Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדינת משטרה - חברת NSO בשירות משטרת ישראל: פריצות לטלפון של אזרחים ללא פיקוח או בקרה

DareDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 732 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 9 דקות, om2 כתב:

אתה תמים.

אתה יכול לשלוף כמה אנקדוטות שרק תרצה, אבל אם תפתח את ספר הרכב שלך ויהיה כתוב שם שהנורות המתאימות הן H7, אז הנורות המתאימות הן H7. וזה בדיוק אותו דבר פה, אתה יכול לבדוק ולבקר את ההרשאות שיש לכל דבר על המכשיר שלך. 

אז בסדר אם הצלחת להכניס H1 באיזושהי צורה עקומה אחרי שכופפת את הרגליים עם פלייר ודפקת על בית המנורה עם פטיש, זה לא אומר שזה מתאים.

אגב, מה שציינת לגבי וואטסאפ והתמונה- כן, בהחלט. אבל זה לא מעקב. לפייסבוק אין דאטאבייס שבו כתוב "ביום חמישי שעבר OM2 התעניין במכונות כביסה של בוש", מה שכן יש זה אלגוריתם אוטומטי שברגע שהוא מזהה משהו שנשלח ממכשיר מסוים, הוא משנה את כיוונון המודעות שמכוונות לאותו מכשיר שיתאימו יותר.

כנ"ל לגבי מילות מפתח בשיחה. זה לא שמישהו קורא את השיחות שלך, זה פשוט שאם תזכיר מספר פעמים בשיחה "אופנוע קאוואסאקי", אתה תתחיל לקבל פרסומות לאופנוע קאוואסאקי. 

פייסבוק מצידם לא ידעו ש OM2 דיבר על אופנוע קאוואסאקי, וממש אבל ממש לא ידעו את תוכן השיחה. 

המשטרה מצד שני, כן ידעו את תוכן השיחות ועוד הרבה יותר מזה עם המעקבים למיניהם.

זה שאתה לא מבין עד הסוף איך הדברים האלו עובדים לא אומרים שאני תמים.

אגב, אם תתקין אפליקציות בלי חשבון כאשר חלק מבקשות ספציפית אפשרות להפעיל את המצלמה/מיקרופון למרות שזה לא רלוונטי לפעולת האפליקציה, אל תתפלא אם באמת עוקבים אחריך. זו כבר אחריות שלך, לא "החברות הגדולות המרושעות"

לא טוב לך שהאפליקציה של פייסבוק עושה דברים? שיגעון! תנטרל אותה, זה אפשרי.

עריכה אחרונה על ידי Pika007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין איך האפליקציות עובדות,

זה שאין מישהו שיושב עם אוזניות ושומע את השיחה שלי, ויש אלגוריתם שחשוף למידע שלי 

זה בדיוק אותו דבר כמו שמשטרה עושה

הרי אותו אלגוריתם נכנס לטלפון שלי

ופותח האזנה, או קורא הודעות וואטאפ (למרות ההבטחה שהן מוצפנות) או סורק את התמונות שלי

איך זה שונה ממה שהמשטרה עושה?

והכי מצחיק,

וזה ממש מוזר לי שכולם מתפלאים שעושים את זה

אני זוכר הדגמה בצבא של איש (כנראה שב"כ) שהביאו להראות לנו כמה פשוט להאזין לנו

בחרו אקראי בחייל,

הניחו את הטלפון שלו על השולחן

אותו האיש ביקש את המספר טלפון של אותו חייל

ואחרי כמה שניות הטלפון התחיל לשמש כמיקרפון (הוא לא צילצל או משהו)

מה הוא עשה שם אותו אדם,

אני לא באמת יודע.

