Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן על מצת ברנו קליאו

itamar1239
שימו לב! השרשור הזה בן 844 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

היום באתי להחליף מצתים ברנו קליאו 2012 שלי

כמעט בכל החורים היה שמן על המצתים.

חשבתי שזה אטם מכסה שסתומים אז ניקיתי את השמן עם מגבת ששמתי על מברג בעדינות אבל באחד המצתים השמן כל הזמן חזר.

ברגע שאני מנקה קצת מהשמן אני רואה בועות כאילו עוד שמן נכנס לחור של המצת.

קשה לי להאמין שזה רק אטם מכסה שסתומים.

האם לדעתכם זה אטם ראש מנוע או בכלל משהו אחר?

הרצתי סורק תקלות וקיבלתי שגיאה p0300 באופן לא מפתיע בגלל השמן.

תודה לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, yairw כתב:

קיבלת רק קוד אחד של P0300?

או שהיו גם 301, 302, 303 וכאלה?

היו סך הכל שלושה קודים שקיבלתי

1.p0325- knock sensor

2.p0136- o2 sensor

3.p0300-random/multiple cylinder

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כנראה אין באמת צרה בצילינדרים ספציפים, אלה מייספיירים רנדומלים.

בכל מקרה, למה אתה חושב שזה יותר מאטם מכסה שסתומים?

אני הייתי מתחיל בלהחליף את אטם מכסה השסתומים, אולי בפתיחה של המכסה תוכל לראות את מצב האטם ולראות אם יש פריצה שתוכל להסביר את כמות השמן שאתה רואה או הסבר אחר לתופעה.

לגבי שאר הקודים, 

P0136 - כביכול תקלה/קצר בחיישן חמצן השני (אחרי הממיר), לפני שרצים להחליף, רצוי לתת הצצה על החיבור והחיווט, אם הבעיה בהם, ההחלפה של החיישן לא תפתור את הבעיה

P0325 - כביכול תקלה/קצר בחיישן נקישות, גם כאן קח את אותה העצה מלמעלה, ואולי תשוטט קצת בחיפוש בפורומים, יתכן ומדובר על תקלה נפוצה ואז הייתי מחליף בלי לחשוב יותר מדי.

לא מומחה בתחום, לכן אולי רצוי להתחיל איפה שראית בעיה פיזית - אטם מכסה שסתומים, להחליף אותו ואת המצתים ולראות אם התקלה חולפת, לאפס את כל הקודים ולראות מה חוזר

עריכה אחרונה על ידי yairw

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, yairw כתב:

אז כנראה אין באמת צרה בצילינדרים ספציפים, אלה מייספיירים רנדומלים.

בכל מקרה, למה אתה חושב שזה יותר מאטם מכסה שסתומים?

אני הייתי מתחיל בלהחליף את אטם מכסה השסתומים, אולי בפתיחה של המכסה תוכל לראות את מצב האטם ולראות אם יש פריצה שתוכל להסביר את כמות השמן שאתה רואה או הסבר אחר לתופעה.

לגבי שאר הקודים, 

P0136 - כביכול תקלה/קצר בחיישן חמצן השני (אחרי הממיר), לפני שרצים להחליף, רצוי לתת הצצה על החיבור והחיווט, אם הבעיה בהם, ההחלפה של החיישן לא תפתור את הבעיה

P0325 - כביכול תקלה/קצר בחיישן נקישות, גם כאן קח את אותה העצה מלמעלה, ואולי תשוטט קצת בחיפוש בפורומים, יתכן ומדובר על תקלה נפוצה ואז הייתי מחליף בלי לחשוב יותר מדי.

לא מומחה בתחום, לכן אולי רצוי להתחיל איפה שראית בעיה פיזית - אטם מכסה שסתומים, להחליף אותו ואת המצתים ולראות אם התקלה חולפת, לאפס את כל הקודים ולראות מה חוזר

תודה על התשובה.

לצערי החלפת מכסה שסתומים ברכב הזה זה לא משהו פשוט/זול.

השאלה שלי היא מעבר לזה כי ברגע שאני מנסה לשאוב שמן המצילנדר הוא מיד מתמלא בחזרה בשמן.

זה לא שהוצאתי שמן, נסעתי עם הרכב ואז שוב חזר השמן אלא ממש מיד מול העיניים.

והפחד שלי שזה אולי משהו רציני יותר מאטם מכסה שסתומים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, אינני מומחה וגם לא מכיר את הרכב ספציפית,

אולי נכלא קצת שמן באטם הפרוץ ובכל פעם שניגבת בעצם פינית מקום לעוד קצת שמן כלוא להשתחרר,

לפני שאתה חי את האסון של מחר, הייתי מתחיל בלתקן את התקלה של היום,

חכה לתשובת מומחים שמכירים את הדגם/מנוע, העצה שלהם בטוח תהיה טובה משלי

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכסה שסתומים יש גם טבעות גומי מתחת לכל באר של הפלאג חוץ מהאטם מכסה שסתומים שהוא חיצוני ולא בליבה.

תקלה מוצגת בגלל הכוייל שנפגע מהשמן וכנראה יצתרכו להחליף אחד או שניים או לנסות לנקות אותם טוב טוב עם ספריי ניקויי בלמים.

כך נראה האטם בכללי:

rocker gasket.jpg

עריכה אחרונה על ידי dorban5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא זול? זאת עבודה לא מסובכת במיוחד של שעה בערך ואטם של חברה טובה עולה בערך 100 שקל (שני אלו במקרה של האוטו שלי).

קיבלת כבר הצעת מחיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Shab00 כתב:

למה לא זול? זאת עבודה לא מסובכת במיוחד של שעה בערך ואטם של חברה טובה עולה בערך 100 שקל (שני אלו במקרה של האוטו שלי).

קיבלת כבר הצעת מחיר?

אין אטם לרכב הזה.

במקרה רגיל אתה צודק כמה ברגים מחליפים את האטם והכל טוב.

פה צריך לפרק יחסית הרבה עד שתגיע בכלל למכסה שסתומים ואז למרוח חומר איטום מסביב וגם בתוך תעלות. קיצר אם חייב אז חייב אבל מעדיף להימנע אם ניתן

Screenshot_2021-12-03-18-03-09-92_7a4090f09f6554852d748ee9fd6f40d3.jpg

Screenshot_2021-12-02-04-07-21-32_7a4090f09f6554852d748ee9fd6f40d3.jpg

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 844 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...