Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מק"טים וחלפים לטיפול עצמי בקורולה 2018 דגם SUN

ronaldo17
שימו לב! השרשור הזה בן 956 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכלום, מעוניין לבצע טיפול לרכב בעצמי, הרכב טויוטה קורולה 2018 מדגם SUN.

מי יכול לעזור לי באיתור מק"טים של החלקים הבאים:

מסנן שמן

מסנן מזגן

מסנן אוויר

מצתים

שמן מנוע - איזה תקן / חברה / צמגות / סמיכות?

תודה רבה.

עריכה אחרונה על ידי ronaldo17
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה קונה בארץ או בחו"ל?

במחירים המצחיקים של הפריטים האלה, לא הייתי מתעסק וקונה מקורי של טויוטה.

שמן אני שם ליקווי מולי 5W30 (ברשותי קורולה סוף 2013 עם הגיר הרציף, לדעתי המפרט זהה)

מצתים רכשתי בזמנו של דנסו, לפי המק"ט שמופיע בטבלת הטיפולים. אתה בטוח שאתה צריך להחליף? כמה ק"מ עשית? מחליפים ב90 אלף ק"מ, מצתי אירידיום. 

אל תשכח את הכוס לפתיחת פילטר הדלק 

בהצלחה

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, שביט כתב:

אתה קונה בארץ או בחו"ל?

לפני 5 שעות, שביט כתב:

במחירים המצחיקים של הפריטים האלה, לא הייתי מתעסק וקונה מקורי של טויוטה.

שמן אני שם ליקווי מולי 5W30 (ברשותי קורולה סוף 2013 עם הגיר הרציף, לדעתי המפרט זהה)

ממה שראיתי המחירים לא ממש זולים של המקורי. מאיפה אתה קונה והאם תוכל לשלוח לי מקטים בבקשה. ראיתי באתר של soly my car פילרים תחליפיים ב20 או 30 שח.

לגבי שמן, איזה צמיגות רצוייה?

מצתים רכשתי בזמנו של דנסו, לפי המק"ט שמופיע בטבלת הטיפולים. אתה בטוח שאתה צריך להחליף? כמה ק"מ עשית? מחליפים ב90 אלף ק"מ, מצתי אירידיום. 

הרכב נקנה מליסינג ועם 100 אלף ק''מ, אמנם שמור ומטופל כמו שעון אך מעדיף לעשות לו יישור קו כללי.

מה המקט של המצתים הללו?

אל תשכח את הכוס לפתיחת פילטר הדלק 

מה זה????

בהצלחה

תודה רבה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קונה באוטו ציון ביהוד.

מסנן אוויר ומסנן מזגן עולים עשרות שקלים. אמנם 50 ש"ח זה כמעט פי שניים מ30 ש"ח, אבל שוב, התמורה שזה נותן שווה לדעתי.

מצתים- המק"ט שרשום אצלי (שוב, מניח ב99 אחוז שמדובר באותו דבר גם אצלך. בדוק שוב ותהיה בטוח) הוא SC20HR11, דנסו, הזמנתי מאיביי.

מסנן השמן נמצא בתוך "בית" ואת הבית הזה פותחים עם מפתח כוס ייעודי. עלה לי 90 ש"ח אצל אבי חלקי חילוף. הקודם שקניתי ב9 דולר באיביי, שווה את משקלו בברזל, ואף פחות מזה 😩

בהצלחה

63f433c3d36be3cd5d28ad8af00c45e4.jpg

f4825dba-7aa4-473b-abf9-15c8744d1418.jpeg

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מאיזור השרון תפנה לאחים חדד ותקנה מהם הכל.

לטויוטה יש פילטר שדרושה לו כוס מיוחדת כאמור. אם אתה מהשרון אשאיל לך

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

לגבי שמן מנוע, יש כ''כ הרבה בשוק, איך אפשר לדעת מהו השמן המומלץ ביותר לרכב? מבחינת צמיגות ותקנים?

בספר הרכב רשום 5w30 SN, אך מהו acea התואם למנוע של הקורולה?

כמו כן, לגהי פילטר אוויר ומזגן, האם חברת Mahle נחשבת לטובה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום, אין צורך לחפש תקן acea . כל שמן סינטטי מלא 5w-30 בתקן API SN יהיה מצויין. יש שמן לא יקר של Eurol שעולה סביב 100₪ ל 5 ל'. רוצה להשקיע יותר? יש Motul, Castrol, Shell, Valvoline.

אני לא ממליץ  לקנות פלגים באיביי-  יש המון זיופים, (דווקא של הפלגים הספציפיים האלה , כי הם מתאימים למגוון דגמי טויוטה ) והמנוע עלול להינזק.

המק"ט שרשמו לך לגבי פלגים denso נכון לרכב שלך. סט 4 פלגים עולה בארץ כ 500₪ ( בחנויות חלפים קצת פחות). אם יש תיעוד שהם הוחלפו ב 90 אלף קילומטרים בחברת ליסינג,  חבל להחליף שוב- עסק לא זול.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה @vladclar 

לגבי הפלאגים אכן רדום שהוחלפו ב 90 אלף בטיפול שבוצע לרכב ע''י חברת הליסינג, אך מהו לי לדעת שהם אכן הוחלפו, ושהוחלפו לפלאגים איכותיים שמתאימים למנוע? כי הרי ידוע שמוסכי הליסינג הם קומבינטורים לא קטנים.

יש לי דרך ע''י פירוק הפלאג לדעת אם הפלגים אכן הוחלפו ואם אכן מתאימים לרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש לך ממה לחשוש. רשום בתדפיס הטיפולים מחברת ליסינג  שהחליפו - אז כנראה החליפו. אילו היו פלגים לא מתאימים, היית כבר מרגיש. 

אני מניח שיש פלגים תואמים של NGK , שגם הם טובים לא פחות.

אם בכל זאת אתה חושש, אפשר להוציא פלג אחד ולראות מה מצבו. תוכל להבדיל בין פלג אחרי 10 אלפים קילומטרים מול אחד זהה אחרי 100 אלף קילומטרים?

יש לך מפתח פלגים ארוך?

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז עזוב את הפלגים או תיגש למכונאי לבדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 956 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...