אני רק יודע שהוא פתח האזנה לפי מספר טלפון

זה היה לטלפון טיפש, לא סמאטפון או משהו

בלי להתקין דברים או בלי לבצע מניפלציות על הטלפון

המפקדים שלנו טענו שניתן לעשות את זה גם עבור טלפון כבוי

ושהיינו נכנסים לדיון, מי שלא יכל להוציא סוללה,

היה חייב להפקיד את הטלפון בכוורת מחוץ לאולם

אבל זה היה מזמן,

מניח שהיום הטכנולוגיה השתכללה פי כמה וכמה

כך שזה שאני ואתה מנותרים 24/7 

לפחות עדיין אי אפשר לקרוא את המחשבות שלנו

לפחות לא ממה שאני יודע.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, om2 כתב:

לפי מה שאתה כותב - לא ממש, לפחןת אתה לא מפריד בין יכולות של אפליקציות שרצות ״במסגרת החוקים״ והאפשרויות של מה ש המערכת הפעלה מאפשרת (והחנויות אוכפות) לבין מה שאפשרי מניצול zero days ומעקף הרשאות.

ההרשאות והיכולות להקליט ברקע שאתה מתאר לא קיימות בלי פריצה למכשיר. (עוד בהמשך)

פיענוח תמונה לעומת זאת כמו שכתבו לך אפשר לעשות ממש מהר ואתה איפשרת את זה במסגרת התנאי שימוש של וואטסאפ, פייסבוק , גימייל וכו. כולל ניתוח סטטיסטי של ההתכתבויות. זה וניתוח תמונןת (vision framework וcore ml באפל לדוגמא עם הרחבות לטקסט) אלו frameworks מובנים במערכות הפעלה / זמינים לחלוטין בצורה פתוחה ומשמשים להמון דברים לגיטימיים.

לפני 4 שעות, om2 כתב:

ופותח האזנה, או קורא הודעות וואטאפ (למרות ההבטחה שהן מוצפנות) או סורק את התמונות שלי

Not the same thing at all

ההודעות מוצפנות end to end ברמת ההעברה.

כמו במקרה של התמונה הניתוח הסטטיסטי והתוצאות שלו הוא משהו שהסכמת לו והאפליקציה מעבירה מחוץ לשיחה (והיא לא מתמללת את השיחה עצמה. וואטסאפ היתה נסגרת מחר בבוקר אם זה היה קורה , ולא מסובך לבדוק - ומומחי אבטחה דוגמים את הדברים האלו כל הזמן)

לפני 4 שעות, om2 כתב:

ואחרי כמה שניות הטלפון התחיל לשמש כמיקרפון (הוא לא צילצל או משהו)

יש הבדל גדול בין סמארטפון היום למה שאתה מדבר עליו מלפני דיי הרבה זמן. במיוחד באפל ובמכשיר שלא נגעו בו פיזית לפני. אני זוכר היטב את הימים האלו ומכיר את ההנחיות האלו (שלא קיימות יותר, יש כל מני חדשות , כולל מכשירים יעודיים או להשאיר אןתם בחוץ)

יש פריצות שעוקפות את זה. הן לא טריוויאליות ונסגרות מהר (ולכן nso וחברות דומות לא חושפות אותן ומדי פעם תראה שהן מוגבלות למכשירים מסוימים וגרסאות מערכןת הפעלה מסוימות)

חלק גם ממה שאתה מדבר עליו והאזנות נעשות מחוץ למכשיר ברמת המפעילה הסלולארית (איכונים והאזנות של שירותי ביטחון למיניהם) כי זה הרבה יותר פשוט.

בנוסף - להשוות יכולות של צבא עם backing חוקי מאחורי (או חברות שעובדות על הגבול האפור) לעומת חברות מסחריות שעובדות מול דברים כמו האיחוד האירופי , coppa וכו - זה לא ממש נכון.

חברה מסחרית רק עלולה להסתבך מדברים כאלו והרווח שלה מהאקסטרה מידע לא שווה את זה - אנחנו יוצרים המון מידע בשותף שמשותף בין ברוקרי מידע וחברות אנליטיקה.

