא הסתובב מספיק בקריית שמונה

צודק. זה באמת באקסטרים לטפס עם i10 לקריית שמונה.

אני מציע שתעשה את זה בשלבים. 

תתחיל עם i20 לעלות לקריית ארבע

ומשם תתקדם...

• אהבתי 2
  • מצחיק 7
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, אסיף-יוסף תמם כתב:

לא הוא לא לקח לי. קריית שמונה יש שם עליות ללא ספק, וזה רחוק מלהיות מישור.  מי שטוען אחרת כנראה לא הסתובב מספיק בקריית שמונה. 

העיר על פאקינג הר, זה ממש לא עיר מישורית כמו נהריה או חיפה/קריות כו' ... 

הסתכלתם במפה לאחרונה? קריית שמונה נמצאת בקצה העליון! איך i10 יטפס עד לשם? 😉

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, אסיף-יוסף תמם כתב:

העיר על פאקינג הר, זה ממש לא עיר מישורית כמו נהריה או חיפה/קריות כו'

תפתח בבקשה מפה טופוגרפית של קרית שמונה.  אם תמצא שם הרים בתוך העיר, סבבה.

כמון כן אם תבדוק אם חיפה באמת עיר מישורית. 

אם לא תמצא לזה חיזוק במפות, אנחנו נצטרך לשים אותך במעקב הודעות, בשביל שמנהל יעבור על כל הודעה  לפני שהיא מתפרסמת, לוודא שאין בה הטרלה שמטרתה לגרום לתגובות סרק ולא לקבל יעוץ באמת.

שים לב בבקשה. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קשור לתרבות נהיגה. לאיטלקי אין בהיעה בגיר ידני של אותה פנדה למשוך הילוך שני ל 5000-6000 סל"ד שזה באיזור 70-80 קמ"ש והאוטו עולה יפה בכל עליה. 

ישראלי רואה בשעון סל"ד מעל 3000, אומר האוטו מתאמץ, זה לא טוב. והגיר האוטומטי מבזבז 30% מהספק המנוע שאין ממנו יותר מידי במכוניות האלו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@thema832לא, לא מתאים. לא בגלל המנוע אלא בגלל הנהג. לנסיעה של 300 ק"מ ביום כמה פעמים בשבוע צריך רכב נוח וקצת יותר מרווח, שלא יתיש את הנהג.

@אסיף-יוסף תמםחיפה מישורית? נראה שיש לך בעיה של פרופורציות, כי הפרש הגובה בתוך העיר, מחוף הים עד האוניברסיטה, קרוב ל-450 מ'. אני חי בעיר הזו 66 שנה, חלק נכבד מהן קרוב  לאוניברסיטה, כך שאני מכיר את הטופוגרפיה היטב.

ולכל מי שמתלונן על ההתיחסות לעליות - תבדקו את הטופוגרפיה של כביש 90 מעמיעד עד מטולה. ושל 9977 מקרית שמונה למרגליות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, sperial כתב:

@thema832לא, לא מתאים. לא בגלל המנוע אלא בגלל הנהג. לנסיעה של 300 ק"מ ביום כמה פעמים בשבוע צריך רכב נוח וקצת יותר מרווח, שלא יתיש את הנהג.

@אסיף-יוסף תמםחיפה מישורית? נראה שיש לך בעיה של פרופורציות, כי הפרש הגובה בתוך העיר, מחוף הים עד האוניברסיטה, קרוב ל-450 מ'. אני חי בעיר הזו 66 שנה, חלק נכבד מהן קרוב  לאוניברסיטה, כך שאני מכיר את הטופוגרפיה היטב.

ולכל מי שמתלונן על ההתיחסות לעליות - תבדקו את הטופוגרפיה של כביש 90 מעמיעד עד מטולה. ושל 9977 מקרית שמונה למרגליות.

אמרתי גם שנהריה וקריות ויש גם את עכו באמצע שהן מישוריות, מה נתפסתם על חיפה כמו להקת זאבים…

וכן קריית שמונה לעומתם ממש ללא מישורית, וגם כרמיאל… שניהם יחסית הרריות, וזה לא הטרלה מן הסתם שלא בדקתי במפה טיפוגרפית שלא ידעתי בכלל שקיימת עד עכשיו אבל אם אתה קונה קורקינט חשמלי או אופניים חשמליות או אופניים —מחפשים אופני הרים! 

