Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיתוף: התקנת מזגן פעם ראשונה לבד

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 262 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רק אל תניח מראש שהפינה היא 90 מעלות!!! גם זה, תשאל אותי איך אני יודע :lol:

כך שחיתוך 45 לא בהכרח יהיה מדוייק ונקי. תצטרך למדוד את הזווית לפני שתיגש לחתוך אותה. 

הכי פשוט בעולם, לייצר "כלי" משני מוטות של ארטיק עם בורג שניתן להדק ולקבל משהו בצורת V כדי לקבע את הזווית של הקיר במידה ואין לך כלי ייעודי. 

וכמובן שצריך לעשות את זה לכל צד של הקיר.

לפני שנים רבות, כשערוץ היומדרוב שלי עוד היה בתחילת דרכו, אפילו עשיתי סרטון שקשור לזה- כולל הדגמה ל"כלי" שבניתי (במקרה שלי, 2 חתיכות פלסטיק).

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש קפיצים לכיפוף זיל הזול ולדעתי מושלם עבור diy

אמנם מצריך עבודה קצת כי צריך להסיר את הבידוד ולהחזיר אותו בחזרה אבל לפעם ב....

היום עם מכשירי הפלייר החדשים זה קלי קלות להכין פלייר מושלם והמחיר לא יקר מדוד אלי.

אני לפני המעבר לדירה החדשה קניתי את הכלים הנ"ל + סט מוניפולד באיכות נורמלית (עלה 400 שקל באמאזון) ומיכל 410 (שאגב מחירו עלה פלאים ממש עכשיו) והחזרתי כבר את העלות.

האמת שהזמנתי אלקטרודות ומרחיב צינורות להלחמות אבל הניסיונות נכשלו בהעדר ברנר ייעודי עם גז אציטלן. עם פרופאן לא הצלחתיל הלחים נורמלי.

המלצה למכשיר פלייר מעולה הגירסא היקרה יותר עם חיבור למברגה לא קריטי.https://he.aliexpress.com/item/1005002002124865.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.287.1df1586aODwpz4&gatewayAdapt=glo2isr

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לקנט בתקרה זה יכול להיות אחלה פרוייקט נגרות אבל נזכרתי שראיתי תכנית איך מייצרים כאלה מ...קלקר וחותכים אותו לכל האורך עם חוט ברזל חם נראה לי גם כן מעניין לנסות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצת יותר מ 160 שקל יש מכשיר "פלר" עם קלאץ' וחותך צינורות נחושת - באליאקפרס.
אם אתה באמת מתכוון להתעסק עם זה, אפילו מידי פעם, כדאי לרכוש (רכוש את האינצ'י\בריטי).
https://a.aliexpress.com/_ExLz0xz

יש לי מכשיר שנראה זהה שרכשתי בארץ לפני הרבה מאוד שנים (15-16 שנה) בהמלצה של מוכר בחנות אספקה של מיזוג אויר. זה היה החיקוי של RIGID ובזמנו עלה בערך 140 שקל. 
גם כשלמדתי מיזוג וקירור, המרצה בקורס המליץ על החיקוי ואמר שהוא עובד לא פחות טוב מהמקור.

בארץ זה עולה 200 שח (ללא חותך צינורות), מחיר שווה.
https://www.thermostar.co.il/items/4454437?gclid=CjwKCAjw3oqoBhAjEiwA_UaLtgiKI2pkuu4TARJCqPOXwQ7jzHUij4Ge2Mr6hywd1fGaygFMCTf_QRoCy_oQAvD_BwE

מכופף צינורות:
תחום דיי בעייתי. למה ?
חלק מהמכופפים (בעיקר הזולים) מיועדים לצנרת חשופה ללא בידוד. למי שקונה קיט עם בידוד זה מבאס תחת... רוב הטכנאים כמובן עובדים עם גלילים של צנרת מבודדת, אז זה סופר בעייתי.

בשנים האחרונות המציאו ציוד לכיפוף - עם בידוד. אבל זה יקר מאוד.

עוד סוג של מכופף צנרת - קפיץ !
יש קפיצים בקטרים שונים שאתה מלביש על הצינור ומכופף.

גם כאן מדובר בכלי זול מאוד, אבל העבודה מבאסת. אתה צריך להשחיל אותו ולשמן מעט את הצנרת, וזה מסבך את העניינים עוד יותר כאשר אתה צריך לעשות כמה כיפופים.

קיצר, כל נושא הכיפופים זה פיזדץ אחד גדול.

• מעניין 2
  • רעיון טוב! 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, איציק נ. כתב:

אם אתה באמת מתכוון להתעסק עם זה, אפילו מידי פעם, כדאי לרכוש (רכוש את האינצ'י\בריטי).

אני חושב שבהנתן קיימים קיטי צנרת מוכנים, בשביל התקנה פעם בכמה שנים לא חייבים את הכלי הזה. 

אם כבר אני מזמין משהו, העדיפות תהיה למשאבת וואקום וידית מומנט למפתח פתוח. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה כל הכבוד, פעם לפני 7 שנים התקנתי מזגן SAGA שעד היום עובד ללא בעיות מיוחדות, גם כן עם סט מוכן.

מסובך מידי זה לא היה גם ההתקנה הייתי פשוטה יותר מאצלך.

מאז רכשתי עוד כמה מזגנים, כולם דרך מתקין ולא מהזולים בשוק.

אני עושה המון דברים לבד, אבל לדעתי מזגן פשוט לא שווה את זה.

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, D1winner כתב:

אבל לדעתי מזגן פשוט לא שווה את זה.

אי אפשר לתמחר בכסף את הניסיון, את הלמידה ואת  התחושה שאתה יודע לעשות את זה ואז יכול להחליט אם זה שווה לך או לא.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, Buki כתב:

אי אפשר לתמחר בכסף את הניסיון, את הלמידה ואת  התחושה שאתה יודע לעשות את זה ואז יכול להחליט אם זה שווה לך או לא.

צודק, ולכן עשיתי את זה.

ולאחר מכן אני יכול לשתף שההתקנה של זה לא זכורה לי כמשהו חיובי מידי.

ואני מניח שזה גם תלוי זמן פנוי, בעצם מדובר על לפני 11 שנים ולא 7 כמו שרשמתי.

אם לפני 11 שנים עוד הייתי ללא ילדים ולא מעט זמן פנוי, היום זה לא ככה.

למרות שעדיין אני מוצא זמן ללא מעט דברים אחרים DIY, כנראה שזה גם תלוי חסכון, ותלוי בעל המקצוע החיצוני אם הוא מקצועי מספיק ואני סומך עליו

עריכה אחרונה על ידי D1winner

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.9.2023 בשעה 21:38, איציק נ. כתב:

קודם כל, דגם מצויין של AUX. סדרת ה-מאסטר X של טורנדו לא בכדי נהנת מאחריות ***מלאה*** של 7 שנים, גם ON OFF וגם אינוורטר (כבדרך אגב - המחיר זהה ל ON\OFF ואינוורטר, אני מניח ש BUKI בחר ב ON OFF בגלל הפשטות והאמינות).

אומר להגנתי: הצעתי ל BUKI משאבת וואקום, הוא התעצל.

ככה זה, עם הזמן אתה נהיה חאפר :mm_tongue.
זה שאתה ב CF לא אומר שאתה חסין לזה.

שורה תחתונה: שאפו ל @Buki שכרגיל מכוון למטרה - ומצליח.

עד כמה זה קריטי הואקום פה?

ברכב למשל לא הייתי מעלה על דעתי למלא קרר ללא ואקום לפני.

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...