Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש משהו שיסחוב טוב יותר מקורולה 2017?

icc
שימו לב! השרשור הזה בן 1096 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 דקות, zaf כתב:

אתה מתלונן על שני דברים. ביצועים ונוחות בנסיעה ארוכה.

לגבי הביצועים, כמעט אם לא כל הגירים הרציפים לא מצטיינים בתאוצות בודאי לא בתאוצות ביניים. זהו האופי של הגיר. בשילוב מנוע אטמוספרי בינוני בביצועיו אתה חווה את מה שתארת. חפש רכב עם גיר פלנטרי.

לגבי נוחות המושבים. זה בעיקר עניין סוביקטיבי, ככלל, המסורת של לא מעט מכלי הרכב מהמזרח, המושבים או קצרים מידי לאדם שגובהו מעל 175, או נוקשים מידי בעיקר עקב הרצון להימנע מעיבוי המושב על חשבון המרחב הפנימי. בדגמים האחרונים של הקורולה 2019 ומעלה הנושא שופר וכך גם המרחב הפנימי, זה לא מושבי ריקארו מפוארים ולא מושבים כמו בצרפתיות למינהן, אבל הרבה יותר נוח מדורות קודמים. 

בנסועה שלך, צריכת הדלק היא מישנית לחלוטין. הרכב שלך מכוייל לצריכה מיטבית וזה בא לידי ביטוי בביצועים. 

עשה לך נסיעות מבחן בדגמים שאתה רוצה, תוכל להתרשם טוב יותר מכל "קורס בהתכתבות" .

המזדה 6 עם המנוע הגדול יותר תיתן לך מענה מצויין. כמוה גם רכבים בקטגוריה שלה. 

אני מטר 86 ומרחב הרגליים היה בעייתי מבחינתי, יש רכב שהיית ממליץ חוץ ממה שרשמתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש לך רכב בקטגוריה D (מנהלים) בסוכנויות הטרייד-אין של היבואנים. אם אתה מחפש מנועים אטמוספרים לך על רכבים המזרח, האירופאים מזמן כבר עם טורבו כמעט בכל קשת הדגמים בקטגוריה.

נסה את הסונטה הייבריד - למשל כאן :

https://www.colmobil-tradein.co.il/cars/hyundai/sonata/

תראה את זה ותחליט אחרי נסיעת מבחן.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, icc כתב:

אני מטר 86 ומרחב הרגליים היה בעייתי מבחינתי, יש רכב שהיית ממליץ חוץ ממה שרשמתי?

3008 עם מנוע 1.6 טורבו של 165 או 180 כ"ס.

כוח לא יחסר לך, גיר אוטומטי פלנטרי ואמין, נחשבת נוחה.

רוצה תגובות עוד יותר טובות מהגיר?

סיאט אטקה\סקודה קארוק עם מנוע 1.5TSI או 1.4TSI עם 150 כ"ס.

כן, כולן טורבו, אבל אף אחד מהמנועים לא נחשב בעייתי.

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שהמאזדה 3 עם מנוע 2.0 יתאים למה שאתה מחפש. בעליות המנוע היה באזור 3000-4500 סלד אבל אז הרכב מרגיש זריז ודיי מהנה. רק תבדוק שיש לך מספיק מקום במושב האחורי, הרכב דיי צפוף.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, icc כתב:

זה הגיוני אבל שעד שאני לא עובר את תחום ה4,000 סל''ד אני מרגיש משיכה אפסית של הרכב אם לא איבוד מהירות?

קפיצה ל5,000 סל''ד לצורך עקיפה לא פוגע במנוע או בגיר?

איבוד מהירות- סתם בראש שלך או שיש בעיה ברכב. 

אבל כן, המנוע מגיע לרמה גבוהה של המומנט בין 4000 עד 5000 סל"ד. לפני הוא די פושר. 

בניגוד למנוע טורבו של פולקסווגן למשל 1.2 שכבר ב-1500 מקבל את שיא המומנט שלו(שגבוה יותר מאשר הקורולה) ומושך באותו כוח עד ל-4000 סל"ד

אין מה לעשות. רוצה כוח בסל"ד נמוך? רק טורבו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך ההונדה אקורד 155/156 כ''ס?

לפני שעתיים, dorsht כתב:

3008 עם מנוע 1.6 טורבו של 165 או 180 כ"ס.