אנחנו חושפים ביומיום המון מידע שמטורגט עלינו - חלקו הגדול המסחרי עובר רגולציןת ועקב כך הסרת קישור לpii מזהים יחודיים לטובת דברים כמו idfa (מזהים לפרסום). גם זה חתול ועכבר ללא ספק - אבל צריך עדיין לעשות הפרדה רצינית בין חברות שמשחקות ״לפי החוקים״ לכאלו שלא ומדינות שבוחרות להתעלם / לעקם אותם לטובת ביטחון המדינה (או שלא)

אני לא יודע להגיד מה מושלם אן מה נכון בסופו של יום. אבל זה בעייתי (בעיני) ותלוי קונטקסט

(מפתח למובייל שבעבר עסק בבדיקות אבטחה במערכות firewall)

• אהבתי 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 7 שעות, om2 כתב:

המשטרה עושה את זה כדי שלמדינה יהיה קל לשלוט בך, האלגוריתם של צוקרברג עושה את זה כדי לדחוף לך פרסומות. יחי ההבדל הקטן.

לחברה פרטית יש מניע אחד והוא ברור מאד - לעשות כסף. אין עם זה באמת בעיה, אחרי הכל זה מניע של כולנו או לפחות רובנו.

אבל מה המניע של המדינה? שליטה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך כלכליסט היום.

לא רק NSO: המשטרה שוכרת האקרים לבצע פריצות ולאסוף מידע על אזרחים

חטיבת הסייבר של המשטרה מעסיקה האקרים חיצוניים בתשלום לצורך איסוף מידע מודיעיני. מדובר באזרחים ללא סיווג ביטחוני אשר לא הוכשרו כשוטרים, והם נחשפים למידע אישי וסודי ביותר. בין היתר פרצו לרשתות WiFi, למצלמות פרטיות ולטלפונים שהמשטרה לא הצליחה לפרוץ אליהם. הם שהשיגו את הצילומים ממצלמות של בית עסק, שהפלילו איש ציבור בכיר. גם הפעולות הללו בוצעו ללא צו בית משפט.

https://www.calcalist.co.il/local_news/article/ry5payeak

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SlowRide כתב:

המשטרה עושה את זה כדי שלמדינה יהיה קל לשלוט בך, האלגוריתם של צוקרברג עושה את זה כדי לדחוף לך פרסומות. יחי ההבדל הקטן.

לחברה פרטית יש מניע אחד והוא ברור מאד - לעשות כסף. אין עם זה באמת בעיה, אחרי הכל זה מניע של כולנו או לפחות רובנו.

אבל מה המניע של המדינה? שליטה.

לפני 8 שעות, om2 כתב:

זה שאין מישהו שיושב עם אוזניות ושומע את השיחה שלי, ויש אלגוריתם שחשוף למידע שלי 

זה בדיוק אותו דבר כמו שמשטרה עושה

אתה באמת שלא מבדיל בין רובוט שמחפש נקודות מידע בשביל לכוון אלגוריתם לבין מצב בו אדם בשר ודם יושב וקורא מידע גולמי שהוצא מהטלפון שלך? אז הנה דוגמה כדי שתעשה סוף סוף הבדלה בין "שימוש במידע" לבין "מעקב".

אם אתה כותב "אני מתכוון לצאת ביום חמישי ב 8 למקדונלד'ס בקניון מלחה כדי לארגן הפגנה במחאה על המחסור באבטיחים בחורף"

מה אותו רובוט יעשה- כתבת 2 מילים "חמות", שהן "מקדונלד'ס" ו "אבטיח". בגלל שכתבת אותן, פרמטר מסוים בכוונון הפרסומות אליך ישתנה, וסביר להניח שבזמן הקרוב תראה פרסומות קשורות.

אף אחד לא יודע לאן אתה הולך, אף אחד לא יודע שלמעשה כתבת את הדברים האלו, אין פה יד אדם מעורבת.

