Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התיעצות דוח עם טלפון

שימו לב! השרשור הזה בן 307 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 10 שעות, 2pac כתב:

לדעתי זה כשל כי היא לא כותבת שהיא וידאה לפי ל"ז שזה הרכב שהיא ראתה, ויש פה מה לתקוף בחקירה נגדית. היא בכלל לא כותבת שהיא ניגשה אל הנהג... צריך גם לראות אם האתת בכלל כתב מזכר (אני מהמר שלא).

גם אם לפי הנוהל לא חייבים קשר עין (במקרה והשוטר המנחה רואה את מס' הרכב) זה לא אומר שאי אפשר ליצור ספק סביר לגבי זיהוי הרכב.

ולגבי דברי הנהג- אם זו הראיה היחידה של התביעה ושאר יסודות העבירה מעוררים ספק אז יכול להיות שהשופט לא יתן להם משקל.

אם אין מזכר כלל, מסכים עם דעתך. יחד עם זאת, קשה מאוד להאמין שבאכיפה עם אתת, האחרון לא צרף מזכר. מנסיוני, גם מזהה העבירה לרוב מצרף מזכר בעניין.

לגבי תגובת נהג בדוח, הייתי ביותר ממשפט אחד שתגובה כזו או דומה לה, הייתה שיקול מכריע בהרשעת הנהג. השופטים מנמקים זאת על פי התקנה כלשונה, קרי גם אחיזה בלבד במכשיר הינה עבירה. טענות הנהגים שלא דיברו בטלפון ויכול להיות שלא מודעים שאין צורך בכך על מנת לבצע עבירת טלס.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, fatboy1340 כתב:

מנסיוני, גם מזהה העבירה לרוב מצרף מזכר בעניין.

מזהה העבירה שהוא זה שכותב את הדו"ח אמור לכתוב הכל בדו"ח ולצרף מזכר רק אם הוא שכח לכתוב משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין לדעת מה אחוז הנמצאים חייבים בדין סביב ענייני נייד ברכב. כנראה יש כאן  שיודעים לענות, על פי נסיונם כנותני דוחות מוסמכים מטעם המשטרה שגם הופיעו ונתנו עדויות  בלא מעט משפטים

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכוניות מודרניות עם מערכות ניווט מובנות וקישוריות Bluetooth לטלפון אני לא רואה שום סיבה שהטלפון הנייד יהיה בכלל בסביבת הנהג במקום גלוי ברכב. אם שוטר שעוצר את הנהג לא רואה כלל טלפון ברכב יהיה לו קשה מאוד להדביק לנהג עבירה של שימוש בטלפון או אחיזתו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי שואל מעט אחרת, איך יש כל כך הרבה דוחות טלפון כאשר במכוניות המודרניות יש התקנים נוחים לשימוש בדיבורית.

נכון, יש רכבי עבודה ועוד כאלה שהשאלה לא תופסת לגביהן, עדיין השאלה מאוד רלוונטית ומענינת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, eladts כתב:

יהיה לו קשה מאוד להדביק לנהג עבירה של שימוש בטלפון או אחיזתו.

אין  לשוטר שום קושי "להדביק" עבירת סלולרי שלא היתה, אם הוא רוצה בכך.

החזקה המשפטית לפיה עדותו שווה יותר מעדות של נהג מקנה לו את הכח הזה.

רק בפורום הזה עלה בעבר שמה של ששוטרת שפיברקה דו"חות כאלה. בסופו של דבר ברה מתפקידה אבל אין לדעת כמה נהגים נאלצו להשלים עם הדין ולשלם על עבירה שלא ביצעו.

וגם כאן, יש לנו מקרה של נהג שטוען שלא עבר עבירה ושבתגובתו נכתב משפט שהוצא מהקשרו כדי להראות כאילו הודה באשמה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 21 דקות, ד ו ד כתב:

איך יש כל כך הרבה דוחות טלפון

מאיפה אתה יודע שיש הרבה כאלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, ד ו ד כתב:

הייתי שואל מעט אחרת, איך יש כל כך הרבה דוחות טלפון כאשר במכוניות המודרניות יש התקנים נוחים לשימוש בדיבורית.

מילה אחת - מסרונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שליחת וקריאת מסרונים והודעות , ת"כ נהיגה זה ממש שלב מתקדם ברמת  הסיכון  לתאונה, זה ברור. נדלג לשאלה איך השוטר מזהה עיסוק בהודעות  , לדעתי   דוח בעייתי מאוד ליצירה בהשוואה לדוח על נייד מוחזק ביד .  מעריך ואולי טועה שרוב הדוחות כנראה על החזקת הנייד ביד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בעיה לזהות נהג שנוגע מספר פעמים בטלפון הנמצא במתקן. ניתן לראות בקלות מצד חלון נהג/חלון נוסע ואף חלון אחורי (תלוי רכב כמובן). הנהגים העושים זאת, עסוקים כ"כ שאפילו לא שמים לב שיש לידם ניידת משטרה

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, dani666 כתב:

זו הנחה

זו לא הנחה, זה מידע אישי של אנשים שעוסקים בתחום.

לפני 31 דקות, ד ו ד כתב:

דוח בעייתי מאוד ליצירה בהשוואה לדוח על נייד מוחזק ביד

להפך, כששולחים או קוראים מסרון המסך תמיד דולק, הראש יורד (או שהיד עולה). כשמחזיקים נייד לשיחה ליד האוזן המסך כבוי, והמכשיר נמצא בין כף היד לראש הנהג ומוסתר בחלקו לפחות משני הצדדים, וניתן בקלות לבלבל זאת עם נהג שידו סתם מונחת במיקום דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני סבור שפות”ש לא יוכל לקבל זיכוי, אבל בהחלט יוכל לקבל הקלה בעונש, משום שרואים בוידיאו שהוא בנהיגה ”רגילה”, דהיינו לא מסמס, וודאי שלא מפטפט.

זו רק השערה שלי.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 307 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...