Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עכבר ארגונומי - עד כמה יעיל (מנסיונכם) והמלצות.

חולגי
שימו לב! השרשור הזה בן 1214 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מספר מחשבים ומספר עכברים.
עכבר הפוך אינו נח למשחקים. יעני טראקבול.
משטח הזכוכית של אפל לא רע אבל לא התחברתי. גם יקר ₪600+
מחזיק גם עכבר אנכי 45 מעלות של delux מותג סיני נחמד.30$. .זה נחמד שיש כפתור לשינוי המהירות כלומר dpi ..

הזמנתי לא מזמן עכבר אנכי 90 מעלות. נראה איך הוא.
י

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני סובל מזה 20 שנה מכאבים בפרק יד ימין וכל המפרקים בזרוע ימין.

ייתכן שזה התחיל עם המחשב הנייד הראשון שהיה לו trackpad.

בהתחלה ניסיתי כל מיני עברים ארגונומיים top of the line, את העכבר הורטיקלי של 3M וגם ניסיתי trackball מפואר שהחזרתי לחנות די מהר.

הפתרון שאני מצאתי: עובד בעכבר בעיקר עם יד שמאל (למרות שאני ימני). 

משתמש כמה שיותר בפקודות מקלדת.

כשיד שמאל מתעייפת, מעביר קצת ליד ימין ולאחר מכן מחזיר לשמאל.

משתמש בעכברים סימטריים בלבד, מדגמי הכניסה של מייקרוסופט ולוג'יטק.

במחשב נייד משתדל לא להשתמש בtrackpad, אלא אם כן נאלץ לעבוד תוך כדי נסיעה ברכב, כלי טיס ואין מקום.

תמיד משתמש בעכבר רגיל שאני מחזיק עם המחשב הנייד.

בשולחנות עבודה שלי, מתקין מגירה נשלפת רחבה מספיק למקלדת מלאה ועכבר מתחת לגובה השולחן, כך שניתן להשתמש בהם כשהמרפק בזווית 90 מעלות.

בניגוד להמלצות של אחרים, מסלק כל כרית או משטח שמונח לפני המקלדת/עכבר. מפריעים לי מאוד.

בעקבות השירשור הזה, אולי אנסה את הevoluent. לא הכרתי. אבל אצטרך לנסות ביד ימין..

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה העיקרית של העכברים היא מיקום הדגדגן. אותה גלגלת בקידמת העכבר שהיא גם לחצן ובמקרים מתקדמים גם נותנת אפשרות ללחוץ ימינה ושמאלה (3 צירים)

אם היא קרובה מדי אתה תרים את האצבע ותאמץ המפרק כדי ללחוץ.
גם מיקום רחוק מדי לא טוב.
נדרשת פה התאמה בין העכבר ליד. כמו בכפפות לשטיפת כלים. צריך מידות.
למה אין small, large, medium ?

בעכבר של אפל זה בכלל משטח מגע קמור שאינו נותן פידבק שזה ממש שקול לבחורה פרידג'ית

לגבי עכבר delux שאני דיי מרוצה ממנו אבל קיבל תגובות מעורבות :

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה נוספת לעכבר האנכי של delux זה שיש לו משטח כרית כף יד מובנה. זה מאד נח וגרסת מיני לבעלי ידיים קטנות .
ניתן גם להוסיף לו קונדום יעודי (עוד 2$) .
כיסוי סיליקון שמתלבש על כל העכבר ומשפר את האחיזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, amosbmw כתב:

בעקבות השירשור הזה, אולי אנסה את הevoluent. לא הכרתי. אבל אצטרך לנסות ביד ימין..