האלגוריתם לא "נכנס לטלפון שלך", הוא יושב שם, ולא יכול להוציא מידע גולמי החוצה. 

המשטרה ומה שהם עשו מצד שני- לא מוצא חן בעיניהם שאתה רוצה אבטיחים בחורף? הם יחכו לך ליד מקדונלד'ס בקניון מלחה ביום חמישי ב 8. הם יודעים שאתה תהיה שם, והם יודעים על מה אתה רוצה לדבר. אם שלחת תמונה של דודה שלך לבושה בתחפושת של אבטיח, הם ידעו גם לשאול אותך למה.

עכשיו תחשוב לא על תחפושת של אבטיח, אלא על אם חברה שלך החליטה לשלוח לך קצת תמונות NSFW או מקרים רגישים באופן דומה.

תקשיב למה שליביו אומר. הוא מתמצא בנושא הזה יותר משנינו.

עריכה אחרונה על ידי Pika007
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Pika007 כתב:

אגב, מה שציינת לגבי וואטסאפ והתמונה- כן, בהחלט. אבל זה לא מעקב. לפייסבוק אין דאטאבייס שבו כתוב "ביום חמישי שעבר OM2 התעניין במכונות כביסה של בוש", מה שכן יש זה אלגוריתם אוטומטי שברגע שהוא מזהה משהו שנשלח ממכשיר מסוים, הוא משנה את כיוונון המודעות שמכוונות לאותו מכשיר שיתאימו יותר.

כנ"ל לגבי מילות מפתח בשיחה. זה לא שמישהו קורא את השיחות שלך, זה פשוט שאם תזכיר מספר פעמים בשיחה "אופנוע קאוואסאקי", אתה תתחיל לקבל פרסומות לאופנוע קאוואסאקי.

אפשר לעשות ניסוי. לכתוב קניתי אתמול מכונת כביסה של בוש. אם אתה צודק כנראה עדיין תקבל פרסומות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני התכתבתי אם אחותי בטלגרם. שאלתי אותה על טרקלין חשמל.

יום למוחוורת קיבלתי פרסומת של טרקלין חשמל.

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצם זה שהאלוריתם יכול לנתר אותי חופשי, 

זה בדיוק כמו שהמשטרה יכולה להאזין לי.

הרי מה מונע מאותה חברה כן לשמור עליי דאטה?

ויותר נכון. מי אמר שהיא לא שומרת עליי דאטה?

הרי זה שאפליקציה מעלה עליי מידע לשרת זה ידוע.

הניתוח לא מתבצע לוקלית אצלי במכשיר אלא בשרת של החברה. ואם תרצה תשמור  (ותמכור) מידע עליי.

דווקא מהמשטרה אני פחות חושש 

אם היו רוצים להקים פה דיקטטורה, היו עושים את זה. לתפור תיקים הם יודעים גם בלי ראיות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, om2 כתב:

שקניתי את הסמארטפון הנוכחי היתה מותקנת עליו אפליקציה של פייסבוק

מעולם לא פתחתי אותה או השתמשתי בה

בבדיקת סטטיסיקה של גלישת נתונים, ראו בבירור שהיא משתמשת ברשת לעלות של כמה מגה טובים כל יום

יום יום

עקבי

(היא היתה גם מורידה דאטה, אבל בכמות קטנה משמעותית מלעלות)

מה יש לה להעלות לרשת?

הרי לא פתחתי אותה או השתמשתי בה

למרות שפייסבוק לא בשימוש על ידך, היא עדיין ממשיכה לעבוד ברגע.

חברת מטא (לשעבר פייסבוק) חתמה על הסכמי שת"פ עם גוגל ועוד חברות, כך שהיא מקבלת מידע מהאפליקציות שלהם.

לצורך העניין - האפליקציהצ של פייסבוק בודקת לאיזה אתרים גלשת (קוקיז) וכו', ושולחת את המידע לשרתי המידע שלה.

