Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תופעה מוזרה של מאוורר מנוע עובד רצוף כל קיץ שאני ממלא גז מזגן, MINI One 1.6 2012

nimo
שימו לב! השרשור הזה בן 652 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא יודע מה הקשר בין  הדברים

אבל ככה זה עובד כל קיץ. 

איפשהו כנראה ישנו  חריר קטן בצנרת גז,שלא ממש הצלחתי לפתור וכל  מי שהציץ וניסה להבין מהיכן,

לא ממש התעכב על  זה מעבר לבדיקה לאתר את שאריות הצבע לאחר תקופה וכלום, לא נמצא דבר.

אז כל קיץ  אני ממלא, אבל! מה שכן  שמתי לב,המאוורר של המנוע עובד עד כמה שזה נראה לי, די נכון.

ז"א נפתח ב93-96 תלוי עד כמה שחם בחוץ, וכבה ב86 מעלות. אבל כל  זה קורה בתנאי שאין גז מזגן במערכת!

וגם  אם  מפעילים מיזוג ולא יוצא אוויר קר בכלל (גם  זה בדוק,כי  זה חוזר על עצמו  כל  שנה בדיעבד)

פה מתחיל  העניין להיות  מוזר.

מגיע למוסך,ממלאים  גז, והרכב חוזר להיות ממוזג יופי.

מכאן, כל  נסיעה שאני עושה,המאוורר עובד ללא הפסקה! בלי קשר אם  מופעל  מזגן  או  לא.

זה לא קורה בנסיעה רציפה בבקרים,אלא אם כן  חם מעל  24- 25 בחוץ.

כאילו שגז המזגן משבש את  פעולת הטרמוסטט/חיישן חום/ממסר וכיו"ב 

חום  מנוע obd2 מחובר קבוע.

שעון החום גם לפעמים  מראה פרמטרים של 100 -103 והמאוורר עובד כמובן,ובאיזשהו  שלב אחרי כמה דקות

יורדות  הטמפרטורות ועולות חזרה ל100 ויורדות, כאילו בצורה לא מבוקרת.

מבלי שיש קשר בין  הדברים (לעניות  דעתי)  

הצעות  מהיכן להתחיל? מה הקשר אם בכלל??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי באוטו המאוורר פועל קבוע לא משנה טמפ' מנוע ולא משנה אם המזגן פועל או לא, כל עוד טמפ' בחוץ לפי חיווי טמפ' בלוח שעונים היא 35 מעלות ומעלה, ככה זה מתוכנן לקירור תא המנוע במזג אוויר חם.

אולי גם אצלך זה ככה. 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם כמות הגז במערכת תקינה ע"פ הוראות היצרן?

עודף מוגזם של גז יוצר לחץ במערכת, חיישן לחץ קרר מזהה לחץ גבוה ומפעיל את המאוורר גם שהמזגן לא פועל.

אם כמות הקרר תקינה, יש לבדוק בעזרת סורק תקלות האם חיישן לחץ קרר מספק נתונים נכונים ע"פ חיבור שעונים פיזית ללחץ הגבוה.

אם הלחץ זהה משמע החיישן תקין, אם לא אז החיישן מזייף.

אם כמות הקרר תקינה והחיישן תקין, יש לבדוק האם המעבה לא עקום ונוגע פיזית ברידאטור מנוע מה שיוצר חימום המעבה והעלאת לחץ הקרר!.

רשמתי לך את כל התקלות האפשריות מניסיוני לתופעה הזו.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל  תודה למגיבים!

רפי,הרכב מיני    קופר.

בוקי, אני זוכר שציינת באיזשהו  פוסט שיש לך  רכב צרפתי (נדמה לי רנו?) ובקיץ  אכן  הוונטה עובדת  קבוע מ33 מעלות.

אצלי זה מתחיל בטמפרטורה יחסית  יותר נמוכה, 28 -27 

וזה סותר את עצם הפעולה התקינה של הטרמוסטט אולי,כי הטמפרטורת חום מנוע עולה כאילו  מדובר בחורף,ששם  הוונטה מתחילה ב104 לעבוד ונעצרת ב86

323, נראה שהדברים הולכים יותר לאופציות שציינת,לא הייתי מנחש שעודף  גז במערכת  יכול לגרום לזה,

אנסה לבדוק שלב אחר שלב את הסיבות שציינת כאן,באותו  הסדר.

אעדכן בהמשך!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 652 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...