אם אתה עושה הליכה רגלית, אתה לחלוטין תרגיש שיפוע גדול.

ממש נדבקתם על הגדרות מילוניות, לא יודע מבחינה מילונית, אבל קריית שמונה זה ממש לא מישור. תשכחו מזה.

לפני 12 שעות, BoazB11 כתב:

צודק. זה באמת באקסטרים לטפס עם i10 לקריית שמונה.

אני מציע שתעשה את זה בשלבים. 

תתחיל עם i20 לעלות לקריית ארבע

ומשם תתקדם...

לא מכיר את קריית ארבע האמת , לי מה לחפש שם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Buki כתב:

אם לא תמצא לזה חיזוק במפות, אנחנו נצטרך לשים אותך במעקב הודעות, בשביל שמנהל יעבור על כל הודעה  לפני שהיא מתפרסמת, לוודא שאין בה הטרלה שמטרתה לגרום לתגובות סרק ולא לקבל יעוץ באמת.

שים לב בבקשה. 

זמן מלחמה, תן לנו להנות.

עריכה אחרונה על ידי ירון דורפמן
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Buki כתב:

שים לב בבקשה. 

אמרתי שיש הר בתוך העיר? אמרתי שהעיר עצמה סוג של נמצאת על הר, יש שם שיפועים כשאתה הולך רציניים.

מה אתה מאיים על  סירוס במעקב הודעות?

-זה מה שאני חושב לא מתאים לך וחושב שזה הטרלה בעיה שלך, לא מתאים לך אוכלוסיות מסויימות באתר, תן כבר באן וזהו.

אני לא צריך מפה כדי לחשוב מה שאני חושב.

עיר מישורית זה עיר ללא עליות או ירידות.

ברגע שיש לא מעט, זה כבר לא מישורית.

אבל מודה לא פתחתי ספר גיאוגרפיה כדי לדעת אם זה עונה על ההגדרות משיעור גיאוגרפיה שלך.

לפני 13 דקות, ירון דורפמן כתב:

זמן מלחמה, תן לנו להנות.

אני לא ליצן שלך. אני רציני במה שאני אומר, אתה אולי עם רכב אז אתה לא מרגיש את זה , בוא נראה אותך מנסה לנסוע עם אופניים רגילות (לא חשמליות)בכרמיאל או בקריית שמונה בעליות שיש ואחרי זה תגיד לי שזה נחשב עיר מישורית ולא הררית.

בתאריך 9.12.2023 בשעה 09:33, לירון .ה. כתב:

שום מנוע לא גוסס בגלל עליות.

אולי הוא מתאמץ יותר, לגסוס, אין חיה כזאת.

אתה יודע היום רוב המנועים הבנזין החדשים הם בנפח 1000, עם טורבו.

אין משמעות כמעט לנפח.

איך יודעים אם למנוע 1000 יש טורבו או לא? 

מוזר שאת אומר שאין משמעות לנפח מנוע כי דעת הקהל ״ברחוב״ אומרת שלא להתקרב למנוע מתחת 1200…

בתאריך 9.12.2023 בשעה 14:27, Gauss כתב:

ארחיב לצורך הבהרה-

בתור מישהו שתקופה  עשה באופן קבוע עליות של רמת הגולן(קרוב לקריית שמונה)על אלטו ידנית-

אם תקין ,יעלה ללא בעיה אבל כמובן שלא יטוס.

על 60 בהילוך שלישי אין לו בעיה ברוב העליה(יש קטע קצר אחד שצריך שני- וכמה קטעים שניתן אפילו להעביר לרביעי).

יצא לי לעשות את אותן עליות על יונדאי i10 אוטומט  של חבר - בהשוואה לאלטו זה  לא מומלץ בכלל.

אם בכל זאת ללכת על רכב בנפח כזה שהולך לעלות ככה באופן קבוע -

רק ידני(אופציה שאין לפות"ש) או טורבו (שכנראה לא בתקציב).

אני לא מדבר על ידני שאז אני יודע כמובן שזה אפשרי עם 1000, אני מדבר על אוטומט או רובוטי בלבד! 