אם עכשיו תשתמש באפליקציה - תקבל פרסומות מותאמות למידע הנ"ל שאספו.

זאת הסיבה להעברת המידע שנראית עבורך בלתי הגיונית.

מפריע לך ? אין בעיה. אתה יכול לנטרל אותה/ לבטל הרשאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Liviur כתב:

לפי מה שאתה כותב - לא ממש, לפחןת אתה לא מפריד בין יכולות של אפליקציות שרצות ״במסגרת החוקים״ והאפשרויות של מה ש המערכת הפעלה מאפשרת (והחנויות אוכפות) לבין מה שאפשרי מניצול zero days ומעקף הרשאות.

ולכן בעיניי יצרניות ומשווקות המכשירים בעלות יכולות הרבה יותר גדולות מאשר מפתחות האפליקציות. כלומר לגוגל/אפל/סאמסונג יהיה הרבה יותר קל לאסוף עליך מידע מאשר לפייסבוק.

לפני 6 שעות, Liviur כתב:

ההודעות מוצפנות end to end ברמת ההעברה.

זה באמת גורם לך להרגיש בטוח?

לפני 6 שעות, Liviur כתב:

(והיא לא מתמללת את השיחה עצמה. וואטסאפ היתה נסגרת מחר בבוקר אם זה היה קורה , ולא מסובך לבדוק - ומומחי אבטחה דוגמים את הדברים האלו כל הזמן)

אני לא כל כך מסכים שזה לא מסובך לבדוק. למרות כל הרברסים שעושים לוואטספ ולכל אפליקציה אחרת, כל עוד נושא ההצפנה הוא במיקור חוץ אי אפשר באמת להניח איך המידע עובר בתווך.

לפני 6 שעות, Liviur כתב:

חלק גם ממה שאתה מדבר עליו והאזנות נעשות מחוץ למכשיר ברמת המפעילה הסלולארית (איכונים והאזנות של שירותי ביטחון למיניהם) כי זה הרבה יותר פשוט.

חד משמעית, בטח בהינתן פריסת הרשת הסלולרית.

אבל אני מסכים עם האמירה, לחברות מסחריות (לגיטימיות) יש בעיקר מה להפסיד ממעקב אחרי הלקוחות שלהן. לעומתן לממסד יש בעיקר מה להרוויח. עבור ממסד לגיטימי, למנוע למשל פיגועים. עבור ממסד פחות לגיטימי, למנוע התחזקות של מתנגדי המשטר.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.1.2022 בשעה 14:25, David32 כתב:

הכול בגלל ליאור.

מה נראה לכם שהוא סתם נעלם?

"מקמפל" לנו את החיים.

דווקא לא

סחבק צריך טלפון פיזי כדי לשפוך ממנו את הדאטה שלך, וסחבק גם לא מבצע מעקבים - רק שופך מה שהיה בטלפון בזמן מסוים

לפני 16 שעות, Pika007 כתב:

אגב, בהתאם למי אתה ואיפה היית, לא ממש יעזור להתקין כל אמצעי אבטחה בעולם- סתם לדוגמה, כאשר מפגין בלפור כזה או אחר נעצר (בלי קשר לאם הוא בעצם לא עשה כלום ושוחרר שעתיים אח"כ....) הדבר הראשון שהשוטרים עושים הוא להפריד אותך מהסלולרי שלך.

ואז הוא מוחזר בשלב מסוים, בימים האחרונים מסתבר שההפרדה הזו הייתה למטרה מאוד ספציפית. מישהו רוצה לנחש?

אני בטוח שלא קורה עם הטלפון שלך משהו שאתה חושב שקורה איתו.

* קל וחומר אם הוא נעול בסיסמה / טביעת אצבע / תמונת פנים וכו' (ואז יש גם PIN לגיבוי).

אם הוא לא נעול אז יש מצב שהשוטר בחדר השני בינתיים מדפדף לך בטלפון, אבל לא בכלי מקצועי אלא עם הידיים והעיניים שלו.