יש גם גירסה לשמאליים, אם אתה מתעקש. אבל נראה לי מיותר לחלוטין אם אתה ימני.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי יש מבחר של כמה עכברים ורטיקליים שאליהם עברתי כבר לפני כמה שנים טובות (לפני כן היה לי חצי ורטיקלי)

Anker Vertical Wireless כמו של @Liviur שהוא מצוין

Speedlink Piavo למי שמחפש שהזרת ממש תנוח (ועדיין לא תפריע להזזה של העכבר)

Speedlink Sovos בינתיים האהוב עליי

כולם במחירים של +- 100 שקל

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא מאמין בכל השטויות האלה, לדעתי הכל תלוי בתנוחת העבודה. עובד המון עם עכבר הכי פשוט של מייקרוסופט, סימטרי 2 כפתורים וגלגלת באמצע. כל עוד הפרק לא מכופף והמרפק נח על בגובה השולחן אין שום כאבים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלואי אתה נשמע כמו אלה שלא האמינו בחיידקים כי לא רואים אותם.

אני ספציפית סבלתי שנים מדלקת בתעלה הקרפלית, והדלקת היא זו שהניעה אותי למקלדות מיוחדות (היום Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000) ועכברים מיוחדים (חצי ורטיקליים או ורטיקליים).

עברו לדעתי לפחות 6-7 שנים מהפעם האחרונה שהכתה בי הדלקת.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

גם לי היה את זה, או לפחות התחלה של זה. אמרו לי לקנות סד שמחזיק את פרק היד ישר וזה עבר. מאז התרגלתי לעבוד עם היד ישרה וזה לא חזר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנים הייתי עם הסדים האלה, תחבושות אלסטיות ומה לא. או שזה נורא מגביל את העבודה עם מקלדת ועכבר פשוטים או שזה לא יעיל

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנים עם דלקת פרקים (פסוריאזיס מפרקים). עד לפני שנתיים תקף בעיקר את פרק יד ימין ומאז התפשט לעוד כמה מקומות. 
כמה דברים שהקלו עבורי את הכאבים והקטינו את תדירות הדלקות:
1. עברתי משולחן צר לשולחן עם עומק סביר (בבית 80 ס"מ, בעבודה 70 ס"מ)
2. קניתי 2 סטים של sculpt - אחד לעבודה ואחד לבית.
3. ישיבה נכונה יותר מול המחשב (עדיין רחוק מלהיות ישיבה מושלמת) - כיסא טוב, מתקן לרגליים, שולחן עמוק שנותן אפשרות להניח את המרפקים על השולחן. 
4. ג'גלינג בין עכבר ורטיקלי של Anker לבין העכבר של מיקרוסופט - זה שמגיע בסט של ה-sculpt.

כמה נקודות כלליות שעבורי לא עבדו:
1. עבודה עם סד, תחבושת, גבס וכו' - לא עובד. 0 אפקטיביות בעבודה ורק נזק לתהליך ההחלמה.

2. אם מתחיל לכאוב או להציק - טפל בנושא מיד. 

3. מקלדות שטוחות ועכברים "סטנדרטיים" - שילוב נוראי.

אם אתה עובד בחברה גדולה - בקש קורס לישיבה נכונה מול מחשב. בדר"כ הם בסדר ואפשר ליישם חלק מהטיפים שלהם.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

HU: Alpine W520 processor: JBL MS8 comp: Audison voce 3way @ Zapco reference 1000.4 & Zapco reference 350.2 Sub: Hertz HX300D @ Audison LRX 1.1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את ההיגיון בכל מיני סדים ותחבושות במקום לפתור את הבעיה מהשורש - התנוחה שהיד נמצאת בה בזמן שימוש בעכבר רגיל אינה טבעית ומזיקה לאורך זמן, ולא יעזור שום סד או תחבושת.

• אהבתי 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סד או תחבושת הם טיפולים אשר נועדו להקל על פרק כף היד כאשר ישנה דלקת חריפה. קיבוע כף היד מקל על הכאב ועם הזמן הדלקת חולפת.

ישנו Abuse בעיקר מצד אורטופדים אשר ממליצים לעבוד עם תחבושת/סד. 

HU: Alpine W520 processor: JBL MS8 comp: Audison voce 3way @ Zapco reference 1000.4 & Zapco reference 350.2 Sub: Hertz HX300D @ Audison LRX 1.1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...