בתאריך 9.12.2023 בשעה 10:37, Buki כתב:

תשמע, עכשיו יגיד לך שגם סובארו משנת 1976 עם מנוע 600 סמ"ק ו 30 כ"ס עלתה בכייף את כל העליות בארץ אבל בגדול, מכונות עם מנוע 1000 סמ"ק עם גיר אוטומטי פשוט 4 הילוכים  ובלי טורבו (לדוגמא אלטו, יונדאי i10, קיה פיקנטו) מאוד איטית וחלשות ואני פחות ממליץ עליהן.

תתמקד בדגמים עם מנוע 1.2 ומעלה שגם רחוקים מלהיות זריזים ומהירים אבל זה לפחות משהו סביר.

ה 1.0 אוטומטי מתאימים לנסיעה עירונית וגם זה לא כזה להיט. 

ואם תתבלבל בדרך ותגיע לרמת הגולן? מה תעשה? תדחוף את האוטו בעליה? 

ברצינות, לפני די הרבה שנים ב 2015 או 2016 היינו ביום יונדאי מטעם הפורום, שכלל נסיעת הדגמה של כשעתיים - שלוש במגוון דגמים של החברה, הרוב היו i30. 

הייתה גם i10 אוטומטית אחת עם מנוע 1.0, חדשה לגמרי כמובן.

היא נקרעה בשביל לעמוד בקצב (הלא מי יודע מה מהיר) של המכוניות האחרות, בעליות  היה ממש קשה לה והמזגן התנתק תחת עומס.

כאמור, בעיר בשטח מישורי זה בסדר, האוטו נוסע והכל טוב. אבל בטיולים זה אוטו מבאס. יגיע כמובן לכל מקום אבל אין רזרבות כוח וממש קשה לו בתוואי הררי. 

יש אופציות אחרות ועל זה ספציפית לא ממליץ. 

רלוונטי באותה מידה לקיה פיקנטו אוטמטית 1.0 שהיא רכב זהה עם עיצוב אחר.

התגובה שלך היא היחידה שאני מזדהה איתה פה.

וזה שאמרת שהייתה i10 חדשה שנקרעה עם עליות, מן הסתם שזה שחק לגמרי את הרכב עם זה הגיע למצב שהמזגן מתנתק… 

בקיצור זה בערך מה שאמרו לי שאם אני לא רוצה רכב שיגסוס מהר בעקבות שחיקה עדיף להתמקד במנוע 1200 לפחות שיהיה מספיק חזק …

עריכה אחרונה על ידי אסיף-יוסף תמם
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, אסיף-יוסף תמם כתב:
בתאריך 9.12.2023 בשעה 09:33, לירון .ה. כתב:

אין משמעות כמעט לנפח.

מוזר שאת אומר שאין משמעות לנפח מנוע כי דעת הקהל ״ברחוב״ אומרת שלא להתקרב למנוע מתחת 1200

אני לא מקשיב לשמועות, רק לעובדות.

היום אם התפתחות הטכנולוגיה, קרי, מגדשי טורבו לדוגמא, ויכולת הוצאה של הספק ומומנט גדולים מנפח קטן, ובנוסף שיכלול תיבת ההילוכים, כל תיבות המצמד הכפול למינהן. הנפח זה רק משהוא תיאורטי להבנת כמה "כוח" יש למנוע.

איך יודעים אם יש טורבו או לא?

לוחצים על הגז...

מסתכלים על המנוע

מסתכלים מה רשום באחורה של הרכב

קוראים את רישיון הרכב

את הברושור או מידע ברשת.

לא חסר.

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, אסיף-יוסף תמם כתב:

תשאל פה, תרשום דגם ושנה, ידיו לך. זה משהו שהרבה אנשים פה יודעים בעל פה. 

לפני 35 דקות, אסיף-יוסף תמם כתב:

מן הסתם שזה שחק לגמרי את הרכב עם זה הגיע למצב שהמזגן מתנתק… 

לא, יש מנגנון ניתוק מדחס בעומס מלא, בשביל לפנות יותר כוח לטובת התאוצה. 

לא שחק שום דבר וזה לא תקלה, זה מתוכנן ככה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההורים של הבת זוג שלי גרים בקרית 8, היה לה c1 מנוע 1000 רובוטי, נסעה איתו שמה מלא פעמים ותמיד התלוננה שהישראלים האיטיים מפריעים לה בעליות. פשוט אמרתי לה שסבבה שהסלד יהיה על 6000. 

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...