כוח לא יחסר לך, גיר אוטומטי פלנטרי ואמין, נחשבת נוחה.

רוצה תגובות עוד יותר טובות מהגיר?

סיאט אטקה\סקודה קארוק עם מנוע 1.5TSI או 1.4TSI עם 150 כ"ס.

כן, כולן טורבו, אבל אף אחד מהמנועים לא נחשב בעייתי.

אבל הגיר כן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, icc כתב:

אבל הגיר כן

איזה גיר?

זה של הפג'ו מיוצר בכלל ביפן.

זה של VAG לא כזה בעייתי כמו שעושים ממנו.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, dorsht כתב:

איזה גיר?

זה של הפג'ו מיוצר בכלל ביפן.

זה של VAG לא כזה בעייתי כמו שעושים ממנו.

אני יודע שהגיר בפיג'ו מיוצר ע''י טויוטה

ה-DSG7 לעומת זאת עם לא מעט תביעות ייצוגיות שהוגשו נגד פולקסוגן עליו מדאיג יותר

ובמשך השנים צ'מפיון קיצצו את האחריות על הרבה מהרכבים שהם מציעים בארץ משלוש שנים לשנתיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמדומני, סיאט וסקודה הוצעו בעבר (לפני כעשור) עם שנתיים אחריות ובשנים האחרונות יש אפשרות לקבל את הרכב עם 3 שנות אחריות תמורת 1000₪.

הגיר בפיג'ו מיוצר על ידי אייסין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל מבדיקה במוסך טויוטה, אולי יש בעיה שניתן לפתור במנוע. לגבי נוחות הכסא, אם תעבור לאירופאיות הן יהיו נוחות יותר וזה יבוא על חשבון האמינות אני מאמין

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, אתה  "נצמד" להונדה משום מה .

הוצעו לך כאן מזדה ויונדאי, אתה "מאוהב" בטויוטה ומעלה טיעונים לא נכונים . משום מה הפחידו אותך ממנועים עם טורבו, ואתה דוחה הצעות ראויות בהסתמך על מידע שגוי כמו למשל שאייסין יצרן הגירים שמשמשים את פזו' בשנים האחרונות זה "טויוטה" (ממש לא נכון, קרא קצת ברשת יותר לעומק) 

הצעתי לך לגשת לאחת מסוכנויות הטרייד אין ולקחת נסיעות מבחן ברכבים שמעניינים אותך, רק אתה תוכל להחליט מה נוח לך. 

בהצלחה.

• מעניין 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה דווקא מה שמפריע לך ?

לי יותר מפריע ה"נחישות" להחליף רכב כי הוא קצת היה קצת רועש ועלה ל-5000 סל"ד בתוואי נסיעה שפותח השרשור עושה אולי פעם-פעמיים בשנה. 

ולמה הוא רוצה להחליף? לרכב עם אופי די דומה רק עם קצת יותר כוח סוס. 

ממש לוחץ פול גז בניוטראל.(אם כבר מדברים על הרבה רעש בסלד גבוה מבלי לזוז...) 

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו לי קורולה 2013 ו2015, שתיהן עם עבר ליסינג, ובאף אחת מהן לא הרגשתי חוסר סחיבה. ההיפך, קרה לי שבעליות של ירושלים הרכב בכלל לא התאמץ, נסעתי עם נורת eco דלוקה (מצב eco נדלק ונכבה לבד הרכב הזה). עם שלושה מבוגרים ברכב.

גם את העליות של הרי אילת הרכב עלה כמו גיבור.

שיוט על 120 קמ"ש היה ב2500-2800 סל"ד.

גם היה חסכוני יחסית לקטגוריה - 1:13 - 1:14.

פות"ש, אני לא יודע לאיזה רכבים אתה רגיל, אבל או שיש בעיה ברכב (טויוטה, אבל אולי בכל זאת), או שאולי צורת הנהיגה שלך אגרסיבית מדי, או שאתה בא בציפיות גבוהות מדי מהרכב איכשהו.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

תמצא סיוויק מהדור התשעי . 110 קמש 2000 סלד 150 קמש 3000 סלד .

ואין מה לחשוש מסלד גבוה ברכב הזה .

אישית לא הייתי מחליף , חבל על הכסף .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1096 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...