לפני 5 שעות, yor2 כתב:

מתוך כלכליסט היום.

לא רק NSO: המשטרה שוכרת האקרים לבצע פריצות ולאסוף מידע על אזרחים

חטיבת הסייבר של המשטרה מעסיקה האקרים חיצוניים בתשלום לצורך איסוף מידע מודיעיני. מדובר באזרחים ללא סיווג ביטחוני אשר לא הוכשרו כשוטרים, והם נחשפים למידע אישי וסודי ביותר. בין היתר פרצו לרשתות WiFi, למצלמות פרטיות ולטלפונים שהמשטרה לא הצליחה לפרוץ אליהם. הם שהשיגו את הצילומים ממצלמות של בית עסק, שהפלילו איש ציבור בכיר. גם הפעולות הללו בוצעו ללא צו בית משפט.

https://www.calcalist.co.il/local_news/article/ry5payeak

זה בדיוק מה שעושים כשרוצים לכסות עקבות...

לפני 4 שעות, Pika007 כתב:

תקשיב למה שליביו אומר. הוא מתמצא בנושא הזה יותר משנינו.

אני מבין לא פחות, ואני מאוד מודאג מהגילויים האלו.

למעשה מהזווית שלי זה נראה שמה שהמשטרה לא מסוגלת להגיע אליו בדרכים חוקיות - הם הולכים בדרכים פחות חוקיות...

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה דמוקרטיה אתם מצפים ממדינה שלא מאפשרת לאזרחים שלה לחזור אליה בזמן המגפה ? 

אנחנו משלמים משכורת לחבורה של אנשים שאומרת לנו שאסור לנו לחזור הביתה, הזוי.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל כששופכים מהטלפון את כל הקבצים ומעבירים לגורם המוסמלך CD צרוב ללא מיון או סינון, השופטים מקבלים גם את הפורנו שנשמר במכשיר 😂
באי כוחו של חבר הכנסת דוד ביטן (הליכוד) החזירו לפרקליטות את כל חומר החקירה שקיבלו מהפרקליטות לאחר שלטענתם היה בחומרי החקירה חומר פורנוגרפי רב. 

לפני שעתיים, Gosser1860 כתב:

ולכן בעיניי יצרניות ומשווקות המכשירים בעלות יכולות הרבה יותר גדולות מאשר מפתחות האפליקציות. כלומר לגוגל/אפל/סאמסונג יהיה הרבה יותר קל לאסוף עליך מידע מאשר לפייסבוק.

אבל אני מסכים עם האמירה, לחברות מסחריות (לגיטימיות) יש בעיקר מה להפסיד ממעקב אחרי הלקוחות שלהן. לעומתן לממסד יש בעיקר מה להרוויח. עבור ממסד לגיטימי, למנוע למשל פיגועים. עבור ממסד פחות לגיטימי, למנוע התחזקות של מתנגדי המשטר.

החברות לא מתעניינות באף אחד באופן ספיציפי ממוקד. 
הכלים הטכנולוגיים של NSO ודומיהם כן. וזה הבדל גדול מאד.

כל אחד מאיתנו אוחז מכשיר מעקב ביד, וחלק גם נוהגים ברכב שמתעד כל הזמן את הנעשה סביבו. השאלה היא מי ומה עושים עם כל המידע שנצבר.

כל המפעילים בעולם, ללא יוצא מן הכלל יודעים בכל רגע נתון היכן נמצא כל מנוי. ובכל העולם זה גם מעוגן ומתוקנן בחוק   (ממשקי LEI CALEA ETSI). אבל המישטר (או משטרה) רוצה יאסף מידע פרטני.

עריכה אחרונה על ידי zaf
  • מצחיק 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, zaf כתב:

לאחר שלטענתם היה בחומרי החקירה חומר פורנוגרפי רב. 

ביטן שובר שתיקה - mako

"מלשינים אלה